Wyroki KIO: wyszukiwarka orzecznictwa połączona z przetargami
Szukaj po sygnaturze, zamawiającym, przepisie PZP albo problemie z oferty. Atlas łączy orzeczenia KIO z konkretnymi ogłoszeniami BZP, więc analizujesz spór razem z przetargiem, którego dotyczył.
Nie wiesz czym jest KIO? Przeczytaj poradnik: jak działa Krajowa Izba Odwoławcza.
Orzecznictwo według tematów i przepisów
Wyroki pogrupowane problemami, o które naprawdę toczą się spory (od wadium po rażąco niską cenę), oraz przepisami PZP, na które najczęściej powołuje się Izba.
Monitoruj przetargi zanim problem trafi do KIO
Orzeczenia pokazują ryzyka, ale pieniądz jest w nowych postępowaniach. Ustaw alert na przetargi z podobnym zakresem i sprawdzaj sporne warunki wcześniej.
- Odwołujący: STRABAG Infrastruktura Południe Spółka z ograniczoną odpowiedzialnościąZamawiający: Gminę Dąbrowa Tarnowska
- Odwołujący: D.M. prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą Polfood Service, PGŻ, D.M. w KoszalinieZamawiający: Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie
Przebudowa i rozbudowa drogi powiatowej nr 1098F w m. Nabłoto od km 7+500 do km 8+514
Odwołujący: A.M.Zamawiający: Powiat Żarski- Odwołujący: Helpi Optics sp. z o.o.Zamawiający: Izbę Administracji Skarbowej w Warszawie
Budowa budynku użyteczności publicznej przeznaczonego na cele ochrony przeciwpożarowej i bezpieczeństwa publicznego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną w miejscowości Ujazd
Odwołujący: WOJ-ART. sp. z o.o.Zamawiający: Gminę UjazdDostawa i montaż cyfrowego stacjonarnego aparatu rentgenowskiego z dwoma detektorami w pełni dostosowanego do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami; przeznaczonego do pełnego zakresu diagnostyki radiologicznej w pracowni RTG, obejmującej m.in. badania klatki piersiowej, jamy brzusznej, kręgosłupa, kończyn górnych i dolnych oraz badań ortopedycznych wymagających długich projekcji tzw. stitching wraz z pozycjonerem pacjenta – w ramach projektu pn. Dostępność Plus dla AOS
Odwołujący: Move - X spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w MilanówkuZamawiający: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w SkaleModernizację dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku w podziale na części“ (17/W ZP/2026/PN/W UDiM). Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej 59/2026, 204465-2026 w dniu 25 marca 2026 r. Specyfikacja Warunków Zamówienia była dostępna na platformie zakupowej od 25 marca 2026 r. 11 czerwca 2026 r. zamawiający poinformował wykonawców o wynikach postępowania. 19 czerwca 2026 r. wykonawca Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe
Odwołujący: Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe ”DROMOS”Zamawiający: Województwo Pomorskie - Zarząd Dróg Wojewódzkich w GdańskuBudowa ciągu pieszo rowerowego Rzgów -Dąbrowica spójnego z siecią dróg rowerowych OF AK
Odwołujący: Firma BudowlanoUsługowa „EKO-BUD” s.c. E., J.M.Zamawiający: Zarząd Dróg Powiatowych w Koninie („Zamawiający”)Budowa kwatery numer 13 na odpady inne niż niebezpieczne i obojętne wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną na składowisku odpadów w m. Kozodrza Gmina Ostrów (2)
Odwołujący: POLDIM Sp. z o.o. ul. Drogowców 1; 39-200 Dębicaw postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego: Gmina Ostrów statio fisci Zakład Usług Komunalnych Ostrów 225; 39- 103 Ostrów z udziałem przystępującego po stronie zamawiającego: B.S.Zamawiający: Gmina Ostrów statio fisci Zakład Usług Komunalnych Ostrów 225; 39- 103 Ostrów- Odwołujący: Skamex Spółka Akcyjna ul. D.S. 62D,90-032 Łódźw postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego: Tomaszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. ul. Jana Pawła II 35; 97- 200 Tomaszów Mazowiecki z udziałem przystępującego po stronie zamawiającego: Bialmed Sp.…Zamawiający: Tomaszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. ul. Jana Pawła II 35; 97- 200 Tomaszów Mazowiecki
