Przejdź do treści głównejPrzejdź do filtrówPrzejdź do wyników
Atlas PrzetargówATLASPrzetargów

Branże przetargów

BudowlaneITDrogoweŻywnośćKomputeryTransportPojazdyMedyczneEnergiaDoradztwoSerwisSzkoleniaOchronaSprzątanieZieleńCateringProjektoweWyposażenieOdpadyWodno-kanalizacyjneTermomodernizacjaKolejoweOprogramowanieUbezpieczenia

Przetargi wg województwa

DolnośląskieKujawsko-PomorskieLubelskieLubuskieŁódzkieMałopolskieMazowieckieOpolskiePodkarpackiePodlaskiePomorskieŚląskieŚwiętokrzyskieWarmińsko-MazurskieWielkopolskieZachodniopomorskie

Miasta wojewódzkie

WarszawaKrakówWrocławGdańskPoznańŁódźKatowiceLublinSzczecinBydgoszczBiałystokRzeszówToruńKielceOlsztynOpoleGorzów Wlkp.Zielona Góra

Inne miasta

GdyniaCzęstochowaRadomSosnowiecGliwiceZabrzeBielsko-BiałaRybnikTychyDąbrowa GórniczaPłockElblągWałbrzychWłocławekTarnówKaliszKoszalinLegnicaGrudziądzSłupskNowy SączSiedlcePiotrków Tryb.KoninPrzemyślZamośćOstrów Wlkp.Stalowa Wola
Wyroki KIO
Rejestr UmówCentralny Rejestr Umów JSFPBaza KonkurencyjnościZapytania ofertowe z funduszy UEZapytania ofertoweMałe zamówienia BZP i fundusze UE
O nasSłownikMetodologia
BudowlaneITDrogoweŻywnośćKomputeryTransportPojazdyMedyczneEnergiaDoradztwoSerwisSzkoleniaOchronaSprzątanieZieleńCateringProjektoweWyposażenieOdpadyWodno-kanalizacyjneTermomodernizacjaKolejoweOprogramowanieUbezpieczenia
DolnośląskieKujawsko-PomorskieLubelskieLubuskieŁódzkieMałopolskieMazowieckieOpolskiePodkarpackiePodlaskiePomorskieŚląskieŚwiętokrzyskieWarmińsko-MazurskieWielkopolskieZachodniopomorskie

Miasta wojewódzkie

WarszawaKrakówWrocławGdańskPoznańŁódźKatowiceLublinSzczecinBydgoszczBiałystokRzeszówToruńKielceOlsztynOpoleGorzów Wlkp.Zielona Góra

Inne miasta

GdyniaCzęstochowaRadomSosnowiecGliwiceZabrzeBielsko-BiałaRybnikTychyDąbrowa GórniczaPłockElblągWałbrzychWłocławekTarnówKaliszKoszalinLegnicaGrudziądzSłupskNowy SączSiedlcePiotrków Tryb.KoninPrzemyślZamośćOstrów Wlkp.Stalowa Wola
Wyroki KIORejestr UmówBaza KonkurencyjnościZapytania ofertowe
O nasSłownikMetodologia
PrzetargiLista wszystkich ogłoszeńZamawiającyUrzędy i instytucjeWykonawcyFirmy i konkurencjaBlogPoradniki, analizy i praktyka przetargowa
Atlas Przetargów

Kompleksowa analiza rynku zamówień publicznych w Polsce.

Bądź na bieżąco

Newsletter Przetargowy
Cotygodniowe podsumowanie rynku

Narzędzia

  • Wyszukiwarka przetargów
  • Baza przetargów
  • Monitoring przetargów
  • Ustaw alert email
  • Zapisane przetargi
  • Baza Zamawiających
  • Baza Wykonawców

Baza wiedzy

  • Raport danych: Pomorskie
  • Blog / Analizy
  • Słownik zamówień publicznych
  • Wyszukiwarka kodów CPV
  • Jak złożyć ofertę
  • Dokumenty przetargowe
  • Jak wypełnić JEDZ
  • Kalkulator wadium
  • Progi unijne
  • Prawo Zamówień Publicznych
  • Wyroki KIO (baza orzeczeń)
  • Centralny Rejestr Umów
  • Baza Konkurencyjności
  • Zapytania ofertowe
  • Platforma e-Zamówienia
  • Przetargi TED (UE)

