Postanowienie KIO 826/26 z 31 marca 2026
Uwzględnienie przez zamawiającego w całości zarzutów odwołania oraz brak przystąpienia do postępowania odwoławczego przez innych wykonawców skutkuje umorzeniem postępowania i zwrotem wpisu odwołającego.
Najważniejsze informacje dla przetargu
- Rozstrzygnięcie
- umorzono
- Zamawiający
- Gmina Sawin ul. Chutecka 12, 22-107 Sawin
- Powiązany przetarg
- orzeczenie nie wskazuje numeru postępowania
- Główna podstawa PZP
- art. 522 ust. 1 Pzp
Uwzględnienie przez zamawiającego w całości zarzutów odwołania oraz brak przystąpienia do postępowania odwoławczego przez innych wykonawców skutkuje umorzeniem postępowania i zwrotem wpisu odwołającego.
Teza wygenerowana przez AI na podstawie sentencji i kluczowych fragmentów uzasadnienia. Weryfikuj w pełnej treści orzeczenia poniżej.
Strony postępowania
- Odwołujący
- PW E.G. sp. z o.o. Żółtańce 65 D, 22-100 Chełm
- Zamawiający
- Gmina Sawin ul. Chutecka 12, 22-107 Sawin
Treść orzeczenia
- Sygn. akt
- KIO 826/26
POSTANOWIENIE Warszawa dnia 31 marca 2026 r.
Krajowa Izba Odwoławcza - w składzie:
- Przewodniczący
- Renata Tubisz Protokolant: Tomasz Skowroński po rozpoznaniu na posiedzeniu z udziałem stron w Warszawie w dniu 31 marca 2026 r. odwołania wniesionego do Prezesa
Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 23 lutego 2026r. przez odwołującego: PW E.G. sp. z o.o. Żółtańce 65 D, 22-100 Chełm w postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego: Gmina Sawin ul. Chutecka 12, 22-107 Sawin
- Umorzyć postępowanie odwoławcze
- Nakazać zwrot z rachunku bankowego Urzędu Zamówień Publicznych kwoty 15.000 zł 00 gr (słownie: piętnaście tysięcy złotych zero groszy) uiszczonej przez odwołującego: PW E.G. sp. z o.o. Żółtańce 65 D, 22-100 Chełm, uiszczonej tytułem wpisu od odwołania Na orzeczenie - w terminie - 14 dni od dnia jego doręczenia - przysługuje skarga za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej do Sądu Okręgowego w Warszawie - Sądu Zamówień Publicznych.
- Przewodniczący
- ………………………………
- Sygn. akt
- KIO 826/26
UZASADNIENIE
Odwołanie dotyczy postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego pn. Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Sawin, Numer postępowania RBO.271.51.2025.AMI Ogłoszenie o zamówieniu Dz. Urz. UE 801805-2025 Numer wydania Dz.U. S: 233/2025 z dnia 3 grudnia 2025 r.
Zamawiający na posiedzeniu Izby z udziałem stron uwzględnił odwołanie i unieważni wybór najkorzystniejszej oferty oraz ponownie dokona badania i oceny ofert z uwzględnieniem oferty Odwołującego.
Do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego nie przystąpił żaden wykonawca.
Izba na podstawie art. 568 pkt 3) w zw. z art. 522 ust. 1 Pzp stwierdza, w opisanych powyżej okolicznościach sprawy, spełnienie przesłanek ustawowych do umorzenia postępowania odwoławczego. Zgodnie z § 9 ust. 1 pkt 2) lit. a Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie szczegółowych rodzajów kosztów postępowania odwoławczego, ich rozliczania oraz wysokości i sposobu pobierania wpisu od odwołania z dnia 30 grudnia 2020r. (Dz.U. z 2020 r. poz.
- w przypadku, jeżeli przed otwarciem rozprawy Zamawiający uwzględnił w całości zarzuty przedstawione w odwołaniu, a w postępowaniu odwoławczym po stronie Zamawiającego nie przystąpił żaden wykonawca, koszty o których mowa w § 5 pkt 2 w/w Rozporządzenia znosi się wzajemnie. W takim przypadku Izba orzeka o dokonaniu zwrotu Odwołującemu, z rachunku Urzędu Zamówień Publicznych kwoty 15.000,00 zł., to jest kwoty uiszczonego wpisu od odwołania.
- Przewodniczący
- …………………………………….
Sprawdź nowe przetargi z podobnym ryzykiem
Ten wyrok pomaga ocenić spór po fakcie. Alert przetargowy pozwala wychwycić podobny problem na etapie SWZ, pytań, badania oferty albo decyzji o odwołaniu.
Graf orzeczniczy
Powiązania z innymi wyrokami KIO — cytowane precedensy oraz orzeczenia, które się do tego wyroku odwołują.
Cytowane w (1)
Podobne orzeczenia
Orzeczenia z największą wspólną podstawą PZP
- KIO 3446/26umorzono28 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 522 ust. 1 Pzp
- KIO 3313/26umorzono28 lipca 2026Dostawa artykułów biurowych i kalendarzy oraz dostawa papieru i materiałów papierniczychWspólna podstawa: art. 522 ust. 1 Pzp
- KIO 3319/26umorzono24 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 522 ust. 1 Pzp
- KIO 3240/26umorzono24 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 522 ust. 1 Pzp
- KIO 3322/26umorzono23 lipca 2026usługi doradztwa w zakresie zamówień realizowanych zgodnie z ustawą PZP i z zasadą konkurencyjności oraz usługi kontroli zamówień w podziale na dwie części.Wspólna podstawa: art. 522 ust. 1 Pzp
- KIO 3245/26umorzono22 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 522 ust. 1 Pzp
- KIO 3101/26umorzono22 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 522 ust. 1 Pzp
- KIO 3297/26umorzono21 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 522 ust. 1 Pzp
Powiązane wyroki
Inne orzeczenia z udziałem tego samego składu orzekającego.
- KIO 3141/26umorzono28 lipca 2026ten sam składBudowa Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 - Oddziału Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku - zakres 2
- KIO 3026/26umorzono27 lipca 2026ten sam składBudowa instalacji odnawialnych źródeł energii na potrzeby budynków użyteczności publicznej w Gminie Lipowa
- KIO 3079/26umorzono27 lipca 2026ten sam skład
- KIO 2943/26oddalono27 lipca 2026ten sam składZakup urządzeń drukujących
- KIO 2880/26uwzględniono20 lipca 2026ten sam składBudowa kwatery numer 13 na odpady inne niż niebezpieczne i obojętne wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną na składowisku odpadów w m. Kozodrza Gmina Ostrów (2)
- KIO 2796/26uwzględniono20 lipca 2026ten sam skład