Przejdź do treści głównejPrzejdź do filtrówPrzejdź do wyników
Atlas PrzetargówATLASPrzetargów

Branże przetargów

BudowlaneITDrogoweŻywnośćKomputeryTransportPojazdyMedyczneEnergiaDoradztwoSerwisSzkoleniaOchronaSprzątanieZieleńCateringProjektoweWyposażenieOdpadyWodno-kanalizacyjneTermomodernizacjaKolejoweOprogramowanieUbezpieczenia

Przetargi wg województwa

DolnośląskieKujawsko-PomorskieLubelskieLubuskieŁódzkieMałopolskieMazowieckieOpolskiePodkarpackiePodlaskiePomorskieŚląskieŚwiętokrzyskieWarmińsko-MazurskieWielkopolskieZachodniopomorskie

Miasta wojewódzkie

WarszawaKrakówWrocławGdańskPoznańŁódźKatowiceLublinSzczecinBydgoszczBiałystokRzeszówToruńKielceOlsztynOpoleGorzów Wlkp.Zielona Góra

Inne miasta

GdyniaCzęstochowaRadomSosnowiecGliwiceZabrzeBielsko-BiałaRybnikTychyDąbrowa GórniczaPłockElblągWałbrzychWłocławekTarnówKaliszKoszalinLegnicaGrudziądzSłupskNowy SączSiedlcePiotrków Tryb.KoninPrzemyślZamośćOstrów Wlkp.Stalowa Wola
Wyroki KIO
Rejestr UmówCentralny Rejestr Umów JSFPBaza KonkurencyjnościZapytania ofertowe z funduszy UEZapytania ofertoweMałe zamówienia BZP i fundusze UE
O nasSłownikMetodologia
BudowlaneITDrogoweŻywnośćKomputeryTransportPojazdyMedyczneEnergiaDoradztwoSerwisSzkoleniaOchronaSprzątanieZieleńCateringProjektoweWyposażenieOdpadyWodno-kanalizacyjneTermomodernizacjaKolejoweOprogramowanieUbezpieczenia
DolnośląskieKujawsko-PomorskieLubelskieLubuskieŁódzkieMałopolskieMazowieckieOpolskiePodkarpackiePodlaskiePomorskieŚląskieŚwiętokrzyskieWarmińsko-MazurskieWielkopolskieZachodniopomorskie

Miasta wojewódzkie

WarszawaKrakówWrocławGdańskPoznańŁódźKatowiceLublinSzczecinBydgoszczBiałystokRzeszówToruńKielceOlsztynOpoleGorzów Wlkp.Zielona Góra

Inne miasta

GdyniaCzęstochowaRadomSosnowiecGliwiceZabrzeBielsko-BiałaRybnikTychyDąbrowa GórniczaPłockElblągWałbrzychWłocławekTarnówKaliszKoszalinLegnicaGrudziądzSłupskNowy SączSiedlcePiotrków Tryb.KoninPrzemyślZamośćOstrów Wlkp.Stalowa Wola
Wyroki KIORejestr UmówBaza KonkurencyjnościZapytania ofertowe
O nasSłownikMetodologia
PrzetargiLista wszystkich ogłoszeńZamawiającyUrzędy i instytucjeWykonawcyFirmy i konkurencjaBlogPoradniki, analizy i praktyka przetargowa
Atlas Przetargów

Kompleksowa analiza rynku zamówień publicznych w Polsce.

Bądź na bieżąco

Newsletter Przetargowy
Cotygodniowe podsumowanie rynku

Narzędzia

  • Wyszukiwarka przetargów
  • Baza przetargów
  • Monitoring przetargów
  • Ustaw alert email
  • Zapisane przetargi
  • Baza Zamawiających
  • Baza Wykonawców

Baza wiedzy

  • Raport danych: Pomorskie
  • Blog / Analizy
  • Słownik zamówień publicznych
  • Wyszukiwarka kodów CPV
  • Jak złożyć ofertę
  • Dokumenty przetargowe
  • Jak wypełnić JEDZ
  • Kalkulator wadium
  • Progi unijne
  • Prawo Zamówień Publicznych
  • Wyroki KIO (baza orzeczeń)
  • Centralny Rejestr Umów
  • Baza Konkurencyjności
  • Zapytania ofertowe
  • Platforma e-Zamówienia
  • Przetargi TED (UE)