O Atlasie

  • O nas
  • Metodologia danych
  • Indeks Konkurencyjności Zamówień
  • Dla mediów
  • Newsletter
  • kontakt@atlasprzetargow.pl
  • Regulamin
  • Polityka prywatności
  • Ustawienia cookies

Pozostałe projekty

Atlas Publiczny
Atlas PublicznyHub Analityczny
Atlas Dotacji
Atlas DotacjiGranty i Dofinansowania
© 2026 Atlas Przetargów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
RegulaminPolityka PrywatnościMetodologiaBlogMapa serwisu
Dane o zamówieniach pochodzą z Biuletynu Zamówień Publicznych i platformy e-Zamówienia (Urząd Zamówień Publicznych), bazy TED (Urząd Publikacji Unii Europejskiej) oraz bazy orzeczeń KIO (Urząd Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów ponownie wykorzystuje informacje sektora publicznego i nie jest źródłem urzędowym. Dane mapowe: autorzy OpenStreetMap.
Przetargi Sandomierz 2026 - ogłoszenia gminy i okolic
Statystyki rynku i ranking zamawiających w Sandomierzu
Strona głównaStrona główna
Świętokrzyskie
Powiat Sandomierski
Sandomierz

Przetargi Sandomierz 2026

726 przetargów w Sandomierzu. Ogłoszenia gminy i lokalnych zamawiających, m.in. Gmina Sandomierz.

W bazie gromadzimy 726 ogłoszeń w mieście Sandomierz, w tym miesiącu pojawiło się 14 nowych. Sandomierz to 2,8% rynku woj. świętokrzyskiego. Najczęściej publikowana kategoria: Roboty budowlane.

Pełny alert miejskiWięcej w woj. świętokrzyskim
Dane aktualne na29 sierpnia 2026 04:02ostatni dodany przetarg
W bazie
726
ogłoszeń dla miasta Sandomierz
W tym mies.
14
opublikowane od początku miesiąca
Udział regionu
2,8%
udział w woj. świętokrzyskim
Główna branża
Roboty budowlane
najczęstsza kategoria zamówień
Szybkie przejścia
Powiat SandomierskiPrzetargi budowlane ŚwiętokrzyskiePrzetargi medyczne i farmaceutyczne ŚwiętokrzyskiePrzetargi projektowe i dokumentacyjne ŚwiętokrzyskiePrzetargi na pojazdy i tabor ŚwiętokrzyskiePrzetargi Kielce
Raport rynku: Sandomierz
Statystyki, ranking zamawiających i wykonawców

Aktualne przetargi publiczne

Aktualizacja: 29 sierpnia 2026 04:02
726 ogłoszeń w bazie (łącznie z archiwalnymi)
Źródło ogłoszeniaŹródło
Sortowanie
Usługi wspomagające transport

ZAPYTANIE OFERTOWE Nr 6/08.02/NSPO/2026 z dnia 28.08.2026 r. w projekcie „Nowoczesne szkoły podstawowe Gminy Obrazów” realizowanym w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu Ośrodek Promowania i Wspierania Przedsiębiorczości Rolnej [dalej „Zamawiający”] realizując projekt pn. „Nowoczesne szkoły podstawowe Gminy Obrazów” na podstawie umowy o dofinansowanie FESW.08.02-IZ.00-0014/24 w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, zaprasza do przedstawienia oferty na zadanie pn.” Organizacja i przeprowadzenie warsztatów w terenie dla uczniów 4 szkół podstawowych ” w ramach projektu „Nowoczesne szkoły podstawowe Gminy Obrazów”

Publikacja: 28.08.2026
Termin: 7.09.2026
SandomierzBK
Ośrodek Promowania i Wspierania Przedsiębiorczości Rolnej w Sandomierzu
Zobacz szczegóły
Komputery i sprzęt IT

Cyberbezpieczne PGKiM w Sandomierzu – podniesienie poziomu bezpieczeństwa systemów IT/OT w ramach projektu Cyberbezpieczne Wodociągi

Publikacja: 28.08.2026
Termin: 11.09.2026
SandomierzTED
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sandomierzu Sp. z o.o.
Zobacz szczegóły
Budowlane

