Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
279 626 zł
Umowa zawarta
21 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 31 października 2026
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 279 626 zł – 458 790 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres udzielonej gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Doposażenie terenu rekreacyjnego przy Gminnym Przedszkolu w Cegłowie o ogród społecznościowy w ramach poprawy dostępu do małej infrastruktury publicznej.

Zamawiający Gmina Baranów (Baranów, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Doposażenie terenu rekreacyjnego przy Gminnym Przedszkolu w Cegłowie o ogród…”, wybierając ofertę wykonawcy Novum Spółka z o.o. Wartość umowy: 279 626 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina BaranówBaranów, Mazowieckie (powiat Lipski →)opublikowano 23 sierpnia 2026
Wartość umowy
279 626 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Novum Spółka z o.o. (Szczytno).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 279 626,04 zł (umowę zawarto 21 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 279 626,04 zł do 458 790,00 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 października 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Baranów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 750147834

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Armii Krajowej 87

1.5.2.)Miejscowość

Baranów

1.5.3.)Kod pocztowy

96-314

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL913 - Warszawski zachodni

1.5.7.)Numer telefonu

46 858 13 50

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@gmina-baranow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.gmina-baranow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1329302

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Doposażenie terenu rekreacyjnego przy Gminnym Przedszkolu w Cegłowie o ogród społecznościowy w ramach poprawy dostępu do małej infrastruktury publicznej.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e1479e9b-9ef6-458d-8246-83f30ea884ab

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00403107

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-23

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00108685/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.5 Doposażenie terenu rekreacyjnego przy Gminnym Przedszkolu w Cegłowie o ogród społecznościowy w ramach poprawy dostępu do małej infrastruktury ogólnodostępnej i publicznej”.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

dofinasowanie w ramach interwencji I.13.1 LEADER/Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczności (RLKS) – komponent Wdrażania LSR

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00328576

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZAPU.271.1.3.2026.MM

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiot i zakres zamierzenia budowlanego

Przedmiotem zamierzenia budowlanego jest: BUDOWA OBIEKTÓW MAŁEJ ARCHITEKTURY W MIEJSCU PUBLICZNYM WRAZ Z UTWARDZENIEM TERENU. Zakres szczegółowy: • Budowa utwardzeń (utwardzenie bezpieczne – sztuczna trawa, utwardzenie z płyt kamiennych) • Budowa ogrodzenia z 2 furtkami • Montaż elementów małej architektury (domek + mini stolik i 2 mini taborety, altana3x3m, stół do gry w szachy i chińczyka, tablica kółko i krzyżyk, zestaw zabawowy, piaskownica, warzywnik, ławki, kosze na śmieci, tablica z regulaminem) • nasadzenia zieleni Niniejsze opracowanie obejmuje swoim zakresem działki w obrębie: 72/2 obręb 0006- Cegłów, gmina Baranów Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 9 do SWZ UWAGA BARDZO WAŻNE: • Zamawiający wskazuje, że dokumentacja projektowa obejmująca Projekt Budowlany (PB) oraz Projekt Techniczny (PT) została opracowana dla całego zamierzenia inwestycyjnego i obejmuje pełny zakres docelowych robót przewidzianych dla realizacji inwestycji. • Przedmiotem niniejszego postępowania jest wyłącznie realizacja Etapu I robót, którego zakres został szczegółowo określony w przedmiarze robót stanowiącym materiał pomocniczy do opisu przedmiotu zamówienia oraz w pozostałych dokumentach postępowania. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania wyłącznie robót objętych zakresem Etapu I wskazanym przez Zamawiającego. • Wykonawca zobowiązany jest dokonać analizy całej dokumentacji projektowej udostępnionej w postępowaniu, z uwzględnieniem faktu, że dokumentacja PB i PT obejmuje również zakres robót niewchodzących w zakres niniejszego zamówienia. Sama obecność określonych rozwiązań projektowych w dokumentacji projektowej nie oznacza obowiązku ich wykonania, jeżeli nie zostały one ujęte w zakresie Etapu I określonym przez Zamawiającego. • W przypadku rozbieżności pomiędzy ogólnym zakresem wynikającym z dokumentacji projektowej obejmującej całe zamierzenie inwestycyjne a zakresem robót przewidzianych do realizacji w ramach niniejszego postępowania, pierwszeństwo dla ustalenia zakresu zamówienia ma zakres Etapu I określony przez Zamawiającego w dokumentach postępowania.

4.5.3.)Główny kod CPV

45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45212140-9 - Obiekty rekreacyjne

45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń

43325000-7 - Wyposażenie parków i placów zabaw

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

279626,04 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

458790 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

279626,04 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Novum Spółka z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7451796890

7.3.3)Ulica

Gnieźnieńska 2A

7.3.4)Miejscowość

Szczytno

7.3.5)Kod pocztowy

12-100

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-21

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

279626,04 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-10-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45112720-8Roboty w zakresie kształtowania ter…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
294 918 zł
Próbka: 20 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
210 037 zł565 135 zł
Rozstęp międzykwartylowy
355 098 zł
Źródło próbki
CPV 45112720· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
210 037 zł
Mediana
294 918 zł
Górny kwartyl
565 135 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Baranów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Baranów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 279 626 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45112720-8 (Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Novum Spółka z o.o. (Szczytno). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.