Przejdź do treści głównejPrzejdź do filtrówPrzejdź do wyników
Atlas PrzetargówATLASPrzetargów

Branże przetargów

BudowlaneITDrogoweŻywnośćKomputeryTransportPojazdyMedyczneEnergiaDoradztwoSerwisSzkoleniaOchronaSprzątanieZieleńCateringProjektoweWyposażenieOdpadyWodno-kanalizacyjneTermomodernizacjaKolejoweOprogramowanieUbezpieczenia

Przetargi wg województwa

DolnośląskieKujawsko-PomorskieLubelskieLubuskieŁódzkieMałopolskieMazowieckieOpolskiePodkarpackiePodlaskiePomorskieŚląskieŚwiętokrzyskieWarmińsko-MazurskieWielkopolskieZachodniopomorskie

Miasta wojewódzkie

WarszawaKrakówWrocławGdańskPoznańŁódźKatowiceLublinSzczecinBydgoszczBiałystokRzeszówToruńKielceOlsztynOpoleGorzów Wlkp.Zielona Góra

Inne miasta

GdyniaCzęstochowaRadomSosnowiecGliwiceZabrzeBielsko-BiałaRybnikTychyDąbrowa GórniczaPłockElblągWałbrzychWłocławekTarnówKaliszKoszalinLegnicaGrudziądzSłupskNowy SączSiedlcePiotrków Tryb.KoninPrzemyślZamośćOstrów Wlkp.Stalowa Wola
Wyroki KIO
Rejestr UmówCentralny Rejestr Umów JSFPBaza KonkurencyjnościZapytania ofertowe z funduszy UEZapytania ofertoweMałe zamówienia BZP i fundusze UE
O nasSłownikMetodologia
BudowlaneITDrogoweŻywnośćKomputeryTransportPojazdyMedyczneEnergiaDoradztwoSerwisSzkoleniaOchronaSprzątanieZieleńCateringProjektoweWyposażenieOdpadyWodno-kanalizacyjneTermomodernizacjaKolejoweOprogramowanieUbezpieczenia
DolnośląskieKujawsko-PomorskieLubelskieLubuskieŁódzkieMałopolskieMazowieckieOpolskiePodkarpackiePodlaskiePomorskieŚląskieŚwiętokrzyskieWarmińsko-MazurskieWielkopolskieZachodniopomorskie

Miasta wojewódzkie

WarszawaKrakówWrocławGdańskPoznańŁódźKatowiceLublinSzczecinBydgoszczBiałystokRzeszówToruńKielceOlsztynOpoleGorzów Wlkp.Zielona Góra

Inne miasta

GdyniaCzęstochowaRadomSosnowiecGliwiceZabrzeBielsko-BiałaRybnikTychyDąbrowa GórniczaPłockElblągWałbrzychWłocławekTarnówKaliszKoszalinLegnicaGrudziądzSłupskNowy SączSiedlcePiotrków Tryb.KoninPrzemyślZamośćOstrów Wlkp.Stalowa Wola
Wyroki KIORejestr UmówBaza KonkurencyjnościZapytania ofertowe
O nasSłownikMetodologia
PrzetargiLista wszystkich ogłoszeńZamawiającyUrzędy i instytucjeWykonawcyFirmy i konkurencjaBlogPoradniki, analizy i praktyka przetargowa
Atlas Przetargów

Kompleksowa analiza rynku zamówień publicznych w Polsce.

Bądź na bieżąco

Newsletter Przetargowy
Cotygodniowe podsumowanie rynku

Narzędzia

  • Wyszukiwarka przetargów
  • Baza przetargów
  • Monitoring przetargów
  • Ustaw alert email
  • Zapisane przetargi
  • Baza Zamawiających
  • Baza Wykonawców

Baza wiedzy

  • Raport danych: Pomorskie
  • Blog / Analizy
  • Słownik zamówień publicznych
  • Wyszukiwarka kodów CPV
  • Jak złożyć ofertę
  • Dokumenty przetargowe
  • Jak wypełnić JEDZ
  • Kalkulator wadium
  • Progi unijne
  • Prawo Zamówień Publicznych
  • Wyroki KIO (baza orzeczeń)
  • Centralny Rejestr Umów
  • Baza Konkurencyjności
  • Zapytania ofertowe
  • Platforma e-Zamówienia
  • Przetargi TED (UE)

O Atlasie

  • O nas
  • Metodologia danych
  • Indeks Konkurencyjności Zamówień
  • Dla mediów
  • Newsletter
  • kontakt@atlasprzetargow.pl
  • Regulamin
  • Polityka prywatności
  • Ustawienia cookies

Pozostałe projekty

Atlas Publiczny
Atlas PublicznyHub Analityczny
Atlas Dotacji
Atlas DotacjiGranty i Dofinansowania
© 2026 Atlas Przetargów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
RegulaminPolityka PrywatnościMetodologiaBlogMapa serwisu
Dane o zamówieniach pochodzą z Biuletynu Zamówień Publicznych i platformy e-Zamówienia (Urząd Zamówień Publicznych), bazy TED (Urząd Publikacji Unii Europejskiej) oraz bazy orzeczeń KIO (Urząd Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów ponownie wykorzystuje informacje sektora publicznego i nie jest źródłem urzędowym. Dane mapowe: autorzy OpenStreetMap.
Przetargi Chełmno 2026 - ogłoszenia gminy i okolic
Statystyki rynku i ranking zamawiających w Chełmnie
Strona głównaStrona główna
Kujawsko-Pomorskie
Powiat Chełmiński
Chełmno

Przetargi Chełmno 2026

436 przetargów w Chełmnie. Ogłoszenia gminy i lokalnych zamawiających, m.in. Gmina Miasto Chełmno.

W bazie gromadzimy 436 ogłoszeń z Chełmna, w tym miesiącu pojawiło się 7 nowych (1 w ostatnim tygodniu). Najczęściej publikowana kategoria: Roboty budowlane.

Pełny alert miejskiJak działa monitoring
Dane aktualne na2 września 2026 12:05ostatni dodany przetarg
W bazie
436
ogłoszeń dla Chełmna
W tym mies.
7
opublikowane od początku miesiąca
Udział regionu
—
udział w regionie
Główna branża
Roboty budowlane
najczęstsza kategoria zamówień
Szybkie przejścia
Powiat ChełmińskiPrzetargi budowlane ChełmnoPrzetargi medyczne i farmaceutyczne ChełmnoPrzetargi energetyczne ChełmnoPrzetargi projektowe i dokumentacyjne Chełmno
Raport rynku: Chełmno
Statystyki, ranking zamawiających i wykonawców

Aktualne przetargi publiczne

Aktualizacja: 2 września 2026 12:05
436 ogłoszeń w bazie (łącznie z archiwalnymi)
Źródło ogłoszeniaŹródło
Sortowanie
Rolnictwo, hodowla, rybołówstwo, leśnictwo

Sukcesywna dostawa ziemniaków, warzyw świeżych i kiszonych, owoców, warzyw mrożonych, owoców mrożonych oraz wyrobów gotowych mrożonych

Publikacja: 02.09.2026
Termin: 10.09.2026Za 7 dni
ChełmnoBZP
Zespół Opieki Zdrowotnej
Zobacz szczegóły
Energia i paliwa

„Zakup energii elektrycznej na potrzeby Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Chełmnie”

Publikacja: 26.08.2026
Termin: 4.09.2026Za 1 dzień
ChełmnoBZP
Zakład Wodociągów i Kanalizacji
Wadium: 10 000 zł
Zobacz szczegóły
Sprzęt bezpieczeństwa i gaśniczy

Doposażenie magazynu ochrony ludności i obrony cywilnej Powiatu Chełmińskiego

Publikacja: 24.08.2026
Termin: 1.09.2026Minął
ChełmnoBZP
Powiat Chełmiński
Zobacz szczegóły
Budowlane

ZAPYTANIE OFERTOWE na wykonanie prac termomodernizacyjnych poddasza

Publikacja: 19.08.2026
Termin: 9.09.2026Za 6 dni
ChełmnoBK
DANHOSS Drążkowski Spółka Komandytowa
Zobacz szczegóły
Konstrukcje i materiały budowlane

ZAPYTANIE OFERTOWE wymiane stolarki okiennej

Publikacja: 19.08.2026
Termin: 2.09.2026Minął
ChełmnoBK
DANHOSS Drążkowski Spółka Komandytowa
Zobacz szczegóły
Projektowe i architektoniczne

„Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej dotyczącej budowy budynku mieszkalnego na działce nr 683 obr. 3 przy ul. Biskupiej w Chełmnie”

Publikacja: 04.08.2026
Termin: 20.08.2026Minął
ChełmnoBZP
Chełmińska Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Sp. z o.o.
Zobacz szczegóły
Sprzęt bezpieczeństwa i gaśniczy

Doposażenie magazynu ochrony ludności i obrony cywilnej Powiatu Chełmińskiego

Publikacja: 29.07.2026
Termin: 12.08.2026Minął
ChełmnoBZP
Powiat Chełmiński
Wadium: 1000 zł
Zobacz szczegóły
Budowlane

Modernizacja budynku sali gimnastycznej wraz z zapleczem przy Zespole Szkół nr 2 w Chełmnie

Publikacja: 29.07.2026
Termin: 12.08.2026Minął
ChełmnoBZP
Powiat Chełmiński
Wadium: 10 000 zł
Zobacz szczegóły
Transportowe i logistyczne

Dowóz uczniów do Szkół Podstawowych na terenie Gminy Chełmno na podstawie imiennych biletów miesięcznych

Publikacja: 20.07.2026
Termin: 30.07.2026Minął
ChełmnoBZP
Gmina Chełmno
Zobacz szczegóły
Drogowe i infrastrukturalne

Likwidacja przełomów drogowych na drodze powiatowej nr 1605C Ostrów Świecki - Górne Wymiary oraz nr 1618C Lisewo - Lipienek

Publikacja: 17.07.2026
Termin: 6.08.2026Minął
ChełmnoBZP
Powiat Chełmiński
Zobacz szczegóły
Transportowe i logistyczne

Dowóz dzieci niepełnosprawnych z terenu Gminy Miasto Chełmno do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chełmnie i opieka w trakcie przewozu w roku szkolnym 2026/2027

Publikacja: 08.07.2026
Termin: 22.07.2026Minął
ChełmnoBZP
Centrum Obsługi Placówek Oświatowych w Chełmnie
Zobacz szczegóły
IT i informatyczne

Usługa zarządzania projektem Chełmno – Zespół Staromiejski Wehikuł Czasu realizowany z dofinansowaniem w ramach działania FENX. 07.01

Publikacja: 07.07.2026
Termin: 16.07.2026Minął
ChełmnoBZP
Gmina Miasto Chełmno
Zobacz szczegóły
Budowlane

Modernizacja budynku sali gimnastycznej wraz z zapleczem przy Zespole Szkół nr 2 w Chełmnie

Publikacja: 03.07.2026
Termin: 20.07.2026Minął
ChełmnoBZP
Powiat Chełmiński
Wadium: 10 000 zł
Zobacz szczegóły
Budowlane

dokończenie rob.bud. w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Modernizacja z wyposażeniem punktu filialnego Przedszkola Miejskiego Tęczowy Zakątek mieszczącego się w części jednego z dwóch budynków SP2”

Publikacja: 01.07.2026
Termin: 16.07.2026Minął
ChełmnoBZP
Gmina Miasto Chełmno
Wadium: 45 000 zł
Zobacz szczegóły
Geodezyjne