Rozbudowa budynku Centrum Dziennej Opieki Psychiatrycznej

Publikacja: 28.08.2026
Termin: 16.09.2026
SandomierzBZP
Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego
Wadium: 30 000 zł
Zobacz szczegóły
Medyczne i farmaceutyczne

Dostawa implantów ortopedycznych i materiałów zespalających wraz z dzierżawą sprzętu

Publikacja: 28.08.2026
Termin: 29.09.2026
SandomierzTED
Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu
Zobacz szczegóły
Budowlane

Przebudowa istniejącego lądowiska dla śmigłowców przy Szpitalu Specjalistycznym Ducha Świętego w Sandomierzu

Publikacja: 26.08.2026
Termin: 11.09.2026
SandomierzBZP
Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego
Wadium: 7000 zł
Zobacz szczegóły
Medyczne i farmaceutyczne

Dostawa implantów do zabiegów kręgosłupa

Publikacja: 26.08.2026
Termin: 25.09.2026
SandomierzTED
Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu
Zobacz szczegóły
Drogowe i infrastrukturalne

Realizacja robót budowlanych pn.: „Przebudowa istniejącej drogi gminnej (DG 374013T) – ulicy Chwałeckiej”

Publikacja: 25.08.2026
Termin: 11.09.2026
SandomierzBZP
Gmina Sandomierz
Zobacz szczegóły
Medyczne i farmaceutyczne

Dostawa obłożeń

Publikacja: 24.08.2026
Termin: 23.09.2026
SandomierzTED
Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego
Zobacz szczegóły
Maszyny przemysłowe

Ograniczenie zużycia energii pierwotnej poprzez termomodernizację budynku oraz zmianę procesu świadczonych usług.

Publikacja: 10.08.2026
Termin: 18.08.2026Minął
SandomierzBK
Zakład Usług Wodno-Melioracyjnych i Rekultywacji Spółka Jawna Mieczysław Siemaszek, Antoni Gancarz
Zobacz szczegóły
Administracja, obrona, socjalne

Zabezpieczenie usługi w zakresie ratownictwa wodnego na Pływalni Krytej Błękitna Fala w Sandomierzu

Publikacja: 10.08.2026
Termin: 19.08.2026Minął
SandomierzBZP
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
Zobacz szczegóły
Komputery i sprzęt IT

Cyberbezpieczne PGKiM w Sandomierzu – podniesienie poziomu bezpieczeństwa systemów IT/OT w ramach projektu Cyberbezpieczne Wodociągi

Publikacja: 07.08.2026
Termin: 17.08.2026Minął
SandomierzTED
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sandomierzu Sp. z o.o.
Wadium: 30 000 zł
Zobacz szczegóły
Planowany budżet305 000 zł
Projektowe i architektoniczne

Usługa wykonania nadzoru autorskiego dla zadania - „Prace budowlane przy nieruchomości przy ul. 15 Sierpnia 15, 27-600 Sandomierz”

Publikacja: 05.08.2026
Termin: 19.08.2026Minął
SandomierzBZP
Muzeum Zamkowe w Sandomierzu
Zobacz szczegóły
Planowany budżet381 875 zł
Projektowe i architektoniczne

Usługa wykonania nadzoru inwestorskiego dla zadania - „Prace budowlane przy nieruchomości przy ul. 15 Sierpnia 15, 27-600 Sandomierz”

Publikacja: 05.08.2026
Termin: 13.08.2026Minął
SandomierzBZP
Muzeum Zamkowe w Sandomierzu
Zobacz szczegóły
Geodezyjne

Wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem ostatecznej (...) pn. „Poprawa BRD na drodze krajowej nr 77 od skrzyżowania z ul. Mickiewicza do skrzyżowania z ul. Lubelską w m. Sandomierz”.

Publikacja: 04.08.2026
Termin: 7.09.2026
SandomierzBZP
Gmina Sandomierz
Zobacz szczegóły
Budowlane

Termomodernizacja zabytkowych obiektów edukacyjnych w Powiecie Sandomierskim, w zakresie: Wymiany stolarki okiennej i drzwiowej, ... w II Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Sandomierzu.

Publikacja: 04.08.2026
Termin: 31.08.2026Za 3 dni
SandomierzBZP
Powiat Sandomierski
Zobacz szczegóły
Drogowe i infrastrukturalne

Realizacja robót budowlanych pn.: „Przebudowa ulicy Brzoskwiniowej (dawnej Warzywnej) w Sandomierzu”.

