Budowa budynku higieniczno-sanitarnego w technologii kontenerowej w Z/I Julków / 2026
Zamawiający "EKO-REGION" sp. z o.o. (Bełchatów, Łódzkie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Budowa budynku higieniczno-sanitarnego w technologii kontenerowej w Z/I Julków / 2026”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=276451, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,6 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
21 sierpnia 2026
Termin ofert: 11 września 2026 10:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
28 sierpnia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszeniaBieżące
02 września 2026
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | "EKO-REGION" sp. z o.o. |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 590765381 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Bawełniana 18 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Bełchatów |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 97-400 |
| 1.4.4.) | Województwo | łódzkie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL713 - Piotrkowski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | sekretariat@eko-region.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.eko-region.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego) |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Środowisko |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00418291 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-09-02 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00401938 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.4. | Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą | O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 1) Sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca przedstawi informację z banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającą wysokość środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, w okresie nie wcześniejszym niż 3 miesiące przed jej złożeniem, na kwotę min.: 1.000.000,00 zł. Wyciąg z konta bankowego również jest prawidłowym potwierdzeniem, jak wygląda sytuacja ekonomiczna Wykonawcy. Zamawiający dopuszcza możliwość załączenia uproszczonego wyciągu z konta za ostatni miesiąc, opatrzony klauzulą: Potwierdzenie wygenerowane elektronicznie. Dokument sporządzony na podstawie art. 7 Ustawy Prawo Bankowe (Dz.U.2023 poz. 2488 z późn. zm.) nie wymaga podpisu ani stempla. 2) Zdolności technicznej lub zawodowej; Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca przedstawi: a) Wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich pięciu lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, dwóch robót budowlanych polegających każda na: budowie lub rozbudowie w technologii kontenerowej budynku socjalnego, sanitarnego, higieniczno-sanitarnego, biurowego lub użyteczności publicznej o powierzchni użytkowej minimum 500 m2 oraz infrastruktury towarzyszącej, tj. z instalacjami wewnętrznymi i zewnętrznymi (wykaz z podaniem wartości netto, przedmiotu zamówienia, daty i miejsca wykonania oraz odbiorcy), poświadczonej pozytywną referencją bądź innymi dokumentami podmiotu, na rzecz którego wykonano inwestycję lub innych podmiotów, na których zasobach polega Wykonawca, o wartości minimum 1.000.000,00 zł netto każda robota budowlana. Wzór wykazu robót budowlanych stanowi załącznik nr 12 do SWZ. Uwaga: Wykonawca przedstawiający referencje potwierdzające należyte wykonanie umowy, które realizował w ramach konsorcjum, zobowiązany jest dołączyć oświadczenie, z którego będzie wynikać, które usługi realizował poszczególny członek konsorcjum. b) Wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakres wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie dysponowania tymi osobami. Wykonawca zobowiązany jest do przedstawienia następującego wykazu dla osób, które będą realizowały przedmiotowe zadanie: kierownik budowy: posiadający uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane w świetle wcześniej obowiązujących przepisów prawa (wymagane do podania w wykazie); posiadający co najmniej pięcioletnie doświadczenie zawodowe w pełnieniu samodzielnych funkcji w budownictwie (wymagane do podania w wykazie). kierownik robót sieciowych: posiadający uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji, urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane w świetle wcześniej obowiązujących przepisów prawa (wymagane do podania w wykazie); posiadający co najmniej pięcioletnie doświadczenie zawodowe w pełnieniu samodzielnych funkcji w budownictwie (wymagane do podania w wykazie). kierownika robót sieciowych: posiadający uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane w świetle wcześniej obowiązujących przepisów prawa; posiadający co najmniej pięcioletnie doświadczenie zawodowe w pełnieniu samodzielnych funkcji w budownictwie (wymagane do podania w wykazie). Wzór wykazu osób stanowi załącznik nr 13 do SWZ. Po zmianie: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 1) Sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca przedstawi informację z banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającą wysokość środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, w okresie nie wcześniejszym niż 3 miesiące przed jej złożeniem, na kwotę min.: 1.000.000,00 zł. Wyciąg z konta bankowego również jest prawidłowym potwierdzeniem, jak wygląda sytuacja ekonomiczna Wykonawcy. Zamawiający dopuszcza możliwość załączenia uproszczonego wyciągu z konta za ostatni miesiąc, opatrzony klauzulą: Potwierdzenie wygenerowane elektronicznie. Dokument sporządzony na podstawie art. 7 Ustawy Prawo Bankowe (Dz.U.2023 poz. 2488 z późn. zm.) nie wymaga podpisu ani stempla. 2) Zdolności technicznej lub zawodowej; Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca przedstawi: a) Wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich pięciu lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, dwóch robót budowlanych polegających każda na: budowie lub rozbudowie w dowolnej technologii, tj. np. tradycyjnej murowanej, żelbetowej lub stalowej, budynku socjalnego, sanitarnego, higieniczno-sanitarnego, biurowego lub użyteczności publicznej o powierzchni użytkowej minimum 500 m2 oraz infrastruktury towarzyszącej, tj. z instalacjami wewnętrznymi i zewnętrznymi (wykaz z podaniem wartości netto, przedmiotu zamówienia, daty i miejsca wykonania oraz odbiorcy), poświadczonej pozytywną referencją bądź innymi dokumentami podmiotu, na rzecz którego wykonano inwestycję lub innych podmiotów, na których zasobach polega Wykonawca, o wartości minimum 1.000.000,00 zł netto każda robota budowlana. Wzór wykazu robót budowlanych stanowi załącznik nr 12 do SWZ. Uwaga: Wykonawca przedstawiający referencje potwierdzające należyte wykonanie umowy, które realizował w ramach konsorcjum, zobowiązany jest dołączyć oświadczenie, z którego będzie wynikać, które usługi realizował poszczególny członek konsorcjum. b) Wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakres wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie dysponowania tymi osobami. Wykonawca zobowiązany jest do przedstawienia następującego wykazu dla osób, które będą realizowały przedmiotowe zadanie: kierownik budowy: posiadający uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane w świetle wcześniej obowiązujących przepisów prawa (wymagane do podania w wykazie); posiadający co najmniej pięcioletnie doświadczenie zawodowe w pełnieniu samodzielnych funkcji w budownictwie (wymagane do podania w wykazie). kierownik robót sieciowych: posiadający uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji, urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane w świetle wcześniej obowiązujących przepisów prawa (wymagane do podania w wykazie); posiadający co najmniej pięcioletnie doświadczenie zawodowe w pełnieniu samodzielnych funkcji w budownictwie (wymagane do podania w wykazie). kierownika robót sieciowych: posiadający uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane w świetle wcześniej obowiązujących przepisów prawa; posiadający co najmniej pięcioletnie doświadczenie zawodowe w pełnieniu samodzielnych funkcji w budownictwie (wymagane do podania w wykazie). Wzór wykazu osób stanowi załącznik nr 13 do SWZ. |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki.