AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Usługa sprzątania na terenie OUK Skierniewice, OUK Łask, OUK Pabianice /2026

Zamawiający "EKO-REGION" sp. z o.o. (Bełchatów, Łódzkie) prowadzi postępowanie „Usługa sprzątania na terenie OUK Skierniewice, OUK Łask, OUK Pabianice /2026”. Termin składania ofert upływa 10 września 2026, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: "EKO-REGION" sp. z o.o.Bełchatów, Łódzkie (powiat Bełchatowski →)opublikowano 27 sierpnia 2026

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 554 360 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
10 września 2026, 10:00
6d 1h
Konkurencyjność
~3,0 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    27 sierpnia 2026

    Termin ofert: 10 września 2026 10:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi sprzątania pomieszczeń i utrzymania czystości wraz ze sprzątaniem miejsc wskazanych przez zamawiającego w 3 zadaniach na terenie Skierniewic, Łasku i Pabianic.

  • 2

    WarunkiWarunek doświadczenia wymaga dwóch usług sprzątania z ostatnich 3 lat, przy czym dla zadań określono minimalne wartości netto: 16 700,00 zł, 3 400,00 zł i 3 400,00 zł.

  • 3

    ZakresZakres obejmuje m.in. około 361 m.kw. w Skierniewicach, około 56 m.kw. w Łasku i około 66,60 m.kw. w Pabianicach, z pracą w określonych dniach i godzinach dla każdego zadania.

  • 4

    ZakresZamówienie trwa 12 miesiące, można złożyć ofertę na wszystkie części, a zamawiający przewiduje udzielenie zamówień podobnych do 50% wartości zamówienia podstawowego na każde zadanie.

Kontekst Atlasu

  • W ostatnich 3 latach Atlas powiązał z postępowaniami tego zamawiającego 6 orzeczeń KIO; w 3 sprawach odwołanie oddalono.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

"EKO-REGION" sp. z o.o.

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 590765381

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Bawełniana 18

1.5.2.)Miejscowość

Bełchatów

1.5.3.)Kod pocztowy

97-400

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL713 - Piotrkowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@eko-region.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.eko-region.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Środowisko

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Usługa sprzątania na terenie OUK Skierniewice, OUK Łask, OUK Pabianice /2026

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d4f8153a-f817-42c3-94ad-03d4ba43f271

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00410078

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

www.eko-region.pl

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://platformazakupowa.pl/pn/eko-region.

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Wymagania szczegółowo opisane są w Rozdziale XIV i XV SWZ.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Zamawiający dopuszcza złożenie oferty w postaci katalogu

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Informacje szczegółowo opisane w Rozdziale II SWZ

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Tak

4.1.9.)Liczba części

3

4.1.10.)Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.)Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem postępowania jest świadczenie usługi polegającej na sprzątaniu pomieszczeń i utrzymaniu w nich czystości wraz z utrzymaniem czystości i sprzątaniem miejsc wskazanych przez Zamawiającego na terenie:
Zadanie 2: Oddział Usług Komunalnych ”EKO-REGION” sp. z o.o. w Łasku przy
ul. Słowackiego 16,
2) Zakres usługi świadczonej przez Wykonawcę:
a) Zadanie 1: Oddział Usług Komunalnych ”EKO-REGION” sp. z o.o. w Skierniewicach, ul. Czerwona 7:
- sprzątanie pomieszczeń o powierzchni całkowitej ~361 m.kw. na terenie dwóch budynków biurowo-warsztatowych oraz budynku gospodarczego (portiernia);
- sprzątanie najbliższego otoczenia przed wejściem do budynków biurowo-warsztatowych oraz budynku gospodarczego (portiernia) o powierzchni całkowitej ~15 m.kw.
- sprzątanie pomieszczeń oraz terenów zewnętrznych, o których mowa w punktach powyżej odbywać się będzie, w każdy dzień roboczy od poniedziałku do piątku w godzinach od 11:00 do 15:00 przez jednego pracownika.
Zastrzega się jednak, że jeżeli termin wykonania usługi przypada na dzień uznany ustawowo za wolny od pracy, należy wyznaczyć w danym okresie rozliczeniowym inny dzień do wykonania usługi, zaakceptowany przez obie strony.
b) Zadanie 2: Oddział Usług Komunalnych ”EKO-REGION” sp. z o.o. w Łasku, ul. Słowackiego 16:
- sprzątanie pomieszczeń o powierzchni całkowitej ~56 m.kw. na terenie budynku biurowego;
- sprzątanie pomieszczeń oraz terenów zewnętrznych, o których mowa w punktach powyżej odbywać się będzie, w ciągu dwóch dni w tygodniu, w każdy wtorek i piątek w godzinach od 13:00 do 15:00 przez jednego pracownika.
Zastrzega się jednak, że jeżeli termin wykonania usługi przypada na dzień uznany ustawowo za wolny od pracy, należy wyznaczyć w danym okresie rozliczeniowym inny dzień do wykonania usługi, zaakceptowany przez obie strony.
c) Zadanie 3: Oddział Usług Komunalnych ”EKO-REGION” sp. z o.o. w Pabianicach, ul. Warszawskiej 75:
- sprzątanie pomieszczeń o powierzchni całkowitej ~66,60 m.kw. na terenie budynku biurowego;
- sprzątanie pomieszczeń oraz terenów zewnętrznych, o których mowa w punktach powyżej odbywać się będzie, dwa razy w tygodniu, w każdy wtorek i piątek w godzinach od 08:00 do 10:00 przez jednego pracownika.
Zastrzega się jednak, że jeżeli termin wykonania usługi przypada na dzień uznany ustawowo za wolny od pracy, należy wyznaczyć w danym okresie rozliczeniowym inny dzień do wykonania usługi, zaakceptowany przez obie strony.
Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w załączniku nr 1 do SWZ i umowy, tj.:
miejsce realizacji usługi, zakres usługi, zakres obowiązków, uprawnień i odpowiedzialności Wykonawcy na terenie wskazanym przez ”EKO-REGION” sp. z o.o. – dla każdego zadania.