Publikacja: 27.07.2026
Termin: 25.08.2026Minął
SandomierzBZP
Gmina Sandomierz
Zobacz szczegóły
Pojazdy i tabor

Zakup i dostawa pojazdów elektrycznych

Publikacja: 24.07.2026
Termin: 10.08.2026Minął
SandomierzBZP
Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego
Zobacz szczegóły
Budowlane

Przebudowa istniejącego lądowiska dla śmigłowców przy Szpitalu Specjalistycznym Ducha Świętego w Sandomierzu

Publikacja: 24.07.2026
Termin: 25.08.2026Minął
SandomierzBZP
Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego
Wadium: 7000 zł
Zobacz szczegóły
Szkolenia i edukacja

ZAPYTANIE OFERTOWE Nr A_S_NGO/6/2026 w projekcie „Akademia Skutecznych NGO” realizowanym w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus Priorytet FERS.04 Spójność społeczna i zdrowie Działanie FERS.04.12 Wsparcie NGO w zakresie usług publicznych i współpracy Ośrodek Promowania Przedsiębiorczości [dalej „Zamawiający”] realizując jako Lider projekt pn. „Akademia skutecznych NGO” ” nr FERS.04.12-IP.04-0017/24 w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Priorytet FERS.04 Spójność społeczna i zdrowie Działanie FERS.04.12 Wsparcie NGO w zakresie usług publicznych i współpracy, zaprasza do przedstawienia oferty na realizację zadania pn. „Przeprowadzenie jednodniowych szkoleń dla uczestników projektu „Akademia skutecznych NGO”

Publikacja: 20.07.2026
Termin: 28.07.2026Minął
SandomierzBK
Ośrodek Promowania i Wspierania Przedsiębiorczości Rolnej w Sandomierzu
Zobacz szczegóły
Szkolenia i edukacja

ZAPYTANIE OFERTOWE Nr A_S_NGO/5/2026 w projekcie „Akademia Skutecznych NGO” realizowanym w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus Priorytet FERS.04 Spójność społeczna i zdrowie Działanie FERS.04.12 Wsparcie NGO w zakresie usług publicznych i współpracy Ośrodek Promowania Przedsiębiorczości [dalej „Zamawiający”] realizując jako Lider projekt pn. „Akademia skutecznych NGO” ” nr FERS.04.12-IP.04-0017/24 w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Priorytet FERS.04 Spójność społeczna i zdrowie Działanie FERS.04.12 Wsparcie NGO w zakresie usług publicznych i współpracy, zaprasza do przedstawienia oferty na realizację zadania pn. „Przeprowadzenie jednodniowych szkoleń dla uczestników projektu „Akademia skutecznych NGO”

Publikacja: 20.07.2026
Termin: 28.07.2026Minął
SandomierzBK
Ośrodek Promowania i Wspierania Przedsiębiorczości Rolnej w Sandomierzu
Zobacz szczegóły
Budowlane

Remont pomieszczeń mieszkalnych, biurowych i użytkowych, na parterze, I i II piętrze budynku internatu ZSCKR w Sandomierzu-Mokoszynie w 2026 roku.

Publikacja: 20.07.2026
Termin: 4.08.2026Minął
SandomierzBZP
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ziemi Sandomierskiej w Sandomierzu-mokoszynie
Zobacz szczegóły
Oprogramowanie i licencje IT

Zakup licencji oraz integracja interfejsu komunikacyjnego e-Usługi Centralna e-Rejestracja (CeR) z systemem oprogramowania szpitalnego HIS

Publikacja: 17.07.2026
Termin: 23.07.2026Minął
SandomierzTED
Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu
Zobacz szczegóły
Budowlane

Budowa magazynu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na działce o nr ewid.: 89/4, obręb ewid. 0003 Sandomierz Lewobrzeżny, jednostka ewid. 260901_1 Sandomierz.

