AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

57/PA/2026 Dostawa i montaż urządzeń pomiarowych – wodomierzy oraz ciepłomierzy w lokalach mieszkalnych i użytkowych zarządzanych przez Administrację Domów Miejskich „ADM” Sp. z o.o.

Zamawiający Administracja Domów Miejskich "adm" Sp. z o.o. (Bydgoszcz, Kujawsko-Pomorskie) prowadzi postępowanie „57/PA/2026 Dostawa i montaż urządzeń pomiarowych – wodomierzy oraz ciepłomierzy w…”. Termin składania ofert upływa 10 września 2026, 09:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 1 129 030 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
10 września 2026, 09:00
6d 4h
Konkurencyjność
~1,7 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    02 września 2026

    Termin ofert: 10 września 2026 09:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż urządzeń pomiarowych, w tym wodomierzy i ciepłomierzy, w lokalach mieszkalnych i użytkowych zarządzanych przez Administrację Domów Miejskich „adm” Sp. z o.o., w 3 częściach.

  • 2

    KryteriaDla wszystkich części realizacja trwa 70 dni, nie ma opcji, a jedynym kryterium oceny ofert jest cena; warunki udziału w postępowaniu nie są wymagane.

  • 3

    ZakresCzęść 1 obejmuje ROM-2 i zakłada wymianę 90 ciepłomierzy, 376 wodomierzy zimnej i ciepłej wody z modułem radiowym oraz 238 zwykłych wodomierzy zimnej wody, a także odczyty radiowe w latach 2027-2031 raz w roku.

  • 4

    ZakresCzęść 3 obejmuje ROM-4 i zakłada wymianę 151 ciepłomierzy, 663 wodomierzy z modułem radiowym oraz 76 zwykłych wodomierzy zimnej wody, z odczytami radiowymi w latach 2027-2031 raz w roku.

Kontekst Atlasu

  • Kolejna edycja powtarzanego zamówienia (wcześniej: 2022, 2023, 2024 i 2025). Ostatnią rozstrzygniętą edycję (2025) wygrał GlobTree Sp. z o.o. 16, który złożył jedyną ofertę.
  • Zamówienia tego zamawiającego przyciągają wykonawców: średnio 4,3 ofert na postępowanie przy 144 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat (w kraju: 3,7).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

ADMINISTRACJA DOMÓW MIEJSKICH "ADM" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 090458507

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Jana i Jędrzeja Śniadeckich 1

1.5.2.)Miejscowość

Bydgoszcz

1.5.3.)Kod pocztowy

85-011

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zampub@adm.com.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.adm.com.pl/

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność

Zarządzanie i administrowanie nieruchomościami

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

57/PA/2026 Dostawa i montaż urządzeń pomiarowych – wodomierzy oraz ciepłomierzy w lokalach mieszkalnych i użytkowych zarządzanych przez Administrację Domów Miejskich „ADM” Sp. z o.o.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-7fbd64a7-49b6-4345-9237-0ee5b2530f7c

