Postanowienie KIO 335/22 z 18 lutego 2022
Przedmiot postępowania: Sukcesywna dostawa produktów leczniczych oraz wyrobów medycznych.
Najważniejsze informacje dla przetargu
- Rozstrzygnięcie
- umorzono
- Zamawiający
- Jednostkę Wojskową Nr 2305 ul. Marsa 80, 04-520 Warszawa
- Powiązany przetarg
- 2021/BZP 00329965
- Główna podstawa PZP
- art. 255 pkt 6 Pzp
Strony postępowania
- Odwołujący
- Solispharm Sp. z o.o. z ul. St. Starzyńskiego 10, 03-456 Warszawa
- Zamawiający
- Jednostkę Wojskową Nr 2305 ul. Marsa 80, 04-520 Warszawa
Przetarg, którego dotyczył spór
Wyrok dotyczy konkretnego postępowania ogłoszonego w BZP. Zobacz szczegóły ogłoszenia:
Treść orzeczenia
- Sygn. akt
- KIO 335/22
Postanowienie z dnia 18 lutego 2022 r.
Krajowa Izba Odwoławcza - w składzie:
- Przewodniczący
- Emil Kawa Protokolant: Rafał Komoń
po rozpoznaniu na posiedzeniu w dniu 18 lutego 2022 roku w Warszawie odwołania wniesionego do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 7 lutego 2022 r. przez wykonawcę Solispharm Sp. z o.o. z ul. St. Starzyńskiego 10, 03-456 Warszawa w postępowaniu prowadzonym przez Jednostkę Wojskową Nr 2305 ul. Marsa 80, 04-520 Warszawa, przy udziale wykonawcy Tramco Sp. z o.o. z siedzibą w Płochocinie zgłaszającego przystąpienie do postępowania odwoławczego po stronie zamawiającego.
- umorzyć postępowanie odwoławcze
- nakazuje zwrot z rachunku Urzędu Zamówień Publicznych na rzecz wykonawcy, Solispharm Sp. z o.o. z ul. St. Starzyńskiego 10, 03-456 Warszawa kwoty 7 500,00 (siedem tysięcy pięćset) złotych, tytułem uiszczonego wpisu od odwołania.
Stosownie do art. 579 ust. 1 i art. 580 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 poz. 1129) na niniejsze postanowienie - w terminie 14 dni od dnia jego doręczenia - przysługuje skarga za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej do Sądu Okręgowego w Warszawie.
Przewodniczący:
Sygn.. KIO 335/22
UZASADNIENIE
Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn.:
„Sukcesywna dostawa produktów leczniczych oraz wyrobów medycznych.”, nr ref. postępowania: ZP-73/2021.
Ogłoszenie o zamówieniu zostało zamieszczone w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 23 grudnia 2021 r. pod numerem: 2021/BZP 00329965/01. Zamówienie zostało podzielone na 19 części.
Zamawiający w dniu 2 lutego 2022 roku poinformował wykonawców o unieważnieniu postępowania w zakresie części 3-9 wskazując, jako podstawę prawną dokonanej czynności przepis art. 255 pkt 6 ustawy Pzp.
Od takiej czynności zamawiającego wykonawca Solispharm Sp. z o.o., który złożył
ofertę na ww. unieważnione części postepowania, wniósł odwołanie do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej. We wniesionym odwołaniu zarzucił zamawiającemu naruszenie art. 255 pkt 6 Pzp. poprzez jego błędne zastosowanie i bezpodstawne unieważnienie postępowania w zakresie części nr 3, 4, 5, 6, 7, 8 oraz 9.
Do postępowania odwoławczego po stronie zamawiającego przystąpił wykonawca Tramco Sp. z o.o. wnosząc o oddalenie odwołania.
Zamawiający pismem z dnia 16 lutego 2022 roku poinformował Prezesa KIO, iż po zapoznaniu się z argumentami odwołania postanowił uwzględnić w całości zarzuty podniesione w odwołaniu i wniósł o umorzenie postępowania odwoławczego.
Na posiedzenie przed KIO przystępujący nie stawił się, co Izba uznała, iż przystępujący poniechał obrony swych praw w postępowaniu poprzez możliwość wniesienia sprzeciwu wobec czynności zamawiającego o uwzględnieniu odwołania.