Publikacja: 17.07.2026
Termin: 17.08.2026Minął
SandomierzBZP
Powiat Sandomierski
Zobacz szczegóły
Oprogramowanie i licencje IT

Dostawa bezterminowej licencji komercyjnego systemu zarządzania relacyjną bazą danych wraz z usługą konfiguracji oprogramowania wirtualizacyjnego

Publikacja: 16.07.2026
Termin: 24.07.2026Minął
SandomierzBZP
Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego
Wadium: 1200 zł
Zobacz szczegóły
Analiza Rynku

Rynek przetargów w Sandomierzu

•woj. świętokrzyskie•Powiat Sandomierski

Sandomierz to część szerszego rynku zamówień publicznych regionu. Zobacz Przetargi świętokrzyskie i przejrzyj pełną listę ogłoszeń z całego województwa.

Sandomierz to aktywny rynek zamówień publicznych w woj. świętokrzyskie. Gromadzimy 726 przetargów z tego ośrodka — 2,8% rynku wojewódzkiego. Miesięcznie pojawia się tu około 14 nowych ogłoszeń.

Regularny wolumen pozwala budować portfel zleceń bez przestojów. Warto łączyć monitoring w Sandomierzu z alertami na poziomie województwa.

Unikalny obraz rynku w Sandomierzu

Rynek zamówień publicznych w Sandomierzu obejmuje 726 ogłoszeń. To 0.07% krajowego wolumenu i 2.8% rynku wojewódzkiego.

W ostatnim okresie w Sandomierzu pojawia się średnio 14 nowych ogłoszeń miesięcznie.

Rynek zamawiających w Sandomierzu jest silnie skoncentrowany — sam Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego odpowiada za znaczącą część publikacji. TOP 3 zamawiających generuje aż 51.2% postępowań. Dla wykonawcy to sygnał, żeby budować relacje z konkretnymi instytucjami, nie szukać szeroko.

Dominujące branże to: Roboty budowlane, Urządzenia medyczne, Usługi architektoniczne i inżynieryjne. Trzy najaktywniejsze kategorie obejmują 45.5% rynku, więc warto rozdzielić alerty branżowe zamiast monitorować miasto jednym szerokim filtrem.

W tym samym województwie aktywne są także: Kielce, Ostrowiec Świętokrzyski, Starachowice. Rozszerzenie monitoringu o sąsiednie ośrodki poszerza pulę dopasowanych postępowań.

Operacyjnie najlepiej działa alert łączący miasto z profilem największych zamawiających — nawet przy mniejszym wolumenie skraca to czas do oferty.

Popularne kategorie przetargów w Sandomierzu

Roboty budowlane175Urządzenia medyczne123Usługi architektoniczne i inżynieryjne32Sprzęt transportowy29Usługi środowiskowe25Sprzęt laboratoryjny25Meble i wyposażenie22Żywność i napoje22

Szybkie ścieżki dla wykonawców w Sandomierzu

Najwięcej wartości z tego landingu dają zwykle cztery ruchy: monitoring miasta, wejście w cały region, sprawdzenie top zamawiającego i zawężenie do dominującej branży.

Alert
Monitoring przetargów Sandomierz
Przejdź do konfiguracji alertu dla miasta oraz branży.
Wyszukiwarka
Baza przetargów publicznych
Przejdź do pełnej wyszukiwarki i filtrów po CPV, zamawiającym oraz lokalizacji.
Region
Przetargi świętokrzyskie
Rozszerz research z miasta na całe województwo i złap postępowania satelitarne.
Top zamawiający
Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego
Sprawdź profil instytucji z największą liczbą ogłoszeń i jej historię publikacji.

Szerszy kontekst: powiat Sandomierski

Zobacz pełny rynek dla powiatu i przetargi z sąsiednich miejscowości powiązanych z tym ośrodkiem.

Otwórz landing powiatu
726
Wszystkich przetargów
14
Średnio miesięcznie
0,1%
Rynku krajowego
2,8%
Województwa

Zamawiający i branże w Sandomierzu

Największym zamawiającym w Sandomierzu jest Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego, który odpowiada za 190 przetargów w bazie. Na kolejnych miejscach plasują się Gmina Sandomierz (126 ogłoszeń) oraz Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sandomierzu Sp. z o.o. (56 ogłoszeń). Warto śledzić aktywność tych instytucji, ponieważ regularnie publikują nowe zamówienia.