Inwentaryzacja granic pasa drogowego w ramach projektu Infostrada Kujaw i Pomorza 3.0

Publikacja: 25.06.2026
Termin: 3.07.2026Minął
ChełmnoBZP
Powiat Chełmiński
Zobacz szczegóły
Medyczne i farmaceutyczne

Sukcesywna dostawa leków dla ZOZ w Chełmnie

Publikacja: 24.06.2026
Termin: 9.07.2026Minął
ChełmnoBZP
Zespół Opieki Zdrowotnej
Zobacz szczegóły
Medyczne i farmaceutyczne

„Zakup sprzętu medycznego współfinansowanego ze środków pożyczki KPFR sp. z o. o., PFRON oraz środków własnych, z podziałem na pakiety”

Publikacja: 16.06.2026
Termin: 6.07.2026Minął
ChełmnoBZP
Zespół Opieki Zdrowotnej
Zobacz szczegóły
Budowlane

Modernizacja budynku sali gimnastycznej wraz z zapleczem przy Zespole Szkół nr 2 w Chełmnie

Publikacja: 10.06.2026
Termin: 25.06.2026Minął
ChełmnoBZP
Powiat Chełmiński
Wadium: 10 000 zł
Zobacz szczegóły
Drogowe i infrastrukturalne

Zadania wspólne na drogach powiatowych na terenie powiatu chełmińskiego.

Publikacja: 09.06.2026
Termin: 25.06.2026Minął
ChełmnoBZP
Powiat Chełmiński
Wadium: 1500 zł
Zobacz szczegóły
Medyczne i farmaceutyczne

Sukcesywna dostawa odczynników laboratoryjnych oraz dzierżawa analizatora do gazometrii do Laboratorium ZOZ w Chełmnie

Publikacja: 09.06.2026
Termin: 18.06.2026Minął
ChełmnoBZP
Zespół Opieki Zdrowotnej
Zobacz szczegóły
Komputery i sprzęt IT

Dostawa sprzętu i licencji w ramach projektu „Podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa w Powiecie Chełmińskim i jego jednostkach organizacyjnych”

Publikacja: 08.06.2026
Termin: 24.06.2026Minął
ChełmnoBZP
Powiat Chełmiński
Zobacz szczegóły
Drogowe i infrastrukturalne

Przebudowa drogi powiatowej nr 1615C Krusin – Bartlewo – Staw – Bielczyny

Publikacja: 01.06.2026
Termin: 18.06.2026Minął
ChełmnoBZP
Powiat Chełmiński
Wadium: 5000 zł
Zobacz szczegóły
Budowlane

Budowa magazynu obrony cywilnej w Gminie Chełmno

Publikacja: 25.05.2026
Termin: 10.06.2026Minął
ChełmnoBZP
Gmina Chełmno
Zobacz szczegóły
Budowlane

Malowanie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, Oddziału Wewnętrznego i Oddziału Ginekologiczno-Położniczego wraz z wymianą stolarki okiennej w ZOL

Publikacja: 22.05.2026
Termin: 12.06.2026Minął
ChełmnoBZP
Zespół Opieki Zdrowotnej
Zobacz szczegóły
Analiza Rynku

Przetargi publiczne w Chełmnie

•Powiat Chełmiński

Chełmno — w bazie mamy 436 przetargów z tego miasta. Ostatnio pojawia się tu około 7 ogłoszeń miesięcznie.

Przy mniejszej skali rynku każde dopasowane postępowanie wymaga dokładniejszej selekcji. Precyzyjny monitoring ogranicza szum i pomaga szybciej ocenić nowe ogłoszenia.

Profil rynku zamówień w Chełmnie

W bazie 436 ogłoszeń z Chełmno. Choć wolumen nie jest duży, regularność napływu postępowań sprawia, że miasto warto monitorować.

