Postanowienie KIO 3918/25 z 16 października 2025
Najważniejsze informacje dla przetargu
- Rozstrzygnięcie
- umorzono
- Zamawiający
- Główny Urząd Miar w Warszawie
- Powiązany przetarg
- TED-577064-2025
- Główna podstawa PZP
- art. 522 ust. 3 Pzp
Strony postępowania
- Odwołujący
- IT Solution Factor Sp. z o.o.
- Zamawiający
- Główny Urząd Miar w Warszawie
Przetarg, którego dotyczył spór
Wyrok dotyczy konkretnego postępowania ogłoszonego w BZP. Zobacz szczegóły ogłoszenia:
Treść orzeczenia
- Sygn. akt
- KIO 3918/25
POSTANOWIENIE Warszawa, dnia 16 października 2025 r.
Krajowa Izba Odwoławcza – w składzie:
Przewodnicząca:Anna Chudzik po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym 16 października 2025 r. w Warszawie odwołania wniesionego do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej 15 września 2025 r. przez wykonawcę IT Solution Factor Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, w postępowaniu prowadzonym przez Główny Urząd Miar w Warszawie,
- umorzyć postępowanie odwoławcze,
- nakazać zwrot z rachunku Urzędu Zamówień Publicznych na rzecz Odwołującego kwoty 15 000 zł 00gr (słownie: piętnaście tysięcy złotych zero groszy) stanowiącej uiszczony wpis od odwołania.
Na orzeczenie – w terminie 14 dni od dnia jego doręczenia – przysługuje skarga za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej do Sądu Okręgowego w Warszawie – Sądu Zamówień Publicznych.
- Przewodnicząca
- ………….…….
- Sygn. akt
- KIO 3918/25
UZASADNIENIE
Zamawiający – Główny Urząd Miar w Warszawie – prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia pn. Rozbudowa platformy wirtualizacyjnej wraz z konfiguracją, w tym dostawa węzłów klastra HA oraz licencji na oprogramowanie. Wartość zamówienia jest większa niż progi unijne. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej 4 września 2025 r. pod numerem 577064-2025.
Wykonawca IT Solution Factor Sp. z o.o. wniósł 15 września 2025 r. odwołanie wobec postanowień specyfikacji warunków zamówienia (pkt 5, 7 i 8 tabeli zamieszczonej w załączniku nr 4 do SW Z – Opis przedmiotu zamówienia), zarzucając Zamawiającemu naruszenie przepisów: art. 99 ust. 1 i 4, w zw. z art. 16 pkt 1 i 3 ustawy Pzp, poprzez opisanie przedmiotu zamówienia w sposób nieproporcjonalny, naruszający zasadę zachowania uczciwej konkurencji oraz równego traktowania wykonawców.
Odwołujący wniósł o nakazanie Zamawiającemu dokonania następujących zmian w treści załącznika nr 4 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia: a)zmiany treści pkt 5 tabeli z minimalnymi wymaganiami dotyczącymi macierzy z funkcjonalnością replikacji z Zastosowany procesor musi wspierać standard PCIe Gen4 i DDR4n a Zastosowany procesor musi wspierać standard DDR4 oraz PCIe Gen3 lub PCIe Gen4; b)usunięcia z treści pkt 7 tabeli z minimalnymi wymaganiami dotyczącymi macierzy z funkcjonalnością replikacji fragmentu oraz zintegrowanego chmurowego interfejsu zarządzania producenta macierzy integrującego zarządzanie chmurą hybrydową; c)usunięcia z treści pkt 8 tabeli z minimalnymi wymaganiami dotyczącymi macierzy z funkcjonalnością replikacji fragmentu paskiem nie mniejszym niż 1 MB; d)zmiany treści pkt 8 tabeli z minimalnymi wymaganiami dotyczącymi macierzy z funkcjonalnością replikacji z Macierze te muszą także stosować nośniki o DWPD=2 na Macierze te muszą także stosować nośniki o DWPD min. 1; Zamawiający w pisemnej odpowiedzi na odwołanie przekazanej do akt sprawy 14 października 2025 r. oświadczył, że uwzględnia zarzut dotyczący treści pkt 7 tabeli z minimalnymi wymaganiami dotyczącymi macierzy.
Zgodnie z informacją przekazaną przez Zamawiającego, kopia odwołania wraz z wezwaniem do udziału w postępowaniu odwoławczym została zamieszczona na platformie elektronicznej 16 września 2025 r. W związku z tym określony w art. 525 ust. 1 ustawy Pzp termin na zgłoszenie przystąpienia do postępowania odwoławczego upłynął 19 września 2025 r. W terminie tym do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego nie przystąpił żaden wykonawca.
Odwołujący 14 października 2025 r. przekazał do akt sprawy oświadczenie o cofnięciu odwołania w zakresie nieuwzględnionym przez Zamawiającego.
Wobec powyższego postępowanie odwoławcze należało umorzyć, stosownie do dyspozycji art. 522 ust. 3 ustawy Pzp.
O kosztach postępowania odwoławczego orzeczono stosownie do art. 557 ustawy Pzp i § 9 ust. 1 pkt 2 lit. b z 2020 r. poz. 2437), orzekając o dokonaniu zwrotu Odwołującemu z rachunku Urzędu kwoty uiszczonej tytułem wpisu.
- Przewodnicząca
- ………………. ........
Sprawdź nowe przetargi z podobnym ryzykiem
Ten wyrok pomaga ocenić spór po fakcie. Alert przetargowy pozwala wychwycić podobny problem na etapie SWZ, pytań, badania oferty albo decyzji o odwołaniu.
Podobne orzeczenia
Orzeczenia z największą wspólną podstawą PZP
- KIO 3014/26umorzono17 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 525 ust. 1 Pzp, art. 557 Pzp (2 wspólne przepisy)
- KIO 3076/26umorzono17 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 525 ust. 1 Pzp
- KIO 2592/26umorzono17 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 557 Pzp
- KIO 3038/26umorzono17 lipca 2026Rewitalizacja Parku Miejskiego przy ul. Sobieskiego w GnieźnieWspólna podstawa: art. 557 Pzp
- KIO 3072/26umorzono16 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 525 ust. 1 Pzp
- KIO 3278/26umorzono16 lipca 2026Rozbudowa drogi krajowej nr 22 na odcinku Malbork - KrólewoWspólna podstawa: art. 557 Pzp
- KIO 2977/26umorzono16 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 557 Pzp
- KIO 3227/26umorzono16 lipca 2026Dostawa i wdrożenie oraz utrzymanie zintegrowanego systemu informatycznego klasy ERP wraz z niezbędną infrastrukturą informatyczną dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A.Wspólna podstawa: art. 557 Pzp
Powiązane wyroki
Inne spory przed KIO dotyczące zamawiającego Główny Urząd Miar oraz orzeczenia tego samego składu.