Przejdź do treści głównejPrzejdź do filtrówPrzejdź do wyników
Atlas PrzetargówATLASPrzetargów

Branże przetargów

BudowlaneITDrogoweŻywnośćKomputeryTransportPojazdyMedyczneEnergiaDoradztwoSerwisSzkoleniaOchronaSprzątanieZieleńCateringProjektoweWyposażenieOdpadyWodno-kanalizacyjneTermomodernizacjaKolejoweOprogramowanieUbezpieczenia

Przetargi wg województwa

DolnośląskieKujawsko-PomorskieLubelskieLubuskieŁódzkieMałopolskieMazowieckieOpolskiePodkarpackiePodlaskiePomorskieŚląskieŚwiętokrzyskieWarmińsko-MazurskieWielkopolskieZachodniopomorskie

Miasta wojewódzkie

WarszawaKrakówWrocławGdańskPoznańŁódźKatowiceLublinSzczecinBydgoszczBiałystokRzeszówToruńKielceOlsztynOpoleGorzów Wlkp.Zielona Góra

Inne miasta

GdyniaCzęstochowaRadomSosnowiecGliwiceZabrzeBielsko-BiałaRybnikTychyDąbrowa GórniczaPłockElblągWałbrzychWłocławekTarnówKaliszKoszalinLegnicaGrudziądzSłupskNowy SączSiedlcePiotrków Tryb.KoninPrzemyślZamośćOstrów Wlkp.Stalowa Wola
Wyroki KIO
Rejestr UmówCentralny Rejestr Umów JSFPBaza KonkurencyjnościZapytania ofertowe z funduszy UEZapytania ofertoweMałe zamówienia BZP i fundusze UE
O nasSłownikMetodologia
BudowlaneITDrogoweŻywnośćKomputeryTransportPojazdyMedyczneEnergiaDoradztwoSerwisSzkoleniaOchronaSprzątanieZieleńCateringProjektoweWyposażenieOdpadyWodno-kanalizacyjneTermomodernizacjaKolejoweOprogramowanieUbezpieczenia
DolnośląskieKujawsko-PomorskieLubelskieLubuskieŁódzkieMałopolskieMazowieckieOpolskiePodkarpackiePodlaskiePomorskieŚląskieŚwiętokrzyskieWarmińsko-MazurskieWielkopolskieZachodniopomorskie

Miasta wojewódzkie

WarszawaKrakówWrocławGdańskPoznańŁódźKatowiceLublinSzczecinBydgoszczBiałystokRzeszówToruńKielceOlsztynOpoleGorzów Wlkp.Zielona Góra

Inne miasta

GdyniaCzęstochowaRadomSosnowiecGliwiceZabrzeBielsko-BiałaRybnikTychyDąbrowa GórniczaPłockElblągWałbrzychWłocławekTarnówKaliszKoszalinLegnicaGrudziądzSłupskNowy SączSiedlcePiotrków Tryb.KoninPrzemyślZamośćOstrów Wlkp.Stalowa Wola
Wyroki KIORejestr UmówBaza KonkurencyjnościZapytania ofertowe
O nasSłownikMetodologia
PrzetargiLista wszystkich ogłoszeńZamawiającyUrzędy i instytucjeWykonawcyFirmy i konkurencjaBlogPoradniki, analizy i praktyka przetargowa
Atlas Przetargów

Kompleksowa analiza rynku zamówień publicznych w Polsce.

Bądź na bieżąco

Newsletter Przetargowy
Cotygodniowe podsumowanie rynku

Narzędzia

  • Wyszukiwarka przetargów
  • Baza przetargów
  • Monitoring przetargów
  • Ustaw alert email
  • Zapisane przetargi
  • Baza Zamawiających
  • Baza Wykonawców

Baza wiedzy

  • Raport danych: Pomorskie
  • Blog / Analizy
  • Słownik zamówień publicznych
  • Wyszukiwarka kodów CPV
  • Jak złożyć ofertę
  • Dokumenty przetargowe
  • Jak wypełnić JEDZ
  • Kalkulator wadium
  • Progi unijne
  • Prawo Zamówień Publicznych
  • Wyroki KIO (baza orzeczeń)
  • Centralny Rejestr Umów
  • Baza Konkurencyjności
  • Zapytania ofertowe
  • Platforma e-Zamówienia
  • Przetargi TED (UE)

