Postanowienie KIO 3062/26 z 17 lipca 2026
Przedmiot postępowania: Budowa kompleksu mieszkalno-biurowego dla pracowników i personelu medycznego – Etap II
Najważniejsze informacje dla przetargu
- Rozstrzygnięcie
- umorzono
- Zamawiający
- Województwo Wielkopolskie w imieniu i na rzecz którego działa: „Szpitale Wielkopolski” Sp. z o.o.
- Powiązany przetarg
- orzeczenie nie wskazuje numeru postępowania
- Główna podstawa PZP
- art. 568 pkt 1 Pzp
Strony postępowania
- Odwołujący
- Pre – Fabrykat Sp. z o.o.
- Zamawiający
- Województwo Wielkopolskie w imieniu i na rzecz którego działa: „Szpitale Wielkopolski” Sp. z o.o.
Treść orzeczenia
- Sygn. akt
- KIO 3062/26
POSTANOWIENIE Warszawa, dnia 17 lipca 2026 r.
Krajowa Izba Odwoławcza - w składzie:
Przewodniczący:Luiza Łamejko po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym bez udziału stron oraz uczestników postępowania odwoławczego w dniu 17 lipca 2026 r. w Warszawie odwołania wniesionego do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 25 czerwca 2026 r. przez wykonawcę Pre – Fabrykat Sp. z o.o. z siedzibą w Miłkowie w postępowaniu prowadzonym przez Województwo Wielkopolskie w imieniu i na rzecz którego działa: „Szpitale Wielkopolski” Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu przy udziale uczestnika po stronie zamawiającego - wykonawcy Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe BudopolPoznań Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu
- umarza postępowanie odwoławcze
- nakazuje zwrot z rachunku Urzędu Zamówień Publicznych na rzecz wykonawcy Pre – Fabrykat Sp. z o.o.z siedzibą w Miłkowie kwoty 18 000 zł 00 gr (słownie: osiemnaście tysięcy złotych zero groszy) stanowiącej 90% uiszczonego wpisu.
Na orzeczenie - w terminie 14 dni od dnia jego doręczenia - przysługuje skarga za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej do Sądu Okręgowego w Warszawie - Sądu Zamówień Publicznych.
- Przewodnicząca
- ……………………… Sygn. akt: KIO 3062/26
UZASADNIENIE
Województwo Wielkopolskie w imieniu i na rzecz którego działa: „Szpitale Wielkopolski” Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu (dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Budowa kompleksu mieszkalno-biurowego dla pracowników i personelu medycznego – Etap II”. Do ww. postępowania o udzielenie zamówienia zastosowanie znajdują przepisy ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.) dalej: „ustawa Pzp”. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 20 maja 2026 r. pod nr 345394 -2026.
W dniu 25 czerwca 2026 r. wykonawca Pre – Fabrykat Sp. z o.o. z siedzibą w Miłkowie (dalej: „Odwołujący”) wniósł odwołanie do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej wobec treści Specyfikacji Warunków Zamówienia.
Przystąpienie do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego zgłosił wykonawca Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe Budopol-Poznań Sp. z o.o. z siedzibą Poznaniu. w W dniu 6 lipca 2026 r. Zamawiający złożył odpowiedź na odwołanie, w której wniósł o oddalenie odwołania w całości.
W dniu 8 lipca 2026 r. (pismem datowanym na 24 czerwca 2026 r.) Odwołujący złożył oświadczenie, że cofa odwołanie. Odwołujący wniósł o umorzenie postępowania odwoławczego oraz zwrot 90% wpisu od odwołania.
Uwzględniając powyższe Izba, działając na podstawie art. 568 pkt 1 ustawy Pzp oraz § 13 ust. 1 pkt 6 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 31 grudnia 2020 r. w sprawie postępowania przy rozpoznawaniu odwołań przez Krajową Izbę Odwoławczą (Dz. U. poz. 2453), postanowiła umorzyć postępowanie odwoławcze wywołane ww. odwołaniem.
O kosztach postępowania odwoławczego orzeczono stosownie do treści § 9 ust. 1 pkt 3 lit. b rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie szczegółowych rodzajów kosztów postępowania odwoławczego, ich rozliczania oraz wysokości i sposobu pobierania wpisu od odwołania (Dz. U. poz. 2437).
- Przewodnicząca
- ………………………
Sprawdź nowe przetargi z podobnym ryzykiem
Ten wyrok pomaga ocenić spór po fakcie. Alert przetargowy pozwala wychwycić podobny problem na etapie SWZ, pytań, badania oferty albo decyzji o odwołaniu.
Podobne orzeczenia
Orzeczenia z największą wspólną podstawą PZP
- KIO 3114/26umorzono4 sierpnia 2026Wspólna podstawa: art. 568 pkt 1 Pzp
- KIO 3080/26umorzono20 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 568 pkt 1 Pzp
- KIO 3274/26umorzono20 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 568 pkt 1 Pzp
- KIO 3166/26umorzono20 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 568 pkt 1 Pzp
- KIO 3188/26umorzono20 lipca 2026Odnowa oznakowania poziomego na drogach krajowych administrowanych przez GDDKiA Oddział w Bydgoszczy z podziałem na części: Część nr 1 – droga nr 5, 5b, 15, 15c, 25, 56, 91, 96, Część nr 2 – droga nr S10, 10, 16, 55,62, 67, 80, 95;Wspólna podstawa: art. 568 pkt 1 Pzp
- KIO 3291/26umorzono20 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 568 pkt 1 Pzp
- KIO 2592/26umorzono17 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 568 pkt 1 Pzp
- KIO 3014/26umorzono17 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 568 pkt 1 Pzp
Powiązane wyroki
Inne orzeczenia z udziałem tego samego składu orzekającego.
- KIO 3204/26umorzono17 lipca 2026ten sam skład
- KIO 2829/26oddalono17 lipca 2026ten sam składPrace na odcinku Kościerzyna – Gdynia
- KIO 2782/26oddalono15 lipca 2026ten sam skład
- KIO 2724/26uwzględniono15 lipca 2026ten sam skład
- KIO 2427/26oddalono6 lipca 2026ten sam składDoposażenie Zakładu Patologii Nowotworów – 3 pakiety
- KIO 2696/26oddalono24 czerwca 2026ten sam skład