Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Zakup i montaż wodomierzy na terenie Gminy Moszczenica

Zamawiający Gmina Moszczenica (Moszczenica, Łódzkie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Zakup i montaż wodomierzy na terenie Gminy Moszczenica”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina MoszczenicaMoszczenica, Łódzkieopublikowano 2 września 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 878 900 zł
Konkurencyjność
~2,2 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA MOSZCZENICA

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 590647948

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Kosowska 1

1.4.2.)Miejscowość

Moszczenica

1.4.3.)Kod pocztowy

97-310

1.4.4.)Województwo

łódzkie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL712 - Łódzki

1.4.7.)Numer telefonu

44 616 96 25

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@moszczenica.eu

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://ug.moszczenica.eu/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-799546d5-788f-4092-bc1d-1d7af225f18c

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00417736

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-09-02

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2026/BZP 00312962

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

3.4.)Nazwa projektu lub programu

Zamówienie realizowane jest w ramach bezzwrotnego wsparcia z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności, Priorytet: Zielona energia i zmniejszenie energochłonności - część grantowa, Działanie B3.1.1 Inwestycje w zrównoważoną gospodarkę wodno-ściekową na terenach wiejskich

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

3.7.)Nazwa zamówienia

Zakup i montaż wodomierzy na terenie Gminy Moszczenica

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż, uruchomienie oraz konfiguracja fabrycznie nowych wodomierzy przeznaczonych do pomiaru zużycia zimnej wody wraz z modułami komunikacyjnymi umożliwiającymi zdalny odczyt danych pomiarowych, a także integracja systemu odczytu z systemem bilingowym użytkowanym przez eksploatującego sieć wodociągową. Każdy układ pomiarowy musi być wyposażony w funkcję zdalnego odczytu danych. Dopuszcza się zastosowanie nakładki radiowej, zintegrowanego modułu radiowego lub innego rozwiązania równoważnego spełniającego wymagania OPZ.
Wykonawca w ramach przedmiotu zamówienia dostarczy, wdroży i uruchomi system zapewniający zdalny dostęp do tych wodomierzy w celu rejestracji zużycia wody. W ramach zadania przewidziano także szkolenie personelu z zakresu obsługi systemu.
W celu utrzymania jednolitych standardów dopuszcza się zastosowanie wodomierzy jednostrumieniowych, objętościowych lub wodomierzy ultradźwiękowych, o ile spełniają one minimalne wymagania techniczne określone w dalszej części. System powinien umożliwiać odczyt wskazań liczników oraz wizualizację i analizę zebranych danych zgodnie z potrzebami Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o. w Moszczenicy. Całość sprzętu i oprogramowania musi współpracować z istniejącym systemem rozliczania zużycia, a ewentualne koszty integracji pomiędzy systemami należy uwzględnić w kalkulacji Wykonawcy. System zdalnego odczytu winien zapewniać możliwość gromadzenia, analizy danych i współpracę z systemem bilingowym USKOMP Sławomir Orłowski „WODA32” będącym w posiadaniu Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o. w Moszczenicy. System powinien również zapewniać pełną kompatybilność z otwartymi protokołami radiowymi (sygnał w ogólnodostępnym, otwartym standardzie Wireless M-Bus zgodnym z normą PN-EN 13757-3 i PN-EN 13757-4).
Zakres zamówienia obejmuje wymianę istniejących wodomierzy mechanicznych DN20 i DN25 na kompletne układy pomiarowe wyposażone w funkcję zdalnego odczytu danych.
Wymiana wodomierzy zostanie przeprowadzona na terenie następujących miejscowości:
• Dąbrówka,
• Gościmowice Pierwsze,
• Podolin,
• Srock,
• Jarosty,
• Karlin,
• Michałów,
• Raków,
• Raków Duży,
• Daszówka,
• Raciborowice,
• Pomyków,
• Gazomia Nowa,
• Rękoraj,
• Sierosław.

