Postanowienie KIO 3930/23 z 16 stycznia 2024
Najważniejsze informacje dla przetargu
- Rozstrzygnięcie
- umorzono
- Zamawiający
- Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Warszawie
- Powiązany przetarg
- orzeczenie nie wskazuje numeru postępowania
- Główna podstawa PZP
- art. 525 ust. 1 Pzp
Strony postępowania
- Odwołujący
- GALAXY Systemy Informatyczne Sp. z o.o.
- Zamawiający
- Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Warszawie
Treść orzeczenia
- Sygn. akt
- KIO 3930/23
POSTANOWIENIE Warszawa, dnia 16 stycznia 2024 r.
Krajowa Izba Odwoławcza - w składzie:
Przewodnicząca:Luiza Łamejko Protokolant:Mikołaj Kraska po rozpoznaniu na posiedzeniu z udziałem stron oraz uczestników postępowania odwoławczego w dniu 16 stycznia 2024 r. w Warszawie odwołania wniesionego do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 27 grudnia 2023 r. przez wykonawcę GALAXY Systemy Informatyczne Sp. z o.o. z siedzibą w Zielonej Górze w postępowaniu prowadzonym przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Warszawie w Uczestnik po stronie zamawiającego: wykonawca Grupa E Sp. z o.o. z siedzibą w Tychach zgłaszający przystąpienie do postępowania odwoławczego
- umorzyć postępowanie odwoławcze
- nakazuje zwrot z rachunku Urzędu Zamówień Publicznych na rzecz wykonawcy GALAXY Systemy Informatyczne Sp. z o.o. z siedzibą w Zielonej Górze kwoty 13 500 zł 00 gr (słownie: trzynaście tysięcy pięćset złotych zero groszy) stanowiącej 90% uiszczonego wpisu.
Na orzeczenie - w terminie 14 dni od dnia jego doręczenia - przysługuje skarga za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej do Sądu Okręgowego w Warszawie - Sądu Zamówień Publicznych.
- Przewodnicząca
- ………….…….
- Sygn. akt
- KIO 3930/23
UZASADNIENIE
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Warszawie (dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Zakup serwerów komputerowych z oprogramowaniem do zarządzania oraz z serwisem gwarancyjnym przez okres 36 miesięcy”. Do ww. postępowania o udzielenie zamówienia zastosowanie znajdują przepisy ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 ze zm.) dalej: „ustawa Pzp”. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 1 6 sierpnia 2023 r. pod poz. 2023/S 156-498717.
W dniu 27 grudnia 2023 r. wykonawca GALAXY Systemy Informatyczne Sp. z o.o. z siedzibą w Zielonej Górze (dalej: „Odwołujący”) wniósł odwołanie do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej.
Przystąpienie do postępowania odwoławczego po stronie Odwołującego zgłosiła Atos Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, zaś po stronie Zamawiającego Grupa E Sp. z o.o. z siedzibą w Tychach.
Izba stwierdziła, że przystąpienie Atos Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest nieskuteczne. Zgodnie z art. 525 ust. 1 ustawy Pzp, prawo przystąpienia do postępowania odwoławczego przysługuje wykonawcy. Tymczasem oferta Atos Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie została odrzucona czynnością Zamawiającego z dnia 14 grudnia 2023 r., a czynności ta nie została przez Atos Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie zakwestionowana. Na skutek powyższego, Atos Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie utraciła status wykonawcy w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego.
Pismem z dnia 15 stycznia 2024 r. Odwołujący oświadczył, że wycofuje odwołanie.
Uwzględniając powyższe Izba, działając na podstawie art. 568 pkt 1 ustawy Pzp oraz § 13 ust. 1 pkt 6 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 31 grudnia 2020 r. w sprawie postępowania przy rozpoznawaniu odwołań przez Krajową Izbę Odwoławczą (Dz. U. poz. 2453), postanowiła umorzyć postępowanie odwoławcze wywołane ww. odwołaniem.
O kosztach postępowania odwoławczego orzeczono stosownie do treści § 9 ust. 1 pkt 3 lit. b rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie szczegółowych rodzajów kosztów postępowania odwoławczego, ich rozliczania oraz wysokości i sposobu pobierania wpisu od odwołania (Dz. U. poz. 2437).
- Przewodnicząca
- ………………. ........
Sprawdź nowe przetargi z podobnym ryzykiem
Ten wyrok pomaga ocenić spór po fakcie. Alert przetargowy pozwala wychwycić podobny problem na etapie SWZ, pytań, badania oferty albo decyzji o odwołaniu.
Podobne orzeczenia
Orzeczenia z największą wspólną podstawą PZP
- KIO 3305/26umorzono24 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 525 ust. 1 Pzp, art. 568 pkt 1 Pzp (2 wspólne przepisy)
- KIO 2918/26umorzono21 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 525 ust. 1 Pzp, art. 568 pkt 1 Pzp (2 wspólne przepisy)
- KIO 3114/26umorzono4 sierpnia 2026Wspólna podstawa: art. 568 pkt 1 Pzp
- KIO 3064/26umorzono24 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 568 pkt 1 Pzp
- KIO 2603/26umorzono24 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 568 pkt 1 Pzp
- KIO 2853/26umorzono23 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 568 pkt 1 Pzp
- KIO 2950/26umorzono22 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 525 ust. 1 Pzp
- KIO 3369/26umorzono22 lipca 2026Modernizacja dostępu drogowego do Portu w Szczecinie: przebudowa układu drogowego w rejonie Międzyodrza - część mostowaWspólna podstawa: art. 568 pkt 1 Pzp
Powiązane wyroki
Inne orzeczenia z udziałem tego samego składu orzekającego.
- KIO 2829/26oddalono17 lipca 2026ten sam składPrace na odcinku Kościerzyna – Gdynia
- KIO 3062/26umorzono17 lipca 2026ten sam składBudowa kompleksu mieszkalno-biurowego dla pracowników i personelu medycznego – Etap II
- KIO 3204/26umorzono17 lipca 2026ten sam skład
- KIO 2724/26uwzględniono15 lipca 2026ten sam skład
- KIO 2782/26oddalono15 lipca 2026ten sam skład
- KIO 2427/26oddalono6 lipca 2026ten sam składDoposażenie Zakładu Patologii Nowotworów – 3 pakiety