Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
METERING Anna Moder Sp. z o. o.· Buczekmała firma
Wartość umowy
690 901 zł
Umowa zawarta
21 lipca 2026
Okres realizacji
1 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 690 901 zł – 812 788 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup i montaż wodomierzy na terenie Gminy Moszczenica

Zamawiający Gmina Moszczenica (Moszczenica, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Zakup i montaż wodomierzy na terenie Gminy Moszczenica”, wybierając ofertę wykonawcy METERING Anna Moder Sp. z o. o. Wartość umowy: 690 901 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina MoszczenicaMoszczenica, Łódzkieopublikowano 22 lipca 2026
Wartość umowy
690 901 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~2,2 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy METERING Anna Moder Sp. z o. o. (Buczek), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 690 900,84 zł (umowę zawarto 21 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 690 900,84 zł do 812 787,69 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 1 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA MOSZCZENICA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 590647948

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Kosowska 1

1.5.2.)Miejscowość

Moszczenica

1.5.3.)Kod pocztowy

97-310

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL712 - Łódzki

1.5.7.)Numer telefonu

44 616 96 25

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@moszczenica.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://ug.moszczenica.eu/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-799546d5-788f-4092-bc1d-1d7af225f18c

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup i montaż wodomierzy na terenie Gminy Moszczenica

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-799546d5-788f-4092-bc1d-1d7af225f18c

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00355402

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-22

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00041710/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.5 Zakup i montaż wodomierzy na terenie Gminy Moszczenica

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zamówienie realizowane jest w ramach bezzwrotnego wsparcia z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności, Priorytet: Zielona energia i zmniejszenie energochłonności - część grantowa, Działanie B3.1.1 Inwestycje w zrównoważoną gospodarkę wodno-ściekową na terenach wiejskich

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00312962

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IPZ.271. 24 .2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

858518,13 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż, uruchomienie oraz konfiguracja fabrycznie nowych wodomierzy przeznaczonych do pomiaru zużycia zimnej wody wraz z modułami komunikacyjnymi umożliwiającymi zdalny odczyt danych pomiarowych, a także integracja systemu odczytu z systemem bilingowym użytkowanym przez eksploatującego sieć wodociągową. Każdy układ pomiarowy musi być wyposażony w funkcję zdalnego odczytu danych. Dopuszcza się zastosowanie nakładki radiowej, zintegrowanego modułu radiowego lub innego rozwiązania równoważnego spełniającego wymagania OPZ.
Wykonawca w ramach przedmiotu zamówienia dostarczy, wdroży i uruchomi system zapewniający zdalny dostęp do tych wodomierzy w celu rejestracji zużycia wody. W ramach zadania przewidziano także szkolenie personelu z zakresu obsługi systemu.
W celu utrzymania jednolitych standardów dopuszcza się zastosowanie wodomierzy jednostrumieniowych, objętościowych lub wodomierzy ultradźwiękowych, o ile spełniają one minimalne wymagania techniczne określone w dalszej części. System powinien umożliwiać odczyt wskazań liczników oraz wizualizację i analizę zebranych danych zgodnie z potrzebami Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o. w Moszczenicy. Całość sprzętu i oprogramowania musi współpracować z istniejącym systemem rozliczania zużycia, a ewentualne koszty integracji pomiędzy systemami należy uwzględnić w kalkulacji Wykonawcy. System zdalnego odczytu winien zapewniać możliwość gromadzenia, analizy danych i współpracę z systemem bilingowym USKOMP Sławomir Orłowski „WODA32” będącym w posiadaniu Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o. w Moszczenicy. System powinien również zapewniać pełną kompatybilność z otwartymi protokołami radiowymi (sygnał w ogólnodostępnym, otwartym standardzie Wireless M-Bus zgodnym z normą PN-EN 13757-3 i PN-EN 13757-4).
Zakres zamówienia obejmuje wymianę istniejących wodomierzy mechanicznych DN20 i DN25 na kompletne układy pomiarowe wyposażone w funkcję zdalnego odczytu danych.
Wymiana wodomierzy zostanie przeprowadzona na terenie następujących miejscowości:
• Dąbrówka,
• Gościmowice Pierwsze,
• Podolin,
• Srock,
• Jarosty,
• Karlin,
• Michałów,
• Raków,
• Raków Duży,
• Daszówka,
• Raciborowice,
• Pomyków,
• Gazomia Nowa,
• Rękoraj,
• Sierosław.