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00418602

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1367844

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1367844

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1. Zgodnie z Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie – Zamawiający określa niezbędne wymagania sprzętowo-aplikacyjne umożliwiające prace na Platformie Zakupowej tj.:
1) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 2 Mbit/s
2) komputer klasy PC lub MAC na następujące konfiguracji: pamięć min. 2 GB RAM, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych- MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linus, lub ich nowsze wersje,
3) zainstalowana przeglądarka internetowa obsługująca Javascript np. EDGE, Chrome, FireFox, w najnowszej dostępnej wersji, z włączoną obsługą języka Javasscript, akceptująca pliki typu „cookies” lub możliwością korzystania z lokalnej pamięci przeglądarki,
4) komunikacja z platformazakupowa.pl jest szyfrowana z wykorzystaniem protokołu TLS 1.3.
5) czas odbioru danych przez platformę zakupową jest zsynchronizowany z czasem urzędowym obowiązującym w Polsce wyznaczonym przez serwery czasu Głównego Urzędu Miar z użyciem protokołu NTP
2. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, a w szczególności składanie oświadczeń, wniosków, zawiadomień, środków dowodowych oraz przekazywanie informacji (innych niż oferta Wykonawcy) odbywa się w języku polskim, przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, o których mowa w ustawie z dnia 18 lipca 2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, za pośrednictwem strony internetowej prowadzonego postępowania i formularza „Wyślij wiadomość do Zamawiającego”.
3. Za datę przekazania zawiadomień, dokumentów lub oświadczeń elektronicznych, podmiotowych środków dowodowych oraz innych informacji przyjmuje się datę kliknięcia przycisku „Wyślij wiadomość do Zamawiającego”, po których pojawi się komunikat, że wiadomość została wysłana do Zamawiającego.
4. Oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi data oraz dokładny czas generowany wg czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar.
5. W sytuacjach awaryjnych np. w przypadku przerwy w funkcjonowaniu lub awarii lub niedziałania platformy zakupowej, Zamawiający może również komunikować się z Wykonawcami za pomocą poczty elektronicznej poprzez adres e-mail: zampub@adm.com.pl - z tym zastrzeżeniem, że Ofertę z załącznikami Wykonawca może złożyć wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej prowadzonego postępowania wskazanej w Rozdziale II SWZ, na zasadach określonych w SWZ.
6. Zamawiający będzie przekazywał wykonawcom informacje dotyczące postępowania, w tym również wezwania do złożenia wyjaśnień, podmiotowych środków dowodowych, uzupełnienia dokumentów itp. w formie elektronicznej za pośrednictwem strony internetowej prowadzonego postępowania.
7. Informacje dotyczące odpowiedzi Zamawiającego na pytania do SWZ oraz wszelkie zmiany SWZ Zamawiający będzie zamieszczał na stronie internetowej prowadzonego postępowania w zakładce „Wiadomości-komunikaty publiczne”. Korespondencja, której zgodnie z obowiązującymi przepisami adresatem jest konkretny Wykonawca, będzie przekazywana w formie elektronicznej za pośrednictwem strony internetowej prowadzonego postępowania tylko do konkretnego wykonawcy, za pośrednictwem zakładki „Wiadomości-wiadomości prywatne”.
8. Maksymalny rozmiar jednego pliku przesyłanego za pośrednictwem dedykowanych formularzy do: złożenia, zmiany, wycofania oferty wynosi 150 MB, a przy komunikacji wielkość pliku to maksymalnie 500 MB.
9. Ograniczenia wielkości plików podpisywanych profilem zaufanym maksymalnie 10MB, w aplikacji eDoApp służącej do składania podpisu osobistego, maksymalnie 5MB.
10. Szczegółowe wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej zostały opisane w SWZ.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych znajduje się w Rozdziale XXVII SWZ – OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych znajduje się w Rozdziale XXVII SWZ – OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

57/PA/2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Tak

4.1.9.)Liczba części

3

4.1.10.)Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.)Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

dotyczy Rejonu Obsługi Mieszkańców Nr 2 (dalej: ROM-2) i obejmuje :
a) wymianę (demontaż starych oraz dostawę i montaż nowych) ciepłomierzy z modułem radiowym w łącznej liczbie 90 sztuk
b) wymianę (demontaż starych oraz dostawa i montaż nowych) wodomierzy zimnej i ciepłej wody z modułem RADIOWYM w łącznej liczbie 376 sztuk, w tym 206 wodomierzy zimnej wody i 170 wodomierzy ciepłej wody
c) wymianę (demontaż starych oraz dostawa i montaż nowych) wodomierzy zimnej wody ZWYKŁE tj. bez modułu radiowego w łącznej liczbie 238 sztuk
d) przedmiot zamówienia obejmuje również wykonywania w latach 2027-2031 odczytów radiowych wodomierzy i ciepłomierzy – raz w roku – w terminach określonych przez Zamawiającego wraz z ich przetworzeniem według formatu (plik z rozszerzeniem) umożliwiającego zaimportowanie danych do systemu teleinformatycznego Zamawiającego (DOM5) lub w formie dostępu do portalu.

4.2.6.)Główny kod CPV

38421000-2 - Urządzenia do pomiaru przepływu

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

38421100-3 - Wodomierze

38551000-2 - Liczniki energii

51210000-7 - Usługi instalowania urządzeń pomiarowych

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

70 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

dotyczy Rejonu Obsługi Mieszkańców Nr 3 (dalej: ROM-3) i obejmuje :
a) wymianę (demontaż starych oraz dostawę i montaż nowych) ciepłomierzy z modułem radiowym w łącznej liczbie 14 sztuk
b) wymianę (demontaż starych oraz dostawa i montaż nowych) wodomierzy zimnej i ciepłej wody z modułem RADIOWYM w łącznej liczbie 252 sztuki, w tym 129 wodomierzy zimnej wody i 123 wodomierze ciepłej wody
c) wymianę (demontaż starych oraz dostawa i montaż nowych) wodomierzy zimnej wody ZWYKŁE tj. bez modułu radiowego w łącznej liczbie 53sztuki
d) przedmiot zamówienia obejmuje również wykonywania w latach 2027-2031 odczytów radiowych wodomierzy i ciepłomierzy – raz w roku – w terminach określonych przez Zamawiającego wraz z ich przetworzeniem według formatu (plik z rozszerzeniem) umożliwiającego zaimportowanie danych do systemu teleinformatycznego Zamawiającego (DOM5) lub w formie dostępu do portalu.

