Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Transport odpadów z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych / 2024 – zam. z wolnej ręki (zad. 4 i 6)

Zamawiający "EKO-REGION" sp. z o.o. (Bełchatów, Łódzkie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Transport odpadów z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych / 2024 – zam. z wolnej…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: "EKO-REGION" sp. z o.o.Bełchatów, Łódzkie (powiat Bełchatowski →)opublikowano 19 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 660 176 zł
Konkurencyjność
~3,0 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Wykonanie umowy

    19 sierpnia 2026

    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wykonanie umowyBieżące

    19 sierpnia 2026

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

"EKO-REGION" sp. z o.o.

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 590765381

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Bawełniana 18

1.4.2.)Miejscowość

Bełchatów

1.4.3.)Kod pocztowy

97-400

1.4.4.)Województwo

łódzkie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL713 - Piotrkowski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@eko-region.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.eko-region.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4bb1a903-54d3-4f93-ad17-cd9c1138f934

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00397265

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-08-19

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Nie

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.7.)Nazwa zamówienia

Transport odpadów z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych / 2024 – zam. z wolnej ręki (zad. 4 i 6)

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie nr 6 - Rejon Ostrzeszów
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompleksowej usługi polegającej na załadunku na środek transportu i transporcie do miejsc przeznaczenia następujących rodzajów odpadów pochodzących z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych:
• niesegregowanych (zmieszanych) komunalnych,
• odpadów gromadzonych selektywnie na terenie poszczególnych nieruchomości oraz w miejscach ogólnodostępnych, tj.: bio, popiół, szkło, papier, metale i tworzywa sztuczne,
• innych odpadów gromadzonych selektywnie na terenach obsługiwanych przez Zamawiającego, tj. leki, baterie, sprzęt RTV i AGD, odpady wielkogabarytowe, odpady remontowo/budowlane, itp. 2. Usługa dotyczy odpadów w systemie gromadzenia:
• w pojemnikach przydomowych (80L, 110L, 120L, 140L, 240L, 1100L),
• w kontenerach (pojemność od 2 m³ do 35 m³),
• w pojemnikach ogólnodostępnych (typ - dzwon, typ - siatka, wózek - 1100L),
• w pojemnikach specjalistycznych do gromadzenia leków, baterii,
• w workach według rodzaju odpadów (zmieszane odpady komunalne, metale i tworzywa sztuczne, szkło, papier, bio, popiół, odpady remontowo-budowlane), • w Punktach Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (pojemniki, kontenery, odpady luzem), • tzw. „wystawka” dla zorganizowanego systemu odbioru odpadów wielkogabarytowych.
3. Usługa obejmuje monitorowanie zgodności tras wyznaczonych przez Zamawiającego w odniesieniu do stanu rzeczywistego w terenie i zgłaszanie wszelkich uchybień w zakresie:
• rodzaju
wskazanego pojemnika/kontenera,
• ilości wskazanych pojemników,
• rodzaju gromadzonego
odpadu,
• stanu sanitarnego miejsca gromadzenia,
• przestrzegania zasad segregacji,
• stanu
technicznego pojemników na odpady.
4. Usługa obejmuje bieżące zamiany pojemników w
terenie (wymiana uszkodzonych pojemników, dostawienia nowych, przestawienia lokalizacyjne, dostarczenia do punktów dystrybucji, znakowanie pojemników, dostarczanie pojemników przeznaczonych do likwidacji, pobieranie pojemników na bieżące potrzeby z magazynu centralnego zlokalizowanego w Bełchatowie przy ul. Przemysłowej oraz wyposażanie właścicieli nieruchomości w worki przeznaczone do gromadzenia odpadów –
zlecone przez Zamawiającego). Wykonawca powinien uwzględnić podczas wymian pojemników ich stan techniczny i sanitarny, tj. w razie potrzeby dokonać wymiany uszkodzonego elementu, np. klapy, kółek czy umyć pojemnik przed jego podstawieniem na nieruchomość tak, aby dostarczany pojemnik był nieuszkodzony, czysty i estetyczny.