Pod względem struktury branżowej, w Sandomierzu dominują zamówienia z kategorii Roboty budowlane, Urządzenia medyczne, Usługi architektoniczne i inżynieryjne. Sama kategoria Roboty budowlane stanowi 24% wszystkich ogłoszeń. Dla firm z tych branż to sygnał, które filtry i profile zamawiających warto sprawdzić w pierwszej kolejności.

TOP 6 zamawiających w Sandomierzu

1
Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego
190 przetargów
2
Gmina Sandomierz
126 przetargów
3
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sandomierzu Sp. z o.o.
56 przetargów
4
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu-Mokoszynie
51 przetargów
5
Powiat Sandomierski
50 przetargów
6
Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu
42 przetargów

Struktura branżowa w Sandomierzu

Roboty budowlane24%Urządzenia medyczne17%Usługi architektoniczne i inżynieryjne4%Sprzęt transportowy4%Usługi środowiskowe3%Sprzęt laboratoryjny3%Meble i wyposażenie3%Żywność i napoje3%

Sąsiednie rynki w woj. świętokrzyskim

Przetargi Kielce8940Przetargi Ostrowiec Świętokrzyski1213Przetargi Starachowice1119Przetargi Busko-Zdrój1111Przetargi Końskie839Przetargi Skarżysko-Kamienna816Przetargi Staszów661
Wszystkie przetargi w woj. świętokrzyskie

Przewodniki, które skracają wejście w przetargi w Sandomierzu

Na stronach miejskich użytkownik jest zwykle już blisko działania. Te przewodniki pomagają ustawić alert, złożyć ofertę, obsłużyć platformę i zareagować w razie sporu.

Monitoring przetargów

Ustaw alerty dla branży, miasta i CPV, żeby nie przegapiać nowych publikacji.

Przejdź do przewodnika
Platformy przetargowe

Sprawdź, gdzie składać oferty u największych zamawiających i jak nie gubić postępowań poza BZP.

Przejdź do przewodnika
Jak złożyć ofertę

Checklista procesu ofertowego: dokumenty, terminy, podpis i najczęstsze błędy.

Przejdź do przewodnika
Dokumenty przetargowe

Kompletna lista dokumentów na każdym etapie postępowania: SWZ, JEDZ, wadium, referencje.

Przejdź do przewodnika
PZP w praktyce

Najważniejsze tryby, terminy i zasady, które najczęściej decydują o poprawności oferty.

Przejdź do przewodnika
Odwołanie do KIO

Kiedy reakcja ma sens, jak policzyć termin i jak przygotować sprawę do odwołania.

Przejdź do przewodnika
e-Zamówienia

Obsługa konta wykonawcy, BZP i składania ofert elektronicznych w jednym miejscu.

Przejdź do przewodnika
Kalkulator wadium

Szybko sprawdź poziom wadium i porównaj go z wymaganiami z dokumentacji.

Przejdź do przewodnika
Progi PZP i TED

Szybko ustal, kiedy działa próg 170 000 zł, a kiedy postępowanie trafia do progów unijnych.

Przejdź do przewodnika
Szybki alert

Szybki alert dla przetargów w Sandomierzu

Wstępnie uzupełnimy alert dla miasta Sandomierz i dominującej branży Roboty budowlane. Zostaje tylko podanie emaila i ewentualne doprecyzowanie filtrów.

Miasto: SandomierzWojewództwo: ŚwiętokrzyskieBranża: Roboty budowlane
Pełny monitoring

Plan monitoringu przetargów w Sandomierzu

Udział kraju
0,1%
Udział województwa
2,8%
TOP 3 zamawiających
51,2%
TOP 3 CPV
45,5%
  • TOP 3 zamawiających w mieście generuje 51,2% liczby postępowań. Warto prowadzić dla nich dedykowany monitoring.
  • TOP 3 obszarów CPV obejmuje 45,5% aktywności - alerty per CPV zwykle dają lepszą jakość leadów niż szerokie słowa kluczowe.
  • Rozszerz monitoring na poziom województwa (swietokrzyskie), aby łapać przetargi satelitarne poza granicą miasta.
  • W ostatnim okresie pojawia się średnio 14 nowych ogłoszeń miesięcznie. Kluczowa jest szybka selekcja i gotowe szablony ofert.

Jak oceniać przetargi w Sandomierzu?

