Postanowienie KIO 489/24 z 28 lutego 2024
Najważniejsze informacje dla przetargu
- Rozstrzygnięcie
- umorzono
- Zamawiający
- Powiat Skarżyski reprezentowany przez Zarząd Dróg Powiatowych Pl. Floriański 1, 26-110 Skarżysko-Kamienna
- Powiązany przetarg
- 2024/BZP 00024981
- Główna podstawa PZP
- art. 568 pkt 1 Pzp
Strony postępowania
- Zamawiający
- Powiat Skarżyski reprezentowany przez Zarząd Dróg Powiatowych Pl. Floriański 1, 26-110 Skarżysko-Kamienna
Przetarg, którego dotyczył spór
Wyrok dotyczy konkretnego postępowania ogłoszonego w BZP. Zobacz szczegóły ogłoszenia:
Treść orzeczenia
- Sygn. akt
- KIO 489/24
POSTANOWIENIE Warszawa dnia 28 lutego 2024 r.
Krajowa Izba Odwoławcza - w składzie:
Przewodniczący: Renata Tubisz Protokolant: Aldona Karpińska po rozpoznaniu na posiedzeniu z udziałem stron i przystępujących w Warszawie w dniu 28 lutego 2024 r. w sprawie odwołania wniesionego do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 13 lutego 2024r. przez odwołującego: Arkadis Sp. z o.o. S3 Sp.K. ul. Słoneczna 47, 38-120 Czudecw postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego: Powiat Skarżyski reprezentowany przez Zarząd Dróg Powiatowych Pl. Floriański 1, 26-110 Skarżysko-Kamienna przy udziale przystępujących:
- TRANS-KOP M.M. ul. Jędrzejowska 17/2, 28-363 Oksa
- K.G. ul. Jaworze 67A, 26-050 Zagnańsk
- J.D. Biuro Projektowo-Wykonawcze Aleje Świętego Jana Pawła II 15, 27-200 Starachowice po stronie zamawiającego.
- Umorzyć postępowanie odwoławcze
- Nakazuje zwrot z rachunku bankowego Urzędu Zamówień Publicznych kwoty 6.750 zł. 00 gr. (słownie: sześć tysięcy siedemset pięćdziesiąt złotych zero groszy) na rzecz odwołującego Arkadis Sp. z o.o. S3 Sp.K. ul.
Słoneczna 47, 38-120 Czudec tytułem zwrotu 90% uiszczonego wpisu od odwołania Stosownie do art. 579 ust.1 i 580 ust.2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. j.t. z 2023r. poz. 1605 ze zm.) na niniejsze postanowienie – w terminie 14 dni od dnia jego doręczenia - przysługuje skarga za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej do Sądu Okręgowego w Warszawie Przewodniczący:……………………………………….
UZASADNIENIE
Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego p.n.: Nadzór inwestorski nad zadaniem inwestycyjnym p.n.: rozbudowa Al. Tysiąclecia w Skarżysku -Kamiennej na odcinku od skrzyżowania z Al. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Sokolą”.2 Ogłoszenie o zamówieniu BZP z 2024-01-10 nr 2024/BZP 00024981 Odwołujący, złożył oświadczenie o cofnięciu odwołania w całości (pismo z dnia 27.02.2024r.).
Zgodnie z art. 520 ust.1 i ust. 2 Pzp odwołujący może cofnąć odwołanie aż do czasu zamknięcia rozprawy, a cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa Pzp wiąże z wniesieniem odwołania.
Stosownie do art. 568 pkt 1 Pzp, Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania.
Na podstawie § 9 ust. 1 pkt. 3 lit. a) rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie szczegółowych rodzajów kosztów postępowania odwoławczego, ich rozliczania oraz wysokości i sposobu pobierania wpisu od odwołania z dnia 30 grudnia 2020 r. (Dz.U. z 2020 r. poz. 2437) w przypadku umorzenia postępowania odwoławczego przez Izbę w całości na skutek cofnięcia odwołania przed otwarciem rozprawy - odwołującemu zwraca się 90% wpisu. W związku z powyższym odwołujący spełnił warunki do zwrotu wpisu. Izba orzekła o dokonaniu zwrotu odwołującemu z rachunku Urzędu kwoty uiszczonej tytułem wpisu, w wysokości stanowiącej 90% jego wartości i skoro odwołujący uiścił wpis w wysokości 7.500,00 zł., to do zwrotu pozostała kwota 6.750 zł. o czym orzeczono w pkt. 2 sentencji postanowienia.
- Przewodniczący
- ……………………………………….
Sprawdź nowe przetargi z podobnym ryzykiem
Ten wyrok pomaga ocenić spór po fakcie. Alert przetargowy pozwala wychwycić podobny problem na etapie SWZ, pytań, badania oferty albo decyzji o odwołaniu.
Podobne orzeczenia
Orzeczenia z największą wspólną podstawą PZP
- KIO 3114/26umorzono4 sierpnia 2026Wspólna podstawa: art. 568 pkt 1 Pzp
- KIO 3305/26umorzono24 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 568 pkt 1 Pzp
- KIO 2603/26umorzono24 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 568 pkt 1 Pzp
- KIO 3064/26umorzono24 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 568 pkt 1 Pzp
- KIO 2853/26umorzono23 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 568 pkt 1 Pzp
- KIO 3290/26umorzono22 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 568 pkt 1 Pzp
- KIO 3369/26umorzono22 lipca 2026Modernizacja dostępu drogowego do Portu w Szczecinie: przebudowa układu drogowego w rejonie Międzyodrza - część mostowaWspólna podstawa: art. 568 pkt 1 Pzp
- KIO 3174/26umorzono21 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 568 pkt 1 Pzp
Powiązane wyroki
Inne orzeczenia z udziałem tego samego składu orzekającego.
- KIO 2880/26uwzględniono20 lipca 2026ten sam składBudowa kwatery numer 13 na odpady inne niż niebezpieczne i obojętne wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną na składowisku odpadów w m. Kozodrza Gmina Ostrów (2)
- KIO 2796/26uwzględniono20 lipca 2026ten sam skład
- KIO 2590/26uwzględniono9 lipca 2026ten sam składO unieważnieniu postępowania o udzielenie zamówienia zamawiający zawiadamia równocześnie wykonawców, którzy złożyli oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub zostali zaproszeni do negocjacji - podając uzasadnienie faktyczne i prawne.
- KIO 3131/26umorzono9 lipca 2026ten sam skład
- KIO 2968/26umorzono7 lipca 2026ten sam składRozbudowa oczyszczalni ścieków Łęgi i Spyrówka w Zakopanem – Etap III
- KIO 2822/26umorzono7 lipca 2026ten sam składDostawy jednorazowego sprzętu medycznego