ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Opracowanie dokumentacji technicznych i projektowych dla budynków administrowanych przez Zarząd Lokali Miejskich w Łodzi w podziale na 4 części.

Zamawiający Zarząd Lokali Miejskich (Łódź, Łódzkie) prowadził postępowanie „Opracowanie dokumentacji technicznych i projektowych dla budynków administrowanych przez…”. Termin składania ofert minął 19 maja 2026, 12:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Zarząd Lokali MiejskichŁódź, Łódzkieopublikowano 8 maja 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 200 000 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
19 maja 2026, 12:00
Zakończone
Konkurencyjność
~3,5 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Gwarancja i rękojmia40%

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresOpracowanie dokumentacji technicznej i projektowej dla budynków administrowanych przez ZLM w Łodzi, podzielone na 4 pakiety (części), zakres obejmuje projekty napraw związanych ze złym stanem technicznym 5 budynków.

  • 2

    KryteriaWadium nie określone w ogłoszeniu; kryteria oceny: cena (główny czynnik), jakość dokumentacji oraz termin realizacji (waga % nie podana).

  • 3

    ZakresDopuszczalne oferty częściowe (4 pakiety); preferencja dla MŚP; ryzyko opóźnień z uwagi na konieczność uzgodnień z zarządcą nieruchomości; unikalny punkt: podział na części umożliwiający udział mniejszych podmiotów.

  • 4

    WarunkiWymagane doświadczenie wykonawcy w zakresie dokumentacji technicznej budynków oraz znajomość przepisów prawa budowlanego; preferowane referencje z podobnych zleceń publicznych.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zarząd Lokali Miejskich

1.3.)Oddział zamawiającego

ZLM

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 363752546

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

al. Kościuszki 47

1.5.2.)Miejscowość

Łódź

1.5.3.)Kod pocztowy

90-514

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL711 - Miasto Łódź

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zlm@zlm.lodz.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zlm.lodz.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - związek jednostek samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność

administrowanie nieruchomościami komunalnymi

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Opracowanie dokumentacji technicznych i projektowych dla budynków administrowanych przez Zarząd Lokali Miejskich w Łodzi w podziale na 4 części.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b5b2ffc1-a1ba-4f2c-9871-06c00876791b

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00235524

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-08

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00631143/09/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.24 Opracowanie dokumentacji projektowej napraw ziązanych ze złym stanem technicznym 5 budynków

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/zlm_lodz

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://platformazakupowa.pl/pn/zlm_lodz

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Określa rozdział X SWZ

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

DZP.261.111.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Tak

4.1.9.)Liczba części

4

4.1.10.)Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.)Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 1: Starorudzka 14/16
Opracowanie dokumentacji technicznej (ekspertyzy konserwatorskiej budynku mieszkalnego [nr geod. 595] oraz ekspertyzy konstrukcyjno-budowlanej wraz z analizą opłacalności wykonania remontu czterech budynków gospodarczych [nr geod. 892, 1, 2, 3) dla budynków zlokalizowanych na nieruchomości przy ul. Starorudzkiej 14/16 w Łodzi (dz. nr 17/18, obręb G-41).Budynek mieszkalny jest obiektem zabytkowymi wpisanym do Rejestru Zabytków jako Dom mieszkalny, budynki gospodarcze nie są obiektami zabytkowymi, obiekty nie znajdują się na obszarze historycznego układu urbanistycznego. Łączna kubatura budynków: 1 994,00 m³.

4.2.6.)Główny kod CPV

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

80 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

gwarancja i rękojmia

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 2: Zarzewska 56/58, Dąbrowskiego 42
Opracowanie dokumentacji technicznej (projektu budowlanego [PZT+PAB+PT] budowy schodów zewnętrznych i pochylni) dla budynku mieszkalnego wielorodzinnego zlokalizowanego na nieruchomości przy ul. Zarzewskiej 56/58 w Łodzi (dz. nr 152/12, obręb G-4). Kubatura schodów istniejących: 24,00 m³
Budynek nie jest obiektem zabytkowym wpisanym do Ewidencji Zabytków miasta Łodzi, ale znajduje się na obszarze historycznego układu urbanistycznego „Osada Nowa Łódka 1827”.
oraz
opracowanie dokumentacji technicznej (projektu budowlanego remontu schodów zewnętrznych po obrysie) położonych na nieruchomości przy ul. Dąbrowskiego 42 w Łodzi (dz. nr 24/1, obręb G-6).
Kubatura schodów zewnętrznych: 87,00 m3. Budynek nie jest obiektem zabytkowym wpisanym do Ewidencji Zabytków miasta Łodzi oraz nie znajduje się na obszarze historycznego układu urbanistycznego.

