Postanowienie KIO 1473/19 z 13 sierpnia 2019
Przedmiot postępowania: zakup i dostarczenie tomografu komputerowego wraz z montażem i adaptacją pomieszczeń’’, numer sprawy K.C.O./PN/52/2019, zostało wszczęte ogłoszeniem w Dzienniku Urzędowym Oficjalnych Publikacji Wspólnot Europejskich za numerem 2019/S 136 - 334774 z 17.07.2019 r., przez Katowickie Centrum Onkologii, ul. Raciborska 26, 40-074 Katowice zwany dalej:
Najważniejsze informacje dla przetargu
- Rozstrzygnięcie
- umorzono
- Zamawiający
- Katowickie Centrum Onkologii
- Powiązany przetarg
- orzeczenie nie wskazuje numeru postępowania
- Główna podstawa PZP
- art. 185 ust. 1 Pzp
Strony postępowania
- Zamawiający
- Katowickie Centrum Onkologii
Treść orzeczenia
- Sygn. akt
- KIO 1473/19
POSTANOWIENIE z dnia 13 sierpnia 2019 r.
Krajowa Izba Odwoławcza - w składzie:
- Przewodniczący
- Ryszard Tetzlaff
po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym bez udziałem stron oraz uczestników postępowania odwoławczego w dniu 13 sierpnia 2019 r. w Warszawie odwołania wniesionego do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 29 lipca 2019 r. przez wykonawcę: Philips Polska Sp. z o.o., AL Jerozolimskie 195B, 02-222 Warszawa w postępowaniu prowadzonym przez Katowickie Centrum Onkologii, ul. Raciborska 26, 40-074 Katowice
przy udziale wykonawcy Siemens Healthcare Sp. z o.o., ul. Żupnicza 11, 03-821 Warszawa zgłaszającego swoje przystąpienie do postępowania odwoławczego po stronie zamawiającego
- umorzyć postępowanie odwoławcze;
- nakazuje zwrot z rachunku bankowego Urzędu Zamówień Publicznych na rzecz wykonawcy Philips Polska Sp. z o.o., AL Jerozolimskie 195B, 02-222 Warszawa kwoty 13 500 zł 00 gr (słownie: trzynaście tysięcy pięćset złotych zero groszy), stanowiącej 90% uiszczonego wpisu.
Stosownie do art. 198a i 198b ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 16 października 2018 r. poz. 1986 ze zm.) na niniejsze postanowienie - w terminie 7 dni od dnia jego doręczenia - przysługuje skarga za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej do Sądu Okręgowego w Katowicach.
Przewodniczący:
- Sygn. akt
- KIO 1473/19
UZASADNIENIE
Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone trybie przetargu nieograniczonego na: „zakup i dostarczenie tomografu komputerowego wraz z montażem i adaptacją pomieszczeń’’, numer sprawy K.C.O./PN/52/2019, zostało wszczęte ogłoszeniem w Dzienniku Urzędowym Oficjalnych Publikacji Wspólnot Europejskich za numerem 2019/S 136 - 334774 z 17.07.2019 r., przez Katowickie Centrum Onkologii, ul. Raciborska 26, 40-074 Katowice zwany dalej: „Zamawiającym". W tym samym dniu postanowienia
Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia zwane dalej: „SIWZ" zostały zamieszczone na stronie internetowej Zamawiającego oraz na platformie Marketplanet.
W dniu 29.07.2019 r. (wpływ do Prezesa KIO w wersji elektronicznej podpisane podpisem cyfrowym za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej - ePUAP) Philips Polska Sp. z o.o., AL Jerozolimskie 195B, 02-222 Warszawa zwane dalej: „Philips Polska Sp. z o.o.” albo „Odwołującym” wniosła odwołanie na w/w postanowienia SIWZ. Kopie odwołania Zamawiający otrzymał w dniu 29.07.2019 r. (e-mailem). Odwołanie zostało podpisane przez pełnomocnika na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez dwóch Cz.
Z. osoby ujawnione w KRS-ie załączonym do odwołania i umocowane do łącznej reprezentacji.
Zamawiający w dniu 31.07.2019 r. (stronie internetowej Zamawiającego oraz na platformie Marketplanet) wezwał wraz kopią odwołania, w trybie art. 185 ust.1 Pzp, uczestników postępowania przetargowego do wzięcia udziału w postępowaniu odwoławczym.
W dniu 05.08.2019 r. (wpływ do Prezesa KIO w wersji elektronicznej podpisane podpisem cyfrowym za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej - ePUAP) Siemens Healthcare Sp. z o.o., ul. Żupnicza 11, 03-821 Warszawa zwana dalej: „Siemens Healthcare Sp. z o.o."albo „Przystępującym” zgłosiło przystąpienie do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego wnosząc u oddalenie odwołania. Zostało podpisane przez pełnomocnika na podstawie pełnomocnictwa z 01.08.2019 r. udzielonego przez Cz. Z i Prokurenta osoby ujawnione w KRS-ie załączonym do odwołania i umocowane do łącznej reprezentacji.
