Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Zakup energii elektrycznej od dostawcy rezerwowego na 2m-ce 2025r.

Zamawiający Miasto Radomsko (Radomsko, Łódzkie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Zakup energii elektrycznej od dostawcy rezerwowego na 2m-ce 2025r”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Miasto RadomskoRadomsko, Łódzkie (powiat Radomszczański →)opublikowano 6 czerwca 2025
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 810 652 zł
Konkurencyjność
~4,1 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Miasto Radomsko

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 590648238

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Tysiąclecia 5

1.4.2.)Miejscowość

Radomsko

1.4.3.)Kod pocztowy

97-500

1.4.4.)Województwo

łódzkie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL713 - Piotrkowski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@radomsko.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.radomsko.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-197b833c-8687-45e7-b760-cb26ad4f5f60

2.2.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00266540

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2025-06-06

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Nie

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

3.7.)Nazwa zamówienia

Zakup energii elektrycznej od dostawcy rezerwowego na 2m-ce 2025r.

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest rezerwowa dostawa energii elektrycznej na okres 2 miesięcy 2025r. poczynając od 1 stycznia, tj. na czas wyłonienia dostawcy energii elektrycznej w oparciu o przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych.

3.9.)Główny kod CPV

09310000-5 - Elektryczność

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-01-10

4.2.)Okres realizacji zamówienia

od 2025-01-10 do 2025-03-04

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

PGE OBRÓT S.A.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 8130268082

4.3.3.)Ulica

8-go Marca 6

4.3.4.)Miejscowość

Rzeszów

4.3.5.)Kod pocztowy

35-959

4.3.6.)Województwo

podkarpackie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

403764,56 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00112853/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2025-03-03

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

351749,66 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

UWAGA do pkt. 4.2.) Okres realizacji zamówienia:
ze względu na nieprawidłowe i niezgodne z Instrukcją Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucji PGE DYSTRYBUCJA S.A. działania Dostawcy energii elektrycznej- HEKLA ENERGY Sp. z o.o. , z którym w roku 2024 Miasto Radomsko miało zwarte 24 umowy terminowe obowiązujące do dnia 31.12.2024r. , do zmiany sprzedawcy energii elektrycznej na sprzedawcę rezerwowego tj. PGE OBRÓT S.A. doszło od 10.01.2025r. dla punktów odbioru energii elektrycznej rozliczanych przez Miasto Radomsko do 03.03.2025r. oraz od 19.02.2025r. dla punktów odbioru energii elektrycznej rozliczanych przez szkoły, przedszkola, MOPS, ŚDS oraz MOSiR do 03.03.2025r.

UWAGA do pkt. 4.3.1.) Umowy rezerwowej sprzedaży energii elektrycznej zostały zawarte na czas do zawarcia umów sprzedaży z wybranym Wykonawcą.

UWAGA do pkt 4.4.) Wartość umowy - cena dla zawartych dwóch rezerwowych umów sprzedaży energii elektrycznej na okres od 10.01.2025r. do dnia 04.03.2025r. i od 19.02.2025r. do dnia 04.03.2025r. wynosi 403 764,56 zł
brutto i została obliczona w następujący sposób:
- dla Miasta Radomska od 10.01.2025r. do dnia 04.03.2025r. ( włącznie )
439 424,00kWh :59 dni stycznia i lutego = 7 447,86kWh za 1 dzień
22+28+4= 54 dni x 7 447,86kWh= 402 184,44 kWh x 0,6930 =278 713,82zł netto + VAT23%= 342 818,00 zł brutto
- dla placówek oświatowych , MOPS, ŚDS i MOSiR od 19.02.2025r. do dnia 04.03.2025r. ( włącznie)
301 325,00kWh:59 dni stycznia i lutego= 5 107,20kWh za 1 dzień
10+4= 14 dni x 5 107,00kWh= 71 500,80 kWhx0,6930= 49 550,05 zł netto +VAT 23%= 60 946,56 zł brutto.
w oparciu o cenę za dostawę energii elektrycznej ustaloną na podstawie ustawy z dnia 27 października 2022r. o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych
odbiorców w latach 2023–2025, tj.: 0,693 zł /kWh.

UWAGA do pkt 5.2.) Termin wykonania umowy: 2025-03-03 obejmuje rzeczywisty okres świadczenia dostawy energii elektrycznej przez dostawcę rezerwowego PGE OBRÓT S.A. Od 04.03.2025r. po przeprowadzeniu procedury zmiany sprzedawcy energii elektrycznej zgodnie z Instrukcją Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucji PGE DYSTRYBUCJA S.A. dla punktów poboru energii elektrycznej należących do szkół, przedszkoli, MOPS, ŚDS, MOSiR oraz Miasta Radomska weszła w życie umowa sprzedaży energii elektrycznej z wybranym w postępowaniu o udzielenie zamówienia Wykonawcą.

UWAGA do pkt 5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy 351 749,66 zł brutto- kwota obejmuje wynagrodzenie za faktyczne zużycie energii elektrycznej z punktów poboru energii elektrycznej należących do szkół, przedszkoli, MOPS, ŚDS, MOSiR oraz Miasta Radomska.
Umowa rezerwowej sprzedaży energii elektrycznej z Miastem Radomsko została zrealizowana na kwotę: 313 877,40 zł brutto
Umowa rezerwowej sprzedaży energii elektrycznej ze szkołami, przedszkolami, MOPS, ŚDS oraz MOSiR została zrealizowana na łączną kwotę: 37 872,26 zł brutto.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09310000-5Elektryczność
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
810 652 zł
Próbka: 27 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
361 599 zł4 356 981 zł
Rozstęp międzykwartylowy
3 995 381 zł
Źródło próbki
CPV 09310000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
361 599 zł
Mediana
810 652 zł
Górny kwartyl
4 356 981 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Radomsko prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Radomsko.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09310000-5 (Elektryczność). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.