Postanowienie KIO 4429/24 z 16 grudnia 2024
Przedmiot postępowania: Świadczenie usług telekomunikacyjnych z wykorzystaniem stacjonarnych łączy PSTN oraz łączy ISDN jednostkach organizacyjnych Izby Administracji Skarbowej w Katowicach w roku 2024/2025
Najważniejsze informacje dla przetargu
- Rozstrzygnięcie
- umorzono
- Zamawiający
- Izbę Administracji Skarbowej w Katowicach
- Powiązany przetarg
- 2024/BZP 00561954
- Główna podstawa PZP
- art. 226 ust. 1 pkt 8 Pzp
Strony postępowania
- Odwołujący
- Enter T&T Sp. z o.o.
- Zamawiający
- Izbę Administracji Skarbowej w Katowicach
Przetarg, którego dotyczył spór
Wyrok dotyczy konkretnego postępowania ogłoszonego w BZP. Zobacz szczegóły ogłoszenia:
Treść orzeczenia
- Sygn. akt
- KIO 4429/24
POSTANOWIENIE Warszawa, dnia 16 grudnia 2024 r.
Krajowa Izba Odwoławcza - w składzie:
Przewodnicząca:Adriana Urbanik Protokolantka: Wiktoria Ceyrowska na posiedzeniu z udziałem stron oraz uczestników postępowania odwoławczego w dniu 1 6 grudnia 2024 r. w Warszawie po rozpoznaniu odwołania wniesionego do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej wdniu 25 listopada 2024 r. przez wykonawcę Enter T&T Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu w postępowaniu prowadzonym przez Izbę Administracji Skarbowej w Katowicach Uczestnik po stronie zamawiającego A.wykonawca Suntar Professional Services Sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie zgłaszający przystąpienie do postępowania odwoławczego
- umorzyć postępowanie odwoławcze,
- nakazać zwrot z rachunku bankowego Urzędu Zamówień Publicznych na rzecz wykonawcy Enter T&T Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu kwoty 6 750,00 zł (słownie: sześć tysięcy siedemset pięćdziesiąt złotych zero groszy), stanowiącej 90% kwoty uiszczonego wpisu od odwołania.
Na orzeczenie - w terminie 14 dni od dnia jego doręczenia - przysługuje skarga z a pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej do Sądu Okręgowego w Warszawie - Sądu Zamówień Publicznych.
- Przewodnicząca
- ………………………….…
- Sygn. akt
- KIO 4429/24
UZASADNIENIE
Zamawiający Izba Administracji Skarbowej w Katowicach prowadzi w trybie podstawowym postępowanie o udzielenie zamówienia pn. „Świadczenie usług telekomunikacyjnych z wykorzystaniem stacjonarnych łączy PSTN oraz łączy ISDN jednostkach organizacyjnych Izby Administracji Skarbowej w Katowicach w roku 2024/2025”, nr referencyjny: 2401w ILZ[1].260.49.2.2024.
Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych 24 października 2024 r. pod numerem 2024/BZP 00561954.
Do wyżej wymienionego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego zastosowanie mają przepisy ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320), dalej „ustawy Pzp”.
25 listopada 2024 r. wykonawca Enter T&T Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu wniósł odwołanie od wobec czynności zamawiającego, polegających na:
- czynności dokonania wyboru oferty najkorzystniejszej złożonej przez wykonawcę - SUNTAR PROFESSIONAL SERVICES sp. z o.o. w sytuacji, gdy jego oferta zawiera rażąco niską cenę;
- zaniechania czynności odrzucenia oferty złożonej przez SUNTAR PROFESSIONAL SERVICES sp. z o.o. na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp, który w rażący sposób zaniżył wartość istotnych części składowych zamówienia.
2 grudnia 2024 r. przystąpienie po stronie zamawiającego zgłosił wykonawca Suntar Professional Services Sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie.
15 grudnia 2024 r. odwołujący złożył pismo procesowe, w którym oświadczył, ż e cofa odwołanie w całości.
Krajowa Izba Odwoławcza ustaliła i stwierdziła:
Odwołanie nie zawiera braków formalnych, od odwołania uiszczono wpis.