Usługa utrzymania oraz rozwoju systemu Cyfrowe Archiwum
Odwołujący: Infomex sp. z o.o.Zamawiający: Instytut Pamięci Narodowej, Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi PolskiemuCałoroczne utrzymanie dróg krajowych zarządzanych przez GDDKiA Oddział w Warszawie, w podziale na 2 zadania: Zadanie nr 1 — Rejon w Ożarowie Mazowieckim, drogi klasy S n a terenie miasta Warszawy. Zadanie nr 2 — Rejon w Ożarowie Mazowieckim, drogi poza granicami miasta Warszawy
Odwołujący: wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: AJW Wardex spółka z ograniczoną odpowiedzialnościąZamawiający: Skarb Państwa – Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad- Odwołujący: WAJA spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością spółkę komandytowąZamawiający: Skarb Państwa – Ministerstwo Aktywów Państwowych
Opracowanie projektu wykonawczego i wykonanie robót budowlanych na odcinku LOT B1_1 Sitkówka Nowiny – Miąsowa (bez stacji) od km 196,095 do km 218,129 w ramach projektu inwestycyjnego pn.:
Odwołujący: w Konsorcjum firm: PORR S.A.Zamawiający: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.- Odwołujący: Włodan Sp. z o.o.Zamawiający: Powiat Pabianicki – Starostwo Powiatowe w Pabianicach
Budowa obwodnicy Pisza w ciągu dróg krajowych nr 58 i 63
Odwołujący: Konsorcjum Firm: 1) Aldesa Construcciones Polska Sp. z o.o. – lider konsorcjum, J.K. 4, 02-676 Warszawa; 2) Aldesa Construcciones S.A. – partner konsorcjum; C/ Bahía de Pollensa 13 y 17 28042, MadridZamawiający: Skarb Państwa Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i AutostradKompleksowa usługa sprzątania w Centrali NIK i Delegaturach NIK w latach 2027 – 2029.
Zamawiający: Skarb Państwa - Najwyższa Izba KontroliŚwiadczenie usług telefonii komórkowej w kraju i za granicą wraz z funkcją nagrywania dla Banku Gospodarstwa Krajowego
Zamawiający: BANK GOSPODARSTWA KRAJOW EGOPoprawa bezpieczeństwa powodziowego poprzez modernizację obwałowań rzeki Wisły, Gostynki i Mlecznej na terenie powiatu bieruńsko-lędzińskiego oraz miasta Tychy
Zamawiający: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w GliwicachPrzystosowanie do tłokowania gazociągu DN400 relacji Mory – Gassy
Odwołujący: Izostal S.A.Zamawiający: Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.Utrzymanie letnie i zimowe miasta Jastrzębie - Zdrój
Zamawiający: , którym jest: Miasto Jastrzębie - ZdrójTermomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 55 przy ul. Orawskiej 1 w Szczecinie w procedurze
Odwołujący: M.K. Spółka KomandytowaZamawiający: Gminę Miasto SzczecinPrace na odcinku Kościerzyna – Gdynia
Odwołujący: PORR S.A.Zamawiający: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.Zaprojektowanie i rozbudowa drogi krajowej nr 25 na odcinku Kokanin z węzłem – Biskupice Ołoboczne (obwodnica Kalisza)
Odwołujący: Unibep S.A.Zamawiający: Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu, A.Podlewanie młodych drzew na terenie miasta Łodzi
Odwołujący: Vertexa spółkę z ograniczoną odpowiedzialnościąZamawiający: Miasto Łódź
O bazie wyroków KIO
Krajowa Izba Odwoławcza (KIO) rozpatruje odwołania wykonawców od decyzji zamawiających w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego. Wyroki są dokumentami publicznymi, wydawanymi na podstawie przepisów Prawa zamówień publicznych. Zobacz też nasz poradnik: jak się odwołać do KIO.
Źródło danych: orzeczenia.uzp.gov.pl. Baza jest aktualizowana automatycznie — co dzień pojawiają się nowe wyroki. Każde orzeczenie łączymy z ogłoszeniem BZP, którego dotyczyło — to jedyna baza w Polsce która pokazuje spór razem z przetargiem, zamiast w oderwaniu.
Nowe orzeczenia możesz śledzić przez kanał RSS nowych wyroków KIO albo przeglądać statystyki orzecznictwa i archiwum rocznikowe powyżej.