Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 697 400 zł
Umowa zawarta
28 sierpnia 2026
Okres realizacji
180 dni
Oferty w postępowaniu
7 ofertceny: 1 697 400 zł – 6 163 235 złodrzucone: 4wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Rozbiórka budynku dawnego kina „Olimpia” przy ul. Grunwaldzkiej 22 w Poznaniu – formuła „zaprojektuj i wybuduj”.

Zamawiający Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu (Poznań, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Rozbiórka budynku dawnego kina „Olimpia” przy ul. Grunwaldzkiej 22 w Poznaniu – formuła…”, wybierając ofertę wykonawcy ULMAN DARIUSZ MAŁEK. Wartość umowy: 1 697 400 zł. Złożono 7 ofert.

Wartość umowy
1 697 400 zł
Liczba ofert
7 ofert
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy ULMAN DARIUSZ MAŁEK (Łaziska Górne), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 697 400,00 zł (umowę zawarto 28 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 7 ofert; ceny wahały się od 1 697 400,00 zł do 6 163 235,42 zł. Odrzucono 4 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 180 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000275731

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Święty Marcin 87

1.5.2.)Miejscowość

Poznań

1.5.3.)Kod pocztowy

61-808

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL415 - Miasto Poznań

1.5.7.)Numer telefonu

+48 61 85 68 944

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

kanclerz@amuz.edu.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.amuz.edu.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-555251e5-1350-4abd-80f9-0842e115f7f1

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Rozbiórka budynku dawnego kina „Olimpia” przy ul. Grunwaldzkiej 22 w Poznaniu – formuła „zaprojektuj i wybuduj”.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-555251e5-1350-4abd-80f9-0842e115f7f1

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00413169

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00220141/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Rozbiórka budynku dawnego kina „Olimpia” przy ul. Grunwaldzkiej 22, w Poznaniu – formuła „zaprojektuj i wybuduj"

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00276345

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

1/AM/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

4500000 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest projektowanie wraz z nadzorem autorskim i wykonanie robót budowlanych, wyburzeniowych obejmujących obiekty budowlane o łącznej kubaturze ok. 25 tys. m3, znajdujące się na terenie działek nr 49/6, 51/6, 59/8, 60/8, arkusz 12, obręb Łazarz, położonych w Poznaniu przy ul. Grunwaldzkiej 22 (dalej „Plac Budowy”), zgodnie ze szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia zawartym w załączniku A do SWZ, w tym w szczególności zgodnie z Programem Funkcjonalno-Użytkowym (dalej „PFU”).
Zamówienia będzie realizowane w podziale na poniższe zakresy rzeczowe:

Etap I – obejmujący opracowanie dokumentacji projektowej, wykonawczej dla prac rozbiórkowych ujętych w Etapie II i w zakresie wskazanym w PFU.
Etap II – obejmujący przeprowadzenie części robót rozbiórkowych.
Etap III - obejmujący świadczenie przez Projektanta usługi nadzoru autorskiego nad robotami budowlanymi, wyburzeniowymi ujętymi w Etapie II.
Etap IV - obejmujący zabezpieczenie Placu Budowy po zakończonych pracach rozbiórkowych.

4.5.3.)Główny kod CPV

45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

4

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1697400,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

6163235,42 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1697400,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ULMAN DARIUSZ MAŁEK

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 241215998

7.3.3)Ulica

ul.Łazy 5

7.3.4)Miejscowość

Łaziska Górne

7.3.5)Kod pocztowy

43-170

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1697400,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

180 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45111100-9Roboty w zakresie burzenia
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
332 977 zł
Próbka: 98 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
202 621 zł769 268 zł
Rozstęp międzykwartylowy
566 647 zł
Źródło próbki
CPV 45111· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
202 621 zł
Mediana
332 977 zł
Górny kwartyl
769 268 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Poznań.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 697 400 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45111100-9 (Roboty w zakresie burzenia). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ULMAN DARIUSZ MAŁEK (Łaziska Górne). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.