W dniu 12.08.2019 r. (wpływ do Prezesa KIO w wersji elektronicznej podpisane podpisem cyfrowym za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej - ePUAP) Philips Polska Sp. z o.o. wycofało odwołanie wniesione w dniu 29.07.2019 r. Pismo zostało podpisane jak odwołanie.
Krajowa Izba Odwoławcza stwierdziła, że pismo wycofujące odwołanie zostało złożone prawidłowo i podpisane przez osobę umocowaną, w konsekwencji czego uznała, że odwołanie zostało skutecznie wycofane przed otwarciem rozprawy.
Uwzględniając powyższe, Izba, działając na podstawie art. 187 ust. 8 oraz art. 192 ust. 1 zd. 2 Pzp, umorzyła postępowanie odwoławcze w sprawie o sygn. akt: KIO 1473/19.
Postanowienie zostało ogłoszone poprzez jego wywieszenie na tablicy ogłoszeń w trybie § 32 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 22 marca 2010 r. w sprawie regulaminu postępowania przy rozpoznawaniu odwołań (t.j. Dz. U. z 2018 poz. 1092 i poz.
1992).
Na podstawie art. 187 ust. 8 zd. 2 Pzp oraz § 5 ust. 1 pkt 3 lit. a rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 15 marca 2010 r. w sprawie wysokości i sposobu pobierania wpisu od odwołania oraz rodzajów kosztów w postępowaniu odwoławczym i sposobu ich rozliczania (t.j.: Dz. U. z 2018 r. poz. 972), Izba orzekła o dokonaniu zwrotu Odwołującemu z rachunku bankowego Urzędu Zamówień Publicznych 90 % kwoty uiszczonej tytułem wpisu od odwołania.
Przewodniczący:
3
Sprawdź nowe przetargi z podobnym ryzykiem
Ten wyrok pomaga ocenić spór po fakcie. Alert przetargowy pozwala wychwycić podobny problem na etapie SWZ, pytań, badania oferty albo decyzji o odwołaniu.
Podobne orzeczenia
Orzeczenia z największą wspólną podstawą PZP
- KIO 1693/26umorzono24 kwietnia 2026Wspólna podstawa: art. 185 ust. 1 Pzp
- KIO 3298/26uwzględniono27 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 185 ust. 1 Pzp
- KIO 3013/26oddalono24 lipca 2026Kompleksowa przebudowa obiektów Palmiarni PoznańskiejWspólna podstawa: art. 185 ust. 1 Pzp
- KIO 2897/26oddalono17 lipca 2026Wspólna podstawa: art. 185 ust. 1 Pzp
- KIO 2833/26oddalono13 lipca 2026Całoroczne utrzymanie dróg krajowych autostrada A4 od km 112+512 d o km 193+965 zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział we Wrocławiu Rejon we Wrocławiu w latach 2026-2029Wspólna podstawa: art. 185 ust. 1 Pzp
- KIO 2790/26oddalono8 lipca 2026postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn.:Wspólna podstawa: art. 185 ust. 1 Pzp
- KIO 2580/26oddalono3 lipca 2026Zamawiający będzie rozpatrywał przedmiotowe kwestie indywidualnie i nie wyklucza odstąpienia od naliczenia kar umownych w uzasadnionych przypadkachWspólna podstawa: art. 185 ust. 1 Pzp
- KIO 2564/26oddalono29 czerwca 2026w Konstancinie - Jeziornie u l. Wierzejewskiego 12 i ul. Długa 40/42, w Szpitalu Św. Anny, Warszawa ul. Barska 16/20 oraz Pruszkowie, ul. Warsztatowa 1Wspólna podstawa: art. 185 ust. 1 Pzp
Powiązane wyroki
Inne orzeczenia z udziałem tego samego składu orzekającego.
- KIO 2491/26uwzględniono20 lipca 2026ten sam składBudowa obwodnicy Pisza w ciągu dróg krajowych nr 58 i 63
- KIO 2771/26oddalono20 lipca 2026ten sam składOdbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstających na terenie nieruchomości zamieszkałych, niezamieszkałych, letniskowych na terenie Gminy Lądek- Zdrój
- KIO 2726/26umorzono9 lipca 2026ten sam składŚwiadczenie usług z zakresu żywienia pacjentów
- KIO 2747/26oddalono7 lipca 2026ten sam składOdrestaurowanie oraz adaptacja na nowe cele Wieży Ciśnień w Śremie
- KIO 2684/26umorzono7 lipca 2026ten sam składUsługa dostawy i wdrożenie systemu Regionalnego Centrum Medycyny Cyfrowej w ramach realizacji projektu:
- KIO 2710/26uwzględniono30 czerwca 2026ten sam składDostawa i wdrożenie systemów klasy XDR i NDR na okres 36 miesięcy