O Atlasie

  • O nas
  • Metodologia danych
  • Indeks Konkurencyjności Zamówień
  • Dla mediów
  • Newsletter
  • kontakt@atlasprzetargow.pl
  • Regulamin
  • Polityka prywatności
  • Ustawienia cookies

Pozostałe projekty

Atlas Publiczny
Atlas PublicznyHub Analityczny
Atlas Dotacji
Atlas DotacjiGranty i Dofinansowania
© 2026 Atlas Przetargów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
RegulaminPolityka PrywatnościMetodologiaBlogMapa serwisu
Dane o zamówieniach pochodzą z Biuletynu Zamówień Publicznych i platformy e-Zamówienia (Urząd Zamówień Publicznych), bazy TED (Urząd Publikacji Unii Europejskiej) oraz bazy orzeczeń KIO (Urząd Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów ponownie wykorzystuje informacje sektora publicznego i nie jest źródłem urzędowym. Dane mapowe: autorzy OpenStreetMap.
Przetargi Materiały budowlane 2026 | Atlas Przetargów
Strona głównaStrona główna
Przetargi Materiały budowlane 2026

Przetargi Materiały budowlane 2026

Baza aktualnych ogłoszeń dla kategorii materiały budowlane: otwarte postępowania z BZP, TED i e-Zamówień. Wyniki możesz zawęzić po regionie, zamawiającym i terminie.

W bazie gromadzimy 22 964 ogłoszeń z kategorii materiały budowlane; średnio 497 nowych publikacji miesięcznie. Największa aktywność w woj. mazowieckim. Wśród miast prowadzi Warszawa.

Pełny formularz alertuNajwiększy rynek: Mazowieckie
Dane aktualne na2 września 2026 15:16ostatni dodany przetarg
W bazie
22 964
ogłoszeń w tej kategorii
Nowe / mies.
497
średnie tempo publikacji
Top 3 regiony
  1. Mazowieckie3410 ogłoszeń
  2. Śląskie2227 ogłoszeń
  3. Małopolskie1890 ogłoszeń
Top 3 miasta
  1. Warszawa1718 ogłoszeń
  2. Kraków639 ogłoszeń
  3. Katowice449 ogłoszeń
Szybkie przejścia
MazowieckieŚląskieMałopolskieDolnośląskieWarszawaKraków

Aktualne przetargi publiczne

Aktualizacja: 2 września 2026 15:16
313 przetargów
Źródło ogłoszeniaŹródło
Sortowanie
Pojazdy i tabor

Kopia „Zakup i dostawa Mobilnego Punktu Higienicznego w ramach projektu pt.: Innowacje w samorządzie”.

Publikacja: 02.09.2026
Termin: 9.09.2026
TychyBK
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tychach
Zobacz szczegóły
Konstrukcje i materiały budowlane

Zapytanie ofertowe nr RADEX/FEWM.01.02-02/2024/1.24 na dostawę materiałów do prowadzenia badań przemysłowych w ramach projektu „Opracowanie technologii drzwi zewnętrznych zintegrowanych o zwiększonych parametrach technicznych, wykonanych z wykorzystaniem materiałów biokompozytowych” dofinansowanego w ramach działania 1.2 „Działalność B+R+I przedsiębiorstw” dla Funduszy Europejskich dla Warmii i Mazur 2021-2027

Publikacja: 02.09.2026
Termin: 9.09.2026
IławaBK
Radex Poland Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Zobacz szczegóły
Pojazdy i tabor

Zakup urządzeń do remontowania dróg powiatowych

Publikacja: 02.09.2026
Termin: 10.09.2026
PrzysuchaBZP
Powiat Przysuski
Zobacz szczegóły
Maszyny przemysłowe

Dostawa i montaż wyposażenia pracowni zawodowych w ramach projektu pn.: „Modernizacja szkolnictwa zawodowego obszaru PPWLZR"

Publikacja: 02.09.2026
Termin: 10.09.2026
Strzelce KrajeńskieBZP
Powiatowy Zespół Ekonomiczno-administracyjny w Strzelcach Krajeńskich
Zobacz szczegóły
Konstrukcje i materiały budowlane

