Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
3 833 480 zł
Umowa zawarta
25 lutego 2026
Okres realizacji
do 29 maja 2026
Oferty w postępowaniu
8 ofertceny: 3 833 480 zł – 6 552 261 złodrzucone: 3wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa placu zabaw w Parku Miejskim w Zdzieszowicach

Zamawiający Gmina Zdzieszowice (Zdzieszowice, Opolskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa placu zabaw w Parku Miejskim w Zdzieszowicach”, wybierając ofertę wykonawcy Poldimex.Pl Sp. z o.o. Wartość umowy: 3 833 480 zł. Złożono 8 ofert.

Zamawiający: Gmina ZdzieszowiceZdzieszowice, Opolskie (powiat Krapkowicki →)opublikowano 2 marca 2026
Wartość umowy
3 833 480 zł
Liczba ofert
8 ofert
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

8 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Poldimex.Pl Sp. z o.o. (Gierałtowice), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 3 833 479,99 zł (umowę zawarto 25 lutego 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 8 ofert; ceny wahały się od 3 833 479,99 zł do 6 552 261,18 zł. Odrzucono 3 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 29 maja 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Zdzieszowice

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 531413120

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Bolesława Chrobrego 34

1.5.2.)Miejscowość

Zdzieszowice

1.5.3.)Kod pocztowy

47-330

1.5.4.)Województwo

opolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL524 - Opolski

1.5.7.)Numer telefonu

77/4064400

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

jbg@zdzieszowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zdzieszowice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0846eb31-cb72-4fee-a20e-4c020e16c5ca

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa placu zabaw w Parku Miejskim w Zdzieszowicach

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0846eb31-cb72-4fee-a20e-4c020e16c5ca

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00133945

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00045570/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 Przebudowa placu zabaw w Parku Miejskim w Zdzieszowicach

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00016595

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

3116650,40 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem inwestycji jest częściowa przebudowa placu zabaw w Parku Miejskim w Zdzieszowicach przy ul. Nowej, obejmująca kompleksowe działania modernizacyjne i infrastrukturalne, których celem jest stworzenie funkcjonalnej, estetycznej i dostępnej przestrzeni publicznej, odpowiadającej na potrzeby mieszkańców w różnym wieku oraz osób z niepełnosprawnościami. Zakres projektu uwzględnia zarówno przebudowę istniejących elementów parku, jak i budowę nowych obiektów i urządzeń rekreacyjnych, które wspierają integracje społeczną, aktywizacje fizyczną oraz edukację ekologiczną.
Projekt obejmuje przekształcenie istniejącej przestrzeni w park tematyczny podzielony na strefy np. aktywnego seniora, aktywnego wypoczynku dla dzieci i dorosłych oraz miejsca odpoczynku. Przebudowie podlegają także ścieżki utwardzone stanowiące dojście do poszczególnych stref; strefy zostaną oddzielone ogrodzeniem. W w/w strefach znajdować się będą ławki, śmietniki oraz lampy oświetleniowe. W ramach inwestycji zostaną wykonane również dwie wiaty, jedna rekreacyjna, druga wiata/pergola zostanie zlokalizowana wokół istniejącej fontanny.

4.5.3.)Główny kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45212221-1 - Roboty budowlane związane z obiektami na terenach sportowych

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

45223821-7 - Elementy gotowe

45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń

45262300-4 - Betonowanie

45261100-5 - Wykonywanie konstrukcji dachowych

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

8

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

3833479,99 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

6552261,18 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

3833479,99 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Poldimex.Pl Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6312695133

7.3.3)Ulica

Ks. Roboty 50

7.3.4)Miejscowość

Gierałtowice

7.3.5)Kod pocztowy

44-186

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-02-25

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

3833479,99 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-05-29

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

brak

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45111200-0Roboty w zakresie przygotowania ter…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
343 000 zł
Próbka: 29 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
232 582 zł1 042 417 zł
Rozstęp międzykwartylowy
809 835 zł
Źródło próbki
CPV 45111200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
232 582 zł
Mediana
343 000 zł
Górny kwartyl
1 042 417 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Zdzieszowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Zdzieszowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 3 833 480 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45111200-0 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Poldimex.Pl Sp. z o.o. (Gierałtowice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.