O Atlasie

  • O nas
  • Metodologia danych
  • Indeks Konkurencyjności Zamówień
  • Dla mediów
  • Newsletter
  • kontakt@atlasprzetargow.pl
  • Regulamin
  • Polityka prywatności
  • Ustawienia cookies

Pozostałe projekty

Atlas Publiczny
Atlas PublicznyHub Analityczny
Atlas Dotacji
Atlas DotacjiGranty i Dofinansowania
© 2026 Atlas Przetargów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
RegulaminPolityka PrywatnościMetodologiaBlogMapa serwisu
Dane o zamówieniach pochodzą z Biuletynu Zamówień Publicznych i platformy e-Zamówienia (Urząd Zamówień Publicznych), bazy TED (Urząd Publikacji Unii Europejskiej) oraz bazy orzeczeń KIO (Urząd Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów ponownie wykorzystuje informacje sektora publicznego i nie jest źródłem urzędowym. Dane mapowe: autorzy OpenStreetMap.
Przetargi Bełchatów 2026 - ogłoszenia i wyniki
Statystyki rynku i ranking zamawiających w Bełchatowie
Strona głównaStrona główna
Łódzkie
Powiat Bełchatowski
Bełchatów

Przetargi Bełchatów 2026

Przetargi w Bełchatowie: aktualne ogłoszenia BZP i TED, najwięksi zamawiający, dominujące CPV, sąsiednie miasta i alerty email.

W bazie gromadzimy 2083 ogłoszeń z Bełchatowa, w tym miesiącu pojawiło się 36 nowych (2 w ostatnim tygodniu). Bełchatów to 4,3% rynku woj. łódzkiego. Najczęściej publikowana kategoria: Roboty budowlane.

Pełny alert miejskiWięcej w woj. łódzkim
Dane aktualne na31 sierpnia 2026 08:01ostatni dodany przetarg
W bazie
2083
ogłoszeń dla Bełchatowa
W tym mies.
36
opublikowane od początku miesiąca
Udział regionu
4,3%
udział w woj. łódzkim
Główna branża
Roboty budowlane
najczęstsza kategoria zamówień
Szybkie przejścia
Powiat BełchatowskiPrzetargi budowlane BełchatówPrzetargi medyczne i farmaceutyczne BełchatówPrzetargi na odbiór i zagospodarowanie odpadów BełchatówPrzetargi serwisowe i utrzymaniowe BełchatówPrzetargi Łódź
Raport rynku: Bełchatów
Statystyki, ranking zamawiających i wykonawców

Aktualne przetargi publiczne

Aktualizacja: 31 sierpnia 2026 08:01
2083 ogłoszeń w bazie (łącznie z archiwalnymi)
Źródło ogłoszeniaŹródło
Sortowanie
Odbiór odpadów i usługi komunalne

Usługa zagospodarowania polegająca na zbieraniu lub przetwarzaniu wraz z odbiorem i transportem odpadu o kodzie 10 01 21 z oczyszczalni ścieków bloku nr 7 oraz podczyszczalni IMOS bloków 4-6 dla PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia Turów

Publikacja: 31.08.2026
Termin: 7.09.2026
BełchatówTED
PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.
Zobacz szczegóły
Budowlane

"Wykonanie remontu elewacji budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 9 w Bełchatowie"

Publikacja: 31.08.2026
Termin: 21.09.2026
BełchatówBZP
Zespół Szkolno-przedszkolny nr 9
Zobacz szczegóły
Medyczne i farmaceutyczne

Zakup zestawów narzędzi operacyjnych dla potrzeb komórek medycznych w tym oddziałów zabiegowych Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Bełchatowie

Publikacja: 28.08.2026
Termin: 7.09.2026
BełchatówBZP
Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie
Zobacz szczegóły
Budowlane

MODERNIZACJA INSTALACJI WODNO-KANALIZACYJNEJ DLA DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W ZABŁOTACH

Publikacja: 28.08.2026
Termin: 14.09.2026
BełchatówBZP
Powiat Bełchatowski
Wadium: 15 000 zł
Zobacz szczegóły
Odbiór odpadów i usługi komunalne

