Zakup energii elektrycznej od dostawcy rezerwowego na 2m-ce 2025r.
Zamawiający Miasto Radomsko (Radomsko, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Zakup energii elektrycznej od dostawcy rezerwowego na 2m-ce 2025r”, wybierając ofertę wykonawcy PGE OBRÓT S.A. Wartość umowy: 374 561 zł.
- Wartość umowy
- 374 561 zł
- Liczba ofert
- Brak danych
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=557, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,1 ofertyumiarkowanatyle średnio w tej branży i regionie
Przebieg postępowania
3 wpisy- Wynik: wybrano wykonawcęBieżące
20 lutego 2025
1 wykonawca - Zmiana ogłoszenia
24 marca 2025
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
06 czerwca 2025
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie →
Analiza wyniku postępowania
- 1
WykonawcaWybrano ofertę firmy PGE OBRÓT S.A. (Rzeszów).
- 2
UmowaWartość umowy: 374 560,62 zł (umowę zawarto 1 stycznia 2025 r.).
- 3
TerminOkres realizacji umowy: 2 miesiące.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Wynik postępowania
Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Rola zamawiającego | Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego |
| 1.2.) | Nazwa zamawiającego | Miasto Radomsko |
| 1.4) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 590648238 |
| 1.5) | Adres zamawiającego | |
| 1.5.1.) | Ulica | ul. Tysiąclecia 5 |
| 1.5.2.) | Miejscowość | Radomsko |
| 1.5.3.) | Kod pocztowy | 97-500 |
| 1.5.4.) | Województwo | łódzkie |
| 1.5.5.) | Kraj | Polska |
| 1.5.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL713 - Piotrkowski |
| 1.5.9.) | Adres poczty elektronicznej | zamowienia@radomsko.pl |
| 1.5.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://bip.radomsko.pl |
| 1.7.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.8.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Ogłoszenie dotyczy | Zamówienia publicznego |
| 2.2.) | Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług | Nie |
| 2.3.) | Nazwa zamówienia albo umowy ramowej | Zakup energii elektrycznej od dostawcy rezerwowego na 2m-ce 2025r. |
| 2.4.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-197b833c-8687-45e7-b760-cb26ad4f5f60 |
| 2.5.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00112853 |
| 2.6.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.7.) | Data ogłoszenia | 2025-02-20 |
| 2.8.) | Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań | Tak |
| 2.9.) | Numer planu postępowań w BZP | 2024/BZP 00040113/15/P |
| 2.10.) | Identyfikator pozycji planu postępowań | 2.2.4 Zakup energii elektrycznej od dostawcy rezerwowego na 2m-ce 2025r. |
| 2.11.) | Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 2.13.) | Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy | Nie |
Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 3.1.1.) | Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki | Postępowanie znak: PZP.271.1.21.2024 pn.: „Zakup energii elektrycznej na 2025 rok” prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 6 w związku z art. 255 pkt 4 ustawy, ponieważ obarczone było niemożliwą do usunięcia wadą tj. brak było możliwości wyboru najkorzystniejszej oferty co w konsekwencji uniemożliwiło zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zam. pub. W postępowaniu dwóch Wykonawców złożyło oferty o takich samych cenach, które uzyskały najwyższą ilość punktów w jedynym kryterium oceny ofert, tj. cena. Mimo wezwania do złożenia ofert dodatkowych żaden z Wykonawców w terminie do dnia 29 listopada 2024r. do godz. 9:00 nie złożył oferty dodatkowej. Umowa z dotychczasowym dostawcą energii elektrycznej wygasła 31 grudnia 2024r. |
Przedmiot zamówienia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Numer referencyjny | PZP.271.1.30.2024 |
| 4.2.) | Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania | Nie |
| 4.3.) | Wartość zamówienia | 304520,83 PLN |
| 4.4.) | Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| 4.5.1.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia jest rezerwowa dostawa energii elektrycznej na okres 2 miesięcy 2025r. poczynając od 1 stycznia, tj. na czas wyłonienia dostawcy energii elektrycznej w oparciu o przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych. |
| 4.5.3.) | Główny kod CPV | 09310000-5 - Elektryczność |
Zakończenie postępowania
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania | Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy |
Wykonawca, któremu udzielono zamówienia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 7.1.) | Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia | Nie |
| 7.3.) | Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia | |
| 7.3.1) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia | PGE OBRÓT S.A. |
| 7.3.2) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | NIP: 8130268082 |
| 7.3.3) | Ulica | 8-go Marca 6 |
| 7.3.4) | Miejscowość | Rzeszów |
| 7.3.5) | Kod pocztowy | 35-959 |
| 7.3.6.) | Województwo | podkarpackie |
| 7.3.7.) | Kraj | Polska |
| 7.4.) | Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom? | Nie |
Umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 8.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-01-01 |
| 8.2.) | Wartość umowy/umowy ramowej | 374560,62 PLN |
| 8.3.) | Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej | 2 miesiące |
Informacje dodatkowe
UWAGA: Umowa rezerwowej sprzedaży energii elektrycznej zostaje zawarta na czas do zawarcia umów sprzedaży z wybranym Wykonawcą.
UWAGA do pkt 4.3.) Wartość zamówienia: wskazana wartość stanowi szacunkową wartość zamówienia obliczoną, w oparciu o:
- zapotrzebowanie energii elektrycznej na 2 miesiące 2025r., tj. od 1.01 do 28.02 2025r., które wynosi: 439 424,00 kWh i
- 0,693 zł /kWh cena za dostawę energii elektrycznej ustalona na podstawie ustawy z dnia 27 października 2022r. o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców w latach 2023–2025
439 424,00 kWh x 0,6930 = 304 520,83 zł netto + 23% VAT= 374 560,62 zł brutto
UWAGA do pkt 8.2.) Szacowane wynagrodzenie - cena dla zawartej rezerwowej umowy sprzedaży energii elektrycznej wynosi 374 560,62 zł brutto. Ostateczna wysokość wynagrodzenia zostanie ustalona na podstawie faktycznego zużycia
energii elektrycznej.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.