ZP/32/2026 Dostawa narzędzi oraz akcesoriów II

Publikacja: 02.09.2026
Termin: 10.09.2026
ŚwidwinBZP
21. Baza Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie
Zobacz szczegóły
Konstrukcje i materiały budowlane

Adaptacja zabytkowego budynku Lamusa z przeznaczeniem na cele muzealne – etap II – dostawa wyposażenia scenicznego i eventowego dla obiektu muzealnego

Publikacja: 02.09.2026
Termin: 10.09.2026
SpiczynBZP
Gmina Spiczyn
Zobacz szczegóły
Konstrukcje i materiały budowlane

Dostawa elementów roboczych, zaciskowych i regulacyjnych przyrządów spawalniczych

Publikacja: 02.09.2026
Termin: 10.09.2026
MazańcowiceBK
Polmotors Sp. z o.o.
Zobacz szczegóły
Sprzęt bezpieczeństwa i gaśniczy

Zakup specjalistycznych środków ochrony indywidualnej przeznaczonych dla osób prowadzących działania ratownicze oraz odpowiedniego sprzętu wykorzystywanego w ramach ochrony ludności i obrony cywilnej

Publikacja: 02.09.2026
Termin: 11.09.2026
MoszczenicaBZP
Gmina Moszczenica
Zobacz szczegóły
Budowlane

Modernizacja obiektu sportowego przy ul. Lumumby 22/26 w Łodzi użytkowanego przez Akademicki Związek Sportowy Organizację Środowiskową – (Etap I) budowa zadaszonej trybuny z zapleczem

Publikacja: 02.09.2026
Termin: 11.09.2026
ŁódźTED
Miasto Łódź-Urząd Miasta Łodzi
Wadium: 318 000 zł
Zobacz szczegóły
Planowany budżet5800 zł
Konstrukcje i materiały budowlane

Zakup elementów konstrukcyjnych 4

Publikacja: 02.09.2026
Termin: 11.09.2026
PoznańBK
Novilet sp. z o. o.
Zobacz szczegóły
Konstrukcje i materiały budowlane

Dostawa narzędzi i elektronarzędzi - sprawa nr 79/2026

Publikacja: 02.09.2026
Termin: 14.09.2026
GrudziądzBZP
13 Wojskowy Oddział Gospodarczy
Zobacz szczegóły
Konstrukcje i materiały budowlane

Zakup i dostawa 2 szt. cystern na wodę pitną w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej (OLiOC) w 2026 r. (...)

Publikacja: 02.09.2026
Termin: 14.09.2026
SandomierzBZP
Gmina Sandomierz
Zobacz szczegóły
Energia i paliwa

„Odnawialne Źródła Energii na terenie Gminy Ujazd”

Publikacja: 02.09.2026
Termin: 16.09.2026
UjazdTED
Gmina Ujazd
Zobacz szczegóły
Budowlane

Projekt, budowa i przebudowa drogi krajowej nr 60 na odcinku Gostynin-Płock w podziale na dwa odcinki: Odcinek 1. Projekt, budowa i przebudowa drogi krajowej nr 60 na odcinku Gostynin-Płock od km ok. 52+357 do km ok. 55+737 oraz od km ok. 59+011 do km ok. 61+900; Odcinek 2. Projekt i budowa obwodnicy Łącka.

Publikacja: 02.09.2026
Termin: 16.09.2026
WarszawaTED
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Wadium: 1 200 000 zł
Zobacz szczegóły
Planowany budżet3000 zł
Budowlane

Remont pomieszczeń zaplecza szatniowo - sanitarnego przy boisku sportowym w Tymbarku

Publikacja: 02.09.2026
Termin: 17.09.2026
TymbarkBZP
Gmina Tymbark
Zobacz szczegóły
Konstrukcje i materiały budowlane

Budowa świetlicy kontenerowej w miejscowości Ruda

Publikacja: 02.09.2026
Termin: 17.09.2026
TrojanówBZP
Gmina Trojanów
Zobacz szczegóły
Planowany budżet299 865 zł
Termomodernizacja

budowa oświetlenia przejść dla pieszych w ul. Szamotulskiej – droga powiatowa 2516P w Baranowie i Chybach w formule zaprojektuj-wybuduj

Publikacja: 02.09.2026
Termin: 17.09.2026
Tarnowo PodgórneBZP
Gmina Tarnowo Podgórne
Zobacz szczegóły
Budowlane

