Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 4 częściach4 części
Łączna wartość umów
113 170 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    20 910 zł
    2 oferty
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    20 400 zł
    4 oferty
  3. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    27 060 zł
    5 ofert
  4. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    44 800 zł
    3 oferty
Oferty w postępowaniu
14 ofert(łącznie na 4 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja i rękojmia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Opracowanie dokumentacji technicznych i projektowych dla budynków administrowanych przez Zarząd Lokali Miejskich w Łodzi w podziale na 4 części.

Zamawiający Zarząd Lokali Miejskich (Łódź, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Opracowanie dokumentacji technicznych i projektowych dla budynków administrowanych przez…”, wybierając 2 wykonawców. Łączna wartość umów: 113 170 zł. Złożono 14 ofert.

Zamawiający: Zarząd Lokali MiejskichŁódź, Łódzkieopublikowano 15 czerwca 2026
Łączna wartość umów
113 170 zł
Liczba ofert
14 ofertłącznie, 4 części
Konkurencyjność
~3,5 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: Usługi Projektowe Błażej Płecha (części 1, 3); Projekt i budowa Klimowscy – projekty budynków i ekspertyzy techniczne Juliusz Klimowski (części 2, 4).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 113 170,00 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 14 ofert na wszystkie części postępowania.

  • 4

    Zamówienie dotyczy opracowania dokumentacji technicznych i projektowych dla budynków administrowanych przez Zarząd Lokali Miejskich w Łodzi w podziale na 4 części.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zarząd Lokali Miejskich

1.3.)Oddział zamawiającego

ZLM

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 363752546

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

al. Kościuszki 47

1.5.2.)Miejscowość

Łódź

1.5.3.)Kod pocztowy

90-514

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL711 - Miasto Łódź

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zlm@zlm.lodz.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zlm.lodz.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/zlm_lodz

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - związek jednostek samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


administrowanie nieruchomościami komunalnymi

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Opracowanie dokumentacji technicznych i projektowych dla budynków administrowanych przez Zarząd Lokali Miejskich w Łodzi w podziale na 4 części.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b5b2ffc1-a1ba-4f2c-9871-06c00876791b

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00290306

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-15

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00631143/13/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.24 Opracowanie dokumentacji projektowej napraw ziązanych ze złym stanem technicznym 5 budynków

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00235524

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DZP.261.111.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 1: Starorudzka 14/16
Opracowanie dokumentacji technicznej (ekspertyzy konserwatorskiej budynku mieszkalnego [nr geod. 595] oraz ekspertyzy konstrukcyjno-budowlanej wraz z analizą opłacalności wykonania remontu czterech budynków gospodarczych [nr geod. 892, 1, 2, 3) dla budynków zlokalizowanych na nieruchomości przy ul. Starorudzkiej 14/16 w Łodzi (dz. nr 17/18, obręb G-41).Budynek mieszkalny jest obiektem zabytkowymi wpisanym do Rejestru Zabytków jako Dom mieszkalny, budynki gospodarcze nie są obiektami zabytkowymi, obiekty nie znajdują się na obszarze historycznego układu urbanistycznego. Łączna kubatura budynków: 1 994,00 m³.

4.5.3.)Główny kod CPV

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.5.5.)Wartość części

31202,10 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 2: Zarzewska 56/58, Dąbrowskiego 42
Opracowanie dokumentacji technicznej (projektu budowlanego [PZT+PAB+PT] budowy schodów zewnętrznych i pochylni) dla budynku mieszkalnego wielorodzinnego zlokalizowanego na nieruchomości przy ul. Zarzewskiej 56/58 w Łodzi (dz. nr 152/12, obręb G-4). Kubatura schodów istniejących: 24,00 m³
Budynek nie jest obiektem zabytkowym wpisanym do Ewidencji Zabytków miasta Łodzi, ale znajduje się na obszarze historycznego układu urbanistycznego „Osada Nowa Łódka 1827”.
oraz
opracowanie dokumentacji technicznej (projektu budowlanego remontu schodów zewnętrznych po obrysie) położonych na nieruchomości przy ul. Dąbrowskiego 42 w Łodzi (dz. nr 24/1, obręb G-6).
Kubatura schodów zewnętrznych: 87,00 m3. Budynek nie jest obiektem zabytkowym wpisanym do Ewidencji Zabytków miasta Łodzi oraz nie znajduje się na obszarze historycznego układu urbanistycznego.

