Postanowienie KIO 540/26 z 11 marca 2026
Cofnięcie odwołania przez wykonawcę przed otwarciem rozprawy skutkuje umorzeniem postępowania odwoławczego.
Najważniejsze informacje dla przetargu
- Rozstrzygnięcie
- umorzono
- Zamawiający
- Skarb Państwa - Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Drawsko
- Powiązany przetarg
- TED-719010-2025
- Główna podstawa PZP
- art. 568 pkt 1 Pzp
Cofnięcie odwołania przez wykonawcę przed otwarciem rozprawy skutkuje umorzeniem postępowania odwoławczego.
Teza wygenerowana przez AI na podstawie sentencji i kluczowych fragmentów uzasadnienia. Weryfikuj w pełnej treści orzeczenia poniżej.
Strony postępowania
- Odwołujący
- wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: G.K. prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Forest&Wood G.K.
- Zamawiający
- Skarb Państwa - Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Drawsko
Przetarg, którego dotyczył spór
Wyrok dotyczy konkretnego postępowania ogłoszonego w BZP. Zobacz szczegóły ogłoszenia:
Treść orzeczenia
- Sygn. akt
- KIO 540/26
POSTANOWIENIE Warszawa, dnia 11 marca 2026 r.
Krajowa Izba Odwoławcza - w składzie:
- Przewodnicząca
- Luiza Łamejko Protokolant:
Krzysztof Chmielewski po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym z udziałem stron postępowania odwoławczego dniu 11 marca 2026 r. w Warszawie odwołania wniesionego do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 6 lutego w 2026 r. przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: G.K. prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Forest&Wood G.K. z siedzibą w Sienicy i A.K. prowadząca działalność gospodarczą pod firmą Open Mind A.K. z siedzibą w Szczecinie w postępowaniu prowadzonym przez Skarb Państwa - Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Drawsko z siedzibą w Drawsku Pomorskim
- umarza postępowanie odwoławcze
- nakazuje zwrot z rachunku Urzędu Zamówień Publicznych na rzecz wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: G.K. prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Forest&Wood G.K. z siedzibą w Sienicy i A.K. prowadząca działalność gospodarczą pod firmą Open Mind A.K. z siedzibą w Szczecinie kwoty 13 500 zł 00 gr (słownie: trzynaście tysięcy pięćset złotych zero groszy) stanowiącej 90% uiszczonego wpisu.
Na orzeczenie - w terminie 14 dni od dnia jego doręczenia - przysługuje skarga za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej do Sądu Okręgowego w Warszawie - Sądu Zamówień Publicznych.
- Przewodnicząca
- ………….…….
- Sygn. akt
- KIO 540/26
UZASADNIENIE
Skarb Państwa - Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Drawsko z siedzibą w Drawsku Pomorskim (dalej: „Zamawiający”) prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Drawsko w roku 2026”. Do ww. postępowania o udzielenie zamówienia zastosowanie znajdują przepisy ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.) dalej: „ustawa Pzp”. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 30 października 2 025 r. pod numerem 719010-2025.
W dniu 6 lutego 2026 r. wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia: G.K. prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Forest&Wood G.K. z siedzibą w Sienicy i A.K. prowadząca działalność gospodarczą pod firmą Open Mind A.K. z siedzibą w Szczecinie (dalej: „Odwołujący”) wnieśli odwołanie do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej.
Pismem z dnia 10 marca 2026 r. Odwołujący złożył oświadczenie, że wycofuje odwołanie.
Uwzględniając powyższe Izba, działając na podstawie art. 568 pkt 1 ustawy Pzp oraz § 13 ust. 1 pkt 6 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 31 grudnia 2020 r. w sprawie postępowania przy rozpoznawaniu odwołań przez Krajową Izbę Odwoławczą (Dz. U. poz. 2453), postanowiła umorzyć postępowanie odwoławcze wywołane ww. odwołaniem.
O kosztach postępowania odwoławczego orzeczono stosownie do treści § 9 ust. 1 pkt 3 lit. b rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie szczegółowych rodzajów kosztów postępowania odwoławczego, ich rozliczania oraz wysokości i sposobu pobierania wpisu od odwołania (Dz. U. poz. 2437).
- Przewodnicząca
- ………………. ........
Sprawdź nowe przetargi z podobnym ryzykiem
Ten wyrok pomaga ocenić spór po fakcie. Alert przetargowy pozwala wychwycić podobny problem na etapie SWZ, pytań, badania oferty albo decyzji o odwołaniu.
Podobne orzeczenia
Orzeczenia z największą wspólną podstawą PZP
- KIO 3114/26umorzono4 sierpnia 2026Wspólna podstawa: art. 568 pkt 1 Pzp
- KIO 3248/26umorzono27 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 568 pkt 1 Pzp
- KIO 3135/26umorzono27 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 568 pkt 1 Pzp
- KIO 3064/26umorzono24 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 568 pkt 1 Pzp
- KIO 3305/26umorzono24 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 568 pkt 1 Pzp
- KIO 2603/26umorzono24 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 568 pkt 1 Pzp
- KIO 2853/26umorzono23 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 568 pkt 1 Pzp
- KIO 3369/26umorzono22 lipca 2026Modernizacja dostępu drogowego do Portu w Szczecinie: przebudowa układu drogowego w rejonie Międzyodrza - część mostowaWspólna podstawa: art. 568 pkt 1 Pzp
Powiązane wyroki
Inne spory przed KIO dotyczące zamawiającego Skarb Państwa PGL LP Nadleśnictwo Drawsko oraz orzeczenia tego samego składu.
- KIO 82/25oddalono30 stycznia 2025ten sam zamawiającyWykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Drawsko w roku 2025
- KIO 2829/26oddalono17 lipca 2026ten sam składPrace na odcinku Kościerzyna – Gdynia
- KIO 3062/26umorzono17 lipca 2026ten sam składBudowa kompleksu mieszkalno-biurowego dla pracowników i personelu medycznego – Etap II
- KIO 3204/26umorzono17 lipca 2026ten sam skład
- KIO 2724/26uwzględniono15 lipca 2026ten sam skład
- KIO 2782/26oddalono15 lipca 2026ten sam skład