W ostatnim okresie w Chełmnie pojawia się średnio 7 nowych ogłoszeń miesięcznie, w tym 1 w tym tygodniu.

Rynek zamawiających w Chełmnie jest silnie skoncentrowany — sam Gmina Miasto Chełmno odpowiada za znaczącą część publikacji. TOP 3 zamawiających generuje aż 61.7% postępowań. Dla wykonawcy to sygnał, żeby budować relacje z konkretnymi instytucjami, nie szukać szeroko.

Chełmno ma wyraźną specjalizację branżową — Roboty budowlane stanowi ponad połowę wolumenu. Firmy z tej branży znajdą tu regularne źródło zleceń. Pełna trójka to: Roboty budowlane, Urządzenia medyczne, Paliwa i energia.

Rozszerzenie monitoringu o sąsiednie miasta w regionie powiększa pulę dopasowanych ofert.

Operacyjnie najlepiej działa alert łączący miasto z profilem największych zamawiających — nawet przy mniejszym wolumenie skraca to czas do oferty.

Szybkie ścieżki dla wykonawców w Chełmnie

Najwięcej wartości z tego landingu dają zwykle cztery ruchy: monitoring miasta, wejście w cały region, sprawdzenie top zamawiającego i zawężenie do dominującej branży.

Popularne kategorie przetargów w Chełmnie

Roboty budowlane165Urządzenia medyczne39Paliwa i energia25Usługi architektoniczne i inżynieryjne24Usługi środowiskowe21Żywność i napoje21Sprzęt transportowy15Usługi zdrowotne14
Alert
Monitoring przetargów Chełmno
Przejdź do konfiguracji alertu dla miasta oraz branży.
Wyszukiwarka
Baza przetargów publicznych
Przejdź do pełnej wyszukiwarki i filtrów po CPV, zamawiającym oraz lokalizacji.
Top zamawiający
Gmina Miasto Chełmno
Sprawdź profil instytucji z największą liczbą ogłoszeń i jej historię publikacji.

Szerszy kontekst: powiat Chełmiński

Zobacz pełny rynek dla powiatu i przetargi z sąsiednich miejscowości powiązanych z tym ośrodkiem.

Otwórz landing powiatu
436
Wszystkich przetargów
7
Średnio miesięcznie
0,0%
Rynku krajowego
—
Województwa

Charakterystyka rynku przetargów w Chełmnie

Największym zamawiającym w Chełmnie jest Gmina Miasto Chełmno, który odpowiada za 101 przetargów w bazie. Na kolejnych miejscach plasują się Zespół Opieki Zdrowotnej (91 ogłoszeń) oraz Powiat Chełmiński (77 ogłoszeń). Warto śledzić aktywność tych instytucji, ponieważ regularnie publikują nowe zamówienia.

Pod względem struktury branżowej, w Chełmnie dominują zamówienia z kategorii Roboty budowlane, Urządzenia medyczne, Paliwa i energia. Sama kategoria Roboty budowlane stanowi 38% wszystkich ogłoszeń. Dla firm z tych branż to sygnał, które filtry i profile zamawiających warto sprawdzić w pierwszej kolejności.

Najaktywniejsi zamawiający w Chełmnie

1
Gmina Miasto Chełmno
101 przetargów
2
Zespół Opieki Zdrowotnej
91 przetargów
3
Powiat Chełmiński
77 przetargów
4
Gmina Chełmno
51 przetargów
5
FAM-Technika Odlewnicza Sp. z o.o.
22 przetargów
6
Zakład Wodociągów i Kanalizacji
9 przetargów

Dominujące branże w Chełmnie

Roboty budowlane38%Urządzenia medyczne9%Paliwa i energia6%Usługi architektoniczne i inżynieryjne6%Usługi środowiskowe5%Żywność i napoje5%Sprzęt transportowy3%Usługi zdrowotne3%

Przewodniki, które skracają wejście w przetargi w Chełmnie

Na stronach miejskich użytkownik jest zwykle już blisko działania. Te przewodniki pomagają ustawić alert, złożyć ofertę, obsłużyć platformę i zareagować w razie sporu.