4.2.6.)Główny kod CPV

90910000-9 - Usługi sprzątania

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Tak

4.2.14.)Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Pzp. do 50 % wartości zamówienia podstawowego na każde zadanie, polegających na powtórzeniu usług zawartych w przedmiotowym postępowaniu, tj. na wykonaniu usługi sprzątania pomieszczeń i utrzymania w nich czystości wraz z utrzymaniem czystości i sprzątaniem miejsc wskazanych przez Zamawiającego dla każdego zadania (zakres tożsamy z zamówieniem podstawowym).

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

1. Ocenie będą podlegały oferty ważne, tj. oferty niepodlegające odrzuceniu.
2. Kryteria oceny ofert: Kryterium: cena – maksymalnie 100,00 pkt .
Wykonawca, który zaproponuje najniższą cenę w całym okresie obowiązywania umowy otrzyma 100,00 punktów. Pozostali otrzymają liczbę punktów według wzoru:
Liczba punktów = Najniższa cena ofertowa / Cena badanej oferty x 100.
Oferta, która przedstawi najkorzystniejszy bilans zostanie uznana za najkorzystniejszą, a pozostałe oferty będą sklasyfikowane zgodnie z liczbą uzyskanych punktów. Realizacja zamówienia zostanie powierzona Wykonawcy, którego oferta uzyska najwyższą liczbę punktów spośród ofert niepodlegających odrzuceniu.
Komisja dokona obliczeń z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem postępowania jest świadczenie usługi polegającej na sprzątaniu pomieszczeń i utrzymaniu w nich czystości wraz z utrzymaniem czystości i sprzątaniem miejsc wskazanych przez Zamawiającego na terenie:
Zadanie 2: Oddział Usług Komunalnych ”EKO-REGION” sp. z o.o. w Łasku przy
ul. Słowackiego 16,
2) Zakres usługi świadczonej przez Wykonawcę:
a) Zadanie 1: Oddział Usług Komunalnych ”EKO-REGION” sp. z o.o. w Skierniewicach, ul. Czerwona 7:
- sprzątanie pomieszczeń o powierzchni całkowitej ~361 m.kw. na terenie dwóch budynków biurowo-warsztatowych oraz budynku gospodarczego (portiernia);
- sprzątanie najbliższego otoczenia przed wejściem do budynków biurowo-warsztatowych oraz budynku gospodarczego (portiernia) o powierzchni całkowitej ~15 m.kw.
- sprzątanie pomieszczeń oraz terenów zewnętrznych, o których mowa w punktach powyżej odbywać się będzie, w każdy dzień roboczy od poniedziałku do piątku w godzinach od 11:00 do 15:00 przez jednego pracownika.
Zastrzega się jednak, że jeżeli termin wykonania usługi przypada na dzień uznany ustawowo za wolny od pracy, należy wyznaczyć w danym okresie rozliczeniowym inny dzień do wykonania usługi, zaakceptowany przez obie strony.
b) Zadanie 2: Oddział Usług Komunalnych ”EKO-REGION” sp. z o.o. w Łasku, ul. Słowackiego 16:
- sprzątanie pomieszczeń o powierzchni całkowitej ~56 m.kw. na terenie budynku biurowego;
- sprzątanie pomieszczeń oraz terenów zewnętrznych, o których mowa w punktach powyżej odbywać się będzie, w ciągu dwóch dni w tygodniu, w każdy wtorek i piątek w godzinach od 13:00 do 15:00 przez jednego pracownika.
Zastrzega się jednak, że jeżeli termin wykonania usługi przypada na dzień uznany ustawowo za wolny od pracy, należy wyznaczyć w danym okresie rozliczeniowym inny dzień do wykonania usługi, zaakceptowany przez obie strony.
c) Zadanie 3: Oddział Usług Komunalnych ”EKO-REGION” sp. z o.o. w Pabianicach, ul. Warszawskiej 75:
- sprzątanie pomieszczeń o powierzchni całkowitej ~66,60 m.kw. na terenie budynku biurowego;
- sprzątanie pomieszczeń oraz terenów zewnętrznych, o których mowa w punktach powyżej odbywać się będzie, dwa razy w tygodniu, w każdy wtorek i piątek w godzinach od 08:00 do 10:00 przez jednego pracownika.
Zastrzega się jednak, że jeżeli termin wykonania usługi przypada na dzień uznany ustawowo za wolny od pracy, należy wyznaczyć w danym okresie rozliczeniowym inny dzień do wykonania usługi, zaakceptowany przez obie strony.
Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w załączniku nr 1 do SWZ i umowy, tj.:
miejsce realizacji usługi, zakres usługi, zakres obowiązków, uprawnień i odpowiedzialności Wykonawcy na terenie wskazanym przez ”EKO-REGION” sp. z o.o. – dla każdego zadania.