„Poprawa infrastruktury sołeckiej poprzez modernizację dachu świetlicy wiejskiej w miejscowości Wiewiec”

Publikacja: 02.09.2026
Termin: 17.09.2026
Strzelce WielkieBZP
Gmina Strzelce Wielkie
Zobacz szczegóły
Budowlane

Roboty budowlane wykończeniowe polegające na pokrywaniu podłóg wykładziną w budynku Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rędzińskiej 66/68 we Wrocławiu

Publikacja: 02.09.2026
Termin: 18.09.2026
WrocławBZP
Gmina Wrocław - Miejskie Centrum Usług Socjalnych we Wrocławiu
Zobacz szczegóły
Budowlane

BO – L1/08/XII – Bezpieczna i wygodna droga dojazdu i dojścia dla ucznia i mieszkańca na terenie Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych.

Publikacja: 02.09.2026
Termin: 23.09.2026
KatowiceBZP
Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe
Zobacz szczegóły
Maszyny i aparatura elektryczna

Budowa infrastruktury OZE dla rozwoju funkcjonowania Klastra Energii Brama Podhala – projekt demonstracyjny wodorowego magazynu energii

Publikacja: 02.09.2026
Termin: 2.10.2026
Rabka-ZdrójTED
Gmina Rabka-Zdrój
Wadium: 15 000 zł
Zobacz szczegóły
Drogowe i infrastrukturalne

„Rowerowe Roztocze. Drogi pieszo-rowerowe w obszarach wiejskich” w ramach programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego. Działanie 7.10 Turystyczne Lubelskie

Publikacja: 02.09.2026
Termin: 2.10.2026
ZamośćTED
Powiat Zamojski ul. Przemysłowa 4;22-400 Zamość;NIP: 922-29-45-906 w imieniu którego działa: Zarząd Dróg Powiatowych w Zamościu ul. Szczebrzeska 69, 22-400 Zamość
Wadium: 5000 zł
Zobacz szczegóły
Budowlane

Budowa sieci ciepłowniczej dla potrzeb hybrydowego źródła energii odnawialnej ze ścieków oczyszczonych z Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Gliwicach.

Publikacja: 01.09.2026
Termin: 4.09.2026Za 7 dni
GliwiceTED
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej - Gliwice
Wadium: 150 000 zł
Zobacz szczegóły
Meble i wyposażenie

Dostawa wyposażenia niemedycznego i medycznego oraz mebli dla Kliniki Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka

Publikacja: 01.09.2026
Termin: 8.09.2026
WarszawaTED
Instytut Matki i Dziecka
Zobacz szczegóły
Analiza Rynku

Analiza rynku: Przetargi materiały budowlane

Ogłoszeń w bazie
22 964
Nowych / miesiąc
497
-1% vs poprzedni mies.
Śr. czas na ofertę
13 dni
Od publikacji do terminu
Województwa z ogłoszeniami
16
Regiony w bazie
Struktura zamówień w tej kategorii
20%materiały budowlane19%budynki modułowe i przenośne16%materiały do naprawiania nawierzchni drogowych

O kategorii materiały budowlane

Przetargi Materiały budowlane w Polsce

Aktualne przetargi z tej kategorii dostępne są w bazie Atlas Przetargów. Dane aktualizowane codziennie.

Zakres zamówień (CPV 44)

Zamówienia w zakresie: dostawa materiałów budowlanych. Kategoria obejmuje szeroki zakres usług i dostaw.

Jak wygrywać przetargi w tej kategorii?

Kluczowe elementy oferty: konkurencyjna cena, udokumentowane referencje z podobnych zamówień, kompletność dokumentacji oraz spełnienie warunków udziału z SWZ. Ustaw monitoring na atlasprzetargow.pl aby nie przegapić nowych ogłoszeń.

Aktywne województwa

  • Mazowieckie (3533 przetargów)
  • Śląskie (2208 przetargów)
  • Małopolskie (1742 przetargów)
  • Wielkopolskie (1554 przetargów)
  • Pomorskie (1412 przetargów)

Jak wygrywać przetargi materiały budowlane?

Sukces w przetargach zależy od: konkurencyjnej ceny, doświadczenia potwierdzonego referencjami, terminowości realizacji oraz kompletności dokumentacji ofertowej.