Usługa wysortowania oraz sprasowania odpadów opakowaniowych na terenie Z/I Bełchatów II /2026

Publikacja: 28.08.2026
Termin: 14.09.2026
BełchatówTED
EKO-REGION" sp. z o o.
Zobacz szczegóły
Serwis i naprawy

Wykonanie przeglądów oraz napraw klimatyzatorów na terenie obiektów ”EKO-REGION” sp. z o.o. III / 2026

Publikacja: 28.08.2026
Termin: 18.09.2026
BełchatówBZP
"EKO-REGION" sp. z o.o.
Zobacz szczegóły
Produkty chemiczne

Dostawa wodnego roztworu bromku wapnia na okres 24 miesięcy dla Oddziałów PGE GiEK S.A. [realizacja dostaw 2026 - 2028]

Publikacja: 28.08.2026
Termin: 29.09.2026
BełchatówTED
PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.
Wadium: 240 000 zł
Zobacz szczegóły
Planowany budżet336 549 zł
Medyczne i farmaceutyczne

Dostawa materiałów zużywalnych do zabiegów operacyjnych, kompatybilne z posiadanymi generatorami ERBE

Publikacja: 27.08.2026
Termin: 4.09.2026Za 7 dni
BełchatówBZP
Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie
Zobacz szczegóły
Sprzątanie i utrzymanie czystości

Usługa sprzątania na terenie OUK Skierniewice, OUK Łask, OUK Pabianice /2026

Publikacja: 27.08.2026
Termin: 10.09.2026
BełchatówBZP
"EKO-REGION" sp. z o.o.
Zobacz szczegóły
Budowlane

Rozbudowa i przebudowa budynku Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Dobrzelowie

Publikacja: 27.08.2026
Termin: 11.09.2026
BełchatówBZP
Gmina Bełchatów
Wadium: 50 000 zł
Zobacz szczegóły
Projektowe i architektoniczne

Nadzór inwestorski - budowa budynku higieniczno-sanitarnego w technologii kontenerowej w Z/I Julków / 2026

Publikacja: 26.08.2026
Termin: 11.09.2026
BełchatówBZP
"EKO-REGION" sp. z o.o.
Zobacz szczegóły
Zdrowie i opieka społeczna

ZAPYTANIE OFERTOWE NR 1/ZR/2026 - usługa doradztwa zawodowego, polegającego na zaopiniowaniu i zatwierdzeniu Bilansu Kompetencji dla co najmniej 500 Uczestników Projektu pn. „Zawodowa reaktywacja” realizowanego z programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027, Priorytetu FELD.09 Fundusze europejskie dla Łódzkiego w transformacji, Działania FELD.09.02. Społeczeństwo w transformacji.

Publikacja: 25.08.2026
Termin: 2.09.2026Dziś!
BełchatówBK
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.
Zobacz szczegóły
Usługi wspomagające transport

Świadczenie usług przewozowych dla pracowników PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia Bełchatów

Publikacja: 25.08.2026
Termin: 15.09.2026
BełchatówTED
PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.
Zobacz szczegóły
Skóry, włókna, tworzywa

Umowa Ramowa na realizację zamówienia pod nazwą dostawa taśm przenośnikowych w latach 2027-2028 dla PGE GiEK S.A. Oddział Kopalnia Węgla Brunatnego Turów

Publikacja: 25.08.2026
Termin: 24.09.2026
BełchatówTED
PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.
Zobacz szczegóły
Maszyny przemysłowe

Zapytanie ofertowe na zakup mobilnego podnośnika koszowego

Publikacja: 25.08.2026
Termin: 1.09.2026Za 4 dni
BełchatówBK
Posejdon Auto Spa Spółką z ograniczoną odpowiedzialnością
Zobacz szczegóły
Produkty chemiczne

Zakup chlorku amonu NH4Cl dla PGE GiEK SA Oddział Elektrownia Turów

Publikacja: 24.08.2026
Termin: 21.09.2026
BełchatówTED
PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.
Zobacz szczegóły
Szkolenia i edukacja

Organizacja dodatkowych szkoleń zawodowych dla uczestników projektu pn. "Energetyk - cyfrowa transformacja"

Publikacja: 21.08.2026
Termin: 3.09.2026Za 6 dni
BełchatówBZP
Powiat Bełchatowski
Zobacz szczegóły
Planowany budżet212 990 zł
Budowlane

Rozbudowa oświetlenia terenu przy ul. Jasińskiego i Frątczak w Bełchatowie

Publikacja: 21.08.2026
Termin: 7.09.2026
BełchatówBZP
Miasto Bełchatów Reprezentowane Przez Prezydenta Miasta Bełchatowa
Wadium: 2000 zł
Zobacz szczegóły
Budowlane

Budowa budynku higieniczno-sanitarnego w technologii kontenerowej w Z/I Julków / 2026

Publikacja: 21.08.2026
Termin: 11.09.2026
BełchatówBZP
"EKO-REGION" sp. z o.o.
Wadium: 30 000 zł
Zobacz szczegóły
Konstrukcje i materiały budowlane

Dostawa wapna hydratyzowanego do PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Oddział Elektrownia Bełchatów w 2027 roku

Publikacja: 21.08.2026
Termin: 24.09.2026
BełchatówTED
PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.
Wadium: 70 000 zł
Zobacz szczegóły
Budowlane

Zagospodarowanie terenów zieleni przy Centrum Kształcenia Zawodowego w Bełchatowie - OS.

Publikacja: 20.08.2026
Termin: 4.09.2026Za 7 dni
BełchatówBZP
Powiat Bełchatowski
Zobacz szczegóły
Odbiór odpadów i usługi komunalne

Usługa wysortowania oraz sprasowania odpadów opakowaniowych na terenie Z/I Bełchatów /2026

Publikacja: 20.08.2026
Termin: 31.08.2026Za 3 dni
BełchatówTED
EKO-REGION" sp. z o o.
Zobacz szczegóły
Konstrukcje i materiały budowlane

Dostawa drutu do Z/I Gotartów i Z/I Dylów A – umowa ramowa / 2026

Publikacja: 12.08.2026
Termin: 20.08.2026Minął
BełchatówBZP
"EKO-REGION" sp. z o.o.
Zobacz szczegóły
Doradztwo i usługi biznesowe

Abonamentowa usługa uruchomienia i utrzymania systemu kompleksowej obsługi urządzeń drukujących w Szpitalu Wojewódzkim w Bełchatowie

Publikacja: 11.08.2026
Termin: 4.09.2026Za 7 dni
BełchatówBZP
Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie
Zobacz szczegóły
Analiza Rynku

Rynek przetargów w Bełchatowie

•woj. łódzkie•Powiat Bełchatowski

Bełchatów to część szerszego rynku zamówień publicznych regionu. Zobacz Przetargi łódzkie i przejrzyj pełną listę ogłoszeń z całego województwa.

Bełchatów to aktywny rynek zamówień publicznych w woj. łódzkie. Gromadzimy 2083 przetargów z tego ośrodka — 4,3% rynku wojewódzkiego. Miesięcznie pojawia się tu około 36 nowych ogłoszeń.

Regularny wolumen pozwala budować portfel zleceń bez przestojów. Warto łączyć monitoring w Bełchatowie z alertami na poziomie województwa.

Unikalny obraz rynku w Bełchatowie

Jak analizować przetargi w Bełchatowie

Bełchatów to istotny rynek energetyczno-samorządowy w woj. łódzkie, z regularnym popytem na zamówienia samorządowe, infrastrukturalne, edukacyjne, zdrowotne i komunalne. Zestawiamy tu bieżące ogłoszenia z danymi o kodach CPV, zamawiających, terminach i sąsiednich lokalizacjach.

Zasięg lokalnego rynku

Monitoring w Bełchatowie warto rozszerzyć o Piotrków Trybunalski, Radomsko, Pajęczno i Łódź, bo wykonawcy często obsługują kilka sąsiednich lokalizacji, a postępowania o podobnym profilu pojawiają się w całym subregionie.

Branże o najwyższej wartości operacyjnej

  • remonty, rewitalizacja, drogi i roboty budowlane
  • zdrowie, edukacja, wyposażenie i usługi serwisowe
  • transport, energia, odpady i utrzymanie obiektów

Zamawiający i rytm publikacji

Najważniejsze źródła postępowań w Bełchatowie to urząd miasta, jednostki organizacyjne, szkoły, placówki ochrony zdrowia, spółki komunalne i zamawiający powiatowi.

