Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Zakład Budowlany Ekobudowa spółka cywilna Waldemar Soliński, Agnieszka Solińska, Wojciech Soliński· Sieradz
Cena wybranej oferty
8 675 128 zł
Umowa zawarta
12 sierpnia 2026
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneTEDWynik postępowania (UE)
Wynik postępowania

Eliminacja zagrożeń środowiskowych i poprawa wizerunku rzeki Radomki – etap I

Zamawiający Miasto Radomsko (Radomsko, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Eliminacja zagrożeń środowiskowych i poprawa wizerunku rzeki Radomki – etap I”, wybierając ofertę wykonawcy Zakład Budowlany Ekobudowa spółka cywilna Waldemar Soliński, Agnieszka Solińska, Wojciech Soliński. Cena wybranej oferty: 8 675 128 zł.

Zamawiający: Miasto RadomskoRadomsko, Łódzkie (powiat Radomszczański →)opublikowano 28 sierpnia 2026
Cena wybranej oferty
8 675 128 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Zakład Budowlany Ekobudowa spółka cywilna Waldemar Soliński, Agnieszka Solińska, Wojciech Soliński (Sieradz).

  • 2

    UmowaPotwierdzona wartość rozstrzygnięcia: 8 675 128,43 zł.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Miasto Radomsko

NIP

7722261587

Adres

ul. ul. Tysiąclecia 5, 97-500 Radomsko

Region (NUTS)

PL713 – Łódzkie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Eliminacja zagrożeń środowiskowych i poprawa wizerunku rzeki Radomki – etap I

Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

Główny kod CPV

45246000-3 - Roboty w zakresie regulacji rzek i kontroli przeciwpowodziowej

Dodatkowe kody CPV

45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej; 45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji; 45221000-2 - Roboty budowlane w zakresie budowy mostów i tuneli, szybów i kolei podziemnej; 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne; 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków; 45231220-3 - Roboty budowlane w zakresie gazociągów

Szacunkowa wartość zamówienia

19 973 704 PLN

Sekcja 3

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Sekcja 4

Udzielenie zamówienia

PoleWartość
Wynik postępowania

Wybrano wykonawcę

Wybrany wykonawca

Zakład Budowlany Ekobudowa spółka cywilna Waldemar Soliński, Agnieszka Solińska, Wojciech Soliński, Sieradz (NIP: 6181923130)

Wartość wybranej oferty

8 675 128 PLN

Data wyboru wykonawcy

2026-08-12Z

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy:
Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy polegających na powtórzeniu podobnych robót budowlanych, zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego tj. polegających na wykonaniu robót przygotowawczych i rozbiórkowych, odbudowie (regulacji) koryta rzeki Radomki, przebudowie koryta rzeki Radomki, wykonaniu umocnień koryta rzeki, wykonaniu budowli przelewowo – upustowych, wykonaniu budowli regulacyjnych, wykonaniu nowych przepustów, przebudowie mostu, rozbiórce budowli pietrząco-upustowych, rozbiórce pomostów, wykonaniu w korycie rzeki obiektów „ekoinżynieryjnych” (bystrza kamienne, pola żwirowe, pojedyncze kamienie itp.) urozmaicających morfologię koryta i dynamikę przepływu wody w cieku, przebudowie wylotów rowów odprowadzających wody deszczowe i opadowe, rozbiórce (likwidacji) nieczynnych wylotów kanalizacyjnych, umocnieniu koryta wylotów kanalizacyjnych, wycince drzew i krzewów, wykoszeniu roślinności w korycie rzeki oraz w pasie planowanych robót wzdłuż rzeki, podkrzesaniu drzew, wykonaniu nasadzeń roślinności, oczyszczeniu koryta rzeki ze śmieci, budowie nowych odcinków kolektora deszczowego, przebudowie przyłącza gazowego, likwidacji, zaślepieniu sieci gazowej, obsłudze geodezyjnej, pod warunkiem, że wartość tych zamówień nie przekroczy łącznie wysokości 50 % wartości zamówienia podstawowego tj. kwoty 6 657 901,45 zł netto, a Zamawiający będzie dysponował środkami finansowymi na ich realizację, po negocjacjach z dotychczasowym Wykonawcą.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45246000-3Roboty w zakresie regulacji rzek i…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
893 014 zł
Próbka: 58 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
406 267 zł2 171 705 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 765 438 zł
Źródło próbki
CPV 45246· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
406 267 zł
Mediana
893 014 zł
Górny kwartyl
2 171 705 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Radomsko prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Radomsko.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 8 675 128 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45246000-3 - Roboty w zakresie regulacji rzek i kontroli przeciwpowodziowej. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Zakład Budowlany Ekobudowa spółka cywilna Waldemar Soliński, Agnieszka Solińska, Wojciech Soliński (Sieradz). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.