Postanowienie KIO 3185/24 z 19 września 2024
Przedmiot postępowania: Projekt i budowa drogi ekspresowej S12 Odcinek granica woj. łódzkiego – węzeł Radom Południe (bez węzła): odcinek 1: gr. woj. łódzkiego – węzeł Przysucha (bez węzła), odcinek 2: węzeł Przysucha (z węzłem) – węzeł Wieniawa (z węzłem)
Najważniejsze informacje dla przetargu
- Rozstrzygnięcie
- umorzono
- Zamawiający
- Skarb Państwa: Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad, w imieniu którego postępowanie prowadzi Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Łodzi
- Powiązany przetarg
- orzeczenie nie wskazuje numeru postępowania
- Główna podstawa PZP
- art. 520 Pzp
Strony postępowania
- Odwołujący
- SAFEGE S.A.S.
- Zamawiający
- Skarb Państwa: Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad, w imieniu którego postępowanie prowadzi Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Łodzi
Treść orzeczenia
- Sygn. akt
- KIO 3185/24
POSTANOWIENIE Warszawa, dnia 19 września 2024 r.
Krajowa Izba Odwoławcza
w składzie:
Przewodnicząca:
Monika Kawa – Ogorzałek
Członkowie:
Małgorzata Jodłowska
Beata Konik po rozpoznaniu w dniu 19 września 2024 roku w Warszawie na posiedzeniu niejawnym bez udziału stron odwołania wniesionego do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 2 września 2024 r. przez wykonawcę SAFEGE S.A.S. z siedzibą w Nanterre CEDEX (Francja) w postępowaniu prowadzonym przez Skarb Państwa: Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad, w imieniu którego postępowanie prowadzi Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Łodzi przy udziale:
A. wykonawcy zgłaszającego przystąpienie po stronie Zamawiającego - Multiconsult Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, B. wykonawcy zgłaszającego przystąpienie po stronie Zamawiającego - Lafrentz Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu
1.
2.
umorzyć postępowanie odwoławcze; nakazać zwrot z rachunku bankowego Urzędu Zamówień Publicznych na rzecz Odwołującego kwoty 13 500 zł 00 gr (słownie: trzynaście tysięcy pięćset złotych zero groszy) stanowiącej 90% uiszczonego wpisu.
Na orzeczenie - w terminie 14 dni od dnia jego doręczenia - przysługuje skarga za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej do Sądu Okręgowego w Warszawie -Sądu Zamówień Publicznych.
Przewodnicząca:
UZAS AD NIE NIE
Zamawiający - Skarb Państwa – Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad, w imieniu, którego działa Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Łodzi prowadzi na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2023 r. poz. 1605 ze zm.; dalej: „Pzp”) postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn.: „Pełnienie nadzoru nad projektowaniem i realizacją Robót oraz zarządzanie Kontraktem pn.: "Projekt i budowa drogi ekspresowej S12 Odcinek granica woj. łódzkiego – węzeł Radom Południe (bez węzła): odcinek 1: gr. woj. łódzkiego – węzeł Przysucha (bez węzła), odcinek 2: węzeł Przysucha (z węzłem) – węzeł Wieniawa (z węzłem)”.
Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w DUUE pod nr 2024/S 075-223061.
W dniu 2 września 2024 r. Odwołujący - wykonawca SAFEGE S.A.S. z siedzibą w Nanterre CEDEX (Francja) wniósł do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie.
W dniu 13 września 2024 r. Zamawiający w odpowiedzi na odwołanie wniósł o oddalenie odwołania w całości.
W piśmie przekazanym do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej 17 września 2024r. Odwołujący przekazał do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej oświadczenie o cofnięciu odwołania w całości.
Krajowa Izba Odwoławcza zważyła, co następuje:
Zgodnie z art. 520 Pzp odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy, a cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby.
Stosownie do art. 568 pkt 1 Pzp w przypadku cofnięcia odwołania Izba umarza postępowanie odwoławcze w formie postanowienia.
Zgodnie z § 9 ust. 1 pkt 3 lit. a rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020r. w sprawie szczegółowych rodzajów kosztów postępowania odwoławczego, ich rozliczania oraz wysokości i sposobu pobierania wpisu od odwołania (Dz.U. z 2020 r. poz. 2437) Izba postanowiła zwrócić na rzecz Odwołującego 90 % kwoty uiszczonego wpisu.
Mając na uwadze powyższe, orzeczono jak w sentencji.
- Przewodnicząca
- ………………………………
4
Sprawdź nowe przetargi z podobnym ryzykiem
Ten wyrok pomaga ocenić spór po fakcie. Alert przetargowy pozwala wychwycić podobny problem na etapie SWZ, pytań, badania oferty albo decyzji o odwołaniu.
Podobne orzeczenia
Orzeczenia z największą wspólną podstawą PZP
- KIO 3305/26umorzono24 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 520 Pzp, art. 568 pkt 1 Pzp (2 wspólne przepisy)
- KIO 2853/26umorzono23 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 520 Pzp, art. 568 pkt 1 Pzp (2 wspólne przepisy)
- KIO 3290/26umorzono22 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 520 Pzp, art. 568 pkt 1 Pzp (2 wspólne przepisy)
- KIO 3174/26umorzono21 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 520 Pzp, art. 568 pkt 1 Pzp (2 wspólne przepisy)
- KIO 3114/26umorzono4 sierpnia 2026Wspólna podstawa: art. 568 pkt 1 Pzp
- KIO 3248/26umorzono27 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 568 pkt 1 Pzp
- KIO 3135/26umorzono27 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 568 pkt 1 Pzp
- KIO 3064/26umorzono24 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 568 pkt 1 Pzp
Powiązane wyroki
Inne orzeczenia z udziałem tego samego składu orzekającego.
- KIO 3182/26umorzono13 lipca 2026ten sam składDostawa materiałów eksploatacyjnych do sprzętu drukującego
- KIO 3057/26umorzono7 lipca 2026ten sam skład
- KIO 2855/26umorzono25 czerwca 2026ten sam składUtrzymanie czystości terenu (sprzątanie, odśnieżanie) wraz z pielęgnacją zieleni Politechniki Łódzkiej i terenu parku im. ks. bp. M. Klepacza
- KIO 2100/26umorzono22 maja 2026ten sam składDostawa urządzeń spawalniczych i symulatorów spawalniczych do pracowni i laboratoriów zawodowych branży mechanicznej i elektroenergetycznej w PZS4 w Wejherowie – ETAP II
- KIO 2281/26umorzono22 maja 2026ten sam składWykonanie termomodernizacji oraz robót remontowych w budynku przy ul. Bernardyńskiej 8 w Tarnowie.
- KIO 1724/26umorzono20 maja 2026ten sam składŁÓDZKIE BADANIE RUCHU 2026 wraz z opracowaniem transportowego modelu symulacyjnego Łodzi