Jak ustawić monitoring

Ustaw alert na Bełchatów, woj. łódzkie oraz najważniejsze kody CPV dla swojej specjalizacji. Dodaj słowa kluczowe typowe dla Twojej specjalizacji, aby ograniczyć szum w wynikach.

Popularne kategorie przetargów w Bełchatowie

Roboty budowlane426Urządzenia medyczne289Usługi środowiskowe246Usługi naprawcze141Sprzęt transportowy122Żywność i napoje111Materiały budowlane77Usługi architektoniczne i inżynieryjne70

Szybkie ścieżki dla wykonawców w Bełchatowie

Najwięcej wartości z tego landingu dają zwykle cztery ruchy: monitoring miasta, wejście w cały region, sprawdzenie top zamawiającego i zawężenie do dominującej branży.

Alert
Monitoring przetargów Bełchatów
Przejdź do konfiguracji alertu dla miasta oraz branży.
Wyszukiwarka
Baza przetargów publicznych
Przejdź do pełnej wyszukiwarki i filtrów po CPV, zamawiającym oraz lokalizacji.
Region
Przetargi łódzkie
Rozszerz research z miasta na całe województwo i złap postępowania satelitarne.
Top zamawiający
Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie
Sprawdź profil instytucji z największą liczbą ogłoszeń i jej historię publikacji.
Dominująca branża
Budowlane
Zawęź widok do najmocniejszego klastra CPV i przejdź na landing branża + lokalizacja.

Szerszy kontekst: powiat Bełchatowski

Zobacz pełny rynek dla powiatu i przetargi z sąsiednich miejscowości powiązanych z tym ośrodkiem.

Otwórz landing powiatu
2083
Wszystkich przetargów
36
Średnio miesięcznie
0,2%
Rynku krajowego
4,3%
Województwa

Zamawiający i branże w Bełchatowie

Największym zamawiającym w Bełchatowie jest Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie, który odpowiada za 400 przetargów w bazie. Na kolejnych miejscach plasują się Gmina Bełchatów (232 ogłoszeń) oraz PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. (178 ogłoszeń). Warto śledzić aktywność tych instytucji, ponieważ regularnie publikują nowe zamówienia.

Pod względem struktury branżowej, w Bełchatowie dominują zamówienia z kategorii Roboty budowlane, Urządzenia medyczne, Usługi środowiskowe. Sama kategoria Roboty budowlane stanowi 20% wszystkich ogłoszeń. Dla firm z tych branż to sygnał, które filtry i profile zamawiających warto sprawdzić w pierwszej kolejności.

TOP 6 zamawiających w Bełchatowie

1
Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie
400 przetargów
2
Gmina Bełchatów
232 przetargów
3
PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.
178 przetargów
4
"EKO-REGION" sp. z o.o.
155 przetargów
5
Miasto Bełchatów Reprezentowane Przez Prezydenta Miasta Bełchatowa
149 przetargów
6
PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.
145 przetargów

Struktura branżowa w Bełchatowie

Roboty budowlane20%Urządzenia medyczne14%Usługi środowiskowe12%Usługi naprawcze7%Sprzęt transportowy6%Żywność i napoje5%Materiały budowlane4%Usługi architektoniczne i inżynieryjne3%IT i informatyczneDrogoweTransportowe i logistyczneOchrona mienia i osóbSprzątanie i utrzymanie czystościEnergetyczne

Sąsiednie rynki w woj. łódzkim

Przetargi Łódź19 581Przetargi Piotrków Trybunalski1686Przetargi Tomaszów Mazowiecki1651Przetargi Zgierz1611Przetargi Sieradz1237Przetargi Skierniewice1220Przetargi Radomsko961Przetargi Kutno804
Wszystkie przetargi w woj. łódzkie

Przewodniki, które skracają wejście w przetargi w Bełchatowie

Na stronach miejskich użytkownik jest zwykle już blisko działania. Te przewodniki pomagają ustawić alert, złożyć ofertę, obsłużyć platformę i zareagować w razie sporu.

Monitoring przetargów

Ustaw alerty dla branży, miasta i CPV, żeby nie przegapiać nowych publikacji.

