Postanowienie KIO 870/26 z 27 marca 2026
Przedmiot postępowania: dostawę materiałów eksploatacyjnych do urządzeń drukujących na potrzeby 43 WOG
Cofnięcie odwołania przez pełnomocnika odwołujących przed otwarciem rozprawy skutkuje umorzeniem postępowania odwoławczego.
Najważniejsze informacje dla przetargu
- Rozstrzygnięcie
- umorzono
- Zamawiający
- Skarb Państwa – 43 Wojskowy Oddział Gospodarczy Świętoszów ul. Saperska 2, 59-726 Świętoszów
- Powiązany przetarg
- TED-49466-2026
- Główna podstawa PZP
- art. 520 Pzp
Cofnięcie odwołania przez pełnomocnika odwołujących przed otwarciem rozprawy skutkuje umorzeniem postępowania odwoławczego.
Teza wygenerowana przez AI na podstawie sentencji i kluczowych fragmentów uzasadnienia. Weryfikuj w pełnej treści orzeczenia poniżej.
Strony postępowania
- Zamawiający
- Skarb Państwa – 43 Wojskowy Oddział Gospodarczy Świętoszów ul. Saperska 2, 59-726 Świętoszów
Przetarg, którego dotyczył spór
Wyrok dotyczy konkretnego postępowania ogłoszonego w BZP. Zobacz szczegóły ogłoszenia:
Treść orzeczenia
- Sygn. akt
- KIO 870/26
POSTANOWIENIE Warszawa dnia 27 marca 2026 r.
Krajowa Izba Odwoławcza - w składzie:
Przewodniczący: Renata Tubisz po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym bez udziału stron i uczestników w dniu 27 marca 2026r. odwołania wniesionego do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 23 lutego 2026r. przez odwołujących: J.W., B.S. wspólnie ubiegający się wspólnicy spółki cywilnej pod firmą Netprint s.c. J. Wasiela, B. Szostak ul. Unii Europejskiej 10, 32-600 Oświęcimw postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego: Skarb Państwa – 43 Wojskowy Oddział Gospodarczy Świętoszów ul. Saperska 2, 59-726 Świętoszów z udziałem przystępujących:
- JM Data Żebrowski, Ryciak sp.k. ul. Zwoleńska 65A, 04-761 Warszawa po stronie zamawiającego
- Golden Line Spółka z o.o. ul. Krakowska 150, 35-506 Rzeszów po stronie odwołującego
- Umorzyć postępowanie odwoławcze
- Nakazać zwrot z rachunku bankowego Urzędu Zamówień Publicznych kwoty 13.500. zł 00 gr (słownie: trzynaście tysięcy pięćset złotych zero groszy) uiszczonej przez odwołującego J.W., B.S. wspólnie ubiegający się wspólnicy spółki cywilnej pod firmą Netprint s.c. J. Wasiela, B. Szostak ul. Unii Europejskiej 10, 32-600 Oświęcim, tytułem częściowego zwrotu wpisu od odwołania.
Na orzeczenie - w terminie - 14 dni od dnia jego doręczenia - przysługuje skarga za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej do Sądu Okręgowego w Warszawie - Sądu Zamówień Publicznych
- Przewodniczący
- ………………………………..
- Sygn. akt
- KIO 870/26
UZASADNIENIE
Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego dotyczy: „dostawę materiałów eksploatacyjnych do urządzeń drukujących na potrzeby 43 WOG” - ”Numer postępowania: 3/07/PN/2026 Numer ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: Numer publikacji ogłoszenia 49466-2026, numer wydania Dz.U. S: 15/2026 data publikacji: 22/01/2026.
Pismem z dnia 26 marca 2026r. pełnomocnik odwołującego cofnął odwołanie.
Krajowa Izba Odwoławcza/Izba oceniając zgromadzony materiał procesowy w sprawie, postanowiła umorzyć postępowanie odwoławcze, w związku z cofnięciem odwołania. Zgodnie z art. 520 ustawy Pzp odwołujący może cofnąć odwołanie, aż do czasu zamknięcia rozprawy, a cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa Pzp wiąże z wniesieniem odwołania. Stosownie do art. 568 pkt 1) ustawy Pzp, Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. Na podstawie § 9 ust. 1 pkt 3) lit. a) Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie szczegółowych rodzajów kosztów postępowania odwoławczego, ich rozliczania oraz wysokości i sposobu pobierania wpisu od odwołania z dnia 30 grudnia 2020 r. (Dz.U. z 2020 r. poz. 2437) w przypadku umorzenia postępowania odwoławczego przez Izbę w całości na skutek cofnięcia odwołania przed otwarciem rozprawy odwołującemu zwraca się 90% uiszczonego wpisu od odwołania. W związku z powyższym odwołujący spełnił warunki do zwrotu części wpisu. Izba orzekła o dokonaniu zwrotu odwołującemu z rachunku Urzędu kwoty uiszczonej tytułem wpisu, w wysokości stanowiącej 90% jego wartości i skoro odwołujący uiścił wpis w wysokości 15.000,00 zł., to do zwrotu pozostała kwota 13.500,00 zł. o czym orzeczono w pkt. 2 sentencji postanowienia.
- Przewodniczący
- ………………………………………
Sprawdź nowe przetargi z podobnym ryzykiem
Ten wyrok pomaga ocenić spór po fakcie. Alert przetargowy pozwala wychwycić podobny problem na etapie SWZ, pytań, badania oferty albo decyzji o odwołaniu.
Podobne orzeczenia
Orzeczenia z największą wspólną podstawą PZP
- KIO 3305/26umorzono24 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 520 Pzp
- KIO 2853/26umorzono23 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 520 Pzp
- KIO 3290/26umorzono22 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 520 Pzp
- KIO 3174/26umorzono21 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 520 Pzp
- KIO 2977/26umorzono16 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 520 Pzp
- KIO 2744/26umorzono14 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 520 Pzp
- KIO 2488/26umorzono13 lipca 2026Dostawa rękawicWspólna podstawa: art. 520 Pzp
- KIO 2740/26umorzono10 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 520 Pzp
Powiązane wyroki
Inne spory przed KIO dotyczące zamawiającego 43 Wojskowy Oddział Gospodarczy.
- KIO 2431/26oddalono22 czerwca 2026ten sam zamawiającyWynajem agregatów prądotwórczych z dodatkowymi zbiornikami paliwa i agregatami w trybie
- KIO 2049/26oddalono15 czerwca 2026ten sam zamawiający
- KIO 1258/26oddalono27 kwietnia 2026ten sam zamawiający
- KIO 1216/26umorzono8 kwietnia 2026ten sam zamawiający
- KIO 561/26umorzono11 marca 2026ten sam zamawiającyw trybie przetargu nieograniczonego, pn. Naprawa/regeneracja podzespołów sprzętu niemieckiego odrębnie dla poszczególnych części o numerze referencyjnym: 141/08/PN/2025, zwane dalej
- KIO 5237/25uwzględniono30 stycznia 2026ten sam zamawiający