Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Przebudowa placu zabaw w Parku Miejskim w Zdzieszowicach

Zamawiający Gmina Zdzieszowice (Zdzieszowice, Opolskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Przebudowa placu zabaw w Parku Miejskim w Zdzieszowicach”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina ZdzieszowiceZdzieszowice, Opolskie (powiat Krapkowicki →)opublikowano 8 czerwca 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 343 000 zł
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

8 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Zdzieszowice

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 531413120

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Bolesława Chrobrego 34

1.4.2.)Miejscowość

Zdzieszowice

1.4.3.)Kod pocztowy

47-330

1.4.4.)Województwo

opolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL524 - Opolski

1.4.7.)Numer telefonu

77/4064400

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

jbg@zdzieszowice.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zdzieszowice.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0846eb31-cb72-4fee-a20e-4c020e16c5ca

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00278837

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-06-08

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00016595

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa placu zabaw w Parku Miejskim w Zdzieszowicach

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem inwestycji jest częściowa przebudowa placu zabaw w Parku Miejskim w Zdzieszowicach przy ul. Nowej, obejmująca kompleksowe działania modernizacyjne i infrastrukturalne, których celem jest stworzenie funkcjonalnej, estetycznej i dostępnej przestrzeni publicznej, odpowiadającej na potrzeby mieszkańców w różnym wieku oraz osób z niepełnosprawnościami. Zakres projektu uwzględnia zarówno przebudowę istniejących elementów parku, jak i budowę nowych obiektów i urządzeń rekreacyjnych, które wspierają integracje społeczną, aktywizacje fizyczną oraz edukację ekologiczną.
Projekt obejmuje przekształcenie istniejącej przestrzeni w park tematyczny podzielony na strefy np. aktywnego seniora, aktywnego wypoczynku dla dzieci i dorosłych oraz miejsca odpoczynku. Przebudowie podlegają także ścieżki utwardzone stanowiące dojście do poszczególnych stref; strefy zostaną oddzielone ogrodzeniem. W w/w strefach znajdować się będą ławki, śmietniki oraz lampy oświetleniowe. W ramach inwestycji zostaną wykonane również dwie wiaty, jedna rekreacyjna, druga wiata/pergola zostanie zlokalizowana wokół istniejącej fontanny.

3.8.)Główny kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

3.9.)Dodatkowy kod CPV

45212221-1 - Roboty budowlane związane z obiektami na terenach sportowych

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

45223821-7 - Elementy gotowe

45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń

45262300-4 - Betonowanie

45261100-5 - Wykonywanie konstrukcji dachowych

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2026-02-25

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

do 2026-05-29

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Poldimex.Pl Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6312695133

4.3.3.)Ulica

Ks. Roboty 50

4.3.4.)Miejscowość

Gierałtowice

4.3.5.)Kod pocztowy

44-186

4.3.6.)Województwo

śląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

3833479,99 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2026/BZP 00133945/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-05-26

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

w związku z § 22 ust. 1 pkt 5 i 12 Umowy IN .272.1.2026 z 25.02.26 r. z uwagi na wystąpienie siły wyższej w postaci nagłego załamania warunków atmosferycznych powodujących szkody wymagające naprawy, a także wystąpienie odmiennych od przyjętych w dokumentacji projektowej warunków terenowych polegających na napotkaniu niezinwentaryzowanych sieci, strony zgodnie postanawiają o wydłużeniu terminu realizacji zadania.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Wykonawca wykona przedmiot umowy w terminie do 19.06.2026 r., w tym terminie Wykonawca realizuje kompleksowo przedmiot umowy, przeprowadzi wszelkie niezbędne rozruchy oraz zgłosi przedmiot umowy do odbioru końcowego.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Tak

5.7.)Numer ogłoszenia w BZP o zmianie umowy

2026/BZP 00233070/01

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

w związku ze zmianą terminu realizacji przedmiotu umowy Wykonawca zobowiązuje się do przedłużenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy zgodnie z postanowieniami § 18 ust. 8 umowy.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45111200-0Roboty w zakresie przygotowania ter…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
343 000 zł
Próbka: 29 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
232 582 zł1 042 417 zł
Rozstęp międzykwartylowy
809 835 zł
Źródło próbki
CPV 45111200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
232 582 zł
Mediana
343 000 zł
Górny kwartyl
1 042 417 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Zdzieszowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Zdzieszowice.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45111200-0 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.