Postanowienie KIO 2411/24 z 25 lipca 2024
Najważniejsze informacje dla przetargu
- Rozstrzygnięcie
- umorzono
- Zamawiający
- Gmina Piekary Śląskie reprezentowana przez Prezydenta Miasta
- Powiązany przetarg
- 2024/BZP 00328748
- Główna podstawa PZP
- art. 513 Pzp
Strony postępowania
- Zamawiający
- Gmina Piekary Śląskie reprezentowana przez Prezydenta Miasta
Przetarg, którego dotyczył spór
Wyrok dotyczy konkretnego postępowania ogłoszonego w BZP. Zobacz szczegóły ogłoszenia:
Treść orzeczenia
- Sygn. akt
- KIO 2411/24
POSTANOWIENIE Warszawa, dnia 25 lipca 2024 r.
Krajowa Izba Odwoławcza - w składzie:
- Przewodniczący
- Jolanta Markowska Protokolant:
Aldona Karpińska
po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym z udziałem stron postępowania odwoławczego w dniu 25 lipca 2024 r. w Warszawie odwołania wniesionego do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczejw dniu 8 lipca 2024 r. przez wykonawcę:
M.S. prowadząca działalność gospodarczą pod firmą Przedsiębiorstwo Wytwórczo-Handlowe "WIP" M.S., ul.
Reymonta 23, 44-200 Rybnik w postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego: Gmina Piekary Śląskie reprezentowana przez Prezydenta Miasta, ul. Bytomska 84, 41-940 Piekary Śląskie,
- umorzyć postępowanie odwoławcze,
- nakazuje zwrot kwoty 6 750 zł 00 gr (słownie: sześć tysięcy siedemset pięćdziesiąt złotych zero groszy) z rachunku bankowego Urzędu Zamówień Publicznych na rzecz wykonawcy: M.S. prowadząca działalność
gospodarczą pod firmą Przedsiębiorstwo Wytwórczo-Handlowe "WIP" M.S., ul. Reymonta 23, 44-200 Rybnik, stanowiącej 90% uiszczonego wpisu od odwołania.
Na orzeczenie - w terminie 14 dni od dnia jego doręczenia - przysługuje skarga za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej do Sądu Okręgowego w Warszawie - Sądu Zamówień Publicznych.
- Przewodniczący
- ………………………………
- Sygn. akt
- KIO 2411/24
UZASADNIENIE
Zamawiający, Gmina Piekary Śląskie reprezentowana przez Prezydenta Miasta, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie art. 275 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 ze zm.), zwanej dalej „Pzp”, w trybie podstawowym, bez przeprowadzania negocjacji, w przedmiocie: „Dostawa 30 sztuk laptopów z oprogramowaniem”. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych – pod nr 2024/BZP 00328748/01 w dniu 17 maja 2024 r.
W dniu 8 lipca 2024 r. wykonawca, M.S. prowadząca działalność gospodarczą pod firmą Przedsiębiorstwo Wytwórczo-Handlowe "W IP"M.S. z siedzibą w Rybniku, na podstawie art. 513 Pzp, wniósł odwołanie wobec czynności podjętych przez Zamawiającego, polegających na:
- wyborze oferty najkorzystniejszej złożonej przez wykonawcę Web-Profit M.K. z siedzibą w Piekarach Śląskich,
- odrzuceniu oferty Odwołującego,
- zaniechaniu wyboru najkorzystniejszej oferty zamówienia z uwzględnieniem oferty Odwołującego.
W odpowiedzi na odwołanie z dnia 23 lipca 2024 r. Zamawiający wniósł o oddalenie odwołania.
W dniu 24 lipca 2024 r., przed otwarciem posiedzenia/rozprawy, Odwołujący – wykonawca - M.S. prowadząca działalność gospodarczą pod firmą Przedsiębiorstwo Wytwórczo-Handlowe "WIP" M.S. - złożył do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej pismo procesowe, zawierające oświadczenie Odwołującego o cofnięciu wniesionego odwołania.
