Postanowienie KIO 388/24 z 21 lutego 2024
Przedmiot postępowania: Budowa oświetlenia dedykowanego na przejściach dla pieszych w ciągu drogi krajowej nr 14 w woj. łódzkim
Najważniejsze informacje dla przetargu
- Rozstrzygnięcie
- umorzono
- Zamawiający
- Brak w danych
- Powiązany przetarg
- orzeczenie nie wskazuje numeru postępowania
- Główna podstawa PZP
- art. 568 pkt 1 Pzp
Strony postępowania
- Odwołujący
- INQUBATOR Sp. z o.o.
Treść orzeczenia
- Sygn. akt
- KIO 388/24
POSTANOWIENIE Warszawa, dnia 21 lutego 2024 r.
Krajowa Izba Odwoławcza - w składzie:
Przewodnicząca:Luiza Łamejko Protokolant:Klaudia Kwadrans po rozpoznaniu na posiedzeniu z udziałem stron oraz uczestników postępowania odwoławczego w dniu 21 lutego 2024 r. w Warszawie odwołania wniesionego do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 5 lutego 2024 r. przez wykonawcę INQUBATOR Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie w postępowaniu prowadzonym Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Łodzi
- umorzyć postępowanie odwoławcze
- nakazuje zwrot z rachunku Urzędu Zamówień Publicznych na rzecz wykonawcy INQUBATOR Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie kwoty 13 500 zł 00 gr (słownie: trzynaście tysięcy pięćset złotych zero groszy) stanowiącej 90% uiszczonego wpisu.
Na orzeczenie - w terminie 14 dni od dnia jego doręczenia - przysługuje skarga za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej do Sądu Okręgowego w Warszawie - Sądu Zamówień Publicznych.
- Przewodnicząca
- ………….…….
- Sygn. akt
- KIO 388/24
UZASADNIENIE
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Łodzi(dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania: „Budowa oświetlenia dedykowanego na przejściach dla pieszych w ciągu drogi krajowej nr 14 w woj. łódzkim”. Do ww. postępowania o udzielenie zamówienia zastosowanie znajdują przepisy ustawy z dnia 1 1 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 ze zm.) dalej: „ustawa Pzp”. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 29 września 2023 r. pod poz.
2023/S 188-586955.
W dniu 5 lutego 2024 r. wykonawca INQUBATOR Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (dalej: „Odwołujący”) wniósł odwołanie do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej.
W dniu 20 lutego 2024 r. Zamawiający złożył odpowiedź na odwołanie, w której wniósł o jego oddalenie w całości.
W dniu 20 lutego 2024 r. Odwołujący złożył oświadczenie, że wycofuje odwołanie.
Uwzględniając powyższe Izba, działając na podstawie art. 568 pkt 1 ustawy Pzp oraz § 13 ust. 1 pkt 6 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 31 grudnia 2020 r. w sprawie postępowania przy rozpoznawaniu odwołań przez Krajową Izbę Odwoławczą (Dz. U. poz. 2453), postanowiła umorzyć postępowanie odwoławcze wywołane ww. odwołaniem.
O kosztach postępowania odwoławczego orzeczono stosownie do treści § 9 ust. 1 pkt 3 lit. b rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie szczegółowych rodzajów kosztów postępowania odwoławczego, ich rozliczania oraz wysokości i sposobu pobierania wpisu od odwołania (Dz. U. poz. 2437). Zgodnie z § 2 ust. 1 pkt 2 ww. rozporządzenia należny wpis w przedmiotowej sprawie wynosił 15 000 zł (wpis należny w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego na usługi o wartości równej lub przekraczającej progi unijne).
Wobec powyższego, Izba nakazała zwrot kwoty 13 500 zł stanowiącej 90% wpisu.
- Przewodnicząca
- ……………….
Sprawdź nowe przetargi z podobnym ryzykiem
Ten wyrok pomaga ocenić spór po fakcie. Alert przetargowy pozwala wychwycić podobny problem na etapie SWZ, pytań, badania oferty albo decyzji o odwołaniu.
Graf orzeczniczy
Powiązania z innymi wyrokami KIO — cytowane precedensy oraz orzeczenia, które się do tego wyroku odwołują.
Cytowane w (1)
Podobne orzeczenia
Orzeczenia z największą wspólną podstawą PZP
- KIO 3114/26umorzono4 sierpnia 2026Wspólna podstawa: art. 568 pkt 1 Pzp
- KIO 3064/26umorzono24 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 568 pkt 1 Pzp
- KIO 2603/26umorzono24 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 568 pkt 1 Pzp
- KIO 3305/26umorzono24 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 568 pkt 1 Pzp
- KIO 2853/26umorzono23 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 568 pkt 1 Pzp
- KIO 3369/26umorzono22 lipca 2026Modernizacja dostępu drogowego do Portu w Szczecinie: przebudowa układu drogowego w rejonie Międzyodrza - część mostowaWspólna podstawa: art. 568 pkt 1 Pzp
- KIO 3290/26umorzono22 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 568 pkt 1 Pzp
- KIO 3054/26umorzono21 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 568 pkt 1 Pzp
Powiązane wyroki
Inne orzeczenia z udziałem tego samego składu orzekającego.
- KIO 2829/26oddalono17 lipca 2026ten sam składPrace na odcinku Kościerzyna – Gdynia
- KIO 3062/26umorzono17 lipca 2026ten sam składBudowa kompleksu mieszkalno-biurowego dla pracowników i personelu medycznego – Etap II
- KIO 3204/26umorzono17 lipca 2026ten sam skład
- KIO 2724/26uwzględniono15 lipca 2026ten sam skład
- KIO 2782/26oddalono15 lipca 2026ten sam skład
- KIO 2427/26oddalono6 lipca 2026ten sam składDoposażenie Zakładu Patologii Nowotworów – 3 pakiety