Monitoring przetargów

Ustaw alerty dla branży, miasta i CPV, żeby nie przegapiać nowych publikacji.

Przejdź do przewodnika
Platformy przetargowe

Sprawdź, gdzie składać oferty u największych zamawiających i jak nie gubić postępowań poza BZP.

Przejdź do przewodnika
Jak złożyć ofertę

Checklista procesu ofertowego: dokumenty, terminy, podpis i najczęstsze błędy.

Przejdź do przewodnika
Dokumenty przetargowe

Kompletna lista dokumentów na każdym etapie postępowania: SWZ, JEDZ, wadium, referencje.

Przejdź do przewodnika
PZP w praktyce

Najważniejsze tryby, terminy i zasady, które najczęściej decydują o poprawności oferty.

Przejdź do przewodnika
Odwołanie do KIO

Kiedy reakcja ma sens, jak policzyć termin i jak przygotować sprawę do odwołania.

Przejdź do przewodnika
e-Zamówienia

Obsługa konta wykonawcy, BZP i składania ofert elektronicznych w jednym miejscu.

Przejdź do przewodnika
Kalkulator wadium

Szybko sprawdź poziom wadium i porównaj go z wymaganiami z dokumentacji.

Przejdź do przewodnika
Progi PZP i TED

Szybko ustal, kiedy działa próg 170 000 zł, a kiedy postępowanie trafia do progów unijnych.

Przejdź do przewodnika
Szybki alert

Szybki alert dla przetargów w Chełmnie

Wstępnie uzupełnimy alert dla miasta Chełmno i dominującej branży Roboty budowlane. Zostaje tylko podanie emaila i ewentualne doprecyzowanie filtrów.

Miasto: ChełmnoBranża: Roboty budowlane
Pełny monitoring

Plan monitoringu przetargów w Chełmnie

Udział kraju
0,0%
Udział województwa
—
TOP 3 zamawiających
61,7%
TOP 3 CPV
52,5%
  • TOP 3 zamawiających w mieście generuje 61,7% liczby postępowań. Warto prowadzić dla nich dedykowany monitoring.
  • TOP 3 obszarów CPV obejmuje 52,5% aktywności - alerty per CPV zwykle dają lepszą jakość leadów niż szerokie słowa kluczowe.
  • Rozszerz monitoring o sąsiednie miasta regionu, aby zwiększyć pulę pasujących postępowań.
  • W ostatnim okresie pojawia się średnio 7 nowych ogłoszeń miesięcznie, w tym 1 w tym tygodniu. Kluczowa jest szybka selekcja i gotowe szablony ofert.

Strategia dla wykonawców w Chełmnie

Na mniejszym rynku jak Chełmno liczy się szybkość i elastyczność:

  • Reaguj błyskawicznie – przy mniejszej liczbie ogłoszeń każde postępowanie ma wyższą wartość. Włącz alerty email, by szybciej oceniać nowe publikacje.
  • Monitoruj szerzej – śledź cały region: województwo i sąsiednie miasta. To wielokrotnie zwiększa pulę pasujących przetargów.
  • Selekcja zamiast szerokiego przeglądu – na mniejszych rynkach precyzyjny monitoring ogranicza szum i wspiera decyzję, które postępowania analizować.
  • Przygotuj się wcześniej – miej gotowe szablony ofert i zapoznaj się z PZP, by reagować od razu po publikacji ogłoszenia.