W tym stanie faktycznym i prawnym Izba uznała, że nie budzi wątpliwości fakt, iż w przedmiotowej sprawie, w związku z unieważnieniem skarżonej w odwołaniu czynności, a tym samym wystąpienia podstawy do uznania, iż spór pomiędzy stronami wygasł, zasadnym jest umorzenie postępowania z powodu uwzględnienia w całości zarzutów odwołania.
Stosownie do art. 522 ust 1 i 2 Pzp, Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku uwzględnienia w całości zarzutów odwołania.
Stosownie do przepisu § 9 ust. 1 pkt 2 lit. b rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 30 grudnia 2020 r. w sprawie szczegółowych rodzajów kosztów postępowania odwoławczego, ich rozliczania oraz wysokości i sposobu pobierania wpisu od odwołania (Dz. U. z 2020 r.
poz. 2437), w przypadku umorzenia postępowania odwoławczego przez Izbę w całości na skutek uwzględnienia zarzutów odwołania przed otwarciem rozprawy, Izba orzeka o dokonaniu zwrotu odwołującemu z rachunku Urzędu Zamówień Publicznych kwotę uiszczonego wpisu od odwołania.
- Przewodniczący
- ..........................
Sprawdź nowe przetargi z podobnym ryzykiem
Ten wyrok pomaga ocenić spór po fakcie. Alert przetargowy pozwala wychwycić podobny problem na etapie SWZ, pytań, badania oferty albo decyzji o odwołaniu.
Podobne orzeczenia
Orzeczenia z największą wspólną podstawą PZP
- KIO 3199/26umorzono15 lipca 2026Dostawa i montaż wyposażenia oraz realizacja infrastruktury dostępności w Dziennym Domu Pobytu w RudnikachWspólna podstawa: art. 255 pkt 6 Pzp
- KIO 2990/26umorzono10 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 255 pkt 6 Pzp
- KIO 2575/26oddalono23 lipca 2026Pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją zadania: Realizacja robót budowlanych oraz wykonanie projektu wykonawczego i realizacja robót budowlanych na zabudowę urządzeń sterowania ruchem kolejowym, urządzeń kolejowych sieci telekomunikacyjnych, systemu dynamicznej informacji podróżnych na odcinku Będzin - Katowice Szopienice Południowe, w ramach projektu: Prace na podstawowych ciągach pasażerskich (E 30 i E 65) na obszarze Śląska, Etap I: linia E 65 na odcinku Będzin - Katowice Szopienice Płd. – Katowice – Katowice PiotrowiceWspólna podstawa: art. 255 pkt 6 Pzp
- KIO 2926/26uwzględniono22 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 255 pkt 6 Pzp
- KIO 2404/26oddalono20 lipca 2026Dostawa licencji bezterminowej na oprogramowanie – symulator VR umożliwiający prowadzenie oględzin kryminalistycznych wraz z wdrożeniem i sprzętem komputerowymWspólna podstawa: art. 255 pkt 6 Pzp
- KIO 2787/26uwzględniono17 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 255 pkt 6 Pzp
- KIO 3084/26oddalono14 lipca 2026Modernizacja systemu wodociągowego poprzez wymianę wodomierzy, modernizację sieci oraz wdrożenie systemu inteligentnego zarządzania siecią wodociągowąWspólna podstawa: art. 255 pkt 6 Pzp
- KIO 2590/26uwzględniono9 lipca 2026O unieważnieniu postępowania o udzielenie zamówienia zamawiający zawiadamia równocześnie wykonawców, którzy złożyli oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub zostali zaproszeni do negocjacji - podając uzasadnienie faktyczne i prawne.Wspólna podstawa: art. 255 pkt 6 Pzp
Powiązane wyroki
Inne spory przed KIO dotyczące zamawiającego Jednostka Wojskowa Nr 2305.
- KIO 3366/25oddalono23 września 2025ten sam zamawiający
- KIO 2916/25umorzono22 sierpnia 2025ten sam zamawiający
- KIO 2669/25umorzono7 sierpnia 2025ten sam zamawiającyDostawa wyrobów medycznych
- KIO 2414/25umorzono1 lipca 2025ten sam zamawiający
- KIO 1952/25umorzono9 czerwca 2025ten sam zamawiającyUsługa polegająca na żywieniu zbiorowym w systemie zleconym w MSD Warszawa
- KIO 1168/25umorzono8 kwietnia 2025ten sam zamawiającyUsługa polegająca na żywieniu zbiorowym w systemie zleconym w MSD Warszawa