Postanowienie KIO 2972/23 z 23 października 2023
Przedmiot postępowania: Świadczenie usług sprzętowotransportowych przy zimowym utrzymaniu dróg wojewódzkich w sezonie zimowym 2023/2024 na terenie Rejonu Dróg Wojewódzkich w Zgórsku, w podziale na 3 zadania częściowe
Najważniejsze informacje dla przetargu
- Rozstrzygnięcie
- umorzono
- Zamawiający
- Województwo Świętokrzyskie – Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach 25-602 Kielce
- Powiązany przetarg
- orzeczenie nie wskazuje numeru postępowania
- Główna podstawa PZP
- art. 568 pkt 1 Pzp
Strony postępowania
- Odwołujący
- S.K.
- Zamawiający
- Województwo Świętokrzyskie – Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach 25-602 Kielce
Treść orzeczenia
- Sygn. akt
- KIO 2972/23
POSTANOWIENIE z dnia 23 października 2023 r.
Krajowa Izba Odwoławcza - w składzie:
Przewodniczący:Renata Tubisz Protokolant: Adam Skowroński po rozpoznaniu na posiedzeniu z udziałem stron i uczestnika w Warszawie w dniu 23 października 2023 r. w sprawie rozpoznania odwołania wniesionego do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 9 października 2023 r. przez
odwołującego:
S.K. prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Usługi Transportowe Piaskownia S.K. 28-400 Pińczów, ul.3 maja 165 B w postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego:
Województwo Świętokrzyskie – Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach 25-602 Kielce, ul. Jagiellońska 72 Z udziałem przystępującego:
- Green Care Sp. z o.o. 25-611 Kielce ul. Mielczarskiego 159 po stronie zamawiającego
- Umorzyć postępowanie odwoławcze
- Nakazuje zwrot z rachunku bankowego Urzędu Zamówień Publicznych kwoty 13.500 zł. 00 gr. (słownie: trzynaście tysięcy pięćset złotych zero groszy) na rzecz odwołującego S.K. prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Usługi Transportowe Piaskownia S.K. 28-400 Pińczów, ul.3 maja 165 Btytułem zwrotu 90% uiszczonego wpisu od odwołania Stosownie do art. 579 ust.1 i 580 ust.2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. j.t. z 2023r. poz. 1605) na niniejsze postanowienie – w terminie 14 dni od dnia jego doręczenia - przysługuje skarga za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej do Sądu Okręgowego w Warszawie
- Przewodniczący
- …………………………….
UZASADNIENIE
Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na: „Świadczenie usług sprzętowotransportowych przy zimowym utrzymaniu dróg wojewódzkich w sezonie zimowym 2023/2024 na terenie Rejonu Dróg Wojewódzkich w Zgórsku, w podziale na 3 zadania częściowe" - Zadanie nr 1 - Obwód Drogowy Zgórsko - Temat Z.1 do Z.8., postępowanie znak 51/2023, ogłoszenie o zamówieniu opublikowano w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod nr Dz.U./S 2023/S145-464729 w dniu 31.07.2023 roku („Postępowanie"). Znak referencyjny Zamawiającego: ŚZDW.NWZ.222.1.51.2023W dniu 21 września 2023r.
Odwołujący, pismem z dnia 20 października 2023r. złożył oświadczenie o cofnięciu odwołania w całości.
Zgodnie z art. 520 ust.1 i ust. 2 Pzp odwołujący może cofnąć odwołanie aż do czasu zamknięcia rozprawy, a cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa Pzp wiąże z wniesieniem odwołania.
Stosownie do art. 568 pkt 1 Pzp, Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania.
Na podstawie § 9 ust. 1 pkt. 3 lit. a) rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie szczegółowych rodzajów kosztów postępowania odwoławczego, ich rozliczania oraz wysokości i sposobu pobierania wpisu od odwołania z dnia 30 grudnia 2020 r. (Dz.U. z 2020 r. poz. 2437) w przypadku umorzenia postępowania odwoławczego przez Izbę w całości na skutek cofnięcia odwołania przed otwarciem rozprawy - odwołującemu zwraca się 90% wpisu. W związku z powyższym odwołujący spełnił warunki do zwrotu wpisu. Izba orzekła o dokonaniu zwrotu odwołującemu z rachunku Urzędu kwoty uiszczonej tytułem wpisu, w wysokości stanowiącej 90% jego wartości i skoro odwołujący uiścił wpis w wysokości 15.000,00 zł., to do zwrotu pozostała kwota 13.500 zł. o czym orzeczono w pkt. 2 sentencji postanowienia.
- Przewodniczący
- …………………………….
Sprawdź nowe przetargi z podobnym ryzykiem
Ten wyrok pomaga ocenić spór po fakcie. Alert przetargowy pozwala wychwycić podobny problem na etapie SWZ, pytań, badania oferty albo decyzji o odwołaniu.
Podobne orzeczenia
Orzeczenia z największą wspólną podstawą PZP
- KIO 3114/26umorzono4 sierpnia 2026Wspólna podstawa: art. 568 pkt 1 Pzp
- KIO 3248/26umorzono27 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 568 pkt 1 Pzp
- KIO 3135/26umorzono27 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 568 pkt 1 Pzp
- KIO 3064/26umorzono24 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 568 pkt 1 Pzp
- KIO 3305/26umorzono24 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 568 pkt 1 Pzp
- KIO 2603/26umorzono24 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 568 pkt 1 Pzp
- KIO 2853/26umorzono23 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 568 pkt 1 Pzp
- KIO 3369/26umorzono22 lipca 2026Modernizacja dostępu drogowego do Portu w Szczecinie: przebudowa układu drogowego w rejonie Międzyodrza - część mostowaWspólna podstawa: art. 568 pkt 1 Pzp
Powiązane wyroki
Inne orzeczenia z udziałem tego samego składu orzekającego.
- KIO 2943/26oddalono27 lipca 2026ten sam składZakup urządzeń drukujących
- KIO 3026/26umorzono27 lipca 2026ten sam składBudowa instalacji odnawialnych źródeł energii na potrzeby budynków użyteczności publicznej w Gminie Lipowa
- KIO 3079/26umorzono27 lipca 2026ten sam skład
- KIO 2796/26uwzględniono20 lipca 2026ten sam skład
- KIO 2880/26uwzględniono20 lipca 2026ten sam składBudowa kwatery numer 13 na odpady inne niż niebezpieczne i obojętne wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną na składowisku odpadów w m. Kozodrza Gmina Ostrów (2)
- KIO 2590/26uwzględniono9 lipca 2026ten sam składO unieważnieniu postępowania o udzielenie zamówienia zamawiający zawiadamia równocześnie wykonawców, którzy złożyli oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub zostali zaproszeni do negocjacji - podając uzasadnienie faktyczne i prawne.