Często zadawane pytania

Ile jest przetargów w Chełmnie?▼
W bazie Atlas Przetargów znajduje się 436 ogłoszeń w Chełmnie. W ostatnim okresie pojawia się średnio 7 nowych ogłoszeń miesięcznie, w tym 1 w tym tygodniu.
Kto ogłasza najwięcej przetargów w Chełmnie?▼
Największymi zamawiającymi w Chełmnie są: Gmina Miasto Chełmno (101 przetargów), Zespół Opieki Zdrowotnej (91 przetargów), Powiat Chełmiński (77 przetargów).
Jakie branże dominują w przetargach w Chełmnie?▼
Najpopularniejsze branże to: Roboty budowlane, Urządzenia medyczne, Paliwa i energia.
Jak śledzić nowe przetargi w Chełmnie?▼
Skorzystaj z bezpłatnego monitoringu przetargów - ustaw filtry dla miasta Chełmno i otrzymuj powiadomienia email o nowych ogłoszeniach.
Gdzie publikowane są ogłoszenia o przetargach publicznych?▼
Ogłoszenia poniżej progu unijnego publikuje się w Biuletynie Zamówień Publicznych (BZP) na portalu ezamowienia.gov.pl. Ogłoszenia powyżej progu unijnego dodatkowo trafiają do Dziennika Urzędowego UE (TED, ted.europa.eu). Zamawiający mogą też korzystać z własnych platform zakupowych (np. SmartPZP, Logintrade). Atlas Przetargów agreguje wszystkie te źródła w jednym miejscu.
Co to jest SWZ i kiedy zamawiający musi ją udostępnić?▼
SWZ (Specyfikacja Warunków Zamówienia) to dokument z pełnymi warunkami postępowania: opisem przedmiotu zamówienia, warunkami udziału, kryteriami oceny, terminami, projektowanymi postanowieniami umowy i listą wymaganych oświadczeń lub dokumentów. Zamawiający udostępnia ją na stronie postępowania, a wykonawca powinien sprawdzić jej aktualną wersję przed złożeniem oferty.
Czy mogę zadawać pytania do SWZ przed złożeniem oferty?▼
Tak. Zamawiający jest zobowiązany udzielić wyjaśnień treści SWZ: najpóźniej na 6 dni przed terminem składania ofert w postępowaniach powyżej progu UE, lub 4 dni w trybie podstawowym poniżej progu. Odpowiedzi są publiczne i udostępniane wszystkim wykonawcom. Pytania warto zadawać wcześnie, bo zamawiający nie musi odpowiadać na pytania zadane po tych terminach.
Co to jest wadium i jaka jest jego wysokość?▼
Wadium to zabezpieczenie finansowe wpłacane przez wykonawcę na wypadek uchylenia się od podpisania umowy. Maksymalnie 3% wartości zamówienia (szacunkowej), wymagane zwykle w trybach powyżej progu UE. Akceptowane formy: przelew na konto, gwarancja bankowa, gwarancja ubezpieczeniowa, poręczenie. Wadium jest zwracane po rozstrzygnięciu albo zatrzymywane, gdy wykonawca uchyla się od podpisania umowy.
Kiedy i jak mogę złożyć odwołanie do KIO?▼
Odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej (KIO) składa się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto informację o czynności zamawiającego (lub powinno się ją powziąć). Wpis: 7 500 zł dla dostaw/usług albo 15 000 zł dla robót budowlanych powyżej progu UE. KIO rozpoznaje odwołanie zwykle w 14-21 dni. Od wyroku KIO można się odwołać do sądu okręgowego, w terminie 14 dni.

Podstawa prawna i źródła urzędowe

Oficjalne źródła regulacji, ogłoszeń i orzecznictwa w polskich zamówieniach publicznych.

