Unieważniono wszystkie części postępowania3 części
Rozstrzygnięcia części
  1. Unieważniona
    Część 1Budowa lokalnej studni (dwa ujęcia) wraz z uzbrojeniem oraz wykonaniem dokumentacji
    Podstawa: art. 255 pkt 7 ustawy
    1 oferta
  2. Unieważniona
    Część 2Zakup mobilnej kontenerowej stacji uzdatniania wody wraz z podłączeniem
    Podstawa: art. 255 pkt 5 ustawy
    2 oferty
  3. Unieważniona
    Część 3Wykonanie monitoringu trenu studni
    Podstawa: art. 255 pkt 1 ustawy
    0 ofert
Oferty w postępowaniu
3 oferty(łącznie na 3 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa lokalnej studni wraz z infrastrukturą w m. Zdzieszowice

Zamawiający Gmina Zdzieszowice (Zdzieszowice, Opolskie) opublikował wynik postępowania „Budowa lokalnej studni wraz z infrastrukturą w m. Zdzieszowice”. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina ZdzieszowiceZdzieszowice, Opolskie (powiat Krapkowicki →)opublikowano 1 września 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podano
Liczba ofert
3 ofertyłącznie, 3 części
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaUnieważniono wszystkie 3 części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Zdzieszowice

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 531413120

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Bolesława Chrobrego 34

1.5.2.)Miejscowość

Zdzieszowice

1.5.3.)Kod pocztowy

47-330

1.5.4.)Województwo

opolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL524 - Opolski

1.5.7.)Numer telefonu

77/40 64 400

1.5.8.)Numer faksu

jbg@zdzieszowice.pl

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

jbg@zdzieszowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zdzieszowice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-71befd6d-7022-48a4-bd31-99f0b1d9e1c3

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa lokalnej studni wraz z infrastrukturą w m. Zdzieszowice

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-71befd6d-7022-48a4-bd31-99f0b1d9e1c3

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00416345

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00038606/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.10 Budowa lokalnej studni wraz z infrastrukturą w m. Zdzieszowice

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00280828

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IN.271.9.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.)Łączna wartość poszczególnych części zamówienia

897418 PLN

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

708362,89 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Budowa lokalnej studni (dwa ujęcia) wraz z uzbrojeniem oraz wykonaniem dokumentacji

4.5.3.)Główny kod CPV

45255110-3 - Roboty budowlane w zakresie studni

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45232430-5 - Roboty w zakresie uzdatniania wody

45252120-5 - Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody

44611500-1 - Zbiorniki na wodę

4.5.5.)Wartość części

360242,40 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakup mobilnej kontenerowej stacji uzdatniania wody wraz z podłączeniem

4.5.3.)Główny kod CPV

44611500-1 - Zbiorniki na wodę

4.5.5.)Wartość części

537175,60 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Wykonanie monitoringu trenu studni

4.5.3.)Główny kod CPV

71350000-6 - Usługi inżynieryjne naukowe i techniczne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71351210-8 - Geofizyczne usługi doradcze

4.5.5.)Wartość części

30000 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Część I – Budowa lokalnej studni (dwa ujęcia) wraz z uzbrojeniem oraz wykonaniem dokumentacji
Zamawiający unieważnia postępowanie w zakresie części I na podstawie art. 255 pkt 7 w zw. z art. 263 oraz
art. 259 ustawy Pzp. Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, poinformował
Zamawiającego o odstąpieniu od zawarcia umowy z uwagi na brak możliwości realizacji zamówienia
w wymaganym terminie. Powyższe stanowi uchylenie się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia
publicznego.

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

360242,40 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

360242,40 PLN

Sekcja 8

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 5 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Część II – Zakup mobilnej kontenerowej stacji uzdatniania wody wraz z podłączeniem
Zamawiający unieważnia postępowanie w zakresie części II na podstawie art. 255 pkt 5 w zw. z art. 259
ustawy Pzp. Realizacja części II, obejmującej zakup mobilnej kontenerowej stacji uzdatniania wody wraz
z podłączeniem, jest funkcjonalnie i technologicznie uzależniona od wykonania części I, obejmującej
budowę dwóch ujęć wody wraz z uzbrojeniem.
W związku z unieważnieniem części I brak jest infrastruktury niezbędnej do podłączenia i uruchomienia
stacji uzdatniania wody. Okoliczności tej Zamawiający nie mógł wcześniej przewidzieć. Realizacja
wyłącznie części II nie pozwoliłaby na osiągnięcie celu zamówienia, a tym samym jej wykonanie nie leży
w interesie publicznym

Sekcja 9

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

511043,95 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

511043,95 PLN

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Uzasadnienie faktyczne i prawne unieważnienia postępowania:
W wyniku przeprowadzenia czynności związanej z badaniem i oceną złożonych w postępowaniu ofert
Zamawiający unieważnia część III postępowania w związku z art. 255 pkt 1 ww. ustawy - w postępowaniu
nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty, zatem
postępowanie podlega unieważnieniu, z uwagi na wypełnienie sie przesłanki okreslonej w art. 255 pkt 2
ustawy Pzp.
W związku z faktem, że w tej części nie została złożona oferta Zamawiający postanawia jak w sentencji.

Sekcja 11

OFERTY (dla części 3)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

0

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

Sekcja 12

Informacje dodatkowe

Działając na podstawie art. 260 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz.U. z 2026 r. poz. 793) Zamawiający informuje o unieważnieniu postępowania o udzielenie zamówienia pn. „Budowa lokalnej studni wraz z infrastrukturą w m. Zdzieszowice” w części III
(tj. Wykonanie monitoringu studni).
Uzasadnienie faktyczne i prawne unieważnienia postępowania:
W wyniku przeprowadzenia czynności związanej z badaniem i oceną złożonych w postępowaniu ofert Zamawiający unieważnia część III postępowania w związku z art. 255 pkt 1 ww. ustawy - w postępowaniu
nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty, zatem postępowanie podlega unieważnieniu, z uwagi na wypełnienie się przesłanki określonej w art. 255 pkt 2 ustawy Pzp.
W związku z faktem, że w tej części nie została złożona oferta Zamawiający postanawia jak w sentencji.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Zdzieszowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Zdzieszowice.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45255110-3 (Roboty budowlane w zakresie studni). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.