Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
MAGDALENA CHMIEL- CZAJKA FIRMA USŁUGOWA ISKIERKA USŁUGI PORZĄDKOWE· Kocmyrzówmikrofirma
Wartość umowy
201 054 zł
Umowa zawarta
31 grudnia 2025
Okres realizacji
24 miesiące
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 201 054 zł – 340 165 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Świadczenie usługi stałego kompleksowego utrzymywania porządku w budynku „S” i „Z” oraz terenie okalającym, położonym w Krakowie przy ul. Ujastek 1 przez okres 24 miesięcy

Zamawiający Nowe Centrum Administracyjne Sp. z o.o. (Kraków, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Świadczenie usługi stałego kompleksowego utrzymywania porządku w budynku „S” i „Z” oraz…”, wybierając ofertę wykonawcy MAGDALENA CHMIEL- CZAJKA FIRMA USŁUGOWA ISKIERKA USŁUGI PORZĄDKOWE. Wartość umowy: 201 054 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Nowe Centrum Administracyjne Sp. z o.o.Kraków, Małopolskieopublikowano 8 stycznia 2026
Wartość umowy
201 054 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~2,8 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    27 listopada 2025

    Termin ofert: 5 grudnia 2025 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    08 stycznia 2026

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy MAGDALENA CHMIEL- CZAJKA FIRMA USŁUGOWA ISKIERKA USŁUGI PORZĄDKOWE (Kocmyrzów), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 201 053,76 zł (umowę zawarto 31 grudnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 201 053,76 zł do 340 165,44 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 24 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

NOWE CENTRUM ADMINISTRACYJNE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 123234688

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Ujastek 1

1.5.2.)Miejscowość

Kraków

1.5.3.)Kod pocztowy

31-752

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL213 - Miasto Kraków

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@nca.malopolska.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://nca.malopolska.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2cd9d4f1-fde1-4ead-9e43-39040a0c05d1

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


działalność restrukturyzacyjna i rewitalizacyjna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie usługi stałego kompleksowego utrzymywania porządku w budynku „S” i „Z” oraz terenie okalającym, położonym w Krakowie przy ul. Ujastek 1 przez okres 24 miesięcy

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-2cd9d4f1-fde1-4ead-9e43-39040a0c05d1

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00014536

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-01-08

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Nie

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

2025/1/PZP

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Numeracja zgodna z SWZ:
5. Opis przedmiotu zamówienia
5.1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi stałego kompleksowego utrzymywania porządku
w budynku „S” i „Z” oraz terenie okalającym, położonym przy ul. Ujastek 1 w Krakowie, przez okres 24 miesięcy (zamówienie podstawowe), zgodnie z projektowanymi postanowieniami umowy, stanowiącymi załącznik nr 9.
(...)
5.5. Wymagania Zamawiającego dotyczące formy zatrudnienia pracowników Wykonawcy, zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych:
1) Zamawiający wymaga aby wszystkie osoby zatrudnione przez Wykonawcę, świadczące u Zamawiającego usługę w zakresie przedmiotu zamówienia były w okresie realizacji umowy zatrudnione przez Wykonawcę na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów art. 22 § 1 ustawy z 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2025 r. poz. 277).
2) Zamawiający w terminie nie dłuższym niż 14 dni od daty rozpoczęcia świadczenia przedmiotowej usługi sprzątania, wymaga od Wykonawcy przedłożenia kopii umów o pracę dla każdej zatrudnionej osoby, mającej realizować przedmiot zamówienia lub dokumentów ZUS RCA, zanonimizowanych w zakresie adresu zamieszkania i wysokości wynagrodzenia.
3) Do pracowników ewentualnych Podwykonawców postanowienia o pracownikach zatrudnionych na podstawie umowy o pracę stosuje się odpowiednio.
5.6. Prawo opcji:
1) Przedmiot zamówienia obejmuje:
a) zamówienie podstawowe, opisane w punktach 5.1 do 5.5 powyżej,
b) zamówienie opcjonalne, zwane dalej także: „Prawo opcji”.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera pkt 5 SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

90910000-9 - Usługi sprzątania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

201053,76 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

340165,44 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

201053,76 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

MAGDALENA CHMIEL- CZAJKA FIRMA USŁUGOWA ISKIERKA USŁUGI PORZĄDKOWE

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 121212889

7.3.4)Miejscowość

Kocmyrzów

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-31

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

201053,76 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90910000-9Usługi sprzątania
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
553 800 zł
Próbka: 143 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
226 194 zł1 473 882 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 247 688 zł
Źródło próbki
CPV 90910000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
226 194 zł
Mediana
553 800 zł
Górny kwartyl
1 473 882 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Nowe Centrum Administracyjne Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kraków.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 201 054 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90910000-9 (Usługi sprzątania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: MAGDALENA CHMIEL- CZAJKA FIRMA USŁUGOWA ISKIERKA USŁUGI PORZĄDKOWE (Kocmyrzów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.