4.2.6.)Główny kod CPV

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

60 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

gwarancja i rękojmia

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 3: Różyckiego 10
Opracowanie dokumentacji technicznej (projektu budowlanego wzmocnienia ścian zewnętrznych i nadproży okiennych, odtworzenia izolacji poziomych i pionowych ścian fundamentowych, wykonania remontu dachu, remont elewacji z kolorystyką) dla budynku mieszkalnego frontowego zlokalizowanego na nieruchomości przy ul. Różyckiego 10 w Łodzi (dz. nr 75/1, obręb G-2).
Kubatura bud. mieszkalnego: 3 218,00 m³. Budynek nie jest obiektem zabytkowym wpisanym do Ewidencji Zabytków miasta Łodzi oraz nie znajduje się na obszarze historycznego układu urbanistycznego

4.2.6.)Główny kod CPV

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

80 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

gwarancja i rękojmia

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Opracowanie dokumentacji technicznej (projektu budowlanego remontu i odtworzenia balkonów, wzmocnienia ścian zewnętrznych, remontu elewacji wraz z kolorystyką oraz z wymianą stolarki okiennej, odtworzenia izolacji poziomych i pionowych ścian fundamentowych, wykonania ogrodzenia z bramą wjazdową i furtką) dla budynku mieszkalnego zlokalizowanego na nieruchomości przy ul. Senatorskiej 5 w Łodzi (dz. nr 45, obręb G-4).
Budynek nie jest obiektem zabytkowym wpisanym do Ewidencji Zabytków miasta Łodzi, ale znajduje się na obszarze historycznego układu urbanistycznego „Osada Nowa Łódka 1827”.
Szczegółowo określone w OPZ – załącznik nr 7 (dotyczy części 1-4).

4.2.6.)Główny kod CPV

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

80 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

gwarancja i rękojmia

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

– Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie dla spełnienia warunku:
część 1: min. 1 dokumentację polegającą na opracowaniu ekspertyzy konstrukcyjno - budowlanej budynku/ budynków o kubaturze nie mniejszej niż 1900 m³ wpisanego/wpisanych do Rejestru Zabytków
część 2: min. 1 dokumentację polegającą na opracowaniu projektu konstrukcyjno – budowlanego budynku/ budynków o kubaturze nie mniejszej niż 200,00 m³;
część 3: min. 1 dokumentację polegającą na opracowaniu projektu konstrukcyjno – budowlanego budynku/ budynków o kubaturze nie mniejszej niż 3 200,00 m³;
część 4: min. 1 dokumentację polegającą na opracowaniu projektu konstrukcyjno – budowlanego budynku/ budynków o kubaturze nie mniejszej niż 6 700,00 m³;
Jeżeli wykonawca składa ofertę na więcej niż jedną część zamówienia, to winien wykazać się ilością, rodzajem i wielkością/kubaturą usług odpowiadającym tym częściom, na które składa ofertę, przy czym usługi nie mogą się powtarzać. Wzór wykazu stanowi załącznik nr 4 do SWZ.
b) warunki dotyczące osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia
Zamawiający uzna za spełniony warunek w przypadku, gdy wykonawca wykaże, że dysponuje i skieruje do realizacji zamówienia, co najmniej:
dla części nr 1, 3 oraz 4:
- 1 osobę posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności konstrukcyjno – budowlanej bez ograniczeń wraz z ważnym zaświadczeniem o przynależności do właściwej izby samorządu zawodowego,
dla części nr 2:
- 1 osobę posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności konstrukcyjno – budowlanej wraz z ważnym zaświadczeniem o przynależności do właściwej izby samorządu zawodowego,
Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 5 do SWZ.

Jeżeli Wykonawca składa ofertę na więcej niż jedną część dla spełnienia powyższego warunku udziału w postępowaniu, wystarczy jedna osoba posiadająca ww. uprawnienia. Przed podpisaniem umowy wykonawca jest zobowiązany przedstawić ww. dokumenty lub kserokopie dokumentów poświadczonych za zgodność z oryginałem.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

określa projekt umowy - załącznik nr 6

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-05-18 12:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://platformazakupowa.pl/pn/zlm_lodz

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-05-18 12:30

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-06-16

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71000000-8Usługi architektoniczne, budowlane,…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
200 000 zł
Próbka: 114 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
96 289 zł341 200 zł
Rozstęp międzykwartylowy
244 911 zł
Źródło próbki
CPV 71000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
96 289 zł
Mediana
200 000 zł
Górny kwartyl
341 200 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 19.05.2026, 12:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Zarząd Lokali Miejskich prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łódź.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71000000-8 (Usługi architektoniczne. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.