Jak analizować ogłoszenia

W kategorii materiały budowlane porównuj CPV, zakres prac lub dostaw, termin składania ofert, miejsce realizacji, kryteria oceny, wymagane dokumenty oraz historię podobnych zamówień tego samego zamawiającego.

Najkrótsza droga do kategorii materiały budowlane

Tu przejdziesz do alertu, pełnej bazy, najaktywniejszego regionu i profilu najaktywniejszego zamawiającego.

Monitoring kategorii materiały budowlane
Alerty dla tej branży z filtrami po regionie i CPV.
Baza przetargów publicznych
Pełna wyszukiwarka postępowań i historii zamówień.
Przetargi materiały budowlane Mazowieckie
Najaktywniejszy regionalnie wariant tej branży według liczby ogłoszeń.
Polska Grupa Górnicza S.A. przetargi
Profil najaktywniejszego zamawiającego w tej branży.

Strategiczne województwa w tej kategorii

1Mazowieckie
3410ofert
2Śląskie
2227ofert
3Małopolskie
1890ofert
4Dolnośląskie
1542ofert
5Wielkopolskie
1479ofert
6Łódzkie
1422ofert
7Lubelskie
1391ofert
8Podkarpackie
1362ofert

Warto wiedzieć o kategorii materiały budowlane

W tej kategorii najpierw porównaj zakres CPV, miejsce realizacji, termin składania ofert i wymagania wobec wykonawcy. Jeśli brakuje danych o miastach, zacznij od widoku województw i dopiero potem zawężaj monitoring.

Nie pokazujemy szacunków konkurencji bez próbki danych o liczbie ofert.

Najpopularniejsze podkategorie CPV

Materiały budowlane
44111000-1
2023
Budynki modułowe i przenośne
44211100-3
2012
Materiały do naprawiania nawierzchni drogowych
44113700-2
1629
Konstrukcje i materiały budowlane; wyroby pomocnicze dla budownictwa (z wyjątkiem aparatury elektrycznej)
44000000-0
1166
Narzędzia
44510000-8
1087
Bitum i asfalt
44113600-1
870
Produkty betonowe
44114200-4
815
Różne materiały budowlane
44190000-8
752

Najaktywniejsi zamawiający w tej branży

Polska Grupa Górnicza S.A.
Profil zamawiającego
140
Polska Grupa Górnicza S.A.
NIP: 6342834728
117
Miasto Bydgoszcz
NIP: 9531011863
103
Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju, Zakład Wsparcia Produkcji
Profil zamawiającego
102
Amw Sinevia Sp. z o.o.
NIP: 7010303102
93
Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju, Zakład Wsparcia Produkcji
NIP: 6330005110
86

Koncentracja i dynamika rynku

Roczny rytm publikacji
5964
Top 3 województw
34,5%
Top 3 miast
12,9%
Top 3 podkategorii
54,7%

Przewodniki, które domykają proces w kategorii materiały budowlane

Te strony pomagają przejść od śledzenia kategorii materiały budowlane do ustawienia alertów, pracy z platformą i przygotowania oferty.

Monitoring przetargów

Ustaw alerty dla branży, miasta i CPV, żeby nie przegapiać nowych publikacji.

Przejdź do przewodnika
Platformy przetargowe

Sprawdź, gdzie składać oferty u największych zamawiających i jak nie gubić postępowań poza BZP.

Przejdź do przewodnika
Jak złożyć ofertę

Checklista procesu ofertowego: dokumenty, terminy, podpis i najczęstsze błędy.

Przejdź do przewodnika
Dokumenty przetargowe

Kompletna lista dokumentów na każdym etapie postępowania: SWZ, JEDZ, wadium, referencje.

Przejdź do przewodnika
PZP w praktyce

Najważniejsze tryby, terminy i zasady, które najczęściej decydują o poprawności oferty.

Przejdź do przewodnika
Odwołanie do KIO

Kiedy reakcja ma sens, jak policzyć termin i jak przygotować sprawę do odwołania.

Przejdź do przewodnika
e-Zamówienia

Obsługa konta wykonawcy, BZP i składania ofert elektronicznych w jednym miejscu.