Przejdź do przewodnika
Platformy przetargowe

Sprawdź, gdzie składać oferty u największych zamawiających i jak nie gubić postępowań poza BZP.

Przejdź do przewodnika
Jak złożyć ofertę

Checklista procesu ofertowego: dokumenty, terminy, podpis i najczęstsze błędy.

Przejdź do przewodnika
Dokumenty przetargowe

Kompletna lista dokumentów na każdym etapie postępowania: SWZ, JEDZ, wadium, referencje.

Przejdź do przewodnika
PZP w praktyce

Najważniejsze tryby, terminy i zasady, które najczęściej decydują o poprawności oferty.

Przejdź do przewodnika
Odwołanie do KIO

Kiedy reakcja ma sens, jak policzyć termin i jak przygotować sprawę do odwołania.

Przejdź do przewodnika
e-Zamówienia

Obsługa konta wykonawcy, BZP i składania ofert elektronicznych w jednym miejscu.

Przejdź do przewodnika
Kalkulator wadium

Szybko sprawdź poziom wadium i porównaj go z wymaganiami z dokumentacji.

Przejdź do przewodnika
Progi PZP i TED

Szybko ustal, kiedy działa próg 170 000 zł, a kiedy postępowanie trafia do progów unijnych.

Przejdź do przewodnika
Szybki alert

Szybki alert dla przetargów w Bełchatowie

Wstępnie uzupełnimy alert dla miasta Bełchatów i dominującej branży Roboty budowlane. Zostaje tylko podanie emaila i ewentualne doprecyzowanie filtrów.

Miasto: BełchatówWojewództwo: ŁódzkieBranża: Roboty budowlane
Pełny monitoring

Plan monitoringu przetargów w Bełchatowie

Udział kraju
0,2%
Udział województwa
4,3%
TOP 3 zamawiających
38,9%
TOP 3 CPV
46,1%
  • TOP 3 zamawiających w mieście generuje 38,9% liczby postępowań. Warto prowadzić dla nich dedykowany monitoring.
  • TOP 3 obszarów CPV obejmuje 46,1% aktywności - alerty per CPV zwykle dają lepszą jakość leadów niż szerokie słowa kluczowe.
  • Rozszerz monitoring na poziom województwa (lodzkie), aby łapać przetargi satelitarne poza granicą miasta.
  • W ostatnim okresie pojawia się średnio 36 nowych ogłoszeń miesięcznie, w tym 2 w tym tygodniu. Kluczowa jest szybka selekcja i gotowe szablony ofert.

Jak oceniać przetargi w Bełchatowie?

Aby skutecznie pozyskiwać zamówienia w Bełchatowie:

  • Ustaw alerty – przy umiarkowanym wolumenie ważne jest, by łapać każde pasujące ogłoszenie. Skonfiguruj powiadomienia.
  • Rozszerz zasięg – monitoruj również województwo i sąsiednie miasta. Zamawiający w Bełchatowie czasem publikują postępowania obejmujące szerszy teren.
  • Buduj relacje – przy mniejszej liczbie zamawiających łatwiej poznać ich wymagania i cykle zakupowe. Sprawdź profile na naszej platformie.
  • Znaj procedury – zapoznaj się z Prawem Zamówień Publicznych i przygotuj szablony ofert z wyprzedzeniem.