W danym stanie faktycznym Izba zważyła, co następuje:
Uwzględniając oświadczenie Odwołującego z dnia 24 lipca 2024 r. o cofnięciu wniesionego odwołania, Izba, działając na podstawie art. 568 pkt 1 oraz art. 553 zdanie drugie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 ze zm.), umorzyła postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie.
Na podstawie § 9 ust. 1 pkt 3 lit.a rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 3 0 grudnia 2020 r. w sprawie szczegółowych rodzajów kosztów postępowania odwoławczego, ich rozliczania oraz wysokości i sposobu pobierania wpisu od odwołania (Dz.U. poz. 2437), Izba orzekła o dokonaniu zwrotu z rachunku bankowego Urzędu Zamówień Publicznych na rzecz Odwołującego kwoty stanowiącej 90% uiszczonego przez Odwołującego wpisu od odwołania.
- Przewodniczący
- ………………………………
Sprawdź nowe przetargi z podobnym ryzykiem
Ten wyrok pomaga ocenić spór po fakcie. Alert przetargowy pozwala wychwycić podobny problem na etapie SWZ, pytań, badania oferty albo decyzji o odwołaniu.
Podobne orzeczenia
Orzeczenia z największą wspólną podstawą PZP
- KIO 2776/26umorzono6 lipca 2026Dostawa wyposażenia oraz pomocy dydaktycznych przeznaczonych do realizacji zajęć praktycznych na potrzeby pracowni zawodowych szkół ponadpodstawowych oraz Centrum Kształcenia Branżowego w Siedlcach w ramach projektu pn.Wspólna podstawa: art. 513 Pzp
- KIO 2652/26uwzględniono28 lipca 2026Budowa JRG w Kostrzynie nad Odrą – Etap IIWspólna podstawa: art. 513 Pzp
- KIO 2630/26oddalono23 lipca 2026Przebudowa urządzeń wodnych służących łagodzeniu skutków powodzi i suszy – Modernizacja zbiornika ChechłoWspólna podstawa: art. 513 Pzp
- KIO 2491/26uwzględniono20 lipca 2026Budowa obwodnicy Pisza w ciągu dróg krajowych nr 58 i 63Wspólna podstawa: art. 513 Pzp
- KIO 2517/26uwzględniono20 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 513 Pzp
- KIO 2602/26oddalono17 lipca 2026Zaprojektowanie i rozbudowa drogi krajowej nr 25 na odcinku Kokanin z węzłem – Biskupice Ołoboczne (obwodnica Kalisza)Wspólna podstawa: art. 513 Pzp
- KIO 2358/26uwzględniono13 lipca 2026Dostawa odzieży łukoochronnej letniej i zimowej dla ENEA Operator sp. z o.o. – 4 zadaniaWspólna podstawa: art. 513 Pzp
- KIO 2362/26oddalono6 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 513 Pzp
Powiązane wyroki
Inne spory przed KIO dotyczące zamawiającego Gmina Piekary Śląskie oraz orzeczenia tego samego składu.
- KIO 4092/25oddalono4 listopada 2025ten sam zamawiającyDostawa platformy serwerowej wraz z systemem operacyjnym
- KIO 3322/26umorzono23 lipca 2026ten sam składusługi doradztwa w zakresie zamówień realizowanych zgodnie z ustawą PZP i z zasadą konkurencyjności oraz usługi kontroli zamówień w podziale na dwie części.
- KIO 3041/26oddalono21 lipca 2026ten sam składZakup ambulansu wraz z wyposażeniem na podstawie dotacji na współfinansowanie realizacji zadania inwestycyjnego pn.:
- KIO 2924/26umorzono21 lipca 2026ten sam składKompleksowa obsługa prawna, obsługa zamówień publicznych w ramach realizacji projektu
- KIO 3294/26umorzono17 lipca 2026ten sam składKompleksowa usługa sprzątania w Centrali NIK i Delegaturach NIK w latach 2027 – 2029.
- KIO 2954/26umorzono15 lipca 2026ten sam składBudowa I etapu wschodniej obwodnicy miasta Biała Podlaska