Postanowienie KIO 4423/25 z 12 listopada 2025
Przedmiot postępowania: Modernizacja oświetlenia ulicznego Miasta Sieradza
Najważniejsze informacje dla przetargu
- Rozstrzygnięcie
- umorzono
- Zamawiający
- Gmina Miasto Sieradz 98-200 Sieradz ul. Plac Wojewódzki 1
- Powiązany przetarg
- 2025/BZP 00425935
- Główna podstawa PZP
- art. 520 Pzp
Strony postępowania
- Zamawiający
- Gmina Miasto Sieradz 98-200 Sieradz ul. Plac Wojewódzki 1
Przetarg, którego dotyczył spór
Wyrok dotyczy konkretnego postępowania ogłoszonego w BZP. Zobacz szczegóły ogłoszenia:
Treść orzeczenia
- Sygn. akt
- KIO 4423/25
POSTANOWIENIE Warszawa dnia 12 listopada 2025 r.
Krajowa Izba Odwoławcza - w składzie:
Przewodniczący: Renata Tubisz po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w dniu 12 listopada 2025r. odwołania wniesionego do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 14 października 2025r. prz ez odwołującego: ENLED PROJEKT sp. z o.o. 05-300 Mińsk Mazowiecki ul. Kościelna 50 w postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego: Gmina Miasto Sieradz 98-200 Sieradz ul. Plac Wojewódzki 1
- Umorzyć postępowanie odwoławcze
- Nakazać zwrot z rachunku bankowego Urzędu Zamówień Publicznych kwoty 9.000 zł 00 gr (słownie: dziewięć tysięcy złotych zero groszy) uiszczonej przez odwołującego ENLED PROJEKT sp. z o.o. 05-300 Mińsk Mazowiecki ul. Kościelna 50 tytułem częściowego zwrotu wpisu od odwołania Na orzeczenie - w terminie - 14 dni od dnia jego doręczenia - przysługuje skarga za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej do Sądu Okręgowego w Warszawie - Sądu Zamówień Publicznych
- Przewodniczący
- ………………………………..
- Sygn. akt
- KIO 4423/25
UZASADNIENIE
Dotyczy: postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego pn.:
„Modernizacja oświetlenia ulicznego Miasta Sieradza” Wewnętrzny identyfikator postępowania: WIZ-Z.271.27.2025. Ogłoszenie o zamówieniu: 2025/BZP 00425935 z 16.09.25r.
W dniu 10.11.2025r. pismem z dnia 03.11. 2025r. odwołujący skutecznie cofnął odwołanie z dnia 14.10.2025r.
Krajowa Izba Odwoławcza/Izba oceniając zgromadzony materiał procesowy w sprawie,postanowiła umorzyć postępowanie odwoławcze, w związku z cofnięciem odwołania. Zgodnie z art. 520 Pzp odwołujący może cofnąć odwołanie, aż do czasu zamknięcia rozprawy, a cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa Pzp wiąże z wniesieniem odwołania. Stosownie do art. 568 pkt 1) ustawy Pzp, Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. Na podstawie § 9 ust. 1 pkt 3) lit. a) Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie szczegółowych rodzajów kosztów postępowania odwoławczego, ich rozliczania oraz wysokości i sposobu pobierania wpisu od odwołania z dnia 30 grudnia 2020 r. (Dz.U. z 2020 r. poz. 2437) w przypadku umorzenia postępowania odwoławczego przez Izbę w całości na skutek cofnięcia odwołania przed otwarciem rozprawy odwołującemu zwraca się 90% uiszczonego wpisu od odwołania. W związku z powyższym odwołujący spełnił warunki do zwrotu części wpisu. Izba orzekła o dokonaniu zwrotu odwołującemu z rachunku Urzędu kwoty uiszczonej tytułem wpisu, w wysokości stanowiącej 90% jego wartości i skoro odwołujący uiścił wpis w wysokości 10.000,00 zł., to do zwrotu pozostała kwota 9.000,00 zł. o czym orzeczono w pkt. 2 sentencji postanowienia.
- Przewodniczący
- ………………………………………
Sprawdź nowe przetargi z podobnym ryzykiem
Ten wyrok pomaga ocenić spór po fakcie. Alert przetargowy pozwala wychwycić podobny problem na etapie SWZ, pytań, badania oferty albo decyzji o odwołaniu.
Podobne orzeczenia
Orzeczenia z największą wspólną podstawą PZP
- KIO 2977/26umorzono16 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 520 Pzp
- KIO 2744/26umorzono14 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 520 Pzp
- KIO 2488/26umorzono13 lipca 2026Dostawa rękawicWspólna podstawa: art. 520 Pzp
- KIO 2740/26umorzono10 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 520 Pzp
- KIO 2515/26umorzono7 lipca 2026Zaprojektowanie, budowa oraz uruchomienie Inteligentnego Systemu Transportowego w Radomiu (zwanego dalejWspólna podstawa: art. 520 Pzp
- KIO 3085/26umorzono7 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 520 Pzp
- KIO 2916/26umorzono7 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 520 Pzp
- KIO 2507/26umorzono7 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 520 Pzp
Powiązane wyroki
Inne spory przed KIO dotyczące zamawiającego Gmina Miasto Sieradz oraz orzeczenia tego samego składu.
- KIO 4053/24uwzględniono19 listopada 2024ten sam zamawiającyPrzebudowa i modernizacja infrastruktury sportowej w Sieradzu
- KIO 2590/26uwzględniono9 lipca 2026ten sam składO unieważnieniu postępowania o udzielenie zamówienia zamawiający zawiadamia równocześnie wykonawców, którzy złożyli oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub zostali zaproszeni do negocjacji - podając uzasadnienie faktyczne i prawne.
- KIO 3131/26umorzono9 lipca 2026ten sam skład
- KIO 2968/26umorzono7 lipca 2026ten sam składRozbudowa oczyszczalni ścieków Łęgi i Spyrówka w Zakopanem – Etap III
- KIO 2822/26umorzono7 lipca 2026ten sam składDostawy jednorazowego sprzętu medycznego
- KIO 2573/26umorzono1 lipca 2026ten sam skład