Postanowienie KIO 2347/24 z 11 lipca 2024
Najważniejsze informacje dla przetargu
- Rozstrzygnięcie
- umorzono
- Zamawiający
- Urząd Dozoru Technicznego w Warszawie
- Powiązany przetarg
- TED-295798-2024
- Główna podstawa PZP
- art. 16 Pzp
Strony postępowania
- Odwołujący
- Axians IT Services Poland Sp. z o.o.
- Zamawiający
- Urząd Dozoru Technicznego w Warszawie
Przetarg, którego dotyczył spór
Wyrok dotyczy konkretnego postępowania ogłoszonego w BZP. Zobacz szczegóły ogłoszenia:
Treść orzeczenia
- Sygn. akt
- KIO 2347/24
POSTANOWIENIE Warszawa, dnia 11 lipca 2024 r.
Krajowa Izba Odwoławcza – w składzie:
Przewodnicząca:Anna Chudzik po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w dniu 11 lipca 2024 r. w Warszawie odwołania wniesionego do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 4 lipca 2024 r. przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Axians IT Services Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, w postępowaniu prowadzonym przez Urząd Dozoru Technicznego w Warszawie,
- umorzyć postępowanie odwoławcze,
- nakazać zwrot z rachunku Urzędu Zamówień Publicznych na rzecz Odwołującego kwoty 13 500 zł 00gr (słownie: trzynaście tysięcy pięćset złotych zero groszy) stanowiącej 90% wpisu od odwołania.
Na orzeczenie – w terminie 14 dni od dnia jego doręczenia – przysługuje skarga za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej do Sądu Okręgowego w Warszawie – Sądu Zamówień Publicznych.
- Przewodnicząca
- ………….…….
- Sygn. akt
- KIO 2347/24
UZASADNIENIE
Zamawiający – Urząd Dozoru Technicznego w Warszawie – prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia pn. Dostawa, adaptacja i wdrożenie systemu klasy ERP w Urzędzie Dozoru Technicznego. Wartość zamówienia jest większa niż progi unijne. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej 21 maja 2024 r. pod numerem 295798-2024.
W dniu 4 lipca 2024 r. wykonawca Axians IT Services Poland Sp. z o.o. wniósł odwołanie wobec zmodyfikowania treści SW Z bez przedłużenia terminu składania ofert o czas niezbędny na przygotowanie oferty. Odwołujący zarzucił Zamawiającemu naruszenie przepisów: art. 90 ust. 2 i art. 137 ust. 6 w zw. z art. 16 ustawy Pzp i wniósł o nakazanie Zamawiającemu przedłużenia terminu składania ofert do 13 sierpnia 2024 r.
W dniu 8 lipca 2024 r. do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło oświadczenie Odwołującego o cofnięciu odwołania. Wobec powyższego postępowanie odwoławcze – zgodnie z art. 568 pkt 1 ustawy Pzp – należało umorzyć.
O kosztach postępowania odwoławczego orzeczono stosownie do art. 557 ustawy Pzp i § 9 ust. 1 pkt 3 lit. a z 2020 r. poz. 2437), nakazując zwrot na rzecz Odwołującego kwoty 13.500 zł stanowiącej 90% uiszczonego wpisu.
- Przewodnicząca
- ………………. ........
Sprawdź nowe przetargi z podobnym ryzykiem
Ten wyrok pomaga ocenić spór po fakcie. Alert przetargowy pozwala wychwycić podobny problem na etapie SWZ, pytań, badania oferty albo decyzji o odwołaniu.
Podobne orzeczenia
Orzeczenia z największą wspólną podstawą PZP
- KIO 3114/26umorzono4 sierpnia 2026Wspólna podstawa: art. 557 Pzp, art. 568 pkt 1 Pzp (2 wspólne przepisy)
- KIO 3395/26umorzono28 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 557 Pzp, art. 568 pkt 1 Pzp (2 wspólne przepisy)
- KIO 2241/26oddalono27 lipca 2026Wykonanie, dostawa, montaż i uruchomienie wystawy stałej dlaWspólna podstawa: art. 16 Pzp, art. 568 pkt 1 Pzp (2 wspólne przepisy)
- KIO 3223/26uwzględniono27 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 16 Pzp, art. 557 Pzp (2 wspólne przepisy)
- KIO 3450/26umorzono28 lipca 2026Wsparcie rozwoju odnawialnych źródeł energii w Gminie Dobra – cz. 1Wspólna podstawa: art. 557 Pzp
- KIO 3446/26umorzono28 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 557 Pzp
- KIO 3385/26umorzono27 lipca 2026Remont drogi wojewódzkiej nr 311 w m. DębienkoWspólna podstawa: art. 16 Pzp
- KIO 3321/26umorzono27 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 557 Pzp
Powiązane wyroki
Inne spory przed KIO dotyczące zamawiającego Urząd Dozoru Technicznego.
- KIO 2382/26umorzono18 czerwca 2026ten sam zamawiający
- KIO 2618/26umorzono12 czerwca 2026ten sam zamawiający
- KIO 1397/25umorzono18 kwietnia 2025ten sam zamawiającyŚwiadczenie usług Security Operation Center (SOC) przez 36 miesięcy
- KIO 712/25umorzono14 marca 2025ten sam zamawiającyObsługa logistyczna odpłatnej konferencji regionalnej (II)
- KIO 1913/24umorzono24 czerwca 2024ten sam zamawiający
- KIO 1687/24umorzono31 maja 2024ten sam zamawiającyDostawa materiałów eksploatacyjnych na potrzeby laboratoriów Urzędu Dozoru Technicznego