Urząd Zamówień Publicznych (UZP)
Centralny regulator PZP, wytyczne, wzorcowe dokumenty
Platforma e-Zamówienia
Oficjalna platforma składania ofert i ogłoszeń (BZP)
TED (Tenders Electronic Daily)
Unijny dziennik ogłoszeń (przetargi powyżej progu UE)
Krajowa Izba Odwoławcza (KIO)
Orzecznictwo, wyroki, procedura odwoławcza
Ustawa PZP (ISAP)
Pełny tekst ustawy z 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych
SIMAP: słownik CPV
Oficjalna klasyfikacja CPV (Common Procurement Vocabulary)
Ministerstwo Finansów: zamówienia publiczne
Progi unijne, rozporządzenia wykonawcze, komunikaty
UZP: interpretacje przepisów PZP
Oficjalne opinie prawne, wytyczne i dobre praktyki UZP

Monitoring przetargów w Chełmnie

Ustaw bezpłatny monitoring i otrzymuj powiadomienia email o nowych przetargach.

Skonfiguruj monitoring
Dane z Biuletynu Zamówień Publicznych (BZP) i Tenders Electronic Daily (TED). Ostatnia aktualizacja: 2 września 2026 12:05

Przeglądaj także

Przetargi budowlanePrzetargi IT i informatycznePrzetargi transportowe i logistycznePrzetargi na ochronę mienia i osóbPrzetargi na sprzątanie i utrzymanie czystościPrzetargi drogowePrzetargi na doradztwo i konsultingPrzetargi medyczne i farmaceutyczneBlog

Przewodniki i narzędzia

Prawo zamówień publicznychUrząd zamówień publicznyche-ZamówieniaPrzetargi TEDCentralny Rejestr UmówKody CPVMonitoringDarmowe przetargiPrzetargi dla firmPlatformy

Rynek w liczbach · ostatnie 12 miesięcy

Rynek zamówień: Chełmno

Wielkość i dynamika tego segmentu zamówień publicznych policzona z ogłoszeń BZP i TED, z pominięciem duplikatów.

80▼ 15,8% r/r
nowych postępowań
112,7 mln zł
kwalifikowana wartość rozstrzygnięć
~3
ofert na postępowanie
32,3% z jedną ofertą

Trend rynku

Nowe postępowania miesięcznieostatnie 24 miesiące

Jaśniejszy słupek: bieżący miesiąc (dane niepełne).

Źródło: Atlas Przetargów · atlasprzetargow.pl

Najskuteczniejsi wykonawcy

  1. 1.
    ZARYS International Group Sp. z o. o. Sp. k.
    13 wygr. · 661 tys. zł
  2. 2.
    Inżynieria Drogowa Wojciech Burchardt
    12 wygr. · 13,9 mln zł
  3. 3.
    Spółdzielnia Socjalna „Wspólna Sprawa”
    12 wygr. · 2,8 mln zł
  4. 4.
    Unifreeze Sp. z o.o.
    12 wygr. · 533 tys. zł
  5. 5.

Metodologia: postępowania = ogłoszenia otwierające. Wartość rynku = suma kwalifikowanych części rozstrzygnięć w PLN (wartość umowy, a przy jej braku cena wybranej oferty), każda część liczona raz; dla starszego wyniku bez danych części używamy jawnej wartości całego ogłoszenia. Mediana budżetu jest ukryta bez potwierdzonej podstawy otwierającego ogłoszenia PLN. Oferty liczymy tam, gdzie ogłoszenie o wyniku je podaje. Kwoty liderów pokazujemy tylko przy właściwym markerze valueBasis dla zamawiającego lub wykonawcy. Dynamika r/r porównuje pełne 12-miesięczne okna.

UNITRAK Sp. z o.o.
11 wygr. · 26,6 mln zł

Najwięksi zamawiający

  1. 1.
    Zakład Wodociągów i Kanalizacji
    102 post. · 123,7 mln zł
  2. 2.
    Zespół Opieki Zdrowotnej w Chełmnie
    92 post. · 41,2 mln zł
  3. 3.
    Powiat Chełmiński
    79 post. · 84,8 mln zł
  4. 4.
    Gmina Chełmno
    51 post. · 70,1 mln zł
  5. 5.
    FAM-Technika Odlewnicza Sp. z o.o.
    22 post.