Przejdź do przewodnika
Kalkulator wadium

Szybko sprawdź poziom wadium i porównaj go z wymaganiami z dokumentacji.

Przejdź do przewodnika
Progi PZP i TED

Szybko ustal, kiedy działa próg 170 000 zł, a kiedy postępowanie trafia do progów unijnych.

Przejdź do przewodnika
Szybki alert

Szybki alert dla kategorii materiały budowlane

Wstępnie ustawimy alert dla tej kategorii i największego rynku Mazowieckie. Możesz doprecyzować miasta, województwa i słowa kluczowe bez wychodzenia z tej strony.

Branża: kategorii materiały budowlaneWojewództwo: MazowieckieCPV: 44
Pełny monitoring

Podstawa prawna i źródła urzędowe

Oficjalne źródła regulacji, ogłoszeń i orzecznictwa w polskich zamówieniach publicznych.

Urząd Zamówień Publicznych (UZP)
Centralny regulator PZP, wytyczne, wzorcowe dokumenty
Platforma e-Zamówienia
Oficjalna platforma składania ofert i ogłoszeń (BZP)
TED (Tenders Electronic Daily)
Unijny dziennik ogłoszeń (przetargi powyżej progu UE)
Krajowa Izba Odwoławcza (KIO)
Orzecznictwo, wyroki, procedura odwoławcza
Ustawa PZP (ISAP)
Pełny tekst ustawy z 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych
SIMAP: słownik CPV
Oficjalna klasyfikacja CPV (Common Procurement Vocabulary)
Ministerstwo Finansów: zamówienia publiczne
Progi unijne, rozporządzenia wykonawcze, komunikaty
UZP: interpretacje przepisów PZP
Oficjalne opinie prawne, wytyczne i dobre praktyki UZP

Pytania i odpowiedzi

Jak analizować przetargi z kategorii materiały budowlane?▼
Zacznij od kodów CPV, zakresu zamówienia, terminu składania ofert, miejsca realizacji i wymagań wobec wykonawcy. Potem sprawdź dokumenty, kryteria oceny, warunki udziału oraz podobne ogłoszenia publikowane przez tego samego zamawiającego.
Jakie filtry ustawić dla kategorii materiały budowlane?▼
Najlepiej połączyć kategorię branżową z regionem, miastem, kodami CPV, słowami z opisu przedmiotu zamówienia i nazwami zamawiających, którzy regularnie publikują podobne postępowania.

Wygrywaj szybciej w kategorii materiały budowlane

Ustaw monitoring dla frazy przetargi materiały budowlane i otrzymuj nowe ogłoszenia email. Filtruj po miastach i województwach bez ręcznego sprawdzania.

Skonfiguruj monitoringNajwiększy rynek: Mazowieckie
Dane z BZP i TED; agregaty liczone dla ogłoszeń otwierających według CPV tej kategorii, a widoczna lista jest zawężona do aktualnych postępowań. Ostatnia aktualizacja: 2 września 2026 15:16

Radar popytu · kupują to regularnie

Kto regularnie kupuje: Konstrukcje i materiały budowlane; wyroby pomocnicze dla budownictwa (z wyjątkiem aparatury elektrycznej)

Zamawiający, których historia postępowań w tym zakresie układa się w powtarzalny cykl. Najpierw ci z najbliższym spodziewanym oknem kolejnego postępowania.

