Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A.· Warszawa
Wartość umowy
679 213 zł
Umowa zawarta
30 lipca 2026
Okres realizacji
10 miesiące
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Wytwarzanie, personalizacja oraz dostawa dokumentów komunikacyjnych, (...) część II (V.2)"

Zamawiający Powiat Bieruńsko-Lędziński (Bieruń, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Wytwarzanie, personalizacja oraz dostawa dokumentów komunikacyjnych, (...) część II (V.2)”, wybierając ofertę wykonawcy Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. Wartość umowy: 679 213 zł.

Wartość umowy
679 213 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~5,0 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    27 sierpnia 2026

    1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. (Warszawa).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 679 212,66 zł (umowę zawarto 30 lipca 2026 r.).

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: 10 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiat Bieruńsko-Lędziński

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276255192

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Św. Kingi 1

1.5.2.)Miejscowość

Bieruń

1.5.3.)Kod pocztowy

43-155

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22C - Tyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

starosta@powiatbl.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.powiatbl.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Wytwarzanie, personalizacja oraz dostawa dokumentów komunikacyjnych, (...) część II (V.2)"

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f9e2101f-a3f4-423c-a27f-20aa326e1a9f

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00409959

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00033635/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.3 Dostawa druków komunikacyjnych i oznaczeń oraz uprawnień do kierowania pojazdami

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Nie

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

U. faktyczne: Przedm. Zam. była dostawa druków komunikacyjnych niezbędnych do bieżącej realizacji zadań Zamawiającego w zakresie komunikacji i rejestracji pojazdów. Uprzednio przeprowadzone postępowanie w trybie podstawowym nie doprowadziło do udzielenia zam. z uwagi na brak złożonych ofert. Dla zapewnienia ciągłości dostaw i prawidłowej realizacji ustawowych zadań, w tym obsługi mieszkańców, rejestracji pojazdów i wydawania dokumentów, konieczne jest niezwłoczne zabezpieczenie dostaw. Brak druków mógłby zakłócić realizację zadań publicznych i terminowe prowadzenie spraw. Przedmiot tego zam. odpowiada przedmiotowi wcześniejszego postęp., bez istotnych zmian jego warunków, zakresu i zasad realizacji.
U. prawne: Podstawę zastosowania trybu zam. z wolnej ręki jest art. 305 pkt 2 ustawy Pzp, zgodnie z którym tryb ten może być zastosowany, gdy w uprzednim postępowaniu prowadzonym w trybie podstawowym nie złożono żadnej oferty, a pierwotne warunki zamówienia nie zostały istotnie zmienione.

3.1.2.)Identyfikator wcześniejszego postępowania

ocds-148610-40ab2137-116f-4e27-b5a6-f6152e882df1

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RF.272.18.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa dokumentów komunikacyjnych, oznaczeń oraz druków związanych z rejestracją pojazdów i wydawaniem uprawnień do kierowania pojazdami przez Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Bieruniu (zw. dalej „Urzędem”), ich wytwarzanie, personalizacja, a także zapewnienie (udostępnienie) systemów teleinformatycznych umożliwiających obsługę tych procesów w Urzędzie.
2. Dostawy, o których mowa w pkt. 1 obejmują:
1) spersonalizowane blankiety dowodu rejestracyjnego: 9 400 szt.
2) blankiety pozwolenia czasowego: 5 500 szt.
3) blankiety profesjonalnego dowodu rejestracyjne: 400 szt.
4) znaki legalizacyjne obejmujące nalepki legalizacyjne do dowodu rejestracyjnego i na tablice rejestracyjne: 8 500 kpl.
5) znaki legalizacyjne obejmujące nalepki na tablice tymczasowe: 700 szt.
6) spersonalizowane blankiety krajowych praw jazdy: 1500 szt.
7) blankiet międzynarodowych prawa jazdy określonego w Konwencji o ruchu drogowym, podpisanej w Genewie dnia 19 września 1949 r.: 80 szt.
8) blankiety międzynarodowego prawa jazdy określonego w Konwencji o ruchu drogowym, sporządzonej w Wiedniu dnia 8 listopada 1968 r.: 80 szt.
9) spersonalizowane blankiety karty kwalifikacji kierowcy: 40szt.
3. Zamówienie ma charakter ciągły i kompleksowy.

4.5.3.)Główny kod CPV

22458000-5 - Pozostałe druki

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

22454000-7 - Prawa jazdy

22456000-1 - Pozwolenia

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

011836796

7.3.3)Ulica

ul. Sanguszki 1

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

00-222

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 7

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-30

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

679212,66 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

10 miesiące

Sekcja 8

Informacje dodatkowe

Nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

22458000-5Pozostałe druki
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Bieruńsko-Lędziński prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bieruń.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 679 213 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 22458000-5 (Pozostałe druki). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.