Aby skutecznie pozyskiwać zamówienia w Sandomierzu:

  • Ustaw alerty – przy umiarkowanym wolumenie ważne jest, by łapać każde pasujące ogłoszenie. Skonfiguruj powiadomienia.
  • Rozszerz zasięg – monitoruj również województwo i sąsiednie miasta. Zamawiający w Sandomierzu czasem publikują postępowania obejmujące szerszy teren.
  • Buduj relacje – przy mniejszej liczbie zamawiających łatwiej poznać ich wymagania i cykle zakupowe. Sprawdź profile na naszej platformie.
  • Znaj procedury – zapoznaj się z Prawem Zamówień Publicznych i przygotuj szablony ofert z wyprzedzeniem.

Często zadawane pytania

Ile jest przetargów w Sandomierzu?▼
W bazie Atlas Przetargów znajduje się 726 ogłoszeń w Sandomierzu. W ostatnim okresie pojawia się średnio 14 nowych ogłoszeń miesięcznie.
Kto ogłasza najwięcej przetargów w Sandomierzu?▼
Największymi zamawiającymi w Sandomierzu są: Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego (190 przetargów), Gmina Sandomierz (126 przetargów), Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sandomierzu Sp. z o.o. (56 przetargów).
Jakie branże dominują w przetargach w Sandomierzu?▼
Najpopularniejsze branże to: Roboty budowlane, Urządzenia medyczne, Usługi architektoniczne i inżynieryjne.
Jak śledzić nowe przetargi w Sandomierzu?▼
Skorzystaj z bezpłatnego monitoringu przetargów - ustaw filtry dla miasta Sandomierz i otrzymuj powiadomienia email o nowych ogłoszeniach.
Gdzie publikowane są ogłoszenia o przetargach publicznych?▼
Ogłoszenia poniżej progu unijnego publikuje się w Biuletynie Zamówień Publicznych (BZP) na portalu ezamowienia.gov.pl. Ogłoszenia powyżej progu unijnego dodatkowo trafiają do Dziennika Urzędowego UE (TED, ted.europa.eu). Zamawiający mogą też korzystać z własnych platform zakupowych (np. SmartPZP, Logintrade). Atlas Przetargów agreguje wszystkie te źródła w jednym miejscu.
Co to jest SWZ i kiedy zamawiający musi ją udostępnić?▼
SWZ (Specyfikacja Warunków Zamówienia) to dokument z pełnymi warunkami postępowania: opisem przedmiotu zamówienia, warunkami udziału, kryteriami oceny, terminami, projektowanymi postanowieniami umowy i listą wymaganych oświadczeń lub dokumentów. Zamawiający udostępnia ją na stronie postępowania, a wykonawca powinien sprawdzić jej aktualną wersję przed złożeniem oferty.
Czy mogę zadawać pytania do SWZ przed złożeniem oferty?▼
Tak. Zamawiający jest zobowiązany udzielić wyjaśnień treści SWZ: najpóźniej na 6 dni przed terminem składania ofert w postępowaniach powyżej progu UE, lub 4 dni w trybie podstawowym poniżej progu. Odpowiedzi są publiczne i udostępniane wszystkim wykonawcom. Pytania warto zadawać wcześnie, bo zamawiający nie musi odpowiadać na pytania zadane po tych terminach.
Co to jest wadium i jaka jest jego wysokość?▼
Wadium to zabezpieczenie finansowe wpłacane przez wykonawcę na wypadek uchylenia się od podpisania umowy. Maksymalnie 3% wartości zamówienia (szacunkowej), wymagane zwykle w trybach powyżej progu UE. Akceptowane formy: przelew na konto, gwarancja bankowa, gwarancja ubezpieczeniowa, poręczenie. Wadium jest zwracane po rozstrzygnięciu albo zatrzymywane, gdy wykonawca uchyla się od podpisania umowy.
Kiedy i jak mogę złożyć odwołanie do KIO?▼
Odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej (KIO) składa się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto informację o czynności zamawiającego (lub powinno się ją powziąć). Wpis: 7 500 zł dla dostaw/usług albo 15 000 zł dla robót budowlanych powyżej progu UE. KIO rozpoznaje odwołanie zwykle w 14-21 dni. Od wyroku KIO można się odwołać do sądu okręgowego, w terminie 14 dni.

