Postanowienie KIO 2924/26 z 21 lipca 2026
Przedmiot postępowania: Kompleksowa obsługa prawna, obsługa zamówień publicznych w ramach realizacji projektu
Najważniejsze informacje dla przetargu
- Rozstrzygnięcie
- umorzono
- Zamawiający
- Białowieski Park Narodowy
- Powiązany przetarg
- 2026/BZP 00235566
- Główna podstawa PZP
- art. 520 ust. 2 Pzp
Strony postępowania
- Zamawiający
- Białowieski Park Narodowy
Przetarg, którego dotyczył spór
Wyrok dotyczy konkretnego postępowania ogłoszonego w BZP. Zobacz szczegóły ogłoszenia:
Treść orzeczenia
- Sygn. akt
- KIO 2924/26
POSTANOWIENIE Warszawa, dnia 21 lipca 2026 r.
Krajowa Izba Odwoławcza - w składzie:
- Przewodniczący
- Jolanta Markowska Protokolant:
Patryk Pazura po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym z udziałem stron i uczestnika postępowania odwoławczego w dniu 21 lipca 2026 r. w Warszawie odwołania wniesionego do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczejw dniu 16 czerwca 2026 r. przez wykonawcę: B.S. prowadzący działalność gospodarczą pod firmą: Kancelaria Radcy Prawnego B.S., ul. Płk.
Leopolda Lisa Kuli, 18/13, 35-025 Rzeszóww postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego: Białowieski Park
Narodowy, ul. Park Pałacowy 11, 17-230 Białowieża, przy udziale uczestnika po stronie zamawiającego – wykonawcy: A.G. prowadzący działalność gospodarczą pod
firmą: Kancelaria Radcy Prawnego A.G., ul. Pohulanka 5 lok. 1, 03-890 Warszawa, zgłaszającego przystąpienie do postępowania odwoławczego w sprawie o
- sygn. akt
- KIO 2924/26 po stronie zamawiającego,
- umorzyć postępowanie odwoławcze,
- nakazuje zwrot kwoty 6 750 zł 00 gr (słownie: sześć tysięcy siedemset pięćdziesiąt złotych zero groszy) z rachunku bankowego Urzędu Zamówień Publicznych na rzecz wykonawcy: B.S. prowadzący działalność
gospodarczą pod firmą: Kancelaria Radcy Prawnego B.S., ul. Płk. Leopolda Lisa Kuli, 18/13, 35-025 Rzeszów, stanowiącej 90% uiszczonego wpisu od odwołania.
Na orzeczenie - w terminie 14 dni od dnia jego doręczenia - przysługuje skarga za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej do Sądu Okręgowego w Warszawie - Sądu Zamówień Publicznych.
- Przewodniczący
- ………………………………
- Sygn. akt
- KIO 2924/26
UZASADNIENIE
Zamawiający, Białowieski Park Narodowy z siedzibą w Białowieży, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 793), zwanej dalej „Pzp”, w przedmiocie: „Kompleksowa obsługa prawna, obsługa zamówień publicznych w ramach realizacji projektu „Transformacja Muzeum Przyrodniczo-Leśnego BPN w nowoczesne centrum interaktywnej edukacji ekologicznej i interpretacji środowiska przyrodniczego” dofinansowanego z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021-2027”. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w dniu 08 maja 2026 r. w Biuletynie Zamówień Publicznych pod nr 2026/BZP 00235566.
Wykonawca B.S. prowadzący działalność gospodarczą Kancelaria Radcy Prawnego B.S. z siedzibą w Rzeszowie działając na podstawie art. 513 pkt 1 i 2 i art. 505 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 roku - Prawa zamówień publicznych wniósł odwołanie wobec czynności rozstrzygnięcia postępowania z dnia 12.06.2026 r., polegających na odrzuceniu oferty Odwołującego i wyborze oferty jako najkorzystniejszej złożonej przez Adama Głockiego prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą - Kancelaria Radcy Prawnego A.G. z siedzibą w Warszawie.
Wykonawca: A.G. prowadzący działalność gospodarczą pod firmą: Kancelaria Radcy Prawnego A.G. z siedzibą w Warszawie zgłosił przystąpienie do postępowania odwoławczego po stronie zamawiającego.