Zakres rzeczowy zamówienia

W ramach realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie do:
a) dostawy wodomierzy DN20 i DN25 wraz z modułami komunikacyjnymi w ilości 1663 szt. w tym:
• wodomierze DN 20 wyposażone w nakładki radiowe - 1442 sztuk (wraz z wymianą),
• wodomierze DN 20 z nakładką radiową oraz anteną wyniesioną z kablem o długości min. 2 m. - 76 szt. (wraz z wymianą),
• wodomierze DN 25 wyposażone w nakładki radiowe – 138 szt. (wraz z wymianą),
• wodomierze DN 25 z nakładką radiową oraz anteną wyniesioną z kablem o długości min. 2 m. – 7 szt. (wraz z wymianą);
b) komplet urządzeń odczytowych (1 kpl.) do zbierania danych z nakładek radiowych z możliwością obsługi kart SIM;
c) demontażu istniejących wodomierzy,
d) montażu nowych układów pomiarowych,
e) wykonania niezbędnych czynności legalizacyjnych wymaganych przepisami prawa,
f) zaprogramowania i uruchomienia systemu zdalnego odczytu,
g) przeprowadzenia testów poprawności działania systemu,
h) integracji systemu odczytowego z systemem bilingowym eksploatującego sieć wodociągową,
i) przekazania kompletnej dokumentacji powykonawczej,
j) pełną konfigurację urządzeń oraz przeszkolenie czterech pracowników Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o. w Moszczenicy
Zamawiający wskazuje procentowo liczbę wodomierzy wyposażonych w moduł radiowy wynoszącą 5% wodomierzy DN20 oraz 5% wodomierzy DN25


Wymagania techniczne dotyczące wodomierzy

1) Dostarczane wodomierze muszą spełniać następujące wymagania:
a) być fabrycznie nowe i wolne od wad i i posiadać aktualne oznaczenia legalizacyjne z roku dostawy;
b) posiadać przepływ nominalny nie mniejszy niż Q = 2,5 m³/h dla wodomierzy DN20;
c) posiadać przepływ nominalny nie mniejszy niż Q = 4,0 m³/h dla wodomierzy DN25;
d) posiadać klasę metrologiczną co najmniej R ≥ 160 w instalacji poziomej oraz R ≥ 80 w pionowej (urządzenia o mniejszej klasie dokładności nie spełnią wymagań);
e) korpus każdego wodomierza powinien być wykonany z mosiądzu (korpusy z tworzyw kompozytowych lub stali nierdzewnej nie są akceptowalne);
f) Liczydło musi być szczelnie zamknięte w obudowie o klasie IP68, co gwarantuje odporność na wilgoć i zanurzenie;
g) wodomierze powininny poprawnie funkcjonować w temperaturze od +0,1 °C do +50 °C i przy maksymalnym ciśnieniu roboczym 16 bar;
h) posiadać ważną ocenę zgodności oraz spełniać wymagania dyrektywy MID 2014/32/UE;
i) posiadać atest PZH dopuszczający do kontaktu z wodą pitną oraz spełniać normę PN EN 14154 lub równoważną;
j) posiadać niezbędne certyfikaty, deklaracje zgodności i dopuszczenia do stosowania w systemach zaopatrzenia w wodę przeznaczoną do spożycia przez ludzi;
k) być przystosowane do pracy w pozycji poziomej i pionowej zgodnie z deklaracją producenta;
l) posiadać klasę metrologiczną zgodną z obowiązującymi normami i przepisami;
m) być wyposażone w trwały numer identyfikacyjny;
n) umożliwiać odczyt aktualnego wskazania licznika bezpośrednio na urządzeniu;
o) posiadać zabezpieczenia przed ingerencją osób nieuprawnionych.