5. Usługa obejmuje dystrybucję harmonogramów odbioru odpadów (tzw. kalendarzy) oraz innych materiałów informacyjnych do każdej nieruchomości na terenach gmin wskazanych przez Zamawiającego w terminach i zgodnie z wytycznymi oraz zasadami określonymi przez daną gminę. Harmonogramy i materiały informacyjne zapewnia Zamawiający. Szczegółowe warunki
techniczne realizacji usługi dla danego zadania znajdują się w załączniku nr 1 do zaproszenia i umowy - Warunki techniczne realizacji usługi. B. Warunki techniczne realizacji usługi Założenia:
• Tabor samochodowy – w załączniku nr 1 i umowy określono ilości taboru po
stronie Zamawiającego oraz ile jednostek taboru dla danego rejonu ma obowiązek zapewnić Wykonawca,
• Zasady przekazania do użytkowania pojazdów, o których mowa w załączniku nr 1 do zaproszenia i umowy dla danego zadania zostaną uregulowane odrębną umową zawartą pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą
• Odpady dostarczane w miejsca wskazane przez Zamawiającego w oparciu o zawarte umowy zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
C. Czynsz dzierżawny Wysokość czynszu dzierżawnego dla pojazdów będących przedmiotem dzierżawy ustalono ze względu na wiek pojazdu i rodzaj silnika: 1. Pojazdy z silnikiem diesla:
a) Ciężarowe, roczniki 2021 i nowsze – 1 200 zł/miesiąc;
b) Ciężarowe, roczniki 2018 do 2020 – 1 000 zł/miesiąc;
c) Ciężarowe, roczniki 2015 do 2017 – 900 zł/miesiąc;
d) Ciężarowe, roczniki 2012 do 2014 – 800 zł/miesiąc; e) Ciężarowe, roczniki 2011 i starsze – 700 zł/miesiąc;
f) Dostawcze – 300 zł/miesiąc bez względu na rocznik.
2. Pojazdy napędzane gazem CNG
a) ciężarowe – 1500 zł b) dostawcze – 600 zł 3. Pojazdy elektryczne
a) ciężarowe – 2000 zł b)
dostawcze – 800 zł
D. Inne zobowiązania Wykonawca zobowiązuje się do ponoszenia
kosztów napraw uszkodzeń mechanicznych, spowodowanych niewłaściwą eksploatacją urządzeń typu: GPS, kamery, tablety (panele kierowcy), anten RFID oraz urządzeń do obsługi wag samochodowych będących własnością Zamawiającego, zainstalowanych w pojazdach użytkowanych przez Wykonawcę. Powyższe dotyczy zarówno urządzeń zamontowanych w
pojazdach Zamawiającego, jak i Wykonawcy. Za każdy przypadek zniszczenia wyżej wymienionego sprzętu Zamawiający obciąży Wykonawcę kwotą stanowiącą równowartość naprawy lub zakupu nowego sprzętu wraz z jego montażem na podstawie faktury.
Szczegółowe warunki techniczne realizacji usługi w podziale na poszczególne rejony zostały przedstawione w załączniku nr 1 i do umowy. Szczegółowe warunki techniczne realizacji usługi znajdują się w załączniku nr 1 do zaproszenia i umowy dla danego zadania.

3.9.)Główny kod CPV

90500000-2 - Usługi związane z odpadami

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2026-01-30

4.2.)Okres realizacji zamówienia

od 2026-02-01 do 2026-07-31

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Jolantą Fiks, prowadzącą działalność gospodarczą pod nazwą Gospodarka Odpadami Jolanta Fiks

4.3.3.)Ulica

ul. Pabianicka 5/27

4.3.4.)Miejscowość

Bełchatów

4.3.5.)Kod pocztowy

97-400

4.3.6.)Województwo

łódzkie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

2204496,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2026/S 034-115262

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-07-31

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

2027853,53 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90500000-2Usługi związane z odpadami
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 660 176 zł
Próbka: 158 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
496 250 zł4 610 198 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 113 948 zł
Źródło próbki
CPV 90500000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
496 250 zł
Mediana
1 660 176 zł
Górny kwartyl
4 610 198 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

"EKO-REGION" sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bełchatów.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90500000-2 (Usługi związane z odpadami). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.