Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
786 834 zł
Umowa zawarta
3 lipca 2026
Okres realizacji
do 3 listopada 2026
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 786 834 zł – 1 097 374 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Długość okresu gwarancji jakości na wykonane roboty budowlane oraz dostarczone i wbudowane40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa i remont dróg gminnych w Ostrowiu Świeckim, Klamrach i Kolnie

Zamawiający Gmina Chełmno (Chełmno, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa i remont dróg gminnych w Ostrowiu Świeckim, Klamrach i Kolnie”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Robót Drogowo Budowlanych DROBUD Sp.J Ryszard Szreiber,Krzysztof Szreiber, Daniel Szreiber. Wartość umowy: 786 834 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina ChełmnoChełmno, Kujawsko-Pomorskie (powiat Chełmiński →)opublikowano 7 lipca 2026
Wartość umowy
786 834 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    21 maja 2026

    Termin ofert: 8 czerwca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    07 lipca 2026

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Robót Drogowo Budowlanych DROBUD Sp.J Ryszard Szreiber,Krzysztof Szreiber, Daniel Szreiber (Chełmża), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 786 834,18 zł (umowę zawarto 3 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 786 834,18 zł do 1 097 374,01 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 3 listopada 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA CHEŁMNO

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 871118490

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Dworcowa 5

1.5.2.)Miejscowość

Chełmno

1.5.3.)Kod pocztowy

86-200

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL616 - Grudziądzki

1.5.7.)Numer telefonu

566861540

1.5.8.)Numer faksu

566861540

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@gmina-chelmno.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://bip.chelmno.ug.gov.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e5ae0a23-cd51-4602-b295-bad2f86a3e65

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa i remont dróg gminnych w Ostrowiu Świeckim, Klamrach i Kolnie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e5ae0a23-cd51-4602-b295-bad2f86a3e65

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00327362

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-07

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00049757/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Przebudowa i remont dróg gminnych w Ostrowiu Świeckim, Klamrach i Kolnie.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00254890

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RBG.DR.271.8.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach zamówienia pn. „Przebudowa i remont dróg gminnych w Ostrowiu Świeckim, Klamrach i Kolnie".
4.1.1. Zakres robót obejmuje w szczególności:
1) Zadanie 1: Budowa drogi gminnej nr 060128C w Ostrowiu Świeckim w zakresie wykonania:
 robót przygotowawczych i ziemnych,
 przepustu w km 0+028,
 podbudowy,
 nawierzchni,
 zjazdów,
 poboczy z kruszywa kamiennego,
 poboczy gruntowych
 elementy bezpieczeństwa ruchu (bariery ochronne, oznakowanie),
 robót wykończeniowych,
 inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej.
2) Zadanie 2; Przebudowa drogi wewnętrznej w miejscowości Klamry w zakresie wykonania:
 robót przygotowawczych,
 podbudowy
 nawierzchni,
 robót wykończeniowych,
 inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej.
3) Zadanie 3: Remont drogi gminnej nr 060125C w miejscowości Kolno w zakresie wykonania:
 robót przygotowawczych,
 podbudowy,
 nawierzchni,
 robót wykończeniowych,
 elementy ulic.
UWAGA: Zamawiający nie wymaga wykonania odcinka próbnego.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

786834,18 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1097374,01 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

786834,18 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Robót Drogowo Budowlanych DROBUD Sp.J Ryszard Szreiber,Krzysztof Szreiber, Daniel Szreiber

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8792023089

7.3.3)Ulica

ul. Głowackiego 20

7.3.4)Miejscowość

Chełmża

7.3.5)Kod pocztowy

87-140

7.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-03

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

786834,18 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-11-03

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233142-6Roboty w zakresie naprawy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
554 843 zł
Próbka: 83 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
312 206 zł1 796 282 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 484 075 zł
Źródło próbki
CPV 45233142· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
312 206 zł
Mediana
554 843 zł
Górny kwartyl
1 796 282 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Chełmno prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Chełmno.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 786 834 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233142-6 (Roboty w zakresie naprawy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Robót Drogowo Budowlanych DROBUD Sp.J Ryszard Szreiber,Krzysztof Szreiber, Daniel Szreiber (Chełmża). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.