Postanowienie KIO 2176/25 z 24 czerwca 2025
Najważniejsze informacje dla przetargu
- Rozstrzygnięcie
- umorzono
- Zamawiający
- Województwo Wielkopolskie – Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu
- Powiązany przetarg
- orzeczenie nie wskazuje numeru postępowania
- Główna podstawa PZP
- Brak w danych
Strony postępowania
- Odwołujący
- TRANSBRUK M.B. Spółkakomandytowo-akcyjna w Nekli
- Zamawiający
- Województwo Wielkopolskie – Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu
Treść orzeczenia
- Sygn. akt
- KIO 2176/25
POSTANOWIENIE Warszawa, dnia 24 czerwca 2025 r.
Krajowa Izba Odwoławcza - w składzie:
Przewodnicząca:Ewa Sikorska Protokolant:Oskar Oksiński na posiedzeniu niejawnym z udziałem stron oraz uczestników postępowania odwoławczego w dniu 24 czerwca 2025 r. w Warszawie w sprawie odwołania wniesionego do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 30 maja 2025 r. przez wykonawcę TRANSBRUK M.B. Spółkakomandytowo-akcyjna w Nekli, w postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego – Województwo Wielkopolskie – Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu Uczestnik postępowania odwoławczego po stronie zamawiającego: K.K.
- umorzyć postępowanie odwoławcze,
- nakazać zwrot z rachunku bankowego Urzędu Zamówień Publicznych na rzecz: wykonawcy TRANSBRUK M.B.
Spółka komandytowo-akcyjna w Nekli kwoty 18 000 zł 00 gr (słownie: osiemnaście tysięcy złotych zero groszy), stanowiącej 90% uiszczonego wpisu.
Na orzeczenie - w terminie 14 dni od dnia jego doręczenia - przysługuje skarga, za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, do Sądu Okręgowego w Warszawie – Sądu Zamówień Publicznych.
- Przewodnicząca
- ……………….…….
- Sygn. akt
- KIO 2176/25
UZASADNIENIE
Zamawiający – Województwo Wielkopolskie – Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu – prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem jest rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 432 na odcinku od m. Środa Wlkp. do m. Ruszkowo.
Postępowanie prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 roku – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 roku, poz. 1320 ze zm.), zwanej dalej ustawą P.z.p.
W dniu 30 maja 2025 r. wykonawca TRANSBRUK M.B. Spółka komandytowo-akcyjna w Nekli (dalej: odwołujący) wniósł odwołanie wobec niezgodnej z przepisami czynności zamawiającego oraz zaniechania czynności, polegających na badaniu i ocenie oferty, ergo zaniechaniu odrzucenia oferty wykonawcy K.K..
Do postępowania odwoławczego po stronie zamawiającego przystąpił wykonawca K.K..
W dniu 23 czerwca 2025 roku, przed rozprawą, odwołujący cofnął odwołanie z dnia 30 maja 2025 roku.
Izba zważyła, co następuje:
Ze względu na fakt, że odwołanie można cofnąć w każdym czasie do zamknięcia rozprawy, jego cofnięcie zgodnie z art. 520 ust. 1 i 2 P.z.p. oznacza, że postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu.
Dlatego też postanowiono jak w sentencji.
Na podstawie § 9 ust. 1 pkt. 3 lit. a rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie szczegółowych rodzajów kosztów postępowania odwoławczego, ich rozliczania oraz wysokości i sposobu pobierania wpisu od odwołania z dnia 30 grudnia 2020 r. (Dz.U. z 2020 r., poz. 2437) Izba orzeka o dokonaniu zwrotu odwołującemu z rachunku Urzędu kwoty uiszczonej tytułem wpisu w wysokości stanowiącej 90% jego wartości.
- Przewodnicząca
- ……………....…….
Sprawdź nowe przetargi z podobnym ryzykiem
Ten wyrok pomaga ocenić spór po fakcie. Alert przetargowy pozwala wychwycić podobny problem na etapie SWZ, pytań, badania oferty albo decyzji o odwołaniu.
Powiązane wyroki
Inne orzeczenia z udziałem tego samego składu orzekającego.
- KIO 2904/26uwzględniono20 lipca 2026ten sam skład
- KIO 3235/26umorzono20 lipca 2026ten sam składKompleksowe utrzymanie czystości w budynkach Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie
- KIO 2846/26oddalono14 lipca 2026ten sam skład
- KIO 2934/26umorzono10 lipca 2026ten sam skład
- KIO 2629/26oddalono8 lipca 2026ten sam skład
- KIO 2656/26umorzono3 lipca 2026ten sam skład