Dane na tej stronie, w tym termin składania ofert, mogą być nieaktualne.
Otwórz aktualną wersję ogłoszenia →Zakup energii elektrycznej na okres od 1 stycznia 2027 r. do 31 grudnia 2027 r. dla Warszawskiej Grupy Zakupowej
Zamawiający Miasto Stołeczne Warszawa (Warszawa, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Zakup energii elektrycznej na okres od 1 stycznia 2027 r. do 31 grudnia 2027 r. dla…”. Termin składania ofert minął 18 sierpnia 2026, 10:00. Wadium: 1 000 000 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 1 480 479 zł
- Wadium
- 1 000 000 zł
- Termin składania ofert
- 18 sierpnia 2026, 10:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1304, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,5 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
20 lipca 2026
Termin ofert: 18 sierpnia 2026 10:00 - Sprostowanie
13 sierpnia 2026
Nowy termin: 25 sierpnia 2026 10:00Zmienia wersję 498275-2026
Otwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest sprzedaż energii elektrycznej dla Warszawskiej Grupy Zakupowej w okresie od 1 stycznia 2027 r. do 31 grudnia 2027 r. oraz zakup energii wytwarzanej w jednostkach wskazanych przez zamawiającego i wprowadzonej do sieci OSD.
- 2
ZakresPostępowanie obejmuje jedną część i dotyczy dostawy energii dla jednostek organizacyjnych Miasta Stołecznego Warszawy oraz innych podmiotów, które zawarły porozumienie z miastem.
- 3
ZakresRealizacja odbywa się na podstawie umowy ramowej i umów wykonawczych podpisywanych osobno przez każdego z zamawiających wskazanych w załączniku do umowy ramowej.
- 4
ZakresOkres realizacji jest ściśle określony na 01.01.2027–31.12.2027.
Kontekst Atlasu
- KIO z ostatnich 3 lat: Atlas łączy 86 orzeczeń z postępowaniami tego zamawiającego, w tym 5 z tej samej głównej dziedziny CPV co ogłoszenie; w 20 sprawach odwołanie uwzględniono, a w 15 oddalono.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Miasto Stołeczne Warszawa |
| NIP | 5252248481 |
| Adres | Plac Bankowy 3/5, 00-950 Warszawa |
| Region (NUTS) | PL911 – Mazowieckie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Zakup energii elektrycznej na okres od 1 stycznia 2027 r. do 31 grudnia 2027 r. dla Warszawskiej Grupy Zakupowej |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 09300000-2 |
| Dodatkowe kody CPV | 09310000-5 - Elektryczność |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | Wykonawca zobowiązany jest, przed upływem terminu składania ofert, wnieść wadium w kwocie: 1 000 000,00 zł (słownie: jeden milion złotych 00/100). Zasady wnoszenia wadium zostały określone w pkt 18 SWZ. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-08-18 10:00 |
Informacje dodatkowe
Wykonawca zobowiązany jest, przed upływem terminu składania ofert, wnieść wadium w kwocie: 1 000 000,00 zł brutto (słownie: jeden milion złotych 00/100).
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.