W dniu 26 czerwca 2026 r. Zamawiający złożył odpowiedź na odwołanie.
W dniu 20 lipca 2026 r., tj. przed otwarciem posiedzenia/rozprawy, Odwołujący – wykonawca B.S. prowadzący działalność gospodarczą Kancelaria Radcy Prawnego B.S. z siedzibą w Rzeszowie- złożył do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej pismo, zawierające oświadczenie Odwołującego o cofnięciu wniesionego odwołania w przedmiotowym postępowaniu.
W danym stanie faktycznym Izba zważyła, co następuje:
Zgodnie z art. 520 ust. 2 Pzp, cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby. Uwzględniając zatem oświadczenie Odwołującego z dnia 20 lipca 2026 r. o
cofnięciu odwołania wniesionego w dniu 16 czerwca 2026 r., Izba, działając na podstawie art. 568 pkt 1 oraz art. 553 zdanie drugie ustawy Prawo zamówień publicznych, umorzyła postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie.
Na podstawie § 9 ust. 1 pkt 3 lit.a rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie szczegółowych rodzajów kosztów postępowania odwoławczego, ich rozliczania oraz wysokości i sposobu pobierania wpisu od odwołania (Dz.U. poz. 2437), Izba orzekła o dokonaniu zwrotu z rachunku bankowego Urzędu Zamówień Publicznych na rzecz Odwołującego kwoty 6 750 zł 00 gr stanowiącej 90% uiszczonego przez Odwołującego wpisu od odwołania.
- Przewodniczący
- ………………………………
Sprawdź nowe przetargi z podobnym ryzykiem
Ten wyrok pomaga ocenić spór po fakcie. Alert przetargowy pozwala wychwycić podobny problem na etapie SWZ, pytań, badania oferty albo decyzji o odwołaniu.
Podobne orzeczenia
Orzeczenia z największą wspólną podstawą PZP
- KIO 3154/26umorzono27 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 520 ust. 2 Pzp
- KIO 3086/26umorzono27 lipca 2026Zakup i wdrożenie platformy do zarządzania kompetencjami pracowników wraz z utrzymaniem (Kompetencje 2.0)Wspólna podstawa: art. 520 ust. 2 Pzp
- KIO 3248/26umorzono27 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 520 ust. 2 Pzp
- KIO 3064/26umorzono24 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 520 ust. 2 Pzp
- KIO 3305/26umorzono24 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 520 ust. 2 Pzp
- KIO 3245/26umorzono22 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 520 ust. 2 Pzp
- KIO 3291/26umorzono20 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 520 ust. 2 Pzp
- KIO 3188/26umorzono20 lipca 2026Odnowa oznakowania poziomego na drogach krajowych administrowanych przez GDDKiA Oddział w Bydgoszczy z podziałem na części: Część nr 1 – droga nr 5, 5b, 15, 15c, 25, 56, 91, 96, Część nr 2 – droga nr S10, 10, 16, 55,62, 67, 80, 95;Wspólna podstawa: art. 520 ust. 2 Pzp
Powiązane wyroki
Inne orzeczenia z udziałem tego samego składu orzekającego.
- KIO 3322/26umorzono23 lipca 2026ten sam składusługi doradztwa w zakresie zamówień realizowanych zgodnie z ustawą PZP i z zasadą konkurencyjności oraz usługi kontroli zamówień w podziale na dwie części.
- KIO 3041/26oddalono21 lipca 2026ten sam składZakup ambulansu wraz z wyposażeniem na podstawie dotacji na współfinansowanie realizacji zadania inwestycyjnego pn.:
- KIO 3294/26umorzono17 lipca 2026ten sam składKompleksowa usługa sprzątania w Centrali NIK i Delegaturach NIK w latach 2027 – 2029.
- KIO 2954/26umorzono15 lipca 2026ten sam składBudowa I etapu wschodniej obwodnicy miasta Biała Podlaska
- KIO 2891/26umorzono14 lipca 2026ten sam składWykonanie robót budowlanych, dot. realizacji zadania pn.: Budowa siedziby dla Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego na terenie nieruchomości przy ul. Wycieczkowej 86 w Łodzi.
- KIO 2966/26umorzono14 lipca 2026ten sam składBudowa I etapu wschodniej obwodnicy miasta Biała Podlaska