Podstawa prawna i źródła urzędowe

Oficjalne źródła regulacji, ogłoszeń i orzecznictwa w polskich zamówieniach publicznych.

Urząd Zamówień Publicznych (UZP)
Centralny regulator PZP, wytyczne, wzorcowe dokumenty
Platforma e-Zamówienia
Oficjalna platforma składania ofert i ogłoszeń (BZP)
TED (Tenders Electronic Daily)
Unijny dziennik ogłoszeń (przetargi powyżej progu UE)
Krajowa Izba Odwoławcza (KIO)
Orzecznictwo, wyroki, procedura odwoławcza
Ustawa PZP (ISAP)
Pełny tekst ustawy z 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych
SIMAP: słownik CPV
Oficjalna klasyfikacja CPV (Common Procurement Vocabulary)
Ministerstwo Finansów: zamówienia publiczne
Progi unijne, rozporządzenia wykonawcze, komunikaty
UZP: interpretacje przepisów PZP
Oficjalne opinie prawne, wytyczne i dobre praktyki UZP

Śledź przetargi w Sandomierzu

Ustaw bezpłatny monitoring i otrzymuj powiadomienia email o nowych przetargach.

Skonfiguruj monitoring
Dane z Biuletynu Zamówień Publicznych (BZP) i Tenders Electronic Daily (TED). Ostatnia aktualizacja: 29 sierpnia 2026 04:02

Przeglądaj także

Przetargi budowlanePrzetargi IT i informatycznePrzetargi transportowe i logistycznePrzetargi na ochronę mienia i osóbPrzetargi na sprzątanie i utrzymanie czystościPrzetargi drogowePrzetargi na doradztwo i konsultingPrzetargi medyczne i farmaceutyczneBlog

Przewodniki i narzędzia

Prawo zamówień publicznychUrząd zamówień publicznyche-ZamówieniaPrzetargi TEDCentralny Rejestr UmówKody CPVMonitoringDarmowe przetargiPrzetargi dla firmPlatformy

Rynek w liczbach · ostatnie 12 miesięcy

Rynek zamówień: Sandomierz

Wielkość i dynamika tego segmentu zamówień publicznych policzona z ogłoszeń BZP i TED, z pominięciem duplikatów.

149▲ 12% r/r
nowych postępowań
385,5 mln zł▲ 87,3% r/r
kwalifikowana wartość rozstrzygnięć
~3,7
ofert na postępowanie
34,8% z jedną ofertą

Trend rynku

Nowe postępowania miesięcznieostatnie 24 miesiące

Jaśniejszy słupek: bieżący miesiąc (dane niepełne).

Źródło: Atlas Przetargów · atlasprzetargow.pl

Najskuteczniejsi wykonawcy

  1. 1.
    Gospodarstwo Rolno-Ogrodnicze
    11 wygr. · 1,7 mln zł
  2. 2.
    Dekor Piotr Jakubik
    9 wygr. · 2,9 mln zł
  3. 3.
    Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Dariusz Gugała
    8 wygr. · 15 mln zł
  4. 4.
    Farmacol-Logistyka Sp. z o.o.
    8 wygr.
  5. 5.
    Fresenius Medical Care Polska S.A.

Metodologia: postępowania = ogłoszenia otwierające. Wartość rynku = suma kwalifikowanych części rozstrzygnięć w PLN (wartość umowy, a przy jej braku cena wybranej oferty), każda część liczona raz; dla starszego wyniku bez danych części używamy jawnej wartości całego ogłoszenia. Mediana budżetu jest ukryta bez potwierdzonej podstawy otwierającego ogłoszenia PLN. Oferty liczymy tam, gdzie ogłoszenie o wyniku je podaje. Kwoty liderów pokazujemy tylko przy właściwym markerze valueBasis dla zamawiającego lub wykonawcy. Dynamika r/r porównuje pełne 12-miesięczne okna.

8 wygr.

Najwięksi zamawiający

  1. 1.
    Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego
    190 post. · 90,7 mln zł
  2. 2.
    Gmina Sandomierz
    126 post. · 234,2 mln zł
  3. 3.
    Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sandomierzu Sp. z o.o.
    57 post. · 21,6 mln zł
  4. 4.
    Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu-Mokoszynie
    56 post. · 42,4 mln zł
  5. 5.
    Powiat Sandomierski
    50 post. · 66 mln zł