4.2.6.)Główny kod CPV

90910000-9 - Usługi sprzątania

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Tak

4.2.14.)Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Pzp. do 50 % wartości zamówienia podstawowego na każde zadanie, polegających na powtórzeniu usług zawartych w przedmiotowym postępowaniu, tj. na wykonaniu usługi sprzątania pomieszczeń i utrzymania w nich czystości wraz z utrzymaniem czystości i sprzątaniem miejsc wskazanych przez Zamawiającego dla każdego zadania (zakres tożsamy z zamówieniem podstawowym).

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

1. Ocenie będą podlegały oferty ważne, tj. oferty niepodlegające odrzuceniu.
2. Kryteria oceny ofert: Kryterium: cena – maksymalnie 100,00 pkt .
Wykonawca, który zaproponuje najniższą cenę w całym okresie obowiązywania umowy otrzyma 100,00 punktów. Pozostali otrzymają liczbę punktów według wzoru:
Liczba punktów = Najniższa cena ofertowa / Cena badanej oferty x 100.
Oferta, która przedstawi najkorzystniejszy bilans zostanie uznana za najkorzystniejszą, a pozostałe oferty będą sklasyfikowane zgodnie z liczbą uzyskanych punktów. Realizacja zamówienia zostanie powierzona Wykonawcy, którego oferta uzyska najwyższą liczbę punktów spośród ofert niepodlegających odrzuceniu.
Komisja dokona obliczeń z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem postępowania jest świadczenie usługi polegającej na sprzątaniu pomieszczeń i utrzymaniu w nich czystości wraz z utrzymaniem czystości i sprzątaniem miejsc wskazanych przez Zamawiającego na terenie:
Zadanie 2: Oddział Usług Komunalnych ”EKO-REGION” sp. z o.o. w Łasku przy
ul. Słowackiego 16,
2) Zakres usługi świadczonej przez Wykonawcę:
a) Zadanie 1: Oddział Usług Komunalnych ”EKO-REGION” sp. z o.o. w Skierniewicach, ul. Czerwona 7:
- sprzątanie pomieszczeń o powierzchni całkowitej ~361 m.kw. na terenie dwóch budynków biurowo-warsztatowych oraz budynku gospodarczego (portiernia);
- sprzątanie najbliższego otoczenia przed wejściem do budynków biurowo-warsztatowych oraz budynku gospodarczego (portiernia) o powierzchni całkowitej ~15 m.kw.
- sprzątanie pomieszczeń oraz terenów zewnętrznych, o których mowa w punktach powyżej odbywać się będzie, w każdy dzień roboczy od poniedziałku do piątku w godzinach od 11:00 do 15:00 przez jednego pracownika.
Zastrzega się jednak, że jeżeli termin wykonania usługi przypada na dzień uznany ustawowo za wolny od pracy, należy wyznaczyć w danym okresie rozliczeniowym inny dzień do wykonania usługi, zaakceptowany przez obie strony.
b) Zadanie 2: Oddział Usług Komunalnych ”EKO-REGION” sp. z o.o. w Łasku, ul. Słowackiego 16:
- sprzątanie pomieszczeń o powierzchni całkowitej ~56 m.kw. na terenie budynku biurowego;
- sprzątanie pomieszczeń oraz terenów zewnętrznych, o których mowa w punktach powyżej odbywać się będzie, w ciągu dwóch dni w tygodniu, w każdy wtorek i piątek w godzinach od 13:00 do 15:00 przez jednego pracownika.
Zastrzega się jednak, że jeżeli termin wykonania usługi przypada na dzień uznany ustawowo za wolny od pracy, należy wyznaczyć w danym okresie rozliczeniowym inny dzień do wykonania usługi, zaakceptowany przez obie strony.
c) Zadanie 3: Oddział Usług Komunalnych ”EKO-REGION” sp. z o.o. w Pabianicach, ul. Warszawskiej 75:
- sprzątanie pomieszczeń o powierzchni całkowitej ~66,60 m.kw. na terenie budynku biurowego;
- sprzątanie pomieszczeń oraz terenów zewnętrznych, o których mowa w punktach powyżej odbywać się będzie, dwa razy w tygodniu, w każdy wtorek i piątek w godzinach od 08:00 do 10:00 przez jednego pracownika.
Zastrzega się jednak, że jeżeli termin wykonania usługi przypada na dzień uznany ustawowo za wolny od pracy, należy wyznaczyć w danym okresie rozliczeniowym inny dzień do wykonania usługi, zaakceptowany przez obie strony.
Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w załączniku nr 1 do SWZ i umowy, tj.:
miejsce realizacji usługi, zakres usługi, zakres obowiązków, uprawnień i odpowiedzialności Wykonawcy na terenie wskazanym przez ”EKO-REGION” sp. z o.o. – dla każdego zadania.

4.2.6.)Główny kod CPV

90910000-9 - Usługi sprzątania

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Tak

4.2.14.)Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Pzp. do 50 % wartości zamówienia podstawowego na każde zadanie, polegających na powtórzeniu usług zawartych w przedmiotowym postępowaniu, tj. na wykonaniu usługi sprzątania pomieszczeń i utrzymania w nich czystości wraz z utrzymaniem czystości i sprzątaniem miejsc wskazanych przez Zamawiającego dla każdego zadania (zakres tożsamy z zamówieniem podstawowym).

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

1. Ocenie będą podlegały oferty ważne, tj. oferty niepodlegające odrzuceniu.
2. Kryteria oceny ofert: Kryterium: cena – maksymalnie 100,00 pkt .
Wykonawca, który zaproponuje najniższą cenę w całym okresie obowiązywania umowy otrzyma 100,00 punktów. Pozostali otrzymają liczbę punktów według wzoru:
Liczba punktów = Najniższa cena ofertowa / Cena badanej oferty x 100.
Oferta, która przedstawi najkorzystniejszy bilans zostanie uznana za najkorzystniejszą, a pozostałe oferty będą sklasyfikowane zgodnie z liczbą uzyskanych punktów. Realizacja zamówienia zostanie powierzona Wykonawcy, którego oferta uzyska najwyższą liczbę punktów spośród ofert niepodlegających odrzuceniu.
Komisja dokona obliczeń z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

Zdolności technicznej lub zawodowej;
Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca przedstawi:
wykaz wykonanych usług w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, dwie usługi w zakresie sprzątania pomieszczeń i utrzymania w nich czystości (wykaz z podaniem ich wartości netto, przedmiotu, daty wykonania i odbiorców), poświadczonej pozytywną referencją podmiotu lub innymi dokumentami, każda o wartości wskazanej poniżej:
Zadanie nr 1: OUK Skierniewice - wartość minimum 16 700,00 zł
Zadanie nr 2: OUK Łask- wartość minimum 3 400,00 zł
Zadanie nr 3: OUK Pabianice - wartość minimum 3 400,00 zł
Jeśli wykonawca będzie składał ofertę na więcej niż jedno zadanie to musi przedstawić wykaz dwóch usług, których wartość będzie co najmniej równa sumie wartości zadań, na które składa ofertę.
Wykazu usług stanowi załącznik nr 10 do SWZ.
Uwaga!
Wykonawca przedstawiający referencje potwierdzające należyte wykonanie umowy, które realizował w ramach konsorcjum, zobowiązany jest dołączyć oświadczenie, z którego będzie wynikać, które usługi realizował poszczególny członek konsorcjum.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