Często zadawane pytania

Jak znaleźć najlepsze przetargi w Bełchatowie?▼
Użyj filtrów miasta, CPV, zamawiającego i terminu składania ofert. Warto też równolegle obserwować największych zamawiających oraz przetargi w woj. łódzkim, bo część zamówień w Bełchatowie obejmuje kilka sąsiednich lokalizacji.
Jak ustawić alerty na zamówienia publiczne w Bełchatowie?▼
Najpierw ustaw alert na miasto, potem dodaj najważniejsze kody CPV i nazwy zamawiających. Dla wykonawców regionalnych dobrym uzupełnieniem jest alert na całe województwo oraz powiązane miasta z tego samego rynku dojazdowego.
Czy warto śledzić tylko przetargi w Bełchatowie?▼
Nie zawsze. Część zamówień w Bełchatowie obejmuje aglomerację, jednostki wojewódzkie albo zamawiających działających w kilku lokalizacjach. Dlatego filtr miejski warto połączyć z województwem, sąsiednimi miastami i branżowymi kodami CPV.
Ile jest przetargów w Bełchatowie?▼
W bazie Atlas Przetargów znajduje się 2083 ogłoszeń w Bełchatowie. W ostatnim okresie pojawia się średnio 36 nowych ogłoszeń miesięcznie, w tym 2 w tym tygodniu.
Kto ogłasza najwięcej przetargów w Bełchatowie?▼
Największymi zamawiającymi w Bełchatowie są: Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie (400 przetargów), Gmina Bełchatów (232 przetargów), PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. (178 przetargów).
Jakie branże dominują w przetargach w Bełchatowie?▼
Najpopularniejsze branże to: Roboty budowlane, Urządzenia medyczne, Usługi środowiskowe.
Jak śledzić nowe przetargi w Bełchatowie?▼
Skorzystaj z bezpłatnego monitoringu przetargów - ustaw filtry dla miasta Bełchatów i otrzymuj powiadomienia email o nowych ogłoszeniach.
Gdzie publikowane są ogłoszenia o przetargach publicznych?▼
Ogłoszenia poniżej progu unijnego publikuje się w Biuletynie Zamówień Publicznych (BZP) na portalu ezamowienia.gov.pl. Ogłoszenia powyżej progu unijnego dodatkowo trafiają do Dziennika Urzędowego UE (TED, ted.europa.eu). Zamawiający mogą też korzystać z własnych platform zakupowych (np. SmartPZP, Logintrade). Atlas Przetargów agreguje wszystkie te źródła w jednym miejscu.
Co to jest SWZ i kiedy zamawiający musi ją udostępnić?▼
SWZ (Specyfikacja Warunków Zamówienia) to dokument z pełnymi warunkami postępowania: opisem przedmiotu zamówienia, warunkami udziału, kryteriami oceny, terminami, projektowanymi postanowieniami umowy i listą wymaganych oświadczeń lub dokumentów. Zamawiający udostępnia ją na stronie postępowania, a wykonawca powinien sprawdzić jej aktualną wersję przed złożeniem oferty.
Czy mogę zadawać pytania do SWZ przed złożeniem oferty?▼
Tak. Zamawiający jest zobowiązany udzielić wyjaśnień treści SWZ: najpóźniej na 6 dni przed terminem składania ofert w postępowaniach powyżej progu UE, lub 4 dni w trybie podstawowym poniżej progu. Odpowiedzi są publiczne i udostępniane wszystkim wykonawcom. Pytania warto zadawać wcześnie, bo zamawiający nie musi odpowiadać na pytania zadane po tych terminach.
Co to jest wadium i jaka jest jego wysokość?▼
Wadium to zabezpieczenie finansowe wpłacane przez wykonawcę na wypadek uchylenia się od podpisania umowy. Maksymalnie 3% wartości zamówienia (szacunkowej), wymagane zwykle w trybach powyżej progu UE. Akceptowane formy: przelew na konto, gwarancja bankowa, gwarancja ubezpieczeniowa, poręczenie. Wadium jest zwracane po rozstrzygnięciu albo zatrzymywane, gdy wykonawca uchyla się od podpisania umowy.
Kiedy i jak mogę złożyć odwołanie do KIO?▼
Odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej (KIO) składa się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto informację o czynności zamawiającego (lub powinno się ją powziąć). Wpis: 7 500 zł dla dostaw/usług albo 15 000 zł dla robót budowlanych powyżej progu UE. KIO rozpoznaje odwołanie zwykle w 14-21 dni. Od wyroku KIO można się odwołać do sądu okręgowego, w terminie 14 dni.

Podstawa prawna i źródła urzędowe

Oficjalne źródła regulacji, ogłoszeń i orzecznictwa w polskich zamówieniach publicznych.

