Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
4 432 289 zł
Umowa zawarta
11 grudnia 2025
Okres realizacji
do 15 grudnia 2025
Oferty w postępowaniu
8 ofertceny: 4 432 289 zł – 5 566 075 złodrzucone: 5
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Przebudowa mostu na rzece Siennica wraz z dojazdami w ramach rozbudowy drogi powiatowej Nr 3134L Siennica Nadolna - Siennica Królewska Mała od km 4+330 do km 5+534,90"

Zamawiający Zarząd Dróg Powiatowych w Krasnymstawie (Krasnystaw, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa mostu na rzece Siennica wraz z dojazdami w ramach rozbudowy drogi powiatowej…”, wybierając ofertę wykonawcy GR Development Group Sp. z o.o. Wartość umowy: 4 432 289 zł. Złożono 8 ofert.

Wartość umowy
4 432 289 zł
Liczba ofert
8 ofert
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy GR Development Group Sp. z o.o. (Krasnystaw), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 4 432 288,82 zł (umowę zawarto 11 grudnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 8 ofert; ceny wahały się od 4 432 288,82 zł do 5 566 074,70 zł. Odrzucono 5 ofert.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 15 grudnia 2025 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W KRASNYMSTAWIE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 110199172

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Borowa 6

1.5.2.)Miejscowość

Krasnystaw

1.5.3.)Kod pocztowy

22-300

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@zdp-krasnystaw.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

zdpkrasnystaw.bipstrona.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zdpkrasnystaw.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Jednostka organizacyjna administracji samorządowej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Administrowanie drogami powiatowymi

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Przebudowa mostu na rzece Siennica wraz z dojazdami w ramach rozbudowy drogi powiatowej Nr 3134L Siennica Nadolna - Siennica Królewska Mała od km 4+330 do km 5+534,90"

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e750c0e2-1e3c-4ff3-bcea-302f493f1e20

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00610035

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00027590/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 Przebudowa mostu na rzece Siennica wraz z dojazdami w ramach rozbudowy drogi powiatowej Nr 3134L Siennica Nadolna - Siennica Królewska Mała od km 4+330 do km 5+534,90

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00315987

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SPZP.3610.14.2025.AW

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

6147878,82 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Branża drogowa: Przedmiotem inwestycji jest rozbudowa drogi powiatowej nr 3134L od km 4+330 do km 5+534,90 w zakresie obejmującym dojazdy do mostu. Drogę zaliczono do sieci dróg powiatowych o klasie technicznej Z (zbiorcza). W ramach inwestycji przewiduje się wykonanie:
- robót przygotowawczych, w tym zdjęcie wierzchniej warstwy ziemi urodzajnej, wycinkę drzew i zakrzaczeń,
- wykonanie robót rozbiórkowych w zakresie rozbiórki nawierzchni, podbudów, elementów wyposażenia drogi,
- regulacji istniejących skrzynek sieci infrastruktury technicznej,
- wykonanie wykopów, nasypów, koryta pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni,
- wykonanie konstrukcji wzmocnienia nawierzchni,
- wykonanie krawężników i obrzeży,
- wykonanie zjazdów,
- umocnienie skarp i dna rowów prefabrykowanymi elementami betonowymi lub poprzez obhumusowanie
i obsiew mieszaniną traw,
- wykonanie urządzeń odwadniających drogę,
- wykonanie elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego,
- roboty wykończeniowe i porządkowe.
Branża mostowa: Przedmiotem inwestycji jest przebudowa mostu na rzece Siennica (od km od 4+495 do 4+515) wraz z dojazdami w ramach rozbudowy drogi powiatowej nr 3134L od km 4+330 do km 5+534,90. Długość całkowita mostu wynosi ok. 20m. Projekt zakłada przebudowę istniejącego obiektu mostowego o konstrukcji żelbetowej z zachowaniem tej samej rozpiętości. Ustrój nośny będzie stanowiła płyta żelbetowa o wysokości min. 30cm. Obiekt będzie wyposażony w jezdnie o wymaganej szerokości, ciąg technologiczny (chodnik służbowy) oraz barieroporęcze. Przewiduje się również wykonanie schodów skarpowych, które zapewnią bezpieczny dostęp dla obsługi mostu pod jego konstrukcję. Obiekt będzie posadowiony pośrednio.
Główne parametry projektowe obiektu:
- długość całkowita obiektu ze skrzydłami ok. 20,0 m,
- długość ustroju nośnego (płyty pomostowej) ok. 6,83 m,
- rozpiętość teoretyczna przęsła ok. 5,93 m,
- szerokość całkowita ustroju nośnego ok. 9,20 m,
- szerokość konstrukcyjna
- chodnik (szerokość całkowita) 1,15m + 2,05 m,
- jezdnia 6,00 m.
- światło poziome ok. 5,43 m
- światło pionowe ok. 3,72m
- klasa obiektu „I” wg PN-EN 1991-2

4.5.3.)Główny kod CPV

45221111-3 - Roboty budowlane w zakresie mostów drogowych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

5

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

4432288,82 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

5566074,70 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

4432288,82 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

GR Development Group Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7123434254

7.3.3)Ulica

ul. Szkolna 11g

7.3.4)Miejscowość

Krasnystaw

7.3.5)Kod pocztowy

22-300

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-11

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

4432288,82 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-12-15

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45221111-3Roboty budowlane w zakresie mostów…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
367 261 zł
Próbka: 19 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
313 081 zł1 064 683 zł
Rozstęp międzykwartylowy
751 602 zł
Źródło próbki
CPV 45221· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
313 081 zł
Mediana
367 261 zł
Górny kwartyl
1 064 683 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Dróg Powiatowych w Krasnymstawie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Krasnystaw.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 4 432 289 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45221111-3 (Roboty budowlane w zakresie mostów drogowych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: GR Development Group Sp. z o.o. (Krasnystaw). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.