Wykaz podmiotowych środków dowodowych szczegółowo opisany jest w rozdziale X SWZ.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

Wykaz podmiotowych środków dowodowych szczegółowo opisany jest w rozdziale X SWZ.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Treść umowy i przesłanki jej zmiany zostały zawarte w projekcie umowy, która stanowią załącznik nr 12 do SWZ.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Tak

7.6.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-10 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

platforma zakupowa: www.platformazakupowa.pl/pn/eko-region

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-10 10:15

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-10-09

Sekcja 9

Pozostałe informacje

  1. 1.
    Zamawiający przed złożeniem oferty wymaga od Wykonawców przeprowadzenia wizji lokalnej miejsca wykonania przedmiotu zamówienia, która jest niezbędna celem prawidłowego przygotowania oferty.
  2. 2.
    Wizja ma służyć sprawdzeniu miejsca i warunków wykonania przedmiotu zamówienia.
  3. 3.
    Zamawiający wyznacza następujący termin wizji lokalnej: w dniu 02.09.2026 r. o godzinie 08:00 na terenie Oddziału Usług Komunalnych ”EKO-REGION” sp. z o.o. w Łasku, przy ul. Słowackiego 16.
    Zbiórka osób biorących udział w wizji lokalnej w budynku biurowym.
    10:00 na terenie Oddziału Usług Komunalnych ”EKO-REGION” sp. z o.o. w Pabianicach, przy ul. Warszawskiej 75.
    Zbiórka osób biorących udział w wizji lokalnej w budynku biurowym.
    13:00 na terenie Oddziału Usług Komunalnych ”EKO-REGION” sp. z o.o. w Skierniewicach, przy ul. Czerwonej 7.
    Zbiórka osób biorących udział w wizji lokalnej w budynku biurowym.
  4. 4.
    Wykonawca zobowiązany jest zgłosić Zamawiającemu chęć przeprowadzenia wizji lokalnej na adres e-mail: sekretariat@eko-region.pl. W wiadomości e-mail należy podać jeden z dwóch terminów przypadających na odbycie wizji lokalnej.
  5. 5.
    Wykonawca otrzyma potwierdzenie odbycia wizji lokalnej u Zamawiającego podpisane przez osoby reprezentujące Wykonawcę i Zamawiającego - załącznik nr 11 do SWZ.
  6. 6.
    Zamawiający nie udziela odpowiedzi na pytania Wykonawców podczas wizji lokalnej.
  7. 7.
    Oferta Wykonawcy, który przed złożeniem oferty nie przeprowadzi wizji
    lokalnej, zostanie przez Zamawiającego odrzucona, zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt 18) ustawy Pzp (Wykonawca zobowiązany jest do uczestnictwa w przynajmniej jednej z dwóch wizji lokalnych).
    II. PODSTAWY WYKLUCZENIA
  8. 1.
    Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych:
    a) w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp,
    b) w art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, tj.:
    w stosunku do którego otwarto likwidację, ogłoszono upadłość, którego aktywami zarządza likwidator lub sąd, zawarł układ z wierzycielami, którego działalność gospodarcza jest zawieszona albo znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury.
    c) w stosunku do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o której mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2023 poz. 1497 z późn. zm.).
  9. 2.
    Zgodnie z art. 119 ustawy Pzp, Zamawiający oceni, czy udostępniane Wykonawcy przez podmioty udostępniające zasoby zdolności techniczne lub zawodowe pozwalają na wykazanie przez Wykonawcę spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 112 ust. 2 pkt 4 ustawy Pzp, a także zbada, czy nie zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, które zostały przewidziane względem Wykonawcy.
  10. 3.
    Wykluczenie Wykonawcy następuje zgodnie z art. 111 ustawy Pzp.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90910000-9Usługi sprzątania
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
554 360 zł
Próbka: 144 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
226 398 zł1 461 462 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 235 063 zł
Źródło próbki
CPV 90910000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
226 398 zł
Mediana
554 360 zł
Górny kwartyl
1 461 462 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 10.09.2026, 10:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
"EKO-REGION" sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bełchatów.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90910000-9 (Usługi sprzątania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.