System zdalnego odczytu musi spełniać następujące wymagania:
a) zapewniać automatyczne pozyskiwanie danych pomiarowych z wodomierzy;
b) umożliwiać odczyt danych bez konieczności wejścia do budynku lub lokalu;
c) umożliwiać gromadzenie i archiwizację danych pomiarowych;
d) zapewniać identyfikację każdego punktu pomiarowego;
e) umożliwiać eksport danych do systemu bilingowego eksploatującego sieć wodociągową,
f) umożliwiać generowanie raportów zużycia wody;
g) zapewniać rejestrację zdarzeń alarmowych, w szczególności:
 prób manipulacji przy wodomierzu,
 przepływu wstecznego,
 ciągłego przepływu mogącego świadczyć o wycieku,
 zaniku komunikacji z urządzeniem,
 innych zdarzeń diagnostycznych oferowanych przez zastosowaną technologię,
h) zapewniać bezpieczeństwo transmisji danych;
i) umożliwiać odczyt danych przez urządzenia mobilne lub stacjonarne;
j) posiadać możliwość dalszej rozbudowy o kolejne punkty pomiarowe.


Wykonawca udzieli gwarancji na dostarczone urządzenia wraz z montażem na okres nie krótszy niż 36 miesięcy od daty odbioru końcowego zamówienia.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w SWZ.

3.9.)Główny kod CPV

38421100-3 - Wodomierze

3.10.)Dodatkowy kod CPV

32441200-8 - Sprzęt telemetryczny i sterujący

72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania

51210000-7 - Usługi instalowania urządzeń pomiarowych

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-21

4.2.)Okres realizacji zamówienia

1 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

METERING Anna Moder Sp. z o. o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON: 529514488

4.3.3.)Ulica

ul. Parkowa 1

4.3.4.)Miejscowość

Buczek

4.3.5.)Kod pocztowy

98-113

4.3.6.)Województwo

łódzkie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

690900,84 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2026/BZP 00355402/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-08-10

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Wprowadzenie zmian jest uzasadnione wynikami przeprowadzonej w trakcie realizacji umowy inwentaryzacji punktów pomiarowych oraz weryfikacji stanu technicznego istniejących instalacji wodociągowych.
Część istniejących instalacji wodociągowych przystosowana jest do montażu wodomierzy DN15. Zastosowanie wodomierzy DN20 wymagałoby przebudowy istniejących zestawów wodomierzowych poprzez demontaż fragmentów instalacji oraz dostosowanie ich do większej długości montażowej wodomierzy DN20. Ponadto w wyniku przeprowadzonej inwentaryzacji stwierdzono, że rzeczywista liczba punktów pomiarowych wymagających wymiany jest mniejsza od liczby przewidzianej w umowie. Zmniejszenie ilości wodomierzy wynika również z braku możliwości wykonania wymiany we wszystkich planowanych lokalizacjach z przyczyn niezależnych od Zamawiającego i Wykonawcy.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Wodomierz DN15 o średnicy montażowej odpowiadającej istniejącej instalacji, wyposażony w funkcję zdalnego odczytu danych (nakładka radiowa) - 16 szt.
Wodomierz DN20 o średnicy montażowej 130 mm, wyposażony w funkcję zdalnego odczytu danych (nakładka radiowa) - 1452 szt.
Wodomierz DN20 o średnicy montażowej 130 mm, wyposażony w funkcję zdalnego odczytu danych (nakładka radiowa oraz antena wznośna z kablem o długości min. 2 m) - 59 szt.
Wodomierz DN25 o średnicy montażowej 160 mm, wyposażony w funkcję zdalnego odczytu danych (nakładka radiowa) -71
Wodomierz DN25 o średnicy montażowej 160 mm, wyposażony w funkcję zdalnego odczytu danych (nakładka radiowa oraz antena wznośna z kablem o długości min. 2 m) - 0.

5.4.6.)Wartość zmiany

29136,24

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

661764,60 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

38421100-3Wodomierze
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
878 900 zł
Próbka: 17 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
809 278 zł2 800 000 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 990 722 zł
Źródło próbki
CPV 38421100· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
809 278 zł
Mediana
878 900 zł
Górny kwartyl
2 800 000 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Moszczenica prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Moszczenica.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 38421100-3 (Wodomierze). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.