4.2.6.)Główny kod CPV

38421000-2 - Urządzenia do pomiaru przepływu

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

38421100-3 - Wodomierze

38551000-2 - Liczniki energii

51210000-7 - Usługi instalowania urządzeń pomiarowych

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

70 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

dotyczy Rejonu Obsługi Mieszkańców Nr 4 (dalej: ROM-4) i obejmuje :
a) wymianę (demontaż starych oraz dostawę i montaż nowych) ciepłomierzy z modułem radiowym w łącznej liczbie 151 sztuk
b) wymianę (demontaż starych oraz dostawa i montaż nowych) wodomierzy zimnej i ciepłej wody z modułem RADIOWYM w łącznej liczbie 663 sztuki, w tym 360 wodomierzy zimnej wody i 303 wodomierze ciepłej wody
c) wymianę (demontaż starych oraz dostawa i montaż nowych) wodomierzy zimnej wody ZWYKŁE tj. bez modułu radiowego w łącznej liczbie 76 sztuk
d) przedmiot zamówienia obejmuje również wykonywania w latach 2027-2031 odczytów radiowych wodomierzy i ciepłomierzy – raz w roku – w terminach określonych przez Zamawiającego wraz z ich przetworzeniem według formatu (plik z rozszerzeniem) umożliwiającego zaimportowanie danych do systemu teleinformatycznego Zamawiającego (DOM5) lub w formie dostępu do portalu.

4.2.6.)Główny kod CPV

38421000-2 - Urządzenia do pomiaru przepływu

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

38421100-3 - Wodomierze

38551000-2 - Liczniki energii

51210000-7 - Usługi instalowania urządzeń pomiarowych

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

70 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Nie

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

W celu potwierdzenia zgodności oferowanych przez wykonawcę dostaw (urządzeń pomiarowych) z wymaganiami, cechami,
właściwościami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia, Zamawiający żąda od Wykonawców złożenia wraz z ofertą
następujących przedmiotowym środków dowodowych (wymóg ten dotyczy wszystkich zadań) :
1) opis techniczny oferowanego urządzenia pomiarowego (odpowiednio wodomierza bez modułu radiowego, wodomierza z
nakładką radiową oraz ciepłomierza z nakładką radiową) np. karta katalogowa, dokumentacja techniczna producenta,
potwierdzające, że oferowane urządzenia pomiarowe posiadają cechy, właściwości i parametry metrologiczne nie gorsze niż
wskazane przez Zamawiającego w niniejszej SWZ i załącznikach do SWZ. Na kartach katalogowych należy jednoznacznie
wyróżnić oferowane urządzenia, zaznaczyć ich cechy, właściwości i parametry metrologiczne.
▪ wymagana forma dokumentu: przedmiotowe środki dowodowe) powinny być złożone przez wykonawcę wraz z ofertą, w
formie elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem
zaufanym lub podpisem osobistym.
▪ w przypadku, gdy dokumenty te zostały sporządzone jako dokument w postaci papierowej i opatrzone własnoręcznym
podpisem, przekazuje się cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub
podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, poświadczającym zgodność cyfrowego odwzorowania z dokumentem w
postaci papierowej. Poświadczenia zgodności cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej, dokonuje
odpowiednio wykonawca lub wykonawca wspólnie ubiegający się o zamówienie lub notariusz.

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Tak

5.10.)Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty

opis techniczny oferowanego urządzenia pomiarowego (odpowiednio wodomierza bez modułu radiowego, wodomierza z
nakładką radiową oraz ciepłomierza z nakładką radiową) np. karta katalogowa, dokumentacja techniczna producenta,
potwierdzające, że oferowane urządzenia pomiarowe posiadają cechy, właściwości i parametry metrologiczne nie gorsze niż
wskazane przez Zamawiającego w niniejszej SWZ i załącznikach do SWZ. Na kartach katalogowych należy jednoznacznie
wyróżnić oferowane urządzenia, zaznaczyć ich cechy, właściwości i parametry metrologiczne.

