Izba umorzyła postępowaniepostanowienie

Postanowienie KIO 865/22 z 19 kwietnia 2022

Najważniejsze informacje dla przetargu

Rozstrzygnięcie
umorzono
Zamawiający
Izbę Administracji Skarbowej w Warszawie
Powiązany przetarg
2022/BZP 00023315
Główna podstawa PZP
art. 557 Pzp

Strony postępowania

Odwołujący
Enigma Systemy Ochrony Informacji Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Zamawiający
Izbę Administracji Skarbowej w Warszawie

Przetarg, którego dotyczył spór

Wyrok dotyczy konkretnego postępowania ogłoszonego w BZP. Zobacz szczegóły ogłoszenia:

2022/BZP 00023315
Zakup i odnowienia certyfikatów kwalifikowanych do podpisu elektronicznego dla Izby Administracji Skarbowej w Warszawie oraz podległych jednostek
Izba Administracji Skarbowej w Warszawie· Warszawa· 18 stycznia 2022

Treść orzeczenia

Sygn. akt
KIO 865/22

POSTANOWIENIE z dnia 19 kwietnia 2022 r.

Krajowa Izba Odwoławcza - w składzie:

Przewodniczący: Małgorzata Matecka Rafał Malinowski Michał Pawłowski Protokolant: Aldona Karpińska po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym z udziałem stron w dniu 19 kwietnia 2022 r. w Warszawie odwołania wniesionego do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 28 marca 2022 r. przez odwołującego: wykonawcę Enigma Systemy Ochrony Informacji Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie w postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego: Izbę Administracji Skarbowej w Warszawie

postanawia:
  1. umarza postępowanie odwoławcze,
  2. nakazuje zwrot z rachunku bankowego Urzędu Zamówień Publicznych na rzecz wykonawcy Enigma Systemy Ochrony Informacji Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie kwoty 6 750 zł 00 gr (słownie: sześć tysięcy siedemset pięćdziesiąt złotych zero groszy), stanowiącej 90% uiszczonego wpisu.

Stosownie do art. 579 ust. 1 i art. 580 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1129, ze zm.) na niniejsze postanowienie w terminie 14 dni od dnia jego doręczenia - przysługuje skarga za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej do Sądu Okręgowego w Warszawie.

Przewodniczący
...........................
Sygn. akt
KIO 865/22

Uz as adnienie Zamawiający Izbę Administracji Skarbowej w Warszawie prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia pn. „Zakup i odnowienia certyfikatów kwalifikowanych do podpisu elektronicznego dla Izby Administracji Skarbowej w Warszawie oraz podległych jednostek”.

Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w dniu 18 stycznia 2022 r. w Biuletynie Zamówień Publicznych nr 2022/BZP 00023315/01.

Odwołanie wniesione w dniu 28 marca 2022 r. przez odwołującego: wykonawcę Enigma Systemy Ochrony Informacji Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie wobec czynności i zaniechań zamawiającego w ww. postępowaniu - zostało przez tego wykonawcę w całości wycofane w dniu 19 kwietnia 2022 r.

Uwzględniając powyższe, tj. wycofanie odwołania przez odwołującego, działając na podstawie art. 568 pkt 1) ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1129, ze zm.), dalej jako „ustawa Pzp”, Izba umorzyła postępowanie odwoławcze, orzekając w formie postanowienia.

O kosztach postępowania odwoławczego Izba orzekła na podstawie art. 557 ustawy Pzp oraz § 9 ust. 1 pkt 3 lit. b) rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie szczegółowych rodzajów kosztów postępowania odwoławczego, ich rozliczania oraz wysokości i sposobu pobierania wpisu od odwołania (Dz.U. z 2020 r. poz. 2437).

Przewodniczący
...........................

2

Sprawdź nowe przetargi z podobnym ryzykiem

Ten wyrok pomaga ocenić spór po fakcie. Alert przetargowy pozwala wychwycić podobny problem na etapie SWZ, pytań, badania oferty albo decyzji o odwołaniu.

Podobne orzeczenia

Orzeczenia z największą wspólną podstawą PZP

Powiązane wyroki

Inne spory przed KIO dotyczące zamawiającego Izba Administracji Skarbowej w Warszawie.

Dane pochodzą z publicznego rejestru orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej (orzeczenia.uzp.gov.pl). Orzeczenia są dokumentami publicznymi w domenie publicznej (art. 4 ustawy o prawie autorskim).