Postanowienie KIO 2783/20 z 19 listopada 2020
Przedmiot postępowania: zakup komputerów AIO i urządzeń wielofunkcyjnych (w pn.: podziale na części)
Najważniejsze informacje dla przetargu
- Rozstrzygnięcie
- umorzono
- Zamawiający
- Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - Centrala
- Powiązany przetarg
- orzeczenie nie wskazuje numeru postępowania
- Główna podstawa PZP
- art. 186 ust. 1 Pzp
Strony postępowania
- Odwołujący
- SUNTAR sp. z o.o.
- Zamawiający
- Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - Centrala
Treść orzeczenia
- Sygn. akt
- KIO 2783/20
POSTANOWIENIE z dnia 19 listopada 2020 r.
Krajowa Izba Odwoławcza - w składzie:
Przewodniczący:Ryszard Tetzlaff po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym bez udziałem stron oraz uczestników postępowania odwoławczego w dniu 19 listopada 2020 r. w Warszawie odwołania wniesionego do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu26 października 2020 r. przez wykonawcę SUNTAR sp. z o.o., ul. Boya Żeleńskiego 5B, 33-100 Tarnóww postępowaniu prowadzonym przez Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - Centrala,al. Niepodległości 190, 00-608
Warszawa przy udziale wykonawcy GALAXY SYSTEMY INFORMATYCZNE Sp. z o.o., ul. Fabryczna 13/1, 65-410 Zielona Góra zgłaszającego swoje przystąpienie do postępowania odwoławczego po stronie zamawiającego
- umorzyć postępowanie odwoławcze,
- nakazuje zwrot z rachunku bankowego Urzędu Zamówień Publicznych na rzecz wykonawcy SUNTAR sp. z o.o., ul. Boya Żeleńskiego 5B, 33-100 Tarnów kwoty 13 500 zł 00 gr (słownie: trzynaście tysięcy pięćset złotych zero groszy), stanowiącej 90% uiszczonego wpisu.
Stosownie do art. 198a i 198b ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 27 września 2019 r. poz. 1843 z późn. zm.) na niniejsze postanowienie - w terminie 7 dni od dnia jego doręczenia - przysługuje skarga za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej do Sądu Okręgowego w Warszawie.
- Przewodniczący
- ………………………………
- Sygn. akt
- KIO 2783/20
Postępowanie prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego na: „zakup komputerów AIO i urządzeń wielofunkcyjnych (w pn.: podziale na części)", Oznaczenie postępowania: 0000-ZP.261.17.2020; zostało wszczęte ogłoszeniem w ogłoszeniem opublikowanym w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu13.04.2020 r. pod nr 2020/S 133-325929 przez: Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Centrala,al. Niepodległości 190, 00-608 Warszawa zwany dalej: „Zamawiającym”.
W dniu 16.10.2020 r. (za pomocą platformy zakupowej Zamawiającego) Zamawiający poinformował o wyborze oferty najkorzystniejszej – w cz. 1: GALAXY SYSTEMY INFORMATYCZNE Sp. z o.o., ul. Fabryczna 13/1, 65-410 Zielona Góra zwanej dalej: „GALAXY SYSTEMY INFORMATYCZNE Sp. z o.o. ” albo „Przystępującym”. Drugą pozycję zajęła oferta: SUNTAR Sp. z o.o., ul. Boya Żeleńskiego 5B, 33-100 Tarnów zwana dalej:„SUNTAR Sp. z o.o.” albo „Odwołującym”.
W dniu 26.10.2020 r. (wpływ do Prezesa KIO w wersji elektronicznej podpisane podpisem cyfrowym za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej - ePUAP)SUNTAR Sp. z o.o. wniosło odwołanie na czynność z 16.10.2020 r. dot. cz. I. Kopie odwołania Zamawiający otrzymał w tym samym dniu (e-mailem). Odwołanie zostało podpisane przez P.Z. osobę ujawnioną i umocowaną do samodzielnej reprezentacji zgodnie z załączonym do odwołania wydrukiem KRS-u.
Zamawiający w dniu 27.10.2020 r. (za pomocą platformy zakupowej Zamawiającego) wezwał wraz kopią odwołania, w trybie art. 185 ust.1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 27 września 2019 r. poz. 1843 ze zm.) zwanej dalej: „Pzp”, uczestników postępowania przetargowego do wzięcia udziału w postępowaniu odwoławczym.
W dniu 30.10.2020 r. (wpływ do Prezesa KIO w wersji elektronicznej podpisane podpisem cyfrowym za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej - ePUAP)GALAXY SYSTEMY INFORMATYCZNE Sp. z o.o. zgłosiła przystąpienie do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego wnosząc o oddalenie odwołania w całości.
Kopia zgłoszenia została przekazana Zamawiającemu oraz Odwołującemu. Zgłoszenie zostało podpisane przez C. Z., tj. osobę ujawnioną w załączonym do zgłoszenia wydruku KRS-u i umocowaną do samodzielnej reprezentacji.
W dniu 03.11.2020 r. (wpływ do Prezesa KIO w wersji elektronicznej podpisane podpisem cyfrowym za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej - ePUAP)GALAXY SYSTEMY INFORMATYCZNE Sp. z o.o. wniosło pismo przygotowawcze, w ramach którego wnosiło o odrzucenie lub oddalenie odwołania. Kopia została przekazana Zamawiającemu oraz Odwołującemu. Pismo zostało podpisane jak wyżej.
W dniu 18.11.2020 r. (e-mailem) Zamawiający wobec wniesienia odwołanie do Prezesa KIO wniósł na piśmie, w trybie art. 186 ust. 1 Pzp, odpowiedź na odwołanie, w której wnosił o oddalenie w całości odwołania. Niniejsza odpowiedź została podpisana przez Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego umocowanego zgodniez załączonymi dokumentami do dokumentacji elektronicznej.
