Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
175 337 zł
Umowa zawarta
2 marca 2026
Okres realizacji
2 miesiące
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja infrastruktury wodociągowej na terenie gminy Spiczyn - dostawa i montaż wodomierzy ze zdalnym odczytem oraz systemem zdalnego odczytu

Zamawiający Gmina Spiczyn (Spiczyn, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja infrastruktury wodociągowej na terenie gminy Spiczyn - dostawa i montaż…”, wybierając ofertę wykonawcy LPRINŻ INVEST Sp. z o.o. Wartość umowy: 175 337 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina SpiczynSpiczyn, Lubelskie (powiat Łęczyński →)opublikowano 3 marca 2026
Wartość umowy
175 337 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,2 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

6 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy LPRINŻ INVEST Sp. z o.o (Lublin), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 175 336,50 zł (umowę zawarto 2 marca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 2 miesiące.

  • 5

    Zamówienie jest współfinansowane ze środków unijnych w ramach programu B3.1.1. INWESTYCJE W ZRÓWNOWAŻONĄ GOSPODARKĘ WODNO-ŚCIEKOWĄ NA TERENACH WIEJSKICH.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Spiczyn

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 431019916

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Spiczyn 10C

1.5.2.)Miejscowość

Spiczyn

1.5.3.)Kod pocztowy

21-077

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL814 - Lubelski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@spiczyn.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.spiczyn.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://spiczyn.ezamawiajacy.pl/pn/spiczyn/demand/260302/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja infrastruktury wodociągowej na terenie gminy Spiczyn - dostawa i montaż wodomierzy ze zdalnym odczytem oraz systemem zdalnego odczytu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8cee164d-1c4a-475d-96ea-33489c2ade02

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00136374

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zamawiający informuje, iż zamówienie jest dofinansowane ze środków B3.1.1. INWESTYCJE W ZRÓWNOWAŻONĄ GOSPODARKĘ WODNO-ŚCIEKOWĄ NA TERENACH WIEJSKICH

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00064048

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RG.271.2.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

162601,63 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż wodomierzy ze zdalnym odczytem oraz systemem zdalnego odczytu w ramach zadania inwestycyjnego pn .„Modernizacja infrastruktury wodociągowej na terenie gminy Spiczyn”. Zakres zamówienia obejmuje dostawę i montaż zestawu w składzie:
1) 50 zestawów wodomierzowych DN20 ze zdalnym odczytem dla miejscowości Stawek (gospodarstwa domowe),
2) 15 wodomierzy kołnierzowych DN80-DN100 na wodomierze ze zdalnym odczytem na ujęciach wody w gminie Spiczyn. Wodomierze kołnierzowe DN80-DN100 muszą być kompatybilne z systemem zdalnego odczytu przeznaczonego dla wodomierzy DN20 przeznaczonych dla gospodarstw
3) zakup, dostawa oraz konfiguracja system zdalnego odczytu składający się z wodomierzy z nakładką komunikacyjną, modułem komunikacyjnym, aplikacją mobilną wraz z urządzeniem mobilnym, programem/systemem inkasenckim. System zdalnego odczytu powinien mieć możliwość obsługi min. 2000 wodomierzy.
4.4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku Nr 1 do SWZ. Składają się na niego następujące dokumenty: Program Funkcjonalno-Użytkowy.
UWAGA!!! Zamawiający informuje, że zakres prac opisany w Programie Funkcjonalno-Użytkowym (PFU) obejmuje również elementy wykraczające poza przedmiot niniejszego zamówienia. Na podstawie PFU przeprowadzono już odrębne postępowanie: „Modernizacja infrastruktury wodociągowej na terenie gminy Spiczyn”: „Przebudowa i rozbudowa stacji uzdatniania wody i ujęcia wody w miejscowości Kijany w formule zaprojektuj i wybuduj”(część nr 1); „Budowa sieci wodociągowych na terenie gminy Spiczyn w formule zaprojektuj i wybuduj” (część nr 2); „Budowa dwóch pompowni wody na terenie gminy Spiczyn w formule zaprojektuj i wybuduj” (część nr 3).
W związku z tym Wykonawca/Wykonawcy jest/są zobowiązany/zobowiązani do realizacji prac w zakresie dostawy i montażu wodomierzy ze zdalnym odczytem oraz systemem zdalnego odczytu.

4.5.3.)Główny kod CPV

38421100-3 - Wodomierze

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

38421000-2 - Urządzenia do pomiaru przepływu

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

50411100-0 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji wodomierzy

51210000-7 - Usługi instalowania urządzeń pomiarowych

32230000-4 - Radiowa aparatura nadawcza z aparaturą odbiorczą

42131147-8 - Zawory bezpieczeństwa

48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

32344210-1 - Sprzęt radiowy

32252000-4 - Telefony GSM

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

175336,50 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

175336,50 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

175336,5 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

LPRINŻ INVEST Sp. z o.o

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9462728887

7.3.4)Miejscowość

Lublin

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-02

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

175336,50 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

2 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

38421100-3Wodomierze
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
878 900 zł
Próbka: 17 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
809 278 zł2 800 000 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 990 722 zł
Źródło próbki
CPV 38421100· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
809 278 zł
Mediana
878 900 zł
Górny kwartyl
2 800 000 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Spiczyn prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Spiczyn.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 175 337 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 38421100-3 (Wodomierze). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: LPRINŻ INVEST Sp. z o.o (Lublin). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.