4.5.3.)Główny kod CPV

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.5.5.)Wartość części

31917,70 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 3: Różyckiego 10
Opracowanie dokumentacji technicznej (projektu budowlanego wzmocnienia ścian zewnętrznych i nadproży okiennych, odtworzenia izolacji poziomych i pionowych ścian fundamentowych, wykonania remontu dachu, remont elewacji z kolorystyką) dla budynku mieszkalnego frontowego zlokalizowanego na nieruchomości przy ul. Różyckiego 10 w Łodzi (dz. nr 75/1, obręb G-2).
Kubatura bud. mieszkalnego: 3 218,00 m³. Budynek nie jest obiektem zabytkowym wpisanym do Ewidencji Zabytków miasta Łodzi oraz nie znajduje się na obszarze historycznego układu urbanistycznego

4.5.3.)Główny kod CPV

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.5.5.)Wartość części

58641,30 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Opracowanie dokumentacji technicznej (projektu budowlanego remontu i odtworzenia balkonów, wzmocnienia ścian zewnętrznych, remontu elewacji wraz z kolorystyką oraz z wymianą stolarki okiennej, odtworzenia izolacji poziomych i pionowych ścian fundamentowych, wykonania ogrodzenia z bramą wjazdową i furtką) dla budynku mieszkalnego zlokalizowanego na nieruchomości przy ul. Senatorskiej 5 w Łodzi (dz. nr 45, obręb G-4).
Budynek nie jest obiektem zabytkowym wpisanym do Ewidencji Zabytków miasta Łodzi, ale znajduje się na obszarze historycznego układu urbanistycznego „Osada Nowa Łódka 1827”.
Szczegółowo określone w OPZ – załącznik nr 7 (dotyczy części 1-4).

4.5.3.)Główny kod CPV

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.5.5.)Wartość części

64035,90 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

20910,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

58794,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

20910,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Usługi Projektowe Błażej Płecha

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7151948930

7.3.4)Miejscowość

Urzędów

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

20910,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

80 dni

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

20400,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

93480,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

20400,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Projekt i budowa Klimowscy – projekty budynków i ekspertyzy techniczne Juliusz Klimowski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8272344433

7.3.4)Miejscowość

Brzeźnio

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-10

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

20400 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

60 dni

Sekcja 14

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 15

OFERTY (dla części 3)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

27060,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

118080,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

27060,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 16

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Usługi Projektowe Błażej Płecha

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7151948930

7.3.4)Miejscowość

Urzędów,

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 17

UMOWA (dla części 3)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

27060 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

80 dni

Sekcja 18

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 19

OFERTY (dla części 4)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

44800,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

168510,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

44800,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 20

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 4)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Projekt i budowa Klimowscy – projekty budynków i ekspertyzy techniczne Juliusz Klimowski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8272344433

7.3.4)Miejscowość

Brzeźnio

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 21

UMOWA (dla części 4)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-10

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

44800 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

80 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71000000-8Usługi architektoniczne, budowlane,…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
200 000 zł
Próbka: 115 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
97 526 zł340 800 zł
Rozstęp międzykwartylowy
243 274 zł
Źródło próbki
CPV 71000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
97 526 zł
Mediana
200 000 zł
Górny kwartyl
340 800 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Lokali Miejskich prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łódź.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 113 170 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71000000-8 (Usługi architektoniczne. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Usługi Projektowe Błażej Płecha (Urzędów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.