W dniu 19.11.2020 r. (wpływ do Prezesa KIO w wersji elektronicznej podpisane podpisem cyfrowym)Odwołujący wycofał odwołanie wniesione w dniu 07.09.2020 r. Pismo zostało podpisane jak odwołanie.
Krajowa Izba Odwoławcza stwierdziła, że pismo wycofujące odwołanie o sygn. akt: KIO 2783/20 zostało złożone prawidłowo i podpisane przez osobę umocowaną, w konsekwencji czego uznała, że odwołanie zostało skutecznie wycofane przed otwarciem rozprawy.
Uwzględniając powyższe, Izba, działając na podstawie art. 187 ust. 8 oraz art. 192 ust. 1 zd. 2 Pzp, umorzyła postępowanie odwoławcze w sprawie o sygn. akt: KIO 2783/20.
Postanowienie zostało ogłoszone poprzez jego wywieszenie na tablicy ogłoszeń w trybie § 32 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 22 marca 2010 r. w sprawie regulaminu postępowania przy rozpoznawaniu odwołań (t.j.
Dz. U. z 2018 poz. 1092 i poz. 1992). Na podstawie art. 187 ust. 8 zd. 2 Pzp oraz § 5 ust. 1 pkt 3 lit. a rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 15 marca 2010 r. w sprawie wysokości i sposobu pobierania wpisu od odwołania oraz rodzajów kosztów w postępowaniu odwoławczym i sposobu ich rozliczania (t.j.: Dz. U. z 2018 r. poz. 972), Izba orzekła o dokonaniu zwrotu Odwołującemu z rachunku bankowego Urzędu Zamówień Publicznych 90 % kwoty uiszczonej tytułem wpisu od odwołania.
- Przewodniczący
- ………………………………
Sprawdź nowe przetargi z podobnym ryzykiem
Ten wyrok pomaga ocenić spór po fakcie. Alert przetargowy pozwala wychwycić podobny problem na etapie SWZ, pytań, badania oferty albo decyzji o odwołaniu.
Podobne orzeczenia
Orzeczenia z największą wspólną podstawą PZP
- KIO 3476/20umorzono13 stycznia 2021Remonty cząstkowe nawierzchni dróg krajowych wraz z odtworzeniem oznakowania poziomego oraz nakładki w podziale na trzy zadania - Zadanie nr 3, nr postępowania O/OL.D-3.2412.27.2020 zostało wszczęte ogłoszeniem opublikowanym w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 19.10.2020 r. pod nr 2020/S 203-492409 przez Skarb Państwa – Generalny Dyrektor Dyrekcja Dróg Krajowychi Autostrad, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Oddział w Olsztynie, Al. Warszawska 89, 10-083 Olsztyn zwany dalej:Wspólna podstawa: art. 186 ust. 1 Pzp
- KIO 3376/20umorzono7 stycznia 2021Wspólna podstawa: art. 186 ust. 1 Pzp
- KIO 46/21uwzględniono8 lutego 2021Kompleksowe prowadzenie eksploatacji oraz utrzymanie ruchu Sieciowego Majątku Ciepłowniczego (SMC) KOGENERACJI S.A. w Gminie Siechnice w latach 20212023Wspólna podstawa: art. 186 ust. 1 Pzp
- KIO 3539/20uwzględniono1 lutego 2021Wspólna podstawa: art. 186 ust. 1 Pzp
- KIO 3471/20oddalono28 stycznia 2021Wspólna podstawa: art. 186 ust. 1 Pzp
- KIO 3399/20oddalono27 stycznia 2021Ustawienie pojemników na odpady oraz odbiór i transport odpadów komunalnych z terenu Cmentarza Komunalnego przy ul. Poznańskiej 183-185 i Cmentarza Wojskowego przy ul. Żołnierskiej 24 w Kaliszu wraz z zagospodarowaniem odebranych odpadówWspólna podstawa: art. 186 ust. 1 Pzp
- KIO 3398/20uwzględniono26 stycznia 2021Rozbudowa sieci komputerowej LAN oraz dostawa aktywnych urządzeń sieciowych dla Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT, na warunkach określonych Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia (SOPZ), stanowiącym załącznik nr 2 do SIW Z oraz wzorze umowy, w stanowiącym załącznik nr 7 do SIWZWspólna podstawa: art. 186 ust. 1 Pzp
- KIO 3439/20uwzględniono22 stycznia 2021Rewitalizacja linii kolejowej nr 356 na odcinku Wągrowiec - Gołańcz - granica województwaWspólna podstawa: art. 186 ust. 1 Pzp
Powiązane wyroki
Inne orzeczenia z udziałem tego samego składu orzekającego.
- KIO 2491/26uwzględniono20 lipca 2026ten sam składBudowa obwodnicy Pisza w ciągu dróg krajowych nr 58 i 63
- KIO 2771/26oddalono20 lipca 2026ten sam składOdbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstających na terenie nieruchomości zamieszkałych, niezamieszkałych, letniskowych na terenie Gminy Lądek- Zdrój
- KIO 2726/26umorzono9 lipca 2026ten sam składŚwiadczenie usług z zakresu żywienia pacjentów
- KIO 2747/26oddalono7 lipca 2026ten sam składOdrestaurowanie oraz adaptacja na nowe cele Wieży Ciśnień w Śremie
- KIO 2684/26umorzono7 lipca 2026ten sam składUsługa dostawy i wdrożenie systemu Regionalnego Centrum Medycyny Cyfrowej w ramach realizacji projektu:
- KIO 2710/26uwzględniono30 czerwca 2026ten sam składDostawa i wdrożenie systemów klasy XDR i NDR na okres 36 miesięcy