Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
574 116 zł
Umowa zawarta
21 sierpnia 2026
Okres realizacji
od 1 września 2026 do 31 sierpnia 2027
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Termin płatności faktury40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Świadczenie usług cateringowych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zębie - Gminnym Przedszkolu Publicznym w Zębie w roku szkolnym 2026/2027.

Zamawiający Zespół Szkolno - Przedszkolny (Ząb, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Świadczenie usług cateringowych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zębie - Gminnym…”, wybierając ofertę wykonawcy Firma Usługowa Stoch Pokoje Gościnne Katering Anna Stoch. Wartość umowy: 574 116 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Zespół Szkolno - PrzedszkolnyZąb, Małopolskie (powiat Tatrzański →)opublikowano 26 sierpnia 2026
Wartość umowy
574 116 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,4 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    04 sierpnia 2026

    Termin ofert: 12 sierpnia 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    26 sierpnia 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Firma Usługowa Stoch Pokoje Gościnne Katering Anna Stoch (Ząb), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 574 116,20 zł (umowę zawarto 21 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 września 2026 r. do 31 sierpnia 2027 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zespół Szkolno - Przedszkolny

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 383905402

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

św. Anny 1/3

1.5.2.)Miejscowość

Ząb

1.5.3.)Kod pocztowy

34-521

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL219 - Nowotarski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

szkolazab@poronin.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zswzebie.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://poronin.ezamawiajacy.pl/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie usług cateringowych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zębie - Gminnym Przedszkolu Publicznym w Zębie w roku szkolnym 2026/2027.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a0db9927-e568-4ee2-8007-94aa28b6c822

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00408156

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00054522/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań
1.3.2 Świadczenie usług cateringowych w Zespole Szkolno -Przedszkolnym

Gminnym Przedszkolu Publicznym w Zębie w roku szkolnym 2026/2027

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00376844

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.9.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.)Łączna wartość poszczególnych części zamówienia

818606,30 PLN

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

570606,30 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

. Przedmiotem zamówienia jest usługa cateringu – przygotowanie, dostawa i wydawanie przygotowanych posiłków dla 97 dzieci (całodzienne wyżywienie) oraz 34 dzieci (obiad + podwieczorek) w wieku przedszkolnym 3-6 lat, które będą uczęszczać do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zębie - Gminnego Przedszkola Publicznego w Zębie.
Zamówienie obejmuje: przygotowanie, dostarczenie i wydawanie dzieciom trzech posiłków dziennie (tj. śniadania, obiady, podwieczorki wraz z napojami) w okresie od 01.09.2026 r. do 31.08.2027 r. Wartość kaloryczna posiłków: 1200-1450 kcal.
Posiłki będą dostarczane i wydawane od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.30– 9.30 śniadanie; 12.00– 13.30 obiad. Dowóz posiłku do przedszkola do 10 minut przed podaniem.
Ilość śniadań na dzień następny będzie podawana do godziny 12.00 bieżącego dnia, informację
o przewidzianej ilości obiadów i podwieczorków na dany dzień Zamawiający przekaże Wykonawcy telefonicznie tego samego dnia najpóźniej do godz. 9.00. Osoba wyznaczona przez Dyrektora przedszkola będzie przekazywała firmie cateringowej informację o ilości przewidzianych posiłków w danym dniu. Dopuszczalna jest modyfikacja godzin dostaw po uzgodnieniu z Dyrektorem przedszkola bądź pracownikiem wyznaczonym przez Dyrektora.
Zamawiający określa wielkość przedmiotu zamówienia w okresie trwania umowy tj. od 01.09.2026 r. do 31.08.2027 r. 254 dni tj. 24 638 śniadań, 33 274 obiadów dwudaniowych, 33 274 podwieczorków. W przypadku wzmożonej zachorowalności lub nieobecności dzieci, Zamawiającemu przysługuje prawo do ograniczenia ilości posiłków poprzez wcześniejsze uprzedzenie Wykonawcy. Wykonawca nie będzie dochodził roszczeń w przypadku niezrealizowania całości przedmiotu zamówienia.
Wykonawca dostarczy posiłki własnym transportem i samodzielnie je przygotowuje oraz dokona ich wydania. Wykonawca dba o właściwy stan dostarczania posiłków (posiłki gorące, świeże, smaczne i estetyczne) oraz właściwie dobranie do wieku dzieci. Do obowiązków wykonawcy należy codzienny odbiór odpadów pokonsumpcyjnych niezależnie od ich ilości. Wykonawca musi posiadać pełne uprawnienia potrzebne do świadczenia usługi wydane przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Stan posiłków i sposób dowożenia musi spełniać wymogi Państwowej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej. Posiłki wykonawca dostarczać będzie własnym transportem w specjalistycznych termosach gwarantujących utrzymanie odpowiedniej temperatury oraz jakości przewożonych potraw.
Wydającymi posiłki mogą być wyłącznie osoby pełnoletnie, niewystępujące w Krajowym Rejestrze Karnym oraz w Rejestrze Sprawców na Tle Seksualnym. Wykonawca na każde żądanie Zamawiającego przedstawia oświadczenie, że osoby wydające posiłki nie figurują w Krajowym Rejestrze Karnym oraz w Rejestrze Sprawców na Tle Seksualnym.
Wykonawca na każde żądanie Zamawiającego przedstawia oświadczenie, że osoby wydające posiłki nie figurują w Krajowym Rejestrze Karnym oraz w Rejestrze Sprawców na Tle Seksualnym.

4.5.3.)Główny kod CPV

55523100-3 - Usługi w zakresie posiłków szkolnych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

55321000-6 - Usługi przygotowywania posiłków

55524000-9 - Usługi dostarczania posiłków do szkół

55320000-9 - Usługi podawania posiłków

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

574116,20 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

574116,20 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

574116,20 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Firma Usługowa Stoch Pokoje Gościnne Katering Anna Stoch

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7361507020

7.3.4)Miejscowość

Ząb

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-21

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

574116,20 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-09-01 do 2027-08-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

55523100-3Usługi w zakresie posiłków szkolnyc…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
376 000 zł
Próbka: 43 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
215 000 zł1 008 596 zł
Rozstęp międzykwartylowy
793 596 zł
Źródło próbki
CPV 55523100· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
215 000 zł
Mediana
376 000 zł
Górny kwartyl
1 008 596 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zespół Szkolno - Przedszkolny prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Ząb.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 574 116 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 55523100-3 (Usługi w zakresie posiłków szkolnych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Firma Usługowa Stoch Pokoje Gościnne Katering Anna Stoch (Ząb). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.