Dostawa energii elektrycznej dla obiektów Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Inowrocławiu w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2028 r.
Zamawiający Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. (Inowrocław, Kujawsko-Pomorskie) prowadzi postępowanie „Dostawa energii elektrycznej dla obiektów Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z…”. Termin składania ofert upływa 29 września 2026, 10:00. Wadium: 120 000 zł.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 810 652 zł
- Wadium
- 120 000 zł
- Termin składania ofert
- 29 września 2026, 10:0025d 14h
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=567, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,9 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
31 sierpnia 2026
Termin ofert: 29 września 2026 10:00
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej do obiektów Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Inowrocławiu, z planowanym zapotrzebowaniem ok. 8 719 940 kWh w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2028 r.
- 2
ZakresWykonawca wystawia faktury nie później niż w terminie 14 dni od uzyskania od OSD danych o zużyciu energii, a termin płatności wynosi 21 dni od daty otrzymania faktury.
- 3
RyzykoZamawiający wymaga, aby gwarancja lub poręczenie były nieodwołalne, bezwarunkowe i płatne na pierwsze żądanie w terminie do 30 dni od wpływu żądania, a dokument ma wskazywać nazwę i numer postępowania.
- 4
ZakresSzczegółowy zakres i warunki realizacji określają Załącznik nr 7 do SWZ oraz projektowane postanowienia umowy z Załącznika nr 8.
- 5
RyzykoWadium wynosi 120 000,00 zł i ma być wniesione przed upływem terminu składania ofert; w formie pieniężnej liczy się wpływ na rachunek Zamawiającego.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | PRZEDSIĘBIORSTWO WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ |
| NIP | 5560006791 |
| Adres | ul. Ks. B. Jaśkowskiego 14, 88-100 Inowrocław |
| Region (NUTS) | PL617 – Kujawsko-pomorskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Dostawa energii elektrycznej dla obiektów Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Inowrocławiu w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2028 r. |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 09310000-5 - Elektryczność |
| Dodatkowe kody CPV | 09000000-3 - Produkty naftowe, paliwo, energia elektryczna i inne źródła energii; 09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 1. Zamawiający żąda wniesienia wadium w kwocie: 120 000,00 zł (słownie: sto dwadzieścia tysięcy złotych 00/100) 2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert. 3. Zgodnie z art. 97 ust. 7 pkt 1-4 Ustawy Pzp wadium może być wnoszone według wyboru wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu 2) gwarancjach bankowych 3) gwarancjach ubezpieczeniowych I 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 Ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy: 26 1090 1069 0000 0000 0701 4005 z dopiskiem wadium Dostawa energii elektrycznej dla obiektów PWiK Sp. z o.o. w Inowrocławiu. Za datę zapłaty wadium uznaje się moment wpływu na konto zamawiającego. 5. W przypadku wnoszenia wadium w formie gwarancji lub poręczenia, wykonawca przekazuje zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej. 6. Wadium wnoszone w formie poręczeń lub gwarancji musi spełniać co najmniej poniższe wymagania: 1) musi obejmować odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez wykonawcę określone w ustawie Pzp, bez potwierdzania tych okoliczności, 2) z jej treści musi jednoznacznie wynikać zobowiązanie gwaranta do zapłaty całej kwoty wadium, 3) musi być nieodwołalne i bezwarunkowe oraz płatne na pierwsze żądanie w terminie do 30 dni od daty wpływu żądania, 4) termin obowiązywania poręczenia lub gwarancji nie może być krótszy niż termin związania ofertą (z zastrzeżeniem, iż pierwszym dniem związania ofertą jest dzień składania ofert), 5) w treści poręczenia lub gwarancji powinna znaleźć się nazwa oraz numer przedmiotowego postępowania, 6) obligatoryjne jest wskazanie beneficjenta poręczenia lub gwarancji, tj. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. ul. Ks. B. Jaśkowskiego 14, 88-100 Inowrocław, NIP: 556-000-67-91, 7) w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (art. 58 Ustawy Pzp), zamawiający wymaga, aby poręczenie lub gwarancja obejmowała swą treścią wszystkich wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub aby z jej treści wynikało, że zabezpiecza ofertę wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum). 7. W przypadku wniesienia wadium w formie: 1) pieniężnej - zaleca się, by dowód dokonania przelewu został dołączony do oferty; 2) gwarancji lub poręczeń – wykonawca przekazuje zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej. Uwaga: W celu zachowania wymaganej dla gwarancji/poręczenia formy oryginału: wykonawca przekazuje zamawiającemu elektronicznie sporządzony przez gwaranta/poręczyciela dokument (plik) podpisany przez umocowanego przedstawiciela gwaranta/poręczyciela, nie wprowadzając w dokumencie żadnych zmian, w tym nie nanosząc swojego podpisu. Za oryginał nie zostanie uznany dokument stanowiący cyfrowe odwzorowanie (scan, kserokopia) otrzymanej gwarancji/poręczenia. 8. Oferta wykonawcy, który nie wniesie wadium lub wniesie w sposób nieprawidłowy lub nie utrzyma wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złoży wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 Ustawy Pzp, zostanie odrzucona. 9. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, a w przypadku wadium wniesionego w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w art. 97 ust. 7 pkt 2-4 Ustawy Pzp, występuje odpowiednio do gwaranta lub poręczyciela z żądaniem zapłaty wadium, jeżeli wystąpią okoliczności, o których mowa w art. 98 ust.6 Ustawy Pzp. 10. Zamawiający zwraca wadium: 1) wniesione w pieniądzu wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez wykonawcę, 2) wniesione w innej formie niż w pieniądzu poprzez złożenie gwarantowi lub poręczycielowi oświadczenia o zwolnieniu wadium. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-29 10:00 |
Informacje dodatkowe
Wykonawca wystawia faktury nie później niż w terminie 14 dni od daty uzyskania od OSD danych o zużyciu energii elektrycznej z terminem płatności 21 dni od daty jej otrzymania przez podmiot wskazany przez Zamawiającego. Datą wystawienia faktury w KSeF jest dzień poprawnego przesłania pliku do systemu, natomiast datą jej otrzymania przez nabywcę jest dzień, w którym system nadał jej numer identyfikujący w KSeF, z zastrzeżeniem postanowień §13 Umowy
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.