Do postępowania odwoławczego po stronie zamawiającego skutecznie przystąpił wykonawca Suntar Professional Services Sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie.
Odwołujący 15 grudnia 2024 r. złożył pismo procesowe oświadczając, ż e cofa wniesione odwołanie w całości (z podpisem osoby uprawnionej do reprezentacji odwołującego).
W tym stanie rzeczy izba umorzyła postępowanie odwoławcze, orzekając w formie postanowienia, na podstawie art. 568 pkt 1 ustawy Pzp.
O kosztach postępowania odwoławczego izba orzekła na podstawie art. 557 i 575 ustawy Pzp w zw. z § 9 ust. 1
pkt 3 lit. a rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie szczegółowych rodzajów kosztów postępowania odwoławczego, ich rozliczania o raz wysokości i sposobu pobierania wpisu od odwołania z dnia 30 grudnia 2020 r. ( Dz. U. poz. 2437), nakazując dokonanie na rzecz odwołującego zwrotu z rachunku Urzędu Zamówień Publicznych kwoty uiszczonej tytułem wpisu, w wysokości stanowiącej 90% j ego wartości z uwagi na cofnięcie odwołania przed otwarciem rozprawy.
Biorąc pod uwagę powyższe postanowiono jak w sentencji.
- Przewodnicząca
- ………………………….…
Sprawdź nowe przetargi z podobnym ryzykiem
Ten wyrok pomaga ocenić spór po fakcie. Alert przetargowy pozwala wychwycić podobny problem na etapie SWZ, pytań, badania oferty albo decyzji o odwołaniu.
Podobne orzeczenia
Orzeczenia z największą wspólną podstawą PZP
- KIO 3064/26umorzono24 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 226 ust. 1 pkt 8 Pzp, art. 568 pkt 1 Pzp (2 wspólne przepisy)
- KIO 3114/26umorzono4 sierpnia 2026Wspólna podstawa: art. 568 pkt 1 Pzp
- KIO 2603/26umorzono24 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 568 pkt 1 Pzp
- KIO 3305/26umorzono24 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 568 pkt 1 Pzp
- KIO 2853/26umorzono23 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 568 pkt 1 Pzp
- KIO 3220/26umorzono22 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 226 ust. 1 pkt 8 Pzp
- KIO 3369/26umorzono22 lipca 2026Modernizacja dostępu drogowego do Portu w Szczecinie: przebudowa układu drogowego w rejonie Międzyodrza - część mostowaWspólna podstawa: art. 568 pkt 1 Pzp
- KIO 3290/26umorzono22 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 568 pkt 1 Pzp
Powiązane wyroki
Inne spory przed KIO dotyczące zamawiającego Izba Administracji Skarbowej w Katowicach oraz orzeczenia tego samego składu.
- KIO 5730/25oddalono9 lutego 2026ten sam zamawiającyŚwiadczenie usług kompleksowego sprzątania i utrzymania czystości w budynkach i na posesjach Izby Administracji Skarbowej w Katowicach, Krajowej Informacji Skarbowej w Bielsku Białej oraz w jednostkach organizacyjnych im podległych w 2026 r.
- KIO 3312/26umorzono17 lipca 2026ten sam składŚwiadczenie usługi w zakresie ochrony osób i mienia DCOPiH we Wrocławiu oraz w placówce zamiejscowej DCOPiH w Obornikach Śląskich ul. Dunikowskiego 2-8 na okres 2 lat
- KIO 3196/26umorzono16 lipca 2026ten sam składRozbudowa systemu do zarządzania sygnalizacją świetlną, koordynacją i pomiarami ruchu
- KIO 2396/26oddalono14 lipca 2026ten sam składBUDOWA DROGI DOJAZDOW EJ W RAZ Z MIEJSCAMI POSTOJOW YMI PRZY UL. O. MARIANA ŻELAZKA [POZNAŃ]
- KIO 2356/26uwzględniono9 lipca 2026ten sam składBudowa nowych kolektorów z Zakładu
- KIO 2332/26uwzględniono7 lipca 2026ten sam składŚwiadczenie usług sprzedażowo-obsługowych obejmujących prowadzenie punktu partnerskiego