Postanowienie KIO 1607/22 z 6 lipca 2022
Przedmiot postępowania: Świadczenie usług dowozu i odwozu uczniów do i z placówek oświatowych z terenu Gminy Bobolice
Najważniejsze informacje dla przetargu
- Rozstrzygnięcie
- umorzono
- Zamawiający
- Gminę Bobolice
- Powiązany przetarg
- 2022/BZP 00203850
- Główna podstawa PZP
- art. 520 Pzp
Strony postępowania
- Odwołujący
- M. W. prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą Usługi Transportowe MARO TUR M. W.
- Zamawiający
- Gminę Bobolice
Przetarg, którego dotyczył spór
Wyrok dotyczy konkretnego postępowania ogłoszonego w BZP. Zobacz szczegóły ogłoszenia:
Treść orzeczenia
- Sygn. akt
- KIO 1607/22
POSTANOWIENIE z 6 lipca 2022 r.
Krajowa Izba Odwoławcza - w składzie:
- Przewodniczący
- Ernest Klauziński
wobec cofnięcia 4 lipca 2022 r. przed otwarciem rozprawy odwołania wniesionego do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej 15 czerwca 2022 r. przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: M. W. prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą Usługi Transportowe MARO TUR M. W. z siedzibą w Polanowie i K. J. prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą Usługi Transportowe JUL TRANS K. J. z siedzibą w Koszalinie w postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego: Gminę Bobolice z siedzibą w Bobolicach
- umarza postępowanie odwoławcze;
- nakazuje zwrot z rachunku bankowego Urzędu Zamówień Publicznych na rzecz odwołującego: wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: M.
W. prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą Usługi Transportowe MARO TUR M. W. z siedzibą w Polanowie i K. J. prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą Usługi Transportowe JUL TRANS K. J. z siedzibą w Koszalinie kwoty 6 750 zł 00 gr (słownie: sześć tysięcy siedemset pięćdziesiąt złotych zero groszy), stanowiącej 90% należnego wpisu.
Stosownie do art. 579 i 580 ustawy z 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r., poz. 2019 ze zm.) na niniejsze postanowienie - w terminie 14 dni od dnia jego doręczenia - przysługuje skarga za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej do Sądu Okręgowego w Warszawie.
- Przewodniczący
- ....................................................................
- Sygn. akt
- KIO 1607/22
Gmina Bobolice z siedzibą w Bobolicach (dalej: Zamawiający) prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia w trybie podstawowym pn. „Świadczenie usług dowozu i odwozu uczniów do i z placówek oświatowych z terenu Gminy Bobolice”, nr referencyjny ZP.271.4.2022.SZ, (dalej: Postępowanie). Postępowanie jest prowadzone zgodnie z przepisami z 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r., poz.
2019 ze zm.) zwanej dalej w skrócie Pzp. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane
10 czerwca 2022 r. w Biuletynie Zamówień Publicznych pod numerem 2022/BZP 00203850.
Izba ustaliła, że 15 czerwca 2022 r. wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia: M. W. prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą Usługi Transportowe MARO TUR M. W. z siedzibą w Polanowie i K. J. prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą Usługi Transportowe JUL TRANS K. J. z siedzibą w Koszalinie (dalej: Odwołujący) wnieśli odwołanie wobec niezgodnych z przepisami Pzp czynności Zamawiającego w postępowaniu.
4 lipca 2022 r. Odwołujący złożył oświadczenie o wycofaniu odwołania. Izba uznała w tej sytuacji, że odwołanie zostało skutecznie wycofane przed otwarciem rozprawy. W tej sytuacji Izba stwierdziła, że zachodzą przesłanki umożliwiające umorzenie postępowania, zgodnie z unormowaniem art. 520 Pzp.
O kosztach postępowania odwoławczego Izba orzekła na podstawie art. 557 i 575 Pzp w zw. z § 9 ust. 1 pkt 3 lit. a) rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie szczegółowych rodzajów kosztów postępowania odwoławczego, ich rozliczania oraz wysokości i sposobu pobierania wpisu od odwołania z dnia 30 grudnia 2020 r. (Dz. U. z 2020 r. poz. 2437), nakazując dokonanie na rzecz Odwołującego zwrotu z rachunku Urzędu Zamówień Publicznych 90% kwoty uiszczonej tytułem wpisu.
- Przewodniczący
- ....................................................................
2
Sprawdź nowe przetargi z podobnym ryzykiem
Ten wyrok pomaga ocenić spór po fakcie. Alert przetargowy pozwala wychwycić podobny problem na etapie SWZ, pytań, badania oferty albo decyzji o odwołaniu.
Podobne orzeczenia
Orzeczenia z największą wspólną podstawą PZP
- KIO 3305/26umorzono24 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 520 Pzp
- KIO 2853/26umorzono23 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 520 Pzp
- KIO 3290/26umorzono22 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 520 Pzp
- KIO 3174/26umorzono21 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 520 Pzp
- KIO 2977/26umorzono16 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 520 Pzp
- KIO 2744/26umorzono14 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 520 Pzp
- KIO 2488/26umorzono13 lipca 2026Dostawa rękawicWspólna podstawa: art. 520 Pzp
- KIO 2986/26oddalono28 lipca 2026Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy PawłowiceWspólna podstawa: art. 520 Pzp
Powiązane wyroki
Inne spory przed KIO dotyczące zamawiającego Gmina Bobolice oraz orzeczenia tego samego składu.
- KIO 3092/26uwzględniono28 lipca 2026ten sam zamawiającyPrzebudowa drogi gminnej publicznej nr 147015z – ul. Magazynowa w Bobolicach
- KIO 3433/26odrzucono27 lipca 2026ten sam składŚwiadczenie usług ratownictwa wodnego w krytej pływalni przy ul. Wrzosów 2 Krapkowicach
- KIO 3086/26umorzono27 lipca 2026ten sam składZakup i wdrożenie platformy do zarządzania kompetencjami pracowników wraz z utrzymaniem (Kompetencje 2.0)
- KIO 3117/26oddalono27 lipca 2026ten sam skład
- KIO 2917/26uwzględniono22 lipca 2026ten sam skład
- KIO 3059/26oddalono22 lipca 2026ten sam składWykonanie usługi utrzymania czystości i obsługi pozamedycznej w publicznych zakładach opieki zdrowotnej dla których podmiotem tworzącym jest Województwo Śląskie w podziale n a 12 części – w zakresie części nr 4 Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach c z. 1