  1. Izba Administracji Skarbowej w Krakowie
    Kraków·CPV 4442·kupuje co ~9 mc·ostatnio 24.09.2025
    spodziewane okno: kwi 2026 – wrz 2026
    przetargi →alert
  2. Zarząd Dróg Powiatowych
    Lębork·CPV 4431·kupuje co ~7 mc·ostatnio 04.12.2025
    spodziewane okno: maj 2026 – wrz 2026
    przetargi →alert
  3. Powiat Wejherowski
    Wejherowo·CPV 4431·kupuje co ~12 mc·ostatnio 05.09.2025
    spodziewane okno: cze 2026 – lis 2026
    przetargi →alert
  4. Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Promniku
    Promnik·CPV 4433·kupuje co ~11 mc·ostatnio 26.09.2025
    spodziewane okno: cze 2026 – lis 2026
    przetargi →alert
  5. Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o.
    Siemiatycze·CPV 4416·kupuje co ~7 mc·ostatnio 13.01.2026
    spodziewane okno: cze 2026 – wrz 2026
    przetargi →alert
  6. Zarząd Dróg Powiatowych w Braniewie
    Braniewo·CPV 4411·kupuje co ~5 mc·ostatnio 04.03.2026
    spodziewane okno: cze 2026 – wrz 2026
    przetargi →alert
  7. Powiatowy Zarząd Dróg w Tarnowie z Siedzibą w Zgłobicach
    Zgłobice·CPV 4411·kupuje co ~5 mc·ostatnio 11.03.2026
    spodziewane okno: cze 2026 – wrz 2026
    przetargi →alert
  8. Mławskie Przedsiębiorstwo Drogowo-mostowe Mpdm Sp. z o.o.
    Mława·CPV 4411·kupuje co ~5 mc·ostatnio 10.03.2026
    spodziewane okno: lip 2026 – wrz 2026
    przetargi →alert
  9. Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Kielcach
    Kielce·CPV 4422·kupuje co ~5 mc·ostatnio 19.03.2026
    spodziewane okno: lip 2026 – wrz 2026
    przetargi →alert
  10. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie
    Warszawa·CPV 4411·kupuje co ~6 mc·ostatnio 24.02.2026
    spodziewane okno: lip 2026 – paź 2026
    przetargi →alert
  11. Gmina Sulęczyno
    Sulęczyno·CPV 4411·kupuje co ~4 mc·ostatnio 08.04.2026
    spodziewane okno: lip 2026 – wrz 2026
    przetargi →alert
  12. Powiat Jaworski
    Jawor·CPV 4411·kupuje co ~5 mc·ostatnio 17.03.2026
    spodziewane okno: lip 2026 – wrz 2026
    przetargi →alert

Metodologia: kadencja = średni odstęp między kolejnymi postępowaniami tego zamawiającego w tej grupie CPV (to obserwacja z historii, nie obietnica publikacji). Spodziewane okno rzutuje kadencję na kolejny cykl. Wzorzec wykryto u 300 podmiotów w tym zakresie.

Rynek w liczbach · ostatnie 12 miesięcy

Rynek: materiały budowlane w całej Polsce

Wielkość i dynamika tego segmentu zamówień publicznych policzona z ogłoszeń BZP i TED, z pominięciem duplikatów.

2037▲ 5,1% r/r
nowych postępowań
5,8 mld zł
kwalifikowana wartość rozstrzygnięć
~3,2
ofert na postępowanie
31,2% z jedną ofertą

Trend rynku

Nowe postępowania miesięcznieostatnie 24 miesiące

Jaśniejszy słupek: bieżący miesiąc (dane niepełne).

Źródło: Atlas Przetargów · atlasprzetargow.pl

Najskuteczniejsi wykonawcy

  1. 1.
    Metalzbyt-hurt Sp. z o.o.
    379 wygr.
  2. 2.
    Przedsiębiorstwo Handlowe SEA Paweł Bronikowski
    150 wygr.
  3. 3.
    Colas Polska Sp. z o.o.
    121 wygr.
  4. 4.
    MET-STAL Sp. Jawna D. Urbański, P. Zaskórski
    99 wygr.
  5. 5.
    SAT Sp. z o.o.
    90 wygr.

Najwięksi zamawiający

Metodologia: postępowania = ogłoszenia otwierające. Wartość rynku = suma kwalifikowanych części rozstrzygnięć w PLN (wartość umowy, a przy jej braku cena wybranej oferty), każda część liczona raz; dla starszego wyniku bez danych części używamy jawnej wartości całego ogłoszenia. Mediana budżetu jest ukryta bez potwierdzonej podstawy otwierającego ogłoszenia PLN. Oferty liczymy tam, gdzie ogłoszenie o wyniku je podaje. Kwoty liderów pokazujemy tylko przy właściwym markerze valueBasis dla zamawiającego lub wykonawcy. Dynamika r/r porównuje pełne 12-miesięczne okna.

  • 1.
    PGG
    120 post.
  • 2.
    JSW
    117 post.
  • 3.
    Amw Sinevia Sp. z o.o.
    99 post.
  • 4.
    Zakład Remontów i Konserwacji Dróg
    74 post.
  • 5.
    Południowy Koncern Węglowy S.A.
    68 post.