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

Ofertę składa się na Formularzu Ofertowym wg wzoru Zamawiającego (załącznik nr 1 do SWZ). Wraz z ofertą Wykonawca
zobowiązany jest złożyć :
1) oświadczenie/a wykonawcy o braku podstaw wykluczenia z postępowania – zgodne ze wzorem Zamawiającego,
2) przedmiotowe środki dowodowe
3) odpowiednie pełnomocnictwa (*jeżeli dotyczy)
4) odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub
innego właściwego rejestru, chyba że Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz
danych a Wykonawca w Formularzu Oferty wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów w odniesieniu do
Wykonawcy, Wykonawcy wspólnie ubiegającego się o zamówienie, jak również w odniesieniu do podmiotów
udostępniających zasoby; ubiegającego się o zamówienie, jak również w odniesieniu do podmiotów udostępniających
zasoby.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty.
2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenie wstępne, o którym mowa w art.125 ust.1 uPzp, zgodne ze wzorem stanowiącym załącznik do niniejszej SWZ, składa wraz z ofertą każdy z Wykonawców (wzór – załącznik nr 2). Oświadczenie to potwierdza odpowiednio brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
3. Oświadczenia i dokumenty, inne niż oświadczenie wstępne, o którym mowa w art.125 ust.1 ustawy Pzp, potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania, a wymienione w niniejszej SWZ, składa na wezwanie Zamawiającego każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.
4. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie wypełniając formularz oferty, jak również inne dokumenty powołujące się na „Wykonawcę”, w miejscu „nazwa i adres Wykonawcy” wpisują dane dotyczące wszystkich podmiotów (wykonawców), które ubiegają się wspólnie o udzielenie zamówienia publicznego.
5. Wszelka korespondencja będzie prowadzona przez zamawiającego wyłącznie z pełnomocnikiem wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.
6. Wspólne ubieganie się wykonawców o udzielenie zamówienia zostało uregulowane w art. 58-60 ustawy PZP.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

1. Warunki umowy zostały zawarte w załączonym do SWZ wzorze umowy (załącznik nr 3), z tego względu, że Zamawiający wymaga od Wykonawcy, aby zawarł z nim umowę w sprawie zamówienia publicznego na takich warunkach jak zawarte w załączonym do SWZ wzorze umowy. Złożenie oferty jest jednoznaczne z akceptacją przez wykonawcę załączonego wzoru umowy.
2. Zamawiający przewiduje możliwość dokonywania zmian postanowień zawartej umowy w granicach wyznaczonych przepisami ustawy PZP, w tym art.455 PZP oraz w sposób, w zakresie i na warunkach określonych we wzorze umowy.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-10 09:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1367844

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-10 09:05

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-10-09

Sekcja 9

Pozostałe informacje

  1. 1.
    Podstawy wykluczenia, o których mowa w art.7 ust.1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w
    zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U. z
    2025, poz.514 ze zm.).
    Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się:
  2. 1)
    Wykonawcę oraz uczestnika konkursu wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i
    rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o
    zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3;
  3. 2)
    Wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r.
    o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2022 r. poz. 593 i 655) jest osoba wymieniona w
    wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim
    beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu
    na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3;
  4. 3)
    Wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29
    września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2021 r. poz. 217, 2105 i 2106) jest podmiot wymieniony w wykazach
    określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką
    dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę
    rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art.1 pkt 3.
  5. 2.
    Zamawiający informuje, że adres e-mail podany przez wykonawcę na platformie zakupowej przy składaniu oferty w tym
    postępowaniu, będzie jedynym za pośrednictwem którego zamawiający będzie prowadził wszelką komunikację
    elektroniczną z wykonawcą we wszystkich sprawach dotyczących niniejszego postępowania, w tym przesyłania wezwań do
    złożenia wyjaśnień treści oferty, podmiotowych środków dowodowych, uzupełnień brakujących dokumentów itp.
  6. 3.
    Termin realizacji zamówienia wynosi (dotyczy wszystkich zadań):
    • 70 dni od daty zawarcia umowy, jednak nie później niż do dnia 25.11.2026r. tj. końcowy maksymalny termin realizacji zamówienia (w zależności co nastąpi wcześniej)

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

38421000-2Urządzenia do pomiaru przepływu
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 129 030 zł
Próbka: 18 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
809 278 zł2 936 399 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 127 121 zł
Źródło próbki
CPV 38421· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
809 278 zł
Mediana
1 129 030 zł
Górny kwartyl
2 936 399 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Historia

Poprzednie edycje tego zamówienia

To zamówienie wraca cyklicznie. Zobacz wcześniejszych zwycięzców, kwalifikowane wartości rozstrzygnięć i poziom konkurencji.

  1. 2025wygrał(a): GlobTree Sp. z o.o. 1687 tys. zł1 ofertawynik →
  2. 2024wygrał(a): GLOBTREE Sp. z o.o. ,179 tys. zł4 ofertywynik →
  3. 2023wygrał(a): Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Epic“ Karolina Jankowska-Okonek233 tys. zł1 ofertawynik →
  4. 2022wygrał(a): Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Epic“ Karolina Jankowska-Okonek277 tys. zł1 ofertawynik →

Dopasowanie automatyczne: ten sam zamawiający i zbieżne tokeny tytułu postępowania. Każda część rozstrzygnięcia jest liczona raz (wartość umowy, a przy jej braku cena zwycięska); całe ogłoszenie jest fallbackiem tylko dla starszego wyniku bez zapisu części. Kwota nie jest przypisana widocznemu wykonawcy.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 10.09.2026, 09:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Administracja Domów Miejskich "adm" Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bydgoszcz.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 38421000-2 (Urządzenia do pomiaru przepływu). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.