Urząd Zamówień Publicznych (UZP)
Centralny regulator PZP, wytyczne, wzorcowe dokumenty
Platforma e-Zamówienia
Oficjalna platforma składania ofert i ogłoszeń (BZP)
TED (Tenders Electronic Daily)
Unijny dziennik ogłoszeń (przetargi powyżej progu UE)
Krajowa Izba Odwoławcza (KIO)
Orzecznictwo, wyroki, procedura odwoławcza
Ustawa PZP (ISAP)
Pełny tekst ustawy z 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych
SIMAP: słownik CPV
Oficjalna klasyfikacja CPV (Common Procurement Vocabulary)
Ministerstwo Finansów: zamówienia publiczne
Progi unijne, rozporządzenia wykonawcze, komunikaty
UZP: interpretacje przepisów PZP
Oficjalne opinie prawne, wytyczne i dobre praktyki UZP

Śledź przetargi w Bełchatowie

Ustaw bezpłatny monitoring i otrzymuj powiadomienia email o nowych przetargach.

Skonfiguruj monitoring
Dane z Biuletynu Zamówień Publicznych (BZP) i Tenders Electronic Daily (TED). Ostatnia aktualizacja: 31 sierpnia 2026 08:01

Przeglądaj także

Przetargi budowlanePrzetargi IT i informatycznePrzetargi transportowe i logistycznePrzetargi na ochronę mienia i osóbPrzetargi na sprzątanie i utrzymanie czystościPrzetargi drogowePrzetargi na doradztwo i konsultingPrzetargi medyczne i farmaceutyczneBlog

Kategorie - Bełchatów

BudowlaneIT i informatyczneTransportowe i logistyczneOchrona mienia i osóbSprzątanie i utrzymanie czystościDrogoweDoradztwo i konsultingMedyczne i farmaceutyczne

Przewodniki i narzędzia

Prawo zamówień publicznychUrząd zamówień publicznyche-ZamówieniaPrzetargi TEDCentralny Rejestr UmówKody CPVMonitoringDarmowe przetargiPrzetargi dla firmPlatformy

Rynek w liczbach · ostatnie 12 miesięcy

Rynek zamówień: Bełchatów

Wielkość i dynamika tego segmentu zamówień publicznych policzona z ogłoszeń BZP i TED, z pominięciem duplikatów.

444▲ 13,6% r/r
nowych postępowań
1,9 mld zł
kwalifikowana wartość rozstrzygnięć
~5,4
ofert na postępowanie
35,7% z jedną ofertą

Trend rynku

Nowe postępowania miesięcznieostatnie 24 miesiące

Jaśniejszy słupek: bieżący miesiąc (dane niepełne).

Źródło: Atlas Przetargów · atlasprzetargow.pl

Najskuteczniejsi wykonawcy

  1. 1.
    Przedsiębiorstwo Komunikacji, Transportu i Usług Komunalnych Gminy Bełchatów Sp. z o.o.
    93 wygr. · 29,4 mln zł
  2. 2.
    Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Ser-Wika Spółka Jawna
    48 wygr. · 653 tys. zł
  3. 3.
    JUMIKA handel obwoźny
    38 wygr. · 1,1 mln zł
  4. 4.
    Rzeźnictwo-wędliniarstwo Dominik Marczak
    38 wygr. · 693 tys. zł

Metodologia: postępowania = ogłoszenia otwierające. Wartość rynku = suma kwalifikowanych części rozstrzygnięć w PLN (wartość umowy, a przy jej braku cena wybranej oferty), każda część liczona raz; dla starszego wyniku bez danych części używamy jawnej wartości całego ogłoszenia. Mediana budżetu jest ukryta bez potwierdzonej podstawy otwierającego ogłoszenia PLN. Oferty liczymy tam, gdzie ogłoszenie o wyniku je podaje. Kwoty liderów pokazujemy tylko przy właściwym markerze valueBasis dla zamawiającego lub wykonawcy. Dynamika r/r porównuje pełne 12-miesięczne okna.

5.
Urtica Sp. z o.o.
31 wygr. · 57 mln zł

Najwięksi zamawiający

  1. 1.
    Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie
    400 post. · 1,1 mld zł
  2. 2.
    ”EKO-REGION” sp. z o.o.
    264 post. · 656,9 mln zł
  3. 3.
    Gmina Bełchatów
    237 post. · 213 mln zł
  4. 4.
    Pge Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.
    178 post. · 6,8 mld zł
  5. 5.
    Miasto Bełchatów Reprezentowane Przez Prezydenta Miasta Bełchatowa
    149 post. · 185,9 mln zł