Zakres rzeczowy zamówienia

W ramach realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie do:
a) dostawy wodomierzy DN20 i DN25 wraz z modułami komunikacyjnymi w ilości 1663 szt. w tym:
• wodomierze DN 20 wyposażone w nakładki radiowe - 1442 sztuk (wraz z wymianą),
• wodomierze DN 20 z nakładką radiową oraz anteną wyniesioną z kablem o długości min. 2 m. - 76 szt. (wraz z wymianą),
• wodomierze DN 25 wyposażone w nakładki radiowe – 138 szt. (wraz z wymianą),
• wodomierze DN 25 z nakładką radiową oraz anteną wyniesioną z kablem o długości min. 2 m. – 7 szt. (wraz z wymianą);
b) komplet urządzeń odczytowych (1 kpl.) do zbierania danych z nakładek radiowych z możliwością obsługi kart SIM;
c) demontażu istniejących wodomierzy,
d) montażu nowych układów pomiarowych,
e) wykonania niezbędnych czynności legalizacyjnych wymaganych przepisami prawa,
f) zaprogramowania i uruchomienia systemu zdalnego odczytu,
g) przeprowadzenia testów poprawności działania systemu,
h) integracji systemu odczytowego z systemem bilingowym eksploatującego sieć wodociągową,
i) przekazania kompletnej dokumentacji powykonawczej,
j) pełną konfigurację urządzeń oraz przeszkolenie czterech pracowników Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o. w Moszczenicy
Zamawiający wskazuje procentowo liczbę wodomierzy wyposażonych w moduł radiowy wynoszącą 5% wodomierzy DN20 oraz 5% wodomierzy DN25


Wymagania techniczne dotyczące wodomierzy

1) Dostarczane wodomierze muszą spełniać następujące wymagania:
a) być fabrycznie nowe i wolne od wad i i posiadać aktualne oznaczenia legalizacyjne z roku dostawy;
b) posiadać przepływ nominalny nie mniejszy niż Q = 2,5 m³/h dla wodomierzy DN20;
c) posiadać przepływ nominalny nie mniejszy niż Q = 4,0 m³/h dla wodomierzy DN25;
d) posiadać klasę metrologiczną co najmniej R ≥ 160 w instalacji poziomej oraz R ≥ 80 w pionowej (urządzenia o mniejszej klasie dokładności nie spełnią wymagań);
e) korpus każdego wodomierza powinien być wykonany z mosiądzu (korpusy z tworzyw kompozytowych lub stali nierdzewnej nie są akceptowalne);
f) Liczydło musi być szczelnie zamknięte w obudowie o klasie IP68, co gwarantuje odporność na wilgoć i zanurzenie;
g) wodomierze powininny poprawnie funkcjonować w temperaturze od +0,1 °C do +50 °C i przy maksymalnym ciśnieniu roboczym 16 bar;
h) posiadać ważną ocenę zgodności oraz spełniać wymagania dyrektywy MID 2014/32/UE;
i) posiadać atest PZH dopuszczający do kontaktu z wodą pitną oraz spełniać normę PN EN 14154 lub równoważną;
j) posiadać niezbędne certyfikaty, deklaracje zgodności i dopuszczenia do stosowania w systemach zaopatrzenia w wodę przeznaczoną do spożycia przez ludzi;
k) być przystosowane do pracy w pozycji poziomej i pionowej zgodnie z deklaracją producenta;
l) posiadać klasę metrologiczną zgodną z obowiązującymi normami i przepisami;
m) być wyposażone w trwały numer identyfikacyjny;
n) umożliwiać odczyt aktualnego wskazania licznika bezpośrednio na urządzeniu;
o) posiadać zabezpieczenia przed ingerencją osób nieuprawnionych.

System zdalnego odczytu musi spełniać następujące wymagania:
a) zapewniać automatyczne pozyskiwanie danych pomiarowych z wodomierzy;
b) umożliwiać odczyt danych bez konieczności wejścia do budynku lub lokalu;
c) umożliwiać gromadzenie i archiwizację danych pomiarowych;
d) zapewniać identyfikację każdego punktu pomiarowego;
e) umożliwiać eksport danych do systemu bilingowego eksploatującego sieć wodociągową,
f) umożliwiać generowanie raportów zużycia wody;
g) zapewniać rejestrację zdarzeń alarmowych, w szczególności:
 prób manipulacji przy wodomierzu,
 przepływu wstecznego,
 ciągłego przepływu mogącego świadczyć o wycieku,
 zaniku komunikacji z urządzeniem,
 innych zdarzeń diagnostycznych oferowanych przez zastosowaną technologię,
h) zapewniać bezpieczeństwo transmisji danych;
i) umożliwiać odczyt danych przez urządzenia mobilne lub stacjonarne;
j) posiadać możliwość dalszej rozbudowy o kolejne punkty pomiarowe.


Wykonawca udzieli gwarancji na dostarczone urządzenia wraz z montażem na okres nie krótszy niż 36 miesięcy od daty odbioru końcowego zamówienia.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

38421100-3 - Wodomierze

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

32441200-8 - Sprzęt telemetryczny i sterujący

72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania

51210000-7 - Usługi instalowania urządzeń pomiarowych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

690900,84 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

812787,69 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

690900,84 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

METERING Anna Moder Sp. z o. o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON: 529514488

7.3.3)Ulica

ul. Parkowa 1

7.3.4)Miejscowość

Buczek

7.3.5)Kod pocztowy

98-113

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Wymiana wodomierzy

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-21

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

690900,84 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

1 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

38421100-3Wodomierze
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
878 900 zł
Próbka: 17 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
809 278 zł2 800 000 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 990 722 zł
Źródło próbki
CPV 38421100· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
809 278 zł
Mediana
878 900 zł
Górny kwartyl
2 800 000 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Moszczenica prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Moszczenica.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 690 901 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 38421100-3 (Wodomierze). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: